Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek Res ne razumem tega hvaljenja Ljubljane

Res ne razumem tega hvaljenja Ljubljane

Ok, Ljubljanica in par uličic levo in desno od nje. Ampak pogledaš Vič – ena sama cigajnarija. Šiška – socializem. Med staro Ljubljano in železniško postajo – smrad in grafiti. Železniška in avtobusna postaja – je sploh kaj dodati? Edina ulica, ki bi jih lahko rekli mestna, je bivša Titova.
Vse ostalo pa je na ravni malo večjega vzhodnoevropskega kraja. Nikjer ni čutiti tistega flaira, ki ga imajo že malo večja mesta v, na primer, Italiji, Franciji, Angliji.
Na kaj konkretno ste torej ponosni?

Ljubljana je posebna ravno zaradi svoje majhnosti. Je mesto, ampak nimaš tega občutka. Kako jo lahko sploh primerjaš z velikimi mesti? Jih je po svetu že prek zadost, ne rabimo še enega.
Živim 100 iz Ljubljane, ampak zmeraj rada pridem na obisk. Mi je čedalje lepša.

Ljubljana je čudovito malo mestece.

pejt enkrat mal po stari Gorici tja proti Udinam, Monfalconu, Gradiški. Dosti lepša, stara mesta, z dušo, značajem, umirjenostjo. Doti bolj prijazno za bivati kot npr Ljubljana

malce za dušo.......https://www.facebook.com/stvari.ajdovscina/

Meni je Ljubljana zakon.
Včeraj odprto, a ni v Centru:

https://www.ljubljana.si/sl/aktualno/new-item-7/

Sicer bi tudi meni bilo vsec, ce bi se v LJ uredilo se kaj poleg strogega centra. Ampak “flair” ima vsako mesto predvsem v centru. Koliko predmestnih okrozij Pariza si ze obiskal/a? Je skoraj tako lepo kot v njegovem centru, a ne? :>

Ravno danes sem se sprehajala čez center in ugotavljala kako zelo me LJ spomne na kakšen Amsterdam, ali pa Munich. In kako ves ta vrvež ljudi, ulična glasba… kako je kljub “hrupu” prijetno.

Za primer ti dam velemesto San Francisco, ki niti blizu ne pride evropskim mestom, med katera moraš šteti Ljubljano. Prijetni kotički, veliko hrane, kulture, …

Pač priznaj da te nekje drugje srbi.

Ravno danes sem se sprehajala čez center in ugotavljala kako zelo me LJ spomne na kakšen Amsterdam, ali pa Munich. In kako ves ta vrvež ljudi, ulična glasba… kako je kljub “hrupu” prijetno.

Za primer ti dam velemesto San Francisco, ki niti blizu ne pride evropskim mestom, med katera moraš šteti Ljubljano. Prijetni kotički, veliko hrane, kulture, …

Pač priznaj da te nekje drugje srbi.
[/quote]

Prijetni kotički, veliko hrane, kulture, … v Ljubljani. Sem pozabila dodat.
V San Franciscu, velemestu, pa vse umazano po tleh, zmešani brezdomci se derejo, samo hrup in promet.

pejt enkrat mal po stari Gorici tja proti Udinam, Monfalconu, Gradiški. Dosti lepša, stara mesta, z dušo, značajem, umirjenostjo. Doti bolj prijazno za bivati kot npr Ljubljana
[/quote]

Ne zastopim vas, res ne. Kaj bi zdaj rad? Da izgleda Ljubljana kot ta mesta? Ljubljana je samo ena, zato se je ne da z ničemer primerjat.

Pa če Dunaj recimo pogledate – strogi center urejen, poln turistov, streljaj od strogega centra pa taka ciganija, da te srat pritisne. Kje so ta velika mesta, ki so v celoti urejena in kot iz škatlice? Jih ni. Večje je velemesto, večji je razkorak med centrom in okolico.

Slovenija ni samo Ljubljana. Meni v prestolnici kolikokrat sem bila ni bilo nič posebnega.
Kvakanje še manj.
Tudi v drugih regijah se najdejo lepa mesta ,kraji,gostilne ,restavracije in še in še.

pejt enkrat mal po stari Gorici tja proti Udinam, Monfalconu, Gradiški. Dosti lepša, stara mesta, z dušo, značajem, umirjenostjo. Doti bolj prijazno za bivati kot npr Ljubljana
[/quote]

Pa niso niti pol tako čista kot Ljubljana.
Teh mest, mestec se z Ljubljano ne da primerjat, saj je popolnoma duga arhitektura, drug slog. Mogoče bi se malenkost lahko primerjali s kakšnim istrskim mestom.

Danes sem se sprehajala po centru Ljubljane in razmišljala kakšno srečo imam, da živim v enem najlepših mest na svetu. Vse je sproščeno mrgolelo, se dogajalo ogromno ( festival Odprte hiše, bosanska kuhinja, Odprta kuhinja) To sem jaz opazila. V Šiški, kjer živim, je poleg čudovit gozd z nešteto potkami. Tudi dva jezera sta blizu, Ribnik in Koseški bajer. Da o Tivoliju niti ne govorim.Prelepo.

Ljubljana je lepa, se veliko dogaja in je prijetno mesto.
A vsakič, ko se peljem skozi Šiško pusti obrobje mesta žalostni spomin.
Precej je luknjastih cest, umazanih fasad. Vidi se, da primanjkuje denarja.

Pa saj marsikdo hvali Slovenijo kot tako in vsa mesta. Marsikater Ljubljančan se rad zapelje po Sloveniji, gre kake dobrote probat, malo v Prekmurje, malo na Štajersko, malo v Kobarid, pa Piran, itd.

Problem je ker imate vsi VI ene probleme z Ljubljano, ki je pač glavno mesto, in vsi VI mislite, da ste manj vredni. Sploh nisem Ljubljančanka, pa mi ni jasno od kje imate eni take probleme.

Slovenija je tako mala in je lepo it v različne konce na izlet. Ampak samo zato ker nekdo reče, da je LJ kul, pa ker je pač glavno mesto… eni kar penasti postanete.

Nekako vam ni razulmjiv koncept, da ima lahko človek rad eno IN drugo, da lahko ceni eno IN drugo. Vi ste pa vsi nekaj to ALI ono, ne vem Ptuj ALI Ljubljana. Zakaj ti pa ne more bit oboje všeč?

Slovenci smo sami sebi sovražnik.

Ne bi nikol šla živet vn iz Lj.


[/quote]
Ljubljana mi bo vedno eno izmed izredno lepih, čarobnih mest, ki jih uvrščam na moj seznam priljubljenosti. 🙂

Ravno danes sem se sprehajala čez center in ugotavljala kako zelo me LJ spomne na kakšen Amsterdam, ali pa Munich. In kako ves ta vrvež ljudi, ulična glasba… kako je kljub “hrupu” prijetno.

Za primer ti dam velemesto San Francisco, ki niti blizu ne pride evropskim mestom, med katera moraš šteti Ljubljano. Prijetni kotički, veliko hrane, kulture, …

Pač priznaj da te nekje drugje srbi.
[/quote]

Ne vem kje bi jo naj srbelo in zakaj? Ravno včeraj sem bila v LJ. Katastrofa. Pa kakšni ljudje živite tam? Sedim v avtu na parkirišču pa mi naenkrat en potrka po šipi. Pogledam in en črn kot noč nekaj maha in krili in dela face. Se hitro zaklenem v avto, pripelje drug in si me ogleduje iz vseh strani. A ste tam vsi malce retardirani? Sem razočarana zelo.

Všeč mi je. Tako simpl je to.

Ne vem kje bi jo naj srbelo in zakaj? Ravno včeraj sem bila v LJ. Katastrofa. Pa kakšni ljudje živite tam? Sedim v avtu na parkirišču pa mi naenkrat en potrka po šipi. Pogledam in en črn kot noč nekaj maha in krili in dela face. Se hitro zaklenem v avto, pripelje drug in si me ogleduje iz vseh strani. A ste tam vsi malce retardirani? Sem razočarana zelo.
[/quote]

Te je motil, ker je bil črn?

Na kaj smo ljubljančani ponosni?

Jaz predvsem na našega župana, ki je preporodil prej res zanemarjeno mesto. V Ljubljani živim že 4 desetletja in tako pozitivne klime, take urejenosti in prijaznih meščanov še ni bilo. Da ne govorim o tujcih, ki so tako navdušeni nad mestom, da je še meni toplo pri srcu.

Praviš, da je vse okoli ciganarija. Hmnja – očitno ZELO malo potuješ. Jaz sem prepotoval večino sveta – po Evropi z avtom, tako da sem videl vsa predmestja, kamor te turistične agencije ne peljejo. Predele v Parizu in Londonu, kjer ne vidiš belca, da ne omenjam umazanije.

Je pa še veliko dela, pričakujem da ko se bo center porihtal do konca, bodo sledili ostali deli. Edino Bežigrad in Trnovo sta neki lepi vpadnici, Celovška in Vič srednja žalost, Dolenjka pa no comment. Pa za kolerske bi lahko še bolj poskrbeli – tu pa se vidi, da župan ni kolesar:)

Nikoli ne bi živel drugje – predvsem zato, ker imam manj kot eno uro do morja in pol ure do smučišč.

Tisti, ki pravijo, da je LJ eno najlepših mest na svetu, so bolj malo sveta videli. Kje ste to vse bili, da lahko to trdite? Prav tako je bedarija primerjat z Londonom ali Parizom, češ tam je umazano, LJ pa je čista. Koliko prebivalcev ima Pariz ali London, koliko pa LJ? Če bi jih LJ imela toliko, bi bila prav tako umazana. Primerjajte z Grazom npr. ali Rotterdamom. Pa ne da LJ ni lepa.

Tebi čisto nedoumljiv koncept, da pa morda marsikdo potuje, je že marsikaj videl… pa mu je LJ vseeno eno najlepših mest?

Tebi čisto nedoumljiv koncept, da pa morda marsikdo potuje, je že marsikaj videl… pa mu je LJ vseeno eno najlepših mest?
[/quote]

Inteligentni, koliko mest po celem svetu je potrebno videti, da lahko rečeš, da je LJ eno najlepših mest na svetu?

New Report

Close