Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek Ali je poznavanje zastav držav splošna izobrazba?

Ali je poznavanje zastav držav splošna izobrazba?

Vprašanje v naslovu.

je neko znanje, od česar pretirane koristi ni, razen če se kje prijaviš na kak nagradni kviz poznavanja tujih zastav

je delno ja. ni pa zdaj ultimativni dokaz ne vem kaksne razgledanosti. to je specifika.

Jasno je, da je to razgledanost in splošno znanje, po moje je nujno poznat zastave vsaj največjih in najvplivnejših držav sveta, zastave vseh sosedov in recimo zastave držav kontinenta, na katerem živiš oziroma vsaj tistih, s katerimi je tvoja država povezana. Enako z glavnimi mesti.
Da bi pa zdaj poznal vse zastave in glavna mesta, ni potrebe.

Fino je da jih dovolj poznaš, da najdeš pot domov, če te kam prodajo. Pobratena in prijateljska in podobne floskule so pa za tiste, ki rabijo kritje za meglo mešat.

Meni je bil izziv poznat čisto vse zastave v atlasu, ko sem bil še otrok. Se dobro spomnim, kako me je sploh starejša sestra trenirala… Ne vem od kje sem to potegnil, ampak mi je bilo vedno (dejansko do kamor spomin seže) zanimivo poznat države, glavna mesta, zastave itd…mogoče od skupnega reševanja križank, ko smo iskali glavna mesta? Ne zdi se mi to neka izobrazba, sigurno pa gre za širšo razgledanost vsaj kar se tiče zemljepisa. Bolje vedeti več, kot manj.

Prekajen meso dl cajt gvera;)

No ja, vsaj zastave sosednjih držav poznat, pa zastave kakšnih bolj vplivnih držav in tud njihova glavna mesta se mi zdi, da bi moral vsak vedet, zato je to zame splošna razgledanost.


Se strinjam.

Že če malo spremljaš šport – lahko samo OI ali kakšna svetovna prvenstva – ti bo v spominu ostalo kar nekaj zastav držav. Mimogrede, brez posebnega učenja.

Ni, škodi pa dodatno znanje ne. Moj iz zanimanja celo prebira občine v Slo.. ali mu bo to kdaj nucalo ne vem, stvar ga pa zanima.

Splošna izobrazba je poznati zastave najvplivnejših svetovnih držav in bližnjih držav.

Razgledan človek pa skoraj mora poznati vse evropske zastave, lokacije držav in njihova glavna mesta. Plus še čimveč na drugih kontinentih. Ponavadi je to radovednim in vedoželjnim ljudem v veselje že v otroških letih, v odraslih pa ostane.

Za geografe verjetno je splošna izobrazba, za vse ostale smrtnike pa kvečemu splošna razgledanost. Ni nujno potrebno vedeti, ampak zato, da nisi ravno tuntek v življenju, je fajn poznati vsaj EU in velike izven EU. Do sedaj sem srečala samo enega tipa, ki je znal iz glave našteti po abecednem vrstnem redu vse države sveta, po kontinentih, tudi sicer je bil blazno načitan in razgledan, hodeča enciklopedija in multilingvist. Sicer pa moram reči, da me osreči, če grem po svetu in trčim v koga, ki je slišal za Slovenijo. Približno tako se počutijo tudi drugi, če mu daš priznanje, da veš, kje je njegova država in morda še kak dodaten detajl.

https://www.youtube.com/watch?v=r8pnec4Hxps

povsem nekoristno, samo cepci se to dudlajo na pamet. dovolj je lastna država in sosednje

Deloma, vsaj od sosedov, pa od največjih in najvplivnejših držav, če pa ne veš ravno kako izgleda zastava Kameruna pa ni panike.

New Report

Close