Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek Nečak je ves zadrogiran, starši pa nič

Nečak je ves zadrogiran, starši pa nič

Kot naslov pove, nečak (sin od brata) , star 20 let, je tako zadrogiran, da ga že od daleč vidim, kdaj je v svojem svetu. Govori počasi, na stil – vseeee jeeeee kuuuulllll, tetaaaaa. Zadet ko mina, na daleč se mu vidi, da kar pluje v enem svetu.
Sedaj ponavlja gimnazijo 4. letnik. Kaj drugega pa bi človek pričakoval. Starša pa nič, bratova žena , navadna kura če mene vprašate, mi trdi, da je marihuana samo zdravje, a fantu se vidi da je že odvisen. Pa bojim se da ne jemlje več samo trave, ampak še kaj drugega. Potem pa poslušam, kako sem zahojena, da ne vem kako je to zdravo in fajn. Ja, super zdravo, tako zdravo, da mora že zjutraj joint skadit. Ne morem verjeti, da so starši tako slepi. Imam 2 otroka, oba sta starejša od nečaka, sta na faxu, pa ni nobenih drog (pa ne mi sedaj rečt, kako to vem, ker se takim zasanjancem od daleč vidi da so zadeti).Včasih sin pride domov malo pijan, to je vse, zmenila sva se da mu takrat plačamo taxi, da ne vozi.
V soboto sem brala članek v Delu o tem, da pri krvodajalskih akcijah ogromno mladoletnih zavrnejo, ker imajo v krvi preveč koncentracije marihuane in poživil. A je to normalno ?? Kam gremo vsi skupaj?

Lej imam svoje otroke in imam čisto dovolj dela z njimi. Ne pametujem bratu in sestri pri vzgoji njihovih otrok.
Zoprna ženska si. Si enkrat povedala svoje mnenje, zdaj pa nehaj in se brigaj zase. Boš imela kar dosti dela.
Ne seri, da se vsem vidi ko so zadeti. Nekateri čisto normalno funkcionirajo. Jih srečuješ vsak dan.

Lej, opozorila si ju. Več kot toliko ne moreš. Priskočiš lahko na pomoč, če te bodo kdaj prosili, to pa je to. Morda vseeno lažje govoriš z bratom.
Nekateri zadetki mislijo, da se jih ne opazi, pa jih “zavohaš” že na tri kilometre, nekaterim je pa to tako ali tako običajno stanje, tako da sprememb res ne opaziš.
Žal ni javno, koliko mladostnikov je zaradi posledic uživanja trave, alkohola in podobnega (nacepljeno na kakšne druge motnje) v kakšni od inštitucij, morda bi to komu odprlo oči.

nova
Uredništvo priporoča

Samo da si posebej izpostavila navadno kuro, bratovo ženo. Raje nikakršne “dobronamernosti” kot takšna kot je tvoja.

Kaj pa ti avtorica kadiš mogoče cigarete?

V maloro!

Pa kaj tukaj sami zapohanci in odvisniki od tobaka in drugega odgovarjate avtorici glede na odgovore?

Avtorica, žal – če si nečakova starša zatiskata oči, kaj dosti ne boš mogla narediti. Si se morda že poizkusila kaj pogovorit s svojim bratom, ne svakinjo?

Kar sta naredila pri vzgoji, lastnem zgledu sta do nečakovega nekje 12. leta, ko se prične tahujši interval pubertete, zdaj pri 20ih je prepozno za “vzgojo”. Zdaj je treba samo še preprečevat in blažit posledice.

Reci bratu, naj še onadva sinetu plačujeta taksi, kot ti svojemu malemu pijančku.

Tebi se vidi, da nimaš pojma. Če bi kdaj doživela na lastni koži, kako je imeti v družini odvisnika, ga ne bi več zgrešila, ko ga srečaš na ulici. Je grenka in huda izkušnja, ki je nikomur ne privoščim in mi je težko poslušati starše, ki si zatiskajo oči in spregledajo šele ko je res hudo. Kaj bi dala, da bi nas kdo opozoril, kaj se dogaja. A seveda če o tem ne veš dosti, prvih znakov sploh ne opaziš. Avtorica je po pravici zgrožena in a je kaj slabega, če ji ni vseeno za nečaka? A zato je zoprna? Čudni so kriteriji nekaterih ljudi, moram reči. Ali si mogoče tudi ti med zadetki, da jih tako zagovarjaš? No, če si, te bom na ulici brez dvoma prepoznala. Prav nič normalno ne funkcijonirajo, in ja, se jim vidi, da so zadeti. Način obnašanja, govora, odzivnosti na okolje, obraz, oči, telo…… Vse je lepo videti že na prvi pogled, ko enkrat spoznaš njihov svet.

Nic hudega ce sem al tja proba kj drog. Sj smo jih probal vsi. Problem je ce se to dogaja redno, vsak dan? Potem je z njim nekaj hudo narobe in potrebuje profesionalno pomoč. Torej a necak uporablja droge vsakodnevno?

Sem kar malo zgrozena nad odgovori. Necak kadi jointe vsak dan, ze zjutraj. In vidi se mu na dalec, ker je tako zadet da ne funkcionira. Zato je oadel v 4. Letniku, ker ne more vec normalnk funkcionirat. Brat je copata, brez mnenja, njegova zena pa kokos ki tisci glavo v pesek. Ja, da ti mati zagovarja tako sinovo pocetje, je zame kokos. Ko sem jim rekla da je sin odvisen ker mora ze zjutraj pohat travo, je rekla da sem cist za luno, da je to normalno. Da trava je zdrava. Moji otroci so starejsi od necaka, pa ne kadijo trave. Sin se he vcasih malo napil v soboto, to je to…

V takem primeru bi bilo najbolje da cela familja (vsi njegovo starši bratje sestre strici tete itd..) skup stopi in pomaga fanta odvaditi od droge. Droga je huda stvar ki otroku uniči življenje.
Žal mi je da niste bolj enotni. Bratu in svakinji pa bodi v oporo. Tudi jasno povej da se ne strinjaš z njo da droga ni nevarna. Nobena stvar se ne zdi nevarna dokler je ne začneš tud dejansko prakticirati. Fant je mlad in vse se še da rešit. Tudi z njim govori kot teta in mu povej da te skrbi zanj in da mora nehat s tem drogiranjem in da ste tam zanj.
Srečno

Pa še ti zjutraj pojdi do njega pa skupi skadta en dobr joint da se ne boš tolk sekirala okol vsega hahah.boli te ce se drogira. Nj se, sj bo sam kmal ugotovu kaj mu paše in kaj ne. Kaj pa je drgac tadruga droga ki si jo omenila da jo uporablja tudi?kašen spid??

hahah

Daj spelji se no nekam s takimi.

Pa kakšne moralne vrednote imate nekateri ? Očitno nobenih, ker vam jih že starši niso zmogli vtrpat v vašo “čredi sledljivo” betico.

Ne, nismo vsi probali drog , ne bomo jih probali in tudi svoje otroke smo uspeli vzgojiti tako, da uspešno slalomirajo skozi vse te pasti in se znajo postavit zase in rečt ne hvala ne bom, pa četudi potem nisem nikoli več del tvoje družbe. Take družbe, prijateljev, ki se zadevajo, nekateri ne rabimo.

Daj spelji se no nekam s takimi.

Pa kakšne moralne vrednote imate nekateri ? Očitno nobenih, ker vam jih že starši niso zmogli vtrpat v vašo “čredi sledljivo” betico.

Ne, nismo vsi probali drog , ne bomo jih probali in tudi svoje otroke smo uspeli vzgojiti tako, da uspešno slalomirajo skozi vse te pasti in se znajo postavit zase in rečt ne hvala ne bom, pa četudi potem nisem nikoli več del tvoje družbe. Take družbe, prijateljev, ki se zadevajo, nekateri ne rabimo.
[/quote]

Taki nismo nekateri. Takih nas je večina.

A da smo jih vsi probali? To pa ne bo držalo!! Nekateri glave nimamo samo za okras.

Prav. Pa nič. Samo, da ne bodo čez par let jokali in vili roke, kako ga imajo radi do lune in nazaj, ko ga ne bo več. So ga že zafušali. Tko je to.

Kaj bi jaz sem takšnimi?
Dal bi mu tako močno dozo, da izdihne!

Taki nismo nekateri. Takih nas je večina.
[/quote]
Prosim ne seri!
Sede mi se “dok te slušam”

Ko se je to zgodilo z mojim prijateljem, sem šla povedat njegovim staršem. Izkazalo se je, da sta obe sestri vedeli pa nič rekli. Pa ni bila samo trava.
Seveda me od takrat naprej ne marajo več. So poetali pod preprogo in se zganili šele, ko se je kolega skoraj ubil, ko je zadel vozil z enega žura. Deset let kasneje je še kar dober. Na antidepresivih ampak funkcionalen.

Od trave prenapihanih poznam nekaj, eden je zapretiraval do te mere, da si je v nekaj letih čisto uničil koncentracijo. Je kot kura, nič se ni zapomni. Vse obljubi, kaj da bo naredil, samo čez deset minut nima več pojma, kaj bi moral narediti. Priden, zlat, vse kul, dober človek, samo funkcionira pa nič več ker je preveč raztresen.

Če so starši usekani, ne moreš kaj dosti in tukaj se zdi, da sta brat in njegova žena oba malo čudna, sorry.

nisi pa pomislila, da se tvoj brat z ženo tudi zadeva z marihuano? Torej je cela familija taka, namreč dvomim , da bi potem kura zagovarjala travo. Mogoče celo s siom skupaj kadijo. Kaj boš pa v tem primeru, pusti jih. Vsi so polnoletni.


Vsak dan že zjutraj, praviš. Stanujete skupaj, da ga prav vsak dan vidiš?

Bravo Herta,več pisanja o tem,več stvari javno obelodanit,pa otroke ne bodo tako drogirali.Proti beguncem so bili shodi,proti zastrupljanju otrok pa vsak rep med noge stisne.Na ulico je treba it,da se dilerji razkrinkajo pa bo.Očitno,pa še dosti staršev sami posegajo po drogi.V naši državi so prodajalci drog bolj zaščiteni,kot kočevski medvedi.Ljudje pa nimajo jajc,da bi dilerje prijavili.

Policija pozna vse, od največjega, do najmanjšega, tudi sami med sabo se poznajo.
Mafija gre z vrha navzdol in ne obratno.

Tebi se vidi, da nimaš pojma. Če bi kdaj doživela na lastni koži, kako je imeti v družini odvisnika, ga ne bi več zgrešila, ko ga srečaš na ulici. Je grenka in huda izkušnja, ki je nikomur ne privoščim in mi je težko poslušati starše, ki si zatiskajo oči in spregledajo šele ko je res hudo. Kaj bi dala, da bi nas kdo opozoril, kaj se dogaja. A seveda če o tem ne veš dosti, prvih znakov sploh ne opaziš. Avtorica je po pravici zgrožena in a je kaj slabega, če ji ni vseeno za nečaka? A zato je zoprna? Čudni so kriteriji nekaterih ljudi, moram reči. Ali si mogoče tudi ti med zadetki, da jih tako zagovarjaš? No, če si, te bom na ulici brez dvoma prepoznala. Prav nič normalno ne funkcijonirajo, in ja, se jim vidi, da so zadeti. Način obnašanja, govora, odzivnosti na okolje, obraz, oči, telo…… Vse je lepo videti že na prvi pogled, ko enkrat spoznaš njihov svet.
[/quote]

Marsikaj vidim in vem. Ne boš verjela – moji otroci so doštudirali in so zaposleni. Brez droge.

Koga spoznamo na ulici? Tiste, ki so blizu prepada. Drugih ne. Vse to (droge) imaš v parlamentu, v vsakem poklicu … Odvisno od vrste droge in časa uživanja.

Mene avtorica še najbolj spominja na neko znanko – za vsakega je vedela povedati kakšen je prišel domov (droge, alkohol,….), doma pri svojih pa tega ni opazila. Pa je bilo še kaj hujšega kot trava.

New Report

Close