Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek Potovanje in obleka, obutev

Potovanje in obleka, obutev

Ne najdem moje teme od včeraj, kjer sprašujem kaj vzet sabo na krajše potovanje. Obleka, obutev, pohodne čevlje al Tevice…

Najbrž je bila kam premaknjena.
Da bi bila prisana je težko verjetno.

Bom pa še enkrat zetežila s temi Cunjami saj sem res malo izgubljena. Torej, čez praznike gremo na krajše potovanje v Makedonijo z busom. Ne vem kaj naj obujem in oblečem. Ker mi je rado vroče, se bojim da mi bodo pohodni čevlji odveč in bi bilo bolje imet Tevice. Pa kratke rokave pa dolge pa vindstoper ali kaj vem kaj. Res nimam izkušenj in vsak nasvet mi bo prav prišel.

Veliko potujem in ne glede na letni čas, imam superge vedno s sabo. Za zraven pa potem še kakšne malo “lepše” čevlje za zvečer recimo… Za jakno težko rečem. Kakšna športna jakna za prehodno obdobje je nujna…

Najprej poglej vremensko, da boš vedela pri čem si.
Če bo dež, vzemi en zložljiv dežnik.
Če bo vroče, vzemi vsakega po malo – eno obleko, kratke hlače, dolge hlače.
Za zgoraj imam jaz vedno s sabo pulover s kapuco, če slučajno piha…
Od čevljev pa obvezno ene uhojene! superge oziroma nekaj, v čimer si lahko cel dan. Naj bo udobno. Glede na to, da greste z busom in ni problema s količino prtljage, bi jaz vzela še ene “šlape”, v katerih se dobro hodi in pa nekaj malo lepšega za večerjo, lahko balerinke ali kaj podobnega.

Nujno pogledam vreme.

Če kaže na pogost dež, vzameš nepremočljive telovadne in velik dežnik.
Če kaže na kakšno kapljico, so dovolj navadne telovadne, in zložljiv dežnik.
Če kaže na sonce, dežnik pusti doma. Če se karkoli vreme spremeni, lahko še vedno kupiš dežnik po poti.

Sama vzamem tudi balerinke, iz mehkega materiala.

Vzela bi jakno – ne bundo. Jutra so še vedno hladna.
Oblekla bi toplo jopico, pod katero bi dala kratke rokave in spodnjo majico brez rokavov.
Vzela bi tudi mehke kavbojke, normalne dolžine.
Za spat bi vzela pajkice in majico z dolgimi rokavi, športno in ne klasične pižame. Če se karkoli zgodi tvojemu prvotnemu oblačilu – npr. da se popacaš, lahko še vedno to oblečeš za rezervo.
Vzameš spodnje hlačke za vsak dan.
Če pričakuješ temperature blizu, lahko vzameš še kakšne krajše hlače ali krilo. Bolj priporočam kapri hlače, so bolj praktične za potovanja.

Če gre za več kot dva dneva, bi vzela še eno spodnjo majico.

Od zdravil sama vzamem kapljice za nos, in tableto proti bolečinam.


Ne vem, koliko je stara ta, ki se ne zna oblečt za pardnevni izlet, bi pa rekla, da je odrasla.
Jaz sem si že tam od konca osnovne šole zmeraj in za povsod pripravljala svojo prtljago sama. Seveda tudi spodnjice za vsak dan, poleg vsega ostalega. Še ko sem hodila na počitnice s starši, kasneje, ko sem sama vandrala naokoli, pa sploh.
Ker večkrat zasledim vprašanja na temo, kaj oblečt, se sprašujem, a se dandanašnje ženske tudi oblečt več ne znajo brez forumov?

Nisi sicer točno napisala, ampak domnevam, da bo to vaše popotovanje po Makedoniji obsegalo ogled Ohridskega jezera, Skopja, itd., ne pa kakšnih hudih trekingov po brezpotju.

Zato pohodni čevlji zagotovo niso potrebni, bi se pa jaz na tvojem mestu izognila tudi tevicam, če se da, ker so to pač res češki čevlji.

Od oblačil vzemi pretežno majice s kratkimi rokavi in lahke hlače, krila, seveda pa za vsak slučaj tudi pulover in windstoper ali anorak. Nimaš kaj, tako za ziher ne moreš na vreme računat, da bi šla brez dolgih rokavov na pot tisoč kilometrov daleč.

Pa ne pretiravaj s kakšnimi elegantnimi večernimi toaletami, oblekami, salonarji,… je bolj pametno, da so vsa oblačila dovolj spodobna, da greš lahko tudi na večerjo v njih, ne da hodiš cel dan po Skopju kot en gozdar in računaš, kako se boš za zvečer preoblekla, ker morda niti ne boš imela časa. Ti izleti znajo bit časovno malo nepredvidljivi.


Pozabila si na sveže spodnjice in štumfe za vsak dan …

Imela sem dobre superge in balerinke za zvecer. Za v hotel japonke, ker nimajo tuš kabin, ampak samo tuš nad ploščicami. 2/3 hlače so ok za vstop praktično kamorkoli, dol je zelo toplo. Jaz sem za 7 dni makedonije vzela bele in temne 2/3 hlače, 2 tuniki kratek rokav, 1 majica dolg rokav, majica z zadrgo in kapuco, pizamo, perilo, nogavice. Tam sem kupila se eno res lepo dolgo tanko pletemo jopico. To je to. Tunike sem oprala zvecer in sušila v busu, hlače so bile pa pač umazane po enem tednu.

Sm prej vidla, je en znanc napisal na fbju, sicer za Skopje, da je 30°C.

Ni treba žalit uboge ženske, je lepo napisala, da nima izkušenj.
Moja mati je šla na svoj prvi vodeni izlet pri 28ih in je tudi bila čisto vznemirjena in panična kako pa kaj. Se še zdaj spomnem, kako si je sposojala stvari od sodelavk in sosed. Pa daleč od tega, da bi bila nezrela in kajtivemšekaj. Pač, za vse je enkrat prvič 🙂
Vso srečo v Makedoniji! Krasna dežela z zelo prijetnimi in toplimi ljudmi!!! 😀

Hvala vam za odgovore. Ste mi zlo pomagali. Teniske, tevice in balerinke. Dolge in kratke hlače, majice prav tako. Ena jopica s kapuco, vindstoper zy vsak slučaj, perilo in to bo to. Že pakiram.

Hvala.


Ne pozabi sončnih očal in kakšnega pokrivala. Jaz bi na tvojem mestu s seboj vzela še eno srajco ali kaj podobnega, kar je bolj tanko (torej ni prevroče), lahko nosiš odpeto ali zapeto, samostojno ali čez majico ali pod nekim drugim zgornjim delom, z zavihanimi ali spuščenimi rokavi, kar ne zavzame veliko prostora in ni težko (ter lahko zelo enostavno pospraviš v torbo ali manjši nahrbtnik) .
Poleg tega imej s seboj ene zelo udobne hlače, v katerih ti bo prijetno na dolgi vožnji.

Prijetno potovanje!

New Report

Close