Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek zeljna solata

zeljna solata

Doma smo imeli debato o zeljni solati. Seveda je vključena tudi tašča:)

Namreč meni in otrokom zeljna solata z dodano kumino ni dobra, pravzaprav zanič. Mož pa je od doma navajen, da jo jejo s kumino in to dajo kar veliko kumine. Tako jo pač od nekdaj dela njegova mama.

Vprašanje pa je … koliko procentov ljudi je zeljno solato s kumino in koliko brez. On trdi, da 80{04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465} ljudi je zeljno solato s kumino in samo 20{04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465} brez. Jaz pa mislim, da je takih, ki imajo kumino radi, manj.

Pri nas jo je eden od 5 – torej 20 {04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465}.

ja, jaz jo obožujem kumino v obeh oblikah :). Tudi v solati z zeljem sladikim, ali kislim, jaaaaa.

Pri nas 2 osebi, torej 100{04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465}, s kumino in janežem.

Hm, meni paše kumina v zelje skoraj tako, kot bazilika na paradižnik 😉 že babica je kisano zelje vedno priravila z nekaj kumine, tako da imamo to zgleda v genih…

Prekajen meso dl cajt gvera;)

Zato,da ublazi napenjanje oz vetrove. Mi jo jemo brez.

5/5 že od nekdaj jemo zeljno solato s kumino, saj tako zelje manj ali sploh ne napenja. Uporabljam pa mleto kumino, moji starši pa so solati dodajali kar cela zrna.

Zelja s kumino nisem jedla še nikoli, ne doma ne pri tašči ne v restavraciji ne kjerkoli drugje. Morda na našem koncu (goriška) ni te navade. Zelje obožujem, kumina mi pa ni nič posebnega.

Jaz kumine ne maram in je ne uporabljam nikjer

S kumino, ampak mleto. In z bucnim oljem.
Cela zrnca kumine niso prevec fajn, ce ti pridejo med zobe, enako kot celi poper.

Avtorica, poskusi kdaj z mleto kumino. Mogoce je ravno to kompromis, ki ga potrebujes. Ce ti ne bo vsec, se vedno lahko naredis solato brez kumine, oddelis eno skledico in tisto dodatno zacinis.

Pri nas jemo brez. Kumine ne uporabljam.

Še nikdar nisem jedla zeljne solate s kumino. Če takole pomislim, na kislo zelje bi jo mogoče še dala, tisto v prahu, na sveže zelje pa niti slučajno.

Sama v zeljno solato ne dajem kumine. Če pa bi že, bi jo dala malo mlete. Drgač pa jo dodajam v kumaričino solato, na pečen krompir, seveda vse mleto, pa ne prevelikih količin.

Naj tebi zamešajo posebej zeljno solato brez kumine, če nimaš rada kumine, in je problm rešen. 🙂

Ko sem bila otrok, je bila kumina in to cela povsod na zeljnih solatah. Danes je ni nikjer več, razen v Avstriji.

Mi je ne dajemo, v uporabi imam sicer le mleto kumino. Golaža brez kumine ni.

Torej moja družina, starši, tašča, prijatelji, nikjer kumine.

Kumine ne maram in jo ne dajem v nobeno jed.

Si ne predstavljam zeljne solate brez kumine in tudi ne poznam nikogar, ki je ne bi maral, oz. bi jedel zel.solato brez kumine. Ima pa svojo vlogo pri hrani, tako kot vsaka druga začimba.

New Report

Close