Forum.Over.Net

Starševski čvek

Popoldanski spanec. Škodljiv ali koristen?

Default avatar

Zvezdica zaspanka

Meni popoldne, po službi, sem ter tja zapaše malce zadremati. Malo sem slučajno po spletu pobrskala glede te tematike in vidim, da se mnenja krešajo. Eni pravijo, da je koristen, medtem ko drugi pravijo, da je škodljiv. Kaj vi menite?

Jaz sem mnenja, da moram poslušati svoje telo. Če mi sporoča, da naj se malo spočijem, to tudi storim. Ali je to prav ali ne, pa ne vem.
Default avatar

luna med temnimi oblaki

Ti kar brez slabe vesti malo zadremaj. Kratek popoldanski spanec je zdravilen in telo si odpočije, da potem lahko zdrži do večera.
Posebej poleti pride človek utrujen, še posebej, če zelo zgodaj vstaneš.
Druga zgodba pa je, če zaspiš za par ur, ker potem pa ponoči ne moreš spati.
Default avatar

zakaj sprašuješ druge

Ne vem zakaj sprašuješ druge. Naredi tako, kot TI misliš, da je prav.

Jaz ne hodim popoldne spat.

Če pa bi slučajno želela iti spat, bi pač šla. Če je komu prav, ali pa ne.
Default avatar

a vež zakaj

zakaj sprašuješ druge je napisal/a:
A veš zakaj sprešuje druge? Zato , ker je to forum!
Default avatar

Esteban

Petnajst min. po kosilu se ni nikomur skodilo.
Default avatar

to je forum

a vež zakaj je napisal/a:
Kaj ti misliš, je zdravo, da zdajle popijem kozarec vode, ali ne. Res ne vem, sem v stiski.
Default avatar

meni ne paše

Zvezdica zaspanka je napisal/a:
Popoldanski spanec mi ne paše, se zbudim popolnoma nikakva, slabo mi e in nisem za nobeno rabo, zato se temu izogibam, če sem utrujena, kar običajno po kosilu sem, se vležem za pol urice in si tako spočijem. Mož pa komot zaspi in če spi le 10 minut ali potegne v debelo uro, je njemu po takem spannju super, poln energije.
Tako kot praviš, poslušati je treba telo in samega sebe, ker enim paše, drugim ne.
Default avatar

Kitten

Tudi jaz takšna. Čeprav kdaj bi, se raje temu izogibam. Nisem ok po takšnem spancu/dremežu. Slabo mi je, glavobol znam fasat in čisto mačkasto se počutim.
Default avatar

nemoreškodit

Ni mi čisto jasno, zakaj bi spanec (kadarkoli) lahko škodil?
Jaz sicer nikoli nisem mogla spat čez dan, mogoče me zmanjka enkrat ali dvakrat letno, če sem res hudo utrujena ali me položi kak virus, moj mož spi redno po kosilu uro ali več, če čas dopušča.
Sicer pa jaz tako glede spanja, počitka, hrane in vsega drugega poslušam svoje telo, ne nasvetov z nekih forumov.
Default avatar

Popay

Na balkanu pravi pregovor tako....., i pas legne, da se mu ručak slegne (še pes zaleže, da se mu kosilo uleže), hehe.
Sam imam pa filing, da delam greh, če se popoldan po kosilu uležem...., dostkrat pa zadremam v udobnem stolu za računalnikom za par minut, z filingom, kao, da nekaj delam, hehe..