Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek Kam gre hrana iz MasterCheffa?

Kam gre hrana iz MasterCheffa?

A kdo ve, kam oziroma komu dajo hrano iz MasterCheffa? Upam, da ne direktno v smeti …

Kolikor je meni znano, gredo vsa živila iz odprtih embalaž v humanitarne namene, ne vem pa točno kam, v eno ljudsko kuhinjo ali nekaj podobnega.

To kar pa skuhajo, gre pa stran.

Ja, ogromno hrane se v MC zavrže.

Vse poje snemalna ekipa.

Pa da ne bo kdo mislil, da to oddajo snema pet folka…. jih je enih 45. Na koncu se nariše še kakšen direktor, par tajnic…………. u glavnem še zmanjka dobrot. 🙂

NIČ ne gre v smeti.!

NIČ ne gre v smeti.!
[/quote]

Ja, seveda, če verjameš. Že količina hrane, ki se zavrže med samim kuhanjem je ogromna.

Jah, ce tako gledas, se zaradi filmov in tv zavrze ogromno vsega: oblacil, opreme… Na koncu sta tisti 2 ponesreceni jajci kaplja v morje.
Ce racunamo, koliko hrane se zavrze v gostilnah in koliko v trgovinah potece rok uporabnosti, je tole, kar gre v MC v smeti (kar se je ponesrecilo), spet malenkost.

NI MALENKOST, NI KAPLJA V MORJU!!

Mater me to raspisssdi!! Kva pa mečejo stran v gostilnah in hotelih???
In zakaj???

Ker ne smejo oddat, ker ne sme nihče od zaposlenih nič vzet. Ker npr. ne bodo dali ‘vampov’ v kampu gostom, ampak rajš v kanto!
Ker so banditi pri koritu VSE zakomplicirali! Pa ne mi zdele težit z nekim Haccapom pa to…

To je sam za to, da ‘višji folk’ vleče plače! Pa da je še več korupcije! MRŠ!

Vse poje snemalna ekipa.

Pa da ne bo kdo mislil, da to oddajo snema pet folka…. jih je enih 45. Na koncu se nariše še kakšen direktor, par tajnic…………. u glavnem še zmanjka dobrot. 🙂
[/quote]
Upam, da to res drzi.

NI MALENKOST, NI KAPLJA V MORJU!!

Mater me to raspisssdi!! Kva pa mečejo stran v gostilnah in hotelih???
In zakaj???

Ker ne smejo oddat, ker ne sme nihče od zaposlenih nič vzet. Ker npr. ne bodo dali ‘vampov’ v kampu gostom, ampak rajš v kanto!
Ker so banditi pri koritu VSE zakomplicirali! Pa ne mi zdele težit z nekim Haccapom pa to…

To je sam za to, da ‘višji folk’ vleče plače! Pa da je še več korupcije! MRŠ!
[/quote]
Ah, daj se pomiri. Hrana v gostilnah in trgovinah se mece stran predvsem zaradi razvajenih r*ti, ki rabijo na polici 50 vrst jogurta, za vecerjo 10 menijev, solatni bar in kup sladic. Si nabasejo na kroznike, da vse pada dol (ker so placali, ker jim pripada… khm), zbrozgajo in vec kot polovico pustijo. Komu ces to prodat ali tudi podarit???
Trgovine ponujajo hrano s potecenim rokom, dokler je uporabna, po nizji ceni. Ampak tudi po nizji ceni se ne proda vse in… kam ces potem s tem, ce ni vec uporabno?

Pri delu se porablja material. V vrtcu gre plastelin, ki ni za drugam kot za v smeti, ko je pomesanih in pregnetenih 5 barv. V soli gre papir za zvezke in crnilo za pisala in konec solskega leta gre vse to v smeti. V sluzbi… karkoli delas, porabljas neki material in del je odpada, pa ce je to napacno popisan list ali prekratek kos kabla ali fandl malte.
Pri kuhanju so pac odpad neuzitni deli, pa tisto, kar se ponesreci in tisto, kar se (beri se enkrat od zacetka) ni pojedlo.


Ah, daj se pomiri. Hrana v gostilnah in trgovinah se mece stran predvsem zaradi razvajenih r*ti, ki rabijo na polici 50 vrst jogurta, za vecerjo 10 menijev, solatni bar in kup sladic. Si nabasejo na kroznike, da vse pada dol (ker so placali, ker jim pripada… khm), zbrozgajo in vec kot polovico pustijo. Komu ces to prodat ali tudi podarit???
Trgovine ponujajo hrano s potecenim rokom, dokler je uporabna, po nizji ceni. Ampak tudi po nizji ceni se ne proda vse in… kam ces potem s tem, ce ni vec uporabno?

Pri delu se porablja material. V vrtcu gre plastelin, ki ni za drugam kot za v smeti, ko je pomesanih in pregnetenih 5 barv. V soli gre papir za zvezke in crnilo za pisala in konec solskega leta gre vse to v smeti. V sluzbi… karkoli delas, porabljas neki material in del je odpada, pa ce je to napacno popisan list ali prekratek kos kabla ali fandl malte.
Pri kuhanju so pac odpad neuzitni deli, pa tisto, kar se ponesreci in tisto, kar se (beri se enkrat od zacetka) ni pojedlo.
[/quote]

Kar je razpacano na krožnikih, se ločuje. In veliko hrane gre za živali. Kdor je ozaveščen!

Koliko pa ostane nerazdeljene top hrane?? To bi morali takoj dat v promet – pa se ne sme, ker dobiš po pičččki!!
Pa naj vzame (ali odkupi za par centov) zaposlen, bližnji gost v kampu…. ena sirota….

– evo to se ne sme! Ker so po pisarnah pri koritu tok zajebbali folk!!

Daj, k vsi vemo, kakšni neživljenski zakoni so,… kazen na kazen…. k da smo v enem taborišču. Prodajalka odleti, če si v usta vtakne fletko salamce…… en kuuurac pa zajjebe milijardo in 1000 družin, se pa presede v drug fotelj.

KAR PEJTE NA VOLITVE!!

Ma ti si pa že pa tečna s temi svojimi krajami milijard…. Pa fletkami salamc in pijačk in kosil in ostankov.

Kaj ima ena trgovka za jest fletke salame? Malico ima plačano in če je lačna, naj kupi 5 dag salame in jo poje. Ali kako, bo ena pojedla malo, pa druga malo, pa tretja malo, pa bo kaj – na koncu pol salame manjkalo? Tako to namreč gre!

In nehaj že delati primerjave s krajami milijard, ker zadeva nima s tem nič skupnega. In ja, če nekdo krade milijarde, ne pomeni, da je tvoja kraja zato kaj manj tatinska.

Glede hrane pa: v resnici se je ne zavrže veliko. Tista iz trgovin gre Lionsom, ki jo razvozijo klošarjem.

Kar je razpacano na krožnikih, se ločuje. In veliko hrane gre za živali. Kdor je ozaveščen!

Koliko pa ostane nerazdeljene top hrane?? To bi morali takoj dat v promet – pa se ne sme, ker dobiš po pičččki!!
Pa naj vzame (ali odkupi za par centov) zaposlen, bližnji gost v kampu…. ena sirota….

– evo to se ne sme! Ker so po pisarnah pri koritu tok zajebbali folk!!

Daj, k vsi vemo, kakšni neživljenski zakoni so,… kazen na kazen…. k da smo v enem taborišču. Prodajalka odleti, če si v usta vtakne fletko salamce…… en kuuurac pa zajjebe milijardo in 1000 družin, se pa presede v drug fotelj.

KAR PEJTE NA VOLITVE!!
[/quote]

plavžarka, če je nekdo to kupil je čisto vseeno za druge, kaj te osebe s tem počnejo, ker to ni tvoje ne njihovo… skratka moj denar, moja kupljena hrana, moj problem in odločitev kaj bom s tem, pojedel, potalal ali vrgel ob tla in pohodil in dal v kanto, tvoj denar, tvoja hrana, tvoja odločitev kaj boš z njo…

¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨ ·uʍop əpısdn əɥʇ Obožujem rdečo zvezdo, pijem Heineken. Iä! Iä! Cthulhu fhtagn! Gosturnca u solat še ni konc sveta.

plavžarka, če je nekdo to kupil je čisto vseeno za druge, kaj te osebe s tem počnejo, ker to ni tvoje ne njihovo… skratka moj denar, moja kupljena hrana, moj problem in odločitev kaj bom s tem, pojedel, potalal ali vrgel ob tla in pohodil in dal v kanto, tvoj denar, tvoja hrana, tvoja odločitev kaj boš z njo…
[/quote]

Sem med počitnicami delala na morju. V kuhinji je ostal cel pisker ene top mineštre.
Šefico kuhne sem na kolenih prosila, če lahko obvestim mularijo v kampu, da bi prišli s posodami in se najedli nekaj toplega.

Je rekla: “NE! Fertik!

Da ne govorim, da je meni pripadala večerja, samo nisem mogla jest takoj tam. In sem si nesla domov. Cele štale!

Sem med počitnicami delala na morju. V kuhinji je ostal cel pisker ene top mineštre.
Šefico kuhne sem na kolenih prosila, če lahko obvestim mularijo v kampu, da bi prišli s posodami in se najedli nekaj toplega.

Je rekla: “NE! Fertik!

Da ne govorim, da je meni pripadala večerja, samo nisem mogla jest takoj tam. In sem si nesla domov. Cele štale!
[/quote]

ker to ni tvoja hrana, logično… ko boš pa ti to hrano četudi ostanke odkupila v primeru te možnosti, bi jo pa lahko potalala…. simpl že bolj ne more bit.

¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨ ·uʍop əpısdn əɥʇ Obožujem rdečo zvezdo, pijem Heineken. Iä! Iä! Cthulhu fhtagn! Gosturnca u solat še ni konc sveta.

Sem med počitnicami delala na morju. V kuhinji je ostal cel pisker ene top mineštre.
Šefico kuhne sem na kolenih prosila, če lahko obvestim mularijo v kampu, da bi prišli s posodami in se najedli nekaj toplega.

Je rekla: “NE! Fertik!

Da ne govorim, da je meni pripadala večerja, samo nisem mogla jest takoj tam. In sem si nesla domov. Cele štale!
[/quote]

A ta mularija ni imela staršev, da bi jim dali za jest al kako? Tako stvar bi ti šefica 1x dovolila, pa bi imela naslednje dni prazno, ker bi vsi čakali na gratis hrano.

A ta mularija ni imela staršev, da bi jim dali za jest al kako? Tako stvar bi ti šefica 1x dovolila, pa bi imela naslednje dni prazno, ker bi vsi čakali na gratis hrano.
[/quote]

verjetno bi renčala na polno če bi kdo hrano iz njenega hladilnika talal drugim…

¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨ ·uʍop əpısdn əɥʇ Obožujem rdečo zvezdo, pijem Heineken. Iä! Iä! Cthulhu fhtagn! Gosturnca u solat še ni konc sveta.

A ta mularija ni imela staršev, da bi jim dali za jest al kako? Tako stvar bi ti šefica 1x dovolila, pa bi imela naslednje dni prazno, ker bi vsi čakali na gratis hrano.
[/quote]

Ne, niso imel tastarih nad sabo. Sploh ne tok zateženih k ti !!!

Še nisi slišala, da gre kdaj klapa na morje s šotorom? Še ne?? Verjetno to niso eni bogatuni. So pa veseljaki in toooooo je lajf, baba zanikrna!

In ne bi nč naslednji čakali gratis, ker bi ti in Gunar vse požrla!

verjetno bi renčala na polno če bi kdo hrano iz njenega hladilnika talal drugim…
[/quote]

Ali pa, če bi ji šefica rekla, naj kakšno urco potegne…. zastonj, ko je pač že tam, ane.

Ne, niso imel tastarih nad sabo. Sploh ne tok zateženih k ti !!!

Še nisi slišala, da gre kdaj klapa na morje s šotorom? Še ne?? Verjetno to niso eni bogatuni. So pa veseljaki in toooooo je lajf, baba zanikrna!

In ne bi nč naslednji čakali gratis, ker bi ti in Gunar vse požrla!
[/quote]

brez skrbi da ne bi požrla vsega… dejstvo pa še vedno ostaja, ti s svojo hrano počni kar te je volja, drugi bodo in bomo pa tudi brez da se drugi vtikate v to.

¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨ ·uʍop əpısdn əɥʇ Obožujem rdečo zvezdo, pijem Heineken. Iä! Iä! Cthulhu fhtagn! Gosturnca u solat še ni konc sveta.

Ali pa, če bi ji šefica rekla, naj kakšno urco potegne…. zastonj, ko je pač že tam, ane.
[/quote]
Tudi to sem in preživela! 🙂
In delala za 3,5 €/h.

Samo sem bila na morju, drug folk, zabava………. se je splačalo, ženšče! Pejt še ti mal po svetu, da nauš tok zaribana v to našo politko!

Ha ha…V gostilnah pa hrane ne mečejo stran. Vse porabijo! Tudi s pretečenim rokom, stokrat zamrznjeno, stokrat odtaljeno,….Kar ostane, pa drug dan za kako drugo jed uporabijo, itd…….
Imam znanko ki dela v eni gostilni in imajo fore glede hrane, kako jo ponucat…hoh hoh,…..

New Report

Close