Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek Zakaj hodite v solarij?

Zakaj hodite v solarij?

Če že želite imeti barvo, imejte vsaj naravno, na soncu, ne pa v solariju. Manj nevarno, pa barva bo izgledala naravna, normalna. Jaz takoj vem, kdo se je pražil v solariju, kdo pa ima naravno barvo. Pa še prišparaš.

Res ne razumem, zakaj je ta solarij še vedno tako popularen.

Zdaj sicer ne hodim več v solarij, včasih pa sem – pa se mi dva meseca obiskovanja pred sezono na koži sploh nista poznala, nisem dobila nobene barve, le alergijska reakcija na dopustu je bila milejša.

A ni to že čisto passe? Enih deset let nazaj vem, da so množično hodili v solarij, še jaz sem bila nekajkrat, samo se mi ni nič poznalo, razen v denarnici, pa sem nehala.

Imaš takšno polt, kot jo imaš, zdaj je itak moderno, da si čim bolj svetel.

rahlo teniran lepsi. Ne seveda do sive barve :). Prevec beli zgledajo kot crknjeni odojki. Moderno gor ali dolj bledolik ni noben privlacen (brez gore make up-a). Jaz hodim ze 25let jesen-pomlad 1-2x na mesec. Mi pase toplota, svetloba skozi zaprte veke in menda se tud vitamin D tvori.

Takoj se vidi, kdo se je preveč sončil, ne glede na to, ali je bilo v solariju ali naravno. Koža postarana in zgubana.

Kaj pa vem ce imas prav. Suha koza se tko prej postara..al se soncis ali ne (v primerjavi z mesano in/ali mastno). Jaz imam mesano pa mi kljub obcasnim solarijem ni hudega. Moja znanka nikoli bila na soncu (skorajda) ali v solariju pa je cist porisana koza.


ti pa tvoja svetloba, pazi,da te ne bosta še tepli…
oči je treba zaščititi pred to svetlobo, kljub zaprtim vekam, ne pa da se hvalisaš a tem,da kak je fajn…
pa pazi, da te kožni rak ne obišče – dobronamerno opozorilo.

Raje sem kot crknjen odojek po tvoje, kot pa s kožnim rakom.

Sem najbolj bela oseba na plaži pa se sploh ne sekiram:) Iz bele preidem na cviček rdečo in to je to:)

Tudi ne hodim v solarij, sem pa svetle polti. Paziti moraš samo, da izbereš prave odtenke oblačil, to je tople tone.

Zato, ker je v solariju prefiltriran spekter UV žarkov, laćje pod kontrolo imaš, kot samo sonce…. Da ti bo bolj jasno – ljudje z luskavico napirmer: njim je prav priporočljivo se preko leta, ko je pomanjkanje naravnega sonca, se sončit previdno v solariju.

Jaz hodim v solarij zato, ker če grem z neosončeno kožo na sonce za samo 5 minut, dobim alergijsko reakcijo – tako se pa v solariju lahko dozirano pripravim na dopust – torej ne “pržim” se, kot nekatere, ampak na začetku tri minute, kasneje max 7 minut, srednje močne žarnice na obisk. Nikoi več. in potem na naravnem sonci kje na morju ali v hribih nimam težav, mi ne izbruhne srbeča koprivnica napirmer – sem alergična na naravno sonce, če je moja koža nanj nepripravljena…..

Vsako soncenje v solariju je dosti bolj skodljivo kot naravno. Koza si vse zapomni. 2 meseca pred dopustom hodit v solarij je ogromno. Jaz sem bila vsega skupaj 3x v zivljenju v solariju, pa se to mi je zal.

Saj ne hodim. Prenevarno tudi ob zelo pazljivi uporabi. Pa tudi nisem ena tistih, ki so rade rjave;).

Vsako soncenje v solariju je dosti bolj skodljivo kot naravno. Koza si vse zapomni. 2 meseca pred dopustom hodit v solarij je ogromno. Jaz sem bila vsega skupaj 3x v zivljenju v solariju, pa se to mi je zal.
[/quote]

Odvisno, kako hodis.
Jaz sem hodila enkrat ali dvakrat tedensko po 3 minute, prva v popoldanski del (prek poldneva imajo parurno pavzo), torej v hladen solarij, na najmanjso moc zarnic.
Kot pravim, pri obarvanosti se to sploh ni poznalo, le alergija je bila bistveno sibkejsa, po kar nekaj letih mi je uspelo, da se mi ne pojavlja vec. Tablete proti alergiji – po nasvetih zdravnikov, ki so me z alergijo videli, so pomagale precej manj.
Res pa je tudi, da se nacrtno npr.na morju nikoli ne soncim, ampak izbiram senco (kar sem pocela tudi vcasih, pa sem imela vseeno mocno alergijsko reakcijo).

Se to – hodila sem v zanesljiv solarij, kjer je lastnica tocno vedela, kako “dozirati” in je vcasih kako stranko, ki je zelela prevec, tudi zavrnila.
Tudi stranko, ki je hodila v dva solarija, ker je v nobenem niso pustili dovolj dolgo in pogosto in je mislila, da bo pac tako uspela biti v solariju vsak dan.

Barca jeben ti je zivot najjaci


ti pa tvoja svetloba, pazi,da te ne bosta še tepli…
oči je treba zaščititi pred to svetlobo, kljub zaprtim vekam, ne pa da se hvalisaš a tem,da kak je fajn…
pa pazi, da te kožni rak ne obišče – dobronamerno opozorilo.

Raje sem kot crknjen odojek po tvoje, kot pa s kožnim rakom.
[/quote]

So kar problem. Tudi sicer ne pijes iz plastenk, jes eko (tud kafe je eko?), ne uporabljas parfumov, deotov,cistil…ker vse to MENDA povzroca raka. Ve pa tko noben nic. Ker eno je genetika, drugo je psiha oz neg.vzorci,ki se odrazijo v bolezni in sele tretje okoljski dejavniki. Tisti,ki jih jaz poznam z koznim rakom niso bili niti enkrat samkrat v solariji. Pa bodi potem pameten oz pametna..ce razumes. Ne bom zivljenja prezivela v strahu..pred gubami, pred rakom,pred…ampak bom kar zivela. To je nekako bolj kvalitetno se mi zdi.

So kar problem. Tudi sicer ne pijes iz plastenk, jes eko (tud kafe je eko?), ne uporabljas parfumov, deotov,cistil…ker vse to MENDA povzroca raka. Ve pa tko noben nic. Ker eno je genetika, drugo je psiha oz neg.vzorci,ki se odrazijo v bolezni in sele tretje okoljski dejavniki. Tisti,ki jih jaz poznam z koznim rakom niso bili niti enkrat samkrat v solariji. Pa bodi potem pameten oz pametna..ce razumes. Ne bom zivljenja prezivela v strahu..pred gubami, pred rakom,pred…ampak bom kar zivela. To je nekako bolj kvalitetno se mi zdi.
[/quote]
živim tako, da se izogibam nepotrebnim tveganjem, to ni strah… to je izogibanje nepotrebnim tveganjem kolikor se le da – torej solarij je eno izmed takih, pa kajenje tudi… pa vodo pijem iz steklene steklenice, ki sem si jo kupila.
Izogibam se sončenju.
In zdravniki vedo zelooooo veliko povedati o škodljivosti solarijev.

Ti pa izvoli, hodi v solarij, bodi kadilka, baši se z mastno in nezdaravo hrano, ker je vse itak po tvoje samo en strah in itak ni nič dokazano in je po tvoje vse genetika. Po tvoje.
Vsak kakor mu paše… vsak je svojega telesa gospodar.


živim tako, da se izogibam nepotrebnim tveganjem, to ni strah… to je izogibanje nepotrebnim tveganjem kolikor se le da – torej solarij je eno izmed takih, pa kajenje tudi… pa vodo pijem iz steklene steklenice, ki sem si jo kupila.
Izogibam se sončenju.
In zdravniki vedo zelooooo veliko povedati o škodljivosti solarijev.

Ti pa izvoli, hodi v solarij, bodi kadilka, baši se z mastno in nezdaravo hrano, ker je vse itak po tvoje samo en strah in itak ni nič dokazano in je po tvoje vse genetika. Po tvoje.
Vsak kakor mu paše… vsak je svojega telesa gospodar.
[/quote]
Pa se vedno trdis, da ti ne vladajo strahovi? Cesa te je strah oz ali mislis, da imas s tem kaj manj moznosti za prezgodnjo smrt? To so paranoje. Je treba imet zdrav odnos do zivljenja. Kaksnega prizgat, kaksnega popit, mal na soncu se poprazit, kak ocvrtek pojest in ne v vsem vidt potencialno nevarnost. To je histericen odnos do zivljenja. Sprosti se. Bos bolj prijetna druzba. Tudi sama sebi. To SO strahovi.

Joj babe dajte malo pazit na zdravje. Izsusitev koze nastopi, ce se je ne navlazi pred soncenjem v solariju. Kar se pa oci tice, pa lahko iz prve roke povem, da imam obcutek da slabse vidim na dalec ze po dveh sezonah solarija. Nisem uporabljala ocal, mizala sem in vcasih odprla oci, da sem lahko spremenila ventilacijo. Ne hodim vec, razen pred sezono morja, da me ne zakuri. 700w 5min 2x tedensko z ocali in hidratantno kremo. Solarij je res lahko koristen za nas blede, ki nas drugace na morju spari, kot kuhane jastoge. Za vse ostale je pa brez veze.


Pa se vedno trdis, da ti ne vladajo strahovi? Cesa te je strah oz ali mislis, da imas s tem kaj manj moznosti za prezgodnjo smrt? To so paranoje. Je treba imet zdrav odnos do zivljenja. Kaksnega prizgat, kaksnega popit, mal na soncu se poprazit, kak ocvrtek pojest in ne v vsem vidt potencialno nevarnost. To je histericen odnos do zivljenja. Sprosti se. Bos bolj prijetna druzba. Tudi sama sebi. To SO strahovi.
[/quote]

Ti si bolnik v glavo. Rabis pomoc. S tem, da svojo mentalno bolezen zelis projecirati na druge s panicnim prepricevanjem drugih da so paranoicni, to ne bo resilo tvojih problemov. Poskrbi zase. Pa malo ti naj dohtar poleg tovrstne pomoci se o zdravem nacinu zivljenja pove. Al bos njega tud prepriceval potem, da ima paranojo in strahove…sicer Pa ulij se ga in umri od ciroze jetr, ce ti je to tolk fino in mislis, da je vse to samo izmišljotina sttahovi… daj ulivaj se ga dnevno, dokler te ne pokopljejo, ce ti je to tak fino. Sam mene pust s tvojim nadlegovanjem na miru. Kot sm ti ze napisala delaj s svojim telesom kar ces, jaz bom pa s svojim tako kot jaz hocem, pri tem ti nimas prava glasanja kapis. Pa ce je zate to paranoja pac men dol visi kaj si ti o tem mislis.


Pa se vedno trdis, da ti ne vladajo strahovi? Cesa te je strah oz ali mislis, da imas s tem kaj manj moznosti za prezgodnjo smrt? To so paranoje. Je treba imet zdrav odnos do zivljenja. Kaksnega prizgat, kaksnega popit, mal na soncu se poprazit, kak ocvrtek pojest in ne v vsem vidt potencialno nevarnost. To je histericen odnos do zivljenja. Sprosti se. Bos bolj prijetna druzba. Tudi sama sebi. To SO strahovi.
[/quote]

Pa se sam nad sabo se zamisli kaksna druzba si ti in kaksna oseba, da se moraš za do ro voljo naliti s kozarckom al celo se vec, zapohati s cigaretom, itd. Itn.

To pa že ni res!!!! Bolj bele od mene ni. Samo jaz potem ne postanem vinsko rdeča, ampak ostanem smrtno bleda.

Ti si bolnik v glavo. Rabis pomoc. S tem, da svojo mentalno bolezen zelis projecirati na druge s panicnim prepricevanjem drugih da so paranoicni, to ne bo resilo tvojih problemov. Poskrbi zase. Pa malo ti naj dohtar poleg tovrstne pomoci se o zdravem nacinu zivljenja pove. Al bos njega tud prepriceval potem, da ima paranojo in strahove…sicer Pa ulij se ga in umri od ciroze jetr, ce ti je to tolk fino in mislis, da je vse to samo izmišljotina sttahovi… daj ulivaj se ga dnevno, dokler te ne pokopljejo, ce ti je to tak fino. Sam mene pust s tvojim nadlegovanjem na miru. Kot sm ti ze napisala delaj s svojim telesom kar ces, jaz bom pa s svojim tako kot jaz hocem, pri tem ti nimas prava glasanja kapis. Pa ce je zate to paranoja pac men dol visi kaj si ti o tem mislis.
[/quote]

Tok o bolnikih primitivka. Najprej si usta umij in mozgane potem pa furaj naprej sterilno zivljenje.

V solarij hodijo samo še driske in gnoji ki bi radi izgledali ko cigoti GNOJI!!!

Pa se sam nad sabo se zamisli kaksna druzba si ti in kaksna oseba, da se moraš za do ro voljo naliti s kozarckom al celo se vec, zapohati s cigaretom, itd. Itn.
[/quote]
Tebi draga ciganka, vladajo strahovi. Mi pa uzivamo lajf na polno..treba kdaj stvari probat da ves kaj je dobro zate ti cigance jedno cigansko

New Report

Close