Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek čevlji za valeto

čevlji za valeto

Živjo!
Letos imamo valeto in odplesali bomo dva plesa (čačača in valček). Moj soplesalec pa je cca. 20 cm višji od mene in ne vem kakšne čevlje bi imela (all star-ke ali čevlje s polno peto, je pa tudi možnost superge z peto).
Zanima me kakšne čevlje bi vi priporočili vi.


če kaj vem z allstarkami ni fajn plesat, ker imajo gumo na podplatu.
Karkoli z gumo na podplatu ni plesno obuvačo

Tiste, v katerih se ti najbolje počutiš in znaš hoditi;) Pa da ne rabiš dvojnega stroška/nakupa čevljev: ene za samo dva plesa in druge za prej in potem.

Ko je moja hci imela valeto (2 leti nazaj) smo se vse mame v en glas strinjale, da so bila dekleta obuta v allstarke oziroma po domace povedano “patike” najlepse za pogledat. 3 ali 4 dekleta so imela visoke pete, ena cevlje s polno peto. Ampak so bile prav smesne v njih, ker niso znale plesat v visokih petah. One so sicer mislile da so najlepse in da jih vsi gledamo zaradi tega


bi bilo že lepše, če bi bile v balerinkah potem, all starke meni pač ne pašejo na obleko za valeto, niti niso plesni čevlji, ker ja z gumo je nemogoče ok plesat. Tako,da tudi vaše so bile potlej hecne za pogledat, pa ste mislili zmotno da so waw in super.


bi bilo že lepše, če bi bile v balerinkah potem, all starke meni pač ne pašejo na obleko za valeto, niti niso plesni čevlji, ker ja z gumo je nemogoče ok plesat. Tako,da tudi vaše so bile potlej hecne za pogledat, pa ste mislili zmotno da so waw in super.
[/quote]
Jaz sem za allstarke in za preprosta oblačila. Lahko so hlače, preprosta poletna oblekica ali kaj drugega.


Jaz sem za allstarke in za preprosta oblačila. Lahko so hlače, preprosta poletna oblekica ali kaj drugega.
[/quote]
nisem nikjer niti rekla da je. Ker oblekice in balerink ne oblečeš za maturantski ples.
All starke za moje pojme ne pašejo na plesni dogodek, čeprav vidim, da jih nosijo, ampak zato to še ne pomeni,da je ok in primerno dogodku.


nisem nikjer niti rekla da je. Ker oblekice in balerink ne oblečeš za maturantski ples.
All starke za moje pojme ne pašejo na plesni dogodek, čeprav vidim, da jih nosijo, ampak zato to še ne pomeni,da je ok in primerno dogodku.
[/quote]

Odvisno, kako gledaš na dogodek 😉 Zame to ni plesni dogodek, ampak proslava ob koncu osnovne šole.


nisem nikjer niti rekla da je. Ker oblekice in balerink ne oblečeš za maturantski ples.
All starke za moje pojme ne pašejo na plesni dogodek, čeprav vidim, da jih nosijo, ampak zato to še ne pomeni,da je ok in primerno dogodku.
[/quote]
Meni se All starke zdijo primerna obutev za tak dogodek, kot je valeta. Balerinke so mi preveč ‘zahmašne’, za k birmi ali za nastop pevskega zbora. All starke pa tudi malo bolj elegantni opravi dajo igrivost, mladostnost.


Meni se All starke zdijo primerna obutev za tak dogodek, kot je valeta. Balerinke so mi preveč ‘zahmašne’, za k birmi ali za nastop pevskega zbora. All starke pa tudi malo bolj elegantni opravi dajo igrivost, mladostnost.
[/quote]
sorry, če gledaš tako ozko, potem so tudi all starke bolj primerne za športni dan kot valeto…
ampak če ti balerinke niso – imaš danes polno drugih čevljev, ki so bolj primerni – ker gre za dogodek poleti je potem zdajle mi je padlo na pamet še lepše odprti sadnalčki, ki jih je polno igrivih, mladostnih za take najstnice
samo kot en primer o kakšni obliki čevlja
https://www.obutamacka.si/sandali/srebrni-sandali-f77819s
teh variant teh sandalov je dan danes milijon in ena vrsta, toliko jih je izbire in jih tudi najstnice rade nosijo, tudi sicer… in so veliko bolj primerni za tak dogodek h poletni mladostni oblekci kot pa all strake.
Sicer pa vsakemu svoje – sicer vidim da jih nosijo drugi, naj jih, ampak meni se to ne zdi primerno – to je moje mnenje.
enako kot se mi bele nogavice nikoli ne bodo zdele primerne, pa cetudi jih bo kdo imel za modne in četudi jih bodo vsi začeli množično nositi…meni so mimo.


Meni se All starke zdijo primerna obutev za tak dogodek, kot je valeta. Balerinke so mi preveč ‘zahmašne’, za k birmi ali za nastop pevskega zbora. All starke pa tudi malo bolj elegantni opravi dajo igrivost, mladostnost.
[/quote]
če še dodam – še bolj smešne izpadejo pa potem , ko imajo poletno oblekico z all starkami – ampak priložnost pa vidijo da se po možnosti nekatere prvič namažejo bolj močno in svečano in na glavi pa neke ful “svečane” frizure, in ful nališpane in namazane v obraz po možnosti še kak nakit zraven… no to je pa res potem še bolj smešno in neprimerno.

Moja valetantka si je zaželela, da bi imela dolgo obleko. Željo sem ji seveda izpolnila, ker je to njen večer in če se bo ona tako boljše počutila ne vidim razloga, da je ne nosi čeprav vem, da bodo skoraj vse njene sošolke nosile kratke oblekice. Meni je pomembno le, da je moja hčerka vesela, srečna in ponosna v tistem trenutku za mnenja drugih pa mi je čisto vseeno.
Nekateri se za moj okus tudi vsakodnevno ne oblečejo lepo ali svojim letom primerno pa niti slučajno tega ne bom komentirala ampak si le mislila svoje. Ponavadi mi niti na misel ne pride, da ocenjujem nekoga po obleki ali zunanjem videzu. Pomembna je le notranjost.
Zate pa nasvet: obuj in obleci to, v katerem se boš TI počutila udobno, mnenja drugih naj ti ne zbijajo tvoje samozavesti. Poslušaj sebe.


sorry, če gledaš tako ozko, potem so tudi all starke bolj primerne za športni dan kot valeto…
ampak če ti balerinke niso – imaš danes polno drugih čevljev, ki so bolj primerni – ker gre za dogodek poleti je potem zdajle mi je padlo na pamet še lepše odprti sadnalčki, ki jih je polno igrivih, mladostnih za take najstnice
samo kot en primer o kakšni obliki čevlja
https://www.obutamacka.si/sandali/srebrni-sandali-f77819s
teh variant teh sandalov je dan danes milijon in ena vrsta, toliko jih je izbire in jih tudi najstnice rade nosijo, tudi sicer… in so veliko bolj primerni za tak dogodek h poletni mladostni oblekci kot pa all strake.
Sicer pa vsakemu svoje – sicer vidim da jih nosijo drugi, naj jih, ampak meni se to ne zdi primerno – to je moje mnenje.
enako kot se mi bele nogavice nikoli ne bodo zdele primerne, pa cetudi jih bo kdo imel za modne in četudi jih bodo vsi začeli množično nositi…meni so mimo.
[/quote]
OMG upam, da nimas hcerke. Te papuce so katastrofa za h kaksni oblekci, ki jih punce v zadnjih letih oblecejo za valeto.
In kot je ze ena zgoraj omenila. Valeta ni maturantski ples. Tudi na sinovi valeti lansko leto je bilo vec kot polovica punc v alstarkah. In bile so zelo lepe za pogledat. Glede tega kako je v alstarkah plesat? Saj niso profesionalke, da bi se vrtele ko vrtavke na pkesiscu. Plesi, ki jih plesejo na valeti so bolj preprosto sestavljene koreografije. Tako da menim, da so alstarke vec kot primerne. Res pa je, da ne pasejo vedno k vsaki obleki


OMG upam, da nimas hcerke. Te papuce so katastrofa za h kaksni oblekci, ki jih punce v zadnjih letih oblecejo za valeto.
In kot je ze ena zgoraj omenila. Valeta ni maturantski ples. Tudi na sinovi valeti lansko leto je bilo vec kot polovica punc v alstarkah. In bile so zelo lepe za pogledat. Glede tega kako je v alstarkah plesat? Saj niso profesionalke, da bi se vrtele ko vrtavke na pkesiscu. Plesi, ki jih plesejo na valeti so bolj preprosto sestavljene koreografije. Tako da menim, da so alstarke vec kot primerne. Res pa je, da ne pasejo vedno k vsaki obleki
[/quote]
a ti je treba bit žaljiva?
jaz sem izrazila svoje mnenje. In jaz nisem žalila niti tistih punc, ki oblečejo allstarke, čeprav se meni zdijo neprimerne in smešne, nisem jim pa rekla da so katastrofa in da bolje da ne bi imele takšnih mam, ki jih imajo…
zakaj je treba tebi žaliti mene in punce, ki oblečejo sandale.
In ja moja hči, če jo bom imela jo bom naučila,da se postavi nasproti takim, ki bi jo eventuelno silili da obuje all starke ali jo žalili, če jih ne, samo zato, ker je to kao to nova moda in vse punce vaše nosijo to in zato mora po tvoje to početi tudi ona, če ne je katastrofa, če počne nekaj po svoje, svojem okusu in ne enako masovnim množicam.

Kot pravim razumem vse nosijo, ampak meni ni všeč in mi deluje smešno in neprimerno.
Kot rečeno enako mi je neprimerno , smešno in neprimerno – bele nogavice, še bolj pa kakršnekoli nogavice na krilo ali kratke hlače in potem obuvalo čez – čeprav se je to lani propagiralo, kako da je moderno…
npr. meni bele nogavice pod kavbojkami mi bodo vedno grozne za videt.

Ti se ne boj za mojo hči, ti raje poskrbi,da drugih ne boš zaničevala zato, ker nimajo obutih all stark in ker ne sledijo celi masi punc, ki to počno samo zato, ker je kao večini moderno ali pa zato, ker so se mame sošolk v razredu to družno tako dogovorile v imenu njihovih hčera.


a ti je treba bit žaljiva?
jaz sem izrazila svoje mnenje. In jaz nisem žalila niti tistih punc, ki oblečejo allstarke, čeprav se meni zdijo neprimerne in smešne, nisem jim pa rekla da so katastrofa in da bolje da ne bi imele takšnih mam, ki jih imajo…
zakaj je treba tebi žaliti mene in punce, ki oblečejo sandale.
In ja moja hči, če jo bom imela jo bom naučila,da se postavi nasproti takim, ki bi jo eventuelno silili da obuje all starke ali jo žalili, če jih ne, samo zato, ker je to kao to nova moda in vse punce vaše nosijo to in zato mora po tvoje to početi tudi ona, če ne je katastrofa, če počne nekaj po svoje, svojem okusu in ne enako masovnim množicam.

Kot pravim razumem vse nosijo, ampak meni ni všeč in mi deluje smešno in neprimerno.
Kot rečeno enako mi je neprimerno , smešno in neprimerno – bele nogavice, še bolj pa kakršnekoli nogavice na krilo ali kratke hlače in potem obuvalo čez – čeprav se je to lani propagiralo, kako da je moderno…
npr. meni bele nogavice pod kavbojkami mi bodo vedno grozne za videt.

Ti se ne boj za mojo hči, ti raje poskrbi,da drugih ne boš zaničevala zato, ker nimajo obutih all stark in ker ne sledijo celi masi punc, ki to počno samo zato, ker je kao večini moderno ali pa zato, ker so se mame sošolk v razredu to družno tako dogovorile v imenu njihovih hčera.
[/quote]
Niti eden v tej temi ni zapisal, da so allstarke primerne zaradi mode ali zato, ker jih nosijo drugi. So pa primerno obuvalo glede na dogodek.


Niti eden v tej temi ni zapisal, da so allstarke primerne zaradi mode ali zato, ker jih nosijo drugi. So pa primerno obuvalo glede na dogodek.
[/quote]
kako da ne – že ona zgoraj je napisala,da so se mame skupinsko dogovorile,da jih bodo vse imele, in da ostale, ki niso sledile skupini, so bile smešne.
Očitno torej gre za to, ker jih nosijo drugi oz. kar večina družno…

ok – tebi se zdijo primerne – jaz pa zdaj sem kliknila v google slike valeta – in meni so smešne tiste, ki imajo obleko zraven pa patike…
moje mnenje… ena sploh sem jo gledala na eni sliki – ful neka črna oblekica še s tistim tilom okoli, da zgleda še bolj svečana, obute pa bele all starke…. joj res sploh ne paše… pa kot rečeno zraven pa še neke zapestnice in nakit… obute pa patike…

to je skor enako kot bi rekla,da h krilu pašejo bataškornji za na njivo.

Ma,pa ne morem verjeti! Me prav skrbi,kaj vse bo hotela obleči moja hčerka čez nekaj let, ker je očitno valeta postala dogodek, kjer je treba biti svečano in modno oblečen. Jaz in moje sošolke 15 let nazaj smo bile v kavbojkah in novi majčki, mogoče je bila kakšna vmes tudi v obleki, to je bilo pa to. Nobenega afnanja, za čevlje sploh ne vem, kakšne sem imela. Danes pa…. Sem tudi jaz v Google vposala valeta in ene punce ne vidiš v hlačah, kot da to ni sprejemljivo. Vse v nekih fensi oblekicah, nekatere celo pete, na forumu pa razglabljanje o čevljih, ki pašejo zraven, kot da morajo biti punce,stare 15 let, stilsko usklajene.

Verjetno je to zelo odvisno od šole do šole. Pri nas je valeta vedno bila svečan dogodek. Punce smo vse bile v oblekah, večina tudi v visokih petah (primernih starosti seveda) ali pa kakšnih lušnih balerinkah ali sandalih. Fantje pa v srajcah in kravatah. No pa tudi v allstarkah se je kdo našel, tisti bolj rockerji 🙂 Enako je bilo pri mlajšemu bratu in sestri.
Saj se da najti tudi petke, ki so nižje (2, 3cm) in izgledajo mladostno. Če pa si punca želi nositi all starke, pa naj jih naj, saj je to vendar njen dogodek 🙂

Verjetno je to zelo odvisno od šole do šole. Pri nas je valeta vedno bila svečan dogodek. Punce smo vse bile v oblekah, večina tudi v visokih petah (primernih starosti seveda) ali pa kakšnih lušnih balerinkah ali sandalih. Fantje pa v srajcah in kravatah. No pa tudi v allstarkah se je kdo našel, tisti bolj rockerji 🙂 Enako je bilo pri mlajšemu bratu in sestri.
Saj se da najti tudi petke, ki so nižje (2, 3cm) in izgledajo mladostno. Če pa si punca želi nositi all starke, pa naj jih naj, saj je to vendar njen dogodek 🙂
[/quote]

Kako od vedno svečan dogodek? Katera generacija pa si? Jaz sem stara 35, torej sem imela valeto 20 let nazaj. Takrat so se nam pete zdele totalno out, suknjiči pa tudi. Balerink še nismo poznale, denarja ni bilo na pretek. Za valeto so nas starši oblekli v oblačila in obutev, ki smo jo lahko ponosili tudi kasneje, le da je bilo vse novo, pa prej se je šlo k frizerju. Imela sem tanke široke hlače in neko tuniko, najboljša prijateljica je bila v srajčki s tričetrt rokavi, ker je bilo to totalno in, za ostale se pa ne spomnim.Pa tudi ne spomnim se, da bi se kaj plesalo. V bistvu smo sami pripravili program, nastopil je šolski bend, gledališki krožek je pripravil nekaj skečev, ena punca je bila voditeljica. Nato je sledila pogostitev, potem smo šli pa v disko.

Kako od vedno svečan dogodek? Katera generacija pa si? Jaz sem stara 35, torej sem imela valeto 20 let nazaj. Takrat so se nam pete zdele totalno out, suknjiči pa tudi. Balerink še nismo poznale, denarja ni bilo na pretek. Za valeto so nas starši oblekli v oblačila in obutev, ki smo jo lahko ponosili tudi kasneje, le da je bilo vse novo, pa prej se je šlo k frizerju. Imela sem tanke široke hlače in neko tuniko, najboljša prijateljica je bila v srajčki s tričetrt rokavi, ker je bilo to totalno in, za ostale se pa ne spomnim.Pa tudi ne spomnim se, da bi se kaj plesalo. V bistvu smo sami pripravili program, nastopil je šolski bend, gledališki krožek je pripravil nekaj skečev, ena punca je bila voditeljica. Nato je sledila pogostitev, potem smo šli pa v disko.
[/quote]

No, zdaj pa malo pretiravas. Od moje valete je minilo 35 let, pa sem imela takrat lustno oblekico, tak bolj hipijevski stil in pa balerinke. Tudi druge sosolke so se vsaj malo uredile. Pa nismo bili nobeni bogatasi, pac neko povprecje. Program smo pa tudi mi sami pripravili. Starsev pri nas na valeti ni bilo, imeli smo ples, po plesu smo sli v mesto in se sami sebi zdeli zelo odrasli 😉

Kako od vedno svečan dogodek? Katera generacija pa si? Jaz sem stara 35, torej sem imela valeto 20 let nazaj. Takrat so se nam pete zdele totalno out, suknjiči pa tudi. Balerink še nismo poznale, denarja ni bilo na pretek. Za valeto so nas starši oblekli v oblačila in obutev, ki smo jo lahko ponosili tudi kasneje, le da je bilo vse novo, pa prej se je šlo k frizerju. Imela sem tanke široke hlače in neko tuniko, najboljša prijateljica je bila v srajčki s tričetrt rokavi, ker je bilo to totalno in, za ostale se pa ne spomnim.Pa tudi ne spomnim se, da bi se kaj plesalo. V bistvu smo sami pripravili program, nastopil je šolski bend, gledališki krožek je pripravil nekaj skečev, ena punca je bila voditeljica. Nato je sledila pogostitev, potem smo šli pa v disko.
[/quote]

10 let sem mlajša od tebe. Ravno to ti pravim, da se očitno od šole do šole razlikuje. Na naši šoli je pač bil to že od vedno malo bolj svečan dogodek. Pa ne ne vem kako pretirano svečan, daleč od maturantskega plesa recimo, ampak obleke in kravate pa običajno obleče večina, kljub temu, da gre za veliko šolo (cca 90-100 učencev na generacijo). Obiskovala jo je tudi moja mama, pa je bilo že pri njih podobno.
No tudi jaz sem obleko iz valete oblekla še za kako drugo priložnost, pa niti ni bila draga, ker tudi pri nas ni bilo denarja na pretek. H frizerju me pa niso peljali, sem mogla za frizuro in ličila kar lepo sama poskrbet. Ja, tudi naličile smo se 🙂
Program je pripravila šola, seveda pa smo večino točk imeli učenci. Ravnateljica je imela govor. Pa plesali smo seveda kar se pač običajno pleše (čačača, valček itd). Potem je sledila pogostitev za vse prisotne.

Pri nas na valeti ni bilo nobenega ples. Vsi smo bili oblečeni v enake majice, ki smo jih dali tiskati, in kavbojke. Očitno se običaji res razlikujejo od šole do šole.

3 dinavizbira: superge z visoko peto.

Da all starke niso za plesat? Za nekega vrhunskega plesalca res ne, za valeto pa je to cisto druga zgodba saj je ples podoben navadni hoji z dodatnim poskakovanjem in koraki nazaj

New Report

Close