Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek Tisti, ki pravite, da je treba zaščititi otroke, ki se jih ne sme cepiti

Tisti, ki pravite, da je treba zaščititi otroke, ki se jih ne sme cepiti

Tako vas skrbi, da bo vaš otrok, ki se ne sme cepiti, dobil od drugih necepljenih ošpice. Zato starši, katerih otroci ne pridejo čez strogi kriterij za opustitev cepljenja, ne smejo biti egoisti, ampak morajo dovoliti cepljenje, da se zaščiti otroke, ki so jim zdravniki požegnali opustitev.
Ali vas nič ne skrbi, da se bo vaš otrok okužil z gripo, pa z noricami, 5. boleznijo,…?
Skrbijo vas samo ošpice, rdečke in mumps?

Seveda jih skrbi. Samo ce je precepljenost dobra jih bo skrbelo samo za bolezni, ki razsajajo in ne za te, zaradi katerih se cepimo.

Tudi proti gripi se lahko cepimo. Zakaj pa zaradi teh otrok ne zahtevajo tudi, da se vsi žrtvujemo in se cepimo proti gripi, da je ne bomo prenašali?

Tudi proti gripi se lahko cepimo. Zakaj pa zaradi teh otrok ne zahtevajo tudi, da se vsi žrtvujemo in se cepimo proti gripi, da je ne bomo prenašali?
[/quote]

Tocno, ker gripa je bolj nevarna in vsako leto zahteva vec smrtnih zrtev kot vse te “strasne ” bolezni, proti katerim se je obvezno cepit.

Mogoče je pa ke čas, da vse prepustimo naravi…

Ja, norice je imel, gripo tudi, sicer oboje k sreči ko je bil že nekoliko starejši, ni bilo hujšega. Me je pa zelo skrbelo zaradi ošpic ko je bil mlajši (imunološke težave, ne sme bit cepljen). No, še vedno me, ampak je z leti stanje boljše. Kaj naj ti rečem: skoraj groza me je iti na morje, oprezam kje je kakšen pikast italijan, v trgovinah, na črpalkah…Spomnim se ene oddaje ko so mame razlagale o otroški paralizi, se mi zdi, ko se otroci skoraj niso smeli zunaj igrat, ker so se bale da bi kdo prišel mimo in jih okužil. Tako nekako.

Tocno, ker gripa je bolj nevarna in vsako leto zahteva vec smrtnih zrtev kot vse te “strasne ” bolezni, proti katerim se je obvezno cepit.
[/quote]
Gripa je nevarna bolj za starejše. Pa še vsako leto se je treba cepit (farmacevtski lobij bi pa zaslužil a ne?) Pa še sfalijo dostikrat sev. Nosečnic pa ploda pa ne ogrozi toliko kot druge bolezni.


Gripa je nevarna bolj za starejše. Pa še vsako leto se je treba cepit (farmacevtski lobij bi pa zaslužil a ne?) Pa še sfalijo dostikrat sev. Nosečnic pa ploda pa ne ogrozi toliko kot druge bolezni.
[/quote]

Gripa je nevarna tako za starejše kot za otroke do dveh let.
https://www.dnevnik.si/1042323757
‘ Po njenih besedah je smrtnost pri sezonski in pandemski gripi primerljiva, znaša nekje od 0,5 do 1 odstotka zbolelih, pandemska gripa pa v večini primerov poteka blago, čeprav lahko ima tudi zaplete, od katerih je najhujši smrt. Zapleti v večji meri prizadenejo ljudi, ki imajo večje tveganje za težji potek bolezni (kronični bolniki, nosečnice, starejši od 65 let in otroci, mlajši od dveh let), vendar ne izključno njih.’

New Report

Close