Starševski čvek

Sita sem svojega mladostnega videza, ki mi povzroča več težav

Default avatar
Od mame sem podedovala mladosten videz in drobno postavo: napeto kožo, velike svetle oči, lesketajoče lase, drobno postavo še sredi ltridesetih... Navadila sem se na to, da me pripravnice pri zdravniku tikajo, prav tako frizerji, da me prodajalke ignorirajo in raje strežejo od spredaj in zadaj upokojenkam ...
Težava je v tem, da nikoli nisem igrala na karte videza, nikoli nisem želela delati na področjih, kjer je videz ključen.
Ko ljudem povem, kaj sem po poklicu in kaj delam, so šokirani ... Ko se z mano pogovarjajo dalj časa, so prijetno presenečeni in šele takrat me začnejo upoštevati.
Delam na področju, pri katerem je zelo pomembna sposobnost vodenja. Na začetku se me zelo trudijo povoziti, ponižati, spuščajo se na osebni nivo, češ saj jaz pa s svojimi leti ne morem imeti veliko delovnih izkušenj. Z veliko energije, izkozovanja strokvnosto in znanj, z doslednostjo jih umirim in postavim na pravo mesto. Dokazovati se moram, biti dosledna. Uspe mi, a z veliko truda in energije. Naj poudarim, da je moja garderoba povsem primerna za odraslo, poslovno žensko. Make-up je diskreten.
Če primerjam moške kolege (pri njih starost ni važna) ali na videz zrelejše ženske, jim ljudje na začetku zaupajo veliko bolj, pa četudi so nestrokovni, nepripravljeni, neumestni in igrajo klovne.
Pri ženskah, kot sem jaz, moraš najti ravnotežje med avtoriteto in toplino: s preveč avtoritete si hitro obravnavana kot frklja, ki želi soliti pamet; s preveč drugega pa nekompetentna.
Kaj naj še naredim?
Default avatar
Ljudje me ne jemljejo resno je napisal/a:
Jaz vas čisto razumem. Radi bi izgledali malo starejši in bolj zanemarjeni.
Poskusite se čimbolj zrediti. Ženska poslovna oblačila poskusite zamenjati za kaj drugega.
Default avatar
Pa mi folk da 25 let, kaj naj naredim? Sem manekenske postave, podobna Adriani Lima. Res mi že to preseda.
Default avatar
Razumem, bila sem v tvoji koži in zdaj nekaj let kasneje mi je jasno, da v življenju nikoli ni vse idealno in da ko se končno naučiš z eno stvarjo voziti uspešno, ta izgine ;-)

Tako da ti lahko rečem samo:"Tudi to bo minilo."

Potem se boš morala drugače boriti za pozornost in svoje mesto v svetu.
Default avatar

Avtorica, sladke skrbi so to. Ne utrujaj.
Default avatar
Imam 44 let je napisal/a:
Isto jaz, rada bi, da vidijo v meni letom primerno zgarano 42 letnico, pa mi da vsak max 30..Pa nic ne delam ne za lepoto , ne postavo, vse naravno dano.
Default avatar
Tudi jaz imam nekakšne težave z slednjim... nežnejši spol me v večini žal takoj okvalificira za simporivatičnega jaz pa bi bil rad le simpatičen...
Default avatar
Sama sem imela podobno situacijo. Se sedaj zgledam bolj smrkljasto, postavo imam drobno, lepo, ne kosceno, nic celulita. Se danes je postava top in to brez diet. Ceprav letos pa sem zacela opazati da se staram, da se koza spreminja, ni vec tistega sijaja, ceprav nimam gub. Sem pa 43 let stara.
Ne sekiraj se da te imajo za smrkljo. Jaz sem do 30-tega nosila kostime, sedaj pa kavbojke, pa jeans jakno :) vsak se enkrat zacne starati, ceprav jaz se s tem nic ne ukvarjam.
Default avatar
Sama sem imela podobno situacijo. Se sedaj zgledam bolj smrkljasto, postavo imam drobno, lepo, ne kosceno, nic celulita. Se danes je postava top in to brez diet. Ceprav letos pa sem zacela opazati da se staram, da se koza spreminja, ni vec tistega sijaja, ceprav nimam gub. Sem pa 43 let stara.
Ne sekiraj se da te imajo za smrkljo. Jaz sem do 30-tega nosila kostime, sedaj pa kavbojke, pa jeans jakno :) vsak se enkrat zacne starati, ceprav jaz se s tem nic ne ukvarjam.
Default avatar
Default avatar
Tole je vse blažev žegen za Saharco. Ima jih 35, izgleda 32, obnaša se kot da jih ima15.
Default avatar
Kaj pa vem, moja žena je taka, , pa se ne jaz ne ona nič ne pritožujeva... 😉

Pa noben ji ne verjame da ima 3 male otroke, pa so zadnjič mislili v trgovini da je varuška... :)
Default avatar
Imam 44 let je napisal/a:
Mal počak.
Default avatar
Zamenjaj očala.
Default avatar
Mene je zadnjič na malici natakarica vprašala če bom jedel na študentski bon. Mislim to je pa že skoraj žalitev, ko sem jaz jedel na študentske bone je ona še v plenicah naokrog skakala.
Default avatar
No pa se dokaži in prepiši dosledno svoje skropucalo.

Lohka pa prideš k meni runco vihtet, te bom dal na vodstveni položaj!
Default avatar
Ja a ni to fajn?
Imsm pa mpr frendico, stara 25 let, pa ko kupuje čike vsi zahtevajo osebno :)
Default avatar
Par dni nazaj na blagajni Mercatorja sodelavka prosi za plave Marlboro, ko ji prodajalka reče za osebno izkaznico, ženski, ki je že mati in stara 38 let.
Default avatar
Moj mladostni videz me ovira tudi pri nakupih.
Zadnjic, v trgovini, so mi ponujali plenicke za dojencke.
Jaz pa nosim tiste za inkontinenco.
To je ze too much!
Default avatar
imam isto tezavo je napisal/a: