Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek MOški podaljšana služba, ženske pa niti ne?

MOški podaljšana služba, ženske pa niti ne?

V temi tu gor berem kako moški pogosto delajo cele dneve in kako so ženske same za vse doma.

Nekaj ne štekam. V čem je fora, da imajo moški tako pogosto podaljšane delovnike, ženske pa bistveno manj?

iz zapisov je bolj razvidno to, da dokler moški dovolj zasluži, so ženske slepe in gluhe za vse “službene podaljške”.

Pri večini žensk je tako, da ne morejo podaljšano delat, ker imajo pač otroke. Tudi moški imajo seveda otroke, ampak oni očitno niso bistveni za otroke, tako, da je vseeno, če so v službi ali doma.
Ženske morajo za otroke skrbeti, moški pa denar domov nosijo.

Smo v letu 2018, ampak glede nekaterih stvari je še vedno leto 1818.

Verjetno zaradi same narave dela, ki ga opravljajo zenske. Dobro bi bilo razpolagati s podatki, koliko zensk je zaposlenih v javnem (ki ima krajse urnike) in koliko v realnem sektorju.
Potem bi tudi lazje sklepali.
Osebno obcudujem zakonce (z otroki), ki so se odlocili, da dela samo eden. Morda ni bila stvar odlocitve, morda drugace ne gre.
V danasnjih casih, ko delovno mesto ni vec garancija, je to za moj pojem tudi stvar poguma.
Sploh si ne predstavljam obremenitve (tako fizicne kot psihicne) za tistega, ki dela. Vsa cast.

V letu 1818 so bile bistveno boljše ceste kot danes, leta 2018. Grozodejstvo…

… in tudi zaradi tega, delodajalec ki skrbi za posel, raje zaposli moškega.

Da se ne boste spet spraševale zakaj se to dogaja.

Dejstvo je, da so v naši družbi večinoma moški še vedno bolje plačani in zasedajo boljša delovna mesta. Par, ki ima otroke, zato običajno spozna, da očetova služba omogoča družini stabilnost in finančno varnost, zato se je ne sme ogroziti, mamina služba pa sicer prinaša tudi denar, a je slabše plačana, zato bo mama tista, ki bo jemala bolniško za nego in prevzela večji del skrbi za otroke. K temu spada tudi recimo skrajšan delovni čas.

Ženska s porodniško svojo kariero do neke mere ogrozi. Odsotna je eno leto, lahko celo dalj, če je že zaradi nosečnosti primorana biti na bolniški. Ko pride nazaj na delo, sledijo bolniške zaradi nege otroka, dopust za uvajanje v vrtec in podobno. Če si s partnerjem to delita, sta odsotna oba, saj ob negi bolnega otroka velikokrat zboli še tisti, ki ga neguje. Običajno se zato par odloči, da je prioriteta enega od njiju služba, drugega pa družina. Zakaj je slednja običajno ženska, je pa že zgoraj pojasnjeno.

Revolucijo bi lahko naredili le moški na porodniški. Teh je na srečo vedno več, je pa tako, da če ženska polno doji, do 6 meseca težko hodi v službo, čeprav ji pripada odmor za dojenje.

Pa še nekaj: kljub vsemu napisanemu pa ženske spet ne hodijo iz službe toliko prej. Običajno okrog 16h, 16.30. Vsaj tiste, ki jih jaz poznam.

Upostevajoc zahteve na trgu dela, je to logicno.

Moški je lovec, ki skrbi, da je doma vedno dovolj hrane. Kot včasih. Za hrano se je pa potrebno potruditi. Če razumeš poanto?!

Moški je lovec, ki skrbi, da je doma vedno dovolj hrane. Kot včasih. Za hrano se je pa potrebno potruditi. Če razumeš poanto?!
[/quote]

Kaj pa vem, kolikor jaz vidim, je velik del gospodinjstev tak, da se ženska bistveno bolj trudi.

Nekako ne verjamem v to, da so moški oh in sploh nenadomestljivi v službi. Bolj imam občutek, da se pač radi izognejo delu doma. In to potem obstane na ženski.

Glede slabsega placila, bi bilo smotrno razpolagati s podatki o enakem delovnem mestu v slovenskem podjetju.
Recimo:
– primerjamo zensko in moskega
– imata enako izobrazbo
– enako delovno dobo

Recimo, da sta oba zaposlena dipl. inz.elektrotehnike. Dvomim, da pod enakimi pogoji, je zenska placana manj.


dokler sem bila samska, mi ni bil problem ostat dlje, delat nadure itd itd
ko je prišel otrok, je nastalo zelo enostavno dejstvo, da nekdo pač mora poskrbet za to, da bo otrok pobran iz vrtca. pa otroci tudi ko so že v šoli celo popoldne enostavno ne morejo biti sami. in ker moški večinoma niso pripravljeni prevzeti teh del, (moj mož je delal v tujini in fizično ni mogel priti pravi čas do vrtca), pridemo pač do dejstva, da ženske z malimi otroki pač ne morejo čepeti v službi še po uradnih urah.

da si bomo na jasnem, ni mi problem izjemoma ostati dlje, če to vem vsaj malo vnaprej, da lahko zorganiziram varstvo za otroka.
ampak da si bomo tudi na jasnem, delodajalec, ki konstantno pričakuje od delavca, da bo oddelal večinoma neplačane nadure po zaključku uradnega delovnega časa, je najmanj, kar je, zanič delodajalec, da o tem, kako krši zakon, raje sploh ne bomo!

delavec mora biti sposoben delo organizirati tako, da ga je možno opraviti v 8 urah. če so konstantne potrebe po nadurah, je to nezakonito in je treba zaposliti več ljudi.


dokler sem bila samska, mi ni bil problem ostat dlje, delat nadure itd itd
ko je prišel otrok, je nastalo zelo enostavno dejstvo, da nekdo pač mora poskrbet za to, da bo otrok pobran iz vrtca. pa otroci tudi ko so že v šoli celo popoldne enostavno ne morejo biti sami. in ker moški večinoma niso pripravljeni prevzeti teh del, (moj mož je delal v tujini in fizično ni mogel priti pravi čas do vrtca), pridemo pač do dejstva, da ženske z malimi otroki pač ne morejo čepeti v službi še po uradnih urah.

da si bomo na jasnem, ni mi problem izjemoma ostati dlje, če to vem vsaj malo vnaprej, da lahko zorganiziram varstvo za otroka.
ampak da si bomo tudi na jasnem, delodajalec, ki konstantno pričakuje od delavca, da bo oddelal večinoma neplačane nadure po zaključku uradnega delovnega časa, je najmanj, kar je, zanič delodajalec, da o tem, kako krši zakon, raje sploh ne bomo!

delavec mora biti sposoben delo organizirati tako, da ga je možno opraviti v 8 urah. če so konstantne potrebe po nadurah, je to nezakonito in je treba zaposliti več ljudi.
[/quote]

Se 100{04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465}.


Mogoče zato, ker imajo doma zateženo žensko in se čim dlje zadržujejo stran ?


Moški jemljejo službo bolj resno od žensk.


Mogoče zato, ker imajo doma zateženo žensko in se čim dlje zadržujejo stran ?
[/quote]

Tudi take primerke sem že slišala, ko je tip jasno povedal, da zato ostaja v službi, da mu ni treba žene poslušat. AMpak izbral si jo je sam, po svojem okusu.


Moški jemljejo službo bolj resno od žensk.
[/quote]

To bo to :))))

Nekako ne verjamem, da so moški res prisljeni delat cele dneve, ženskam pa kar dovolijo, da gredo domov prej.
Ok, so tudi firme, kjer vem, da morajo delati cele dneve pa ne glede na spol in imajo minimalne plače. Ponavadi v kakih tovarnah, kjer ne polno izkoriščajo delavce za minimalca.

Ampak bolj imam v mislih tiste, ki niso na minimalcih, ki niso navadni delavci za tekočim trakom ali kaj podobnega. Pa menda moške prislijo v delo cele dneve, žensk pa ne? Težko verjamem.
Jaz imam občutek, da gre bolj za to, da delo v službi je bolje plačano kot delo doma. Zdaj, če bo moški delal dalje v službi, bo več zaslužil. Pa doma mu ne bo treba delat, ker bo revež ves utrujen od službe. Ženska bo morala doma oddelat še njegov del, plačana pa za to ne bo.
In če gresta narazen, bo moški imel fajn službo. Ženska po še kar bolj pri dnu, ker noben delodajalec ne ceni izkušenj, ki jih je pridobila s pranjem gat za moža.

Itak pa kot je že ena omenila: kjer morajo delavci delati cele dneve, je delodajalec nesposoben in pogolten.
Ok, jasno je, da recmio v gradbeništvu delajo poleti cele dneve, amapk to je tako delo, ki ga pozimi težko opravljajo in so potem takrat več doma.

Kaj pa vem, kolikor jaz vidim, je velik del gospodinjstev tak, da se ženska bistveno bolj trudi.

Nekako ne verjamem v to, da so moški oh in sploh nenadomestljivi v službi. Bolj imam občutek, da se pač radi izognejo delu doma. In to potem obstane na ženski.
[/quote]

V bistvu si zelo lepo opisal(-a) zadevo. Zenska se veliko bolj trudi. Moski (lazje) doseze rezultate. Veckrat sem ze zapisal, pa bom se enkrat: ce eden izmed partnerjev dela (eventuelno tudi preko splosno sprejetega 40 urnega delovnika) in zasluzi dovolj, da drugemu ni treba, mu je podaril tisto najvrednejse – cas. Cas, ki ga ni mogoce zavrteti nazaj, ki ga ni mogoce vrniti. Vprasanje, o katerem se tako rado molci, je: ce ima zenska (v primerjavi s svojo zaposleno kolegico) 40 ur in drobiz casa vec, kako ga izrabi (za svojo in skupno dobrobit)? Ali ga izrabi tvorno, ali pa z njim ravna kakor “svinja z mehom”?

________________________________________________________________________________________________________ » Respect My Existence or Expect My Resistance! «

V bistvu si zelo lepo opisal(-a) zadevo. Zenska se veliko bolj trudi. Moski (lazje) doseze rezultate. Veckrat sem ze zapisal, pa bom se enkrat: ce eden izmed partnerjev dela (eventuelno tudi preko splosno sprejetega 40 urnega delovnika) in zasluzi dovolj, da drugemu ni treba, mu je podaril tisto najvrednejse – cas. Cas, ki ga ni mogoce zavrteti nazaj, ki ga ni mogoce vrniti. Vprasanje, o katerem se tako rado molci, je: ce ima zenska (v primerjavi s svojo zaposleno kolegico) 40 ur in drobiz casa vec, kako ga izrabi (za svojo in skupno dobrobit)? Ali ga izrabi tvorno, ali pa z njim ravna kakor “svinja z mehom”?
[/quote]

Hja, nič ne bi imela proti, da jaz k hiši denar nosim, moški pa je doma, ampak, da pa doma vse postori kar je treba. Da pridem domov, da me čaka vse počiščeno, skuhano, da je njiva tipi topi, da je vrt urejen, da mi ni treba meni saditi, pleti, okopavati na njivi.


V službi narediš kar je treba, pa je mir.Ker je delo opravljeno tako kot je treba imaš dober občutek, pa mal več denarčka je . Doma, pa kar koli narediš… nerganje, kot star štajer.:-))

Glede slabsega placila, bi bilo smotrno razpolagati s podatki o enakem delovnem mestu v slovenskem podjetju.
Recimo:
– primerjamo zensko in moskega
– imata enako izobrazbo
– enako delovno dobo

Recimo, da sta oba zaposlena dipl. inz.elektrotehnike. Dvomim, da pod enakimi pogoji, je zenska placana manj.
[/quote]

Nisem napisala, da sta za isto delo plačana manj, temveč da moški zasedajo boljša delovna mesta. Tudi to, da gre več moških študirat elektrotehniko, ker z očeti že kot majhni skupaj šraufajo in se igrajo štromarje, medtem ko deklice pomivajo po tleh in pometajo stopnice ali pazijo na mlajše otroke, je del tega istega problema. Pa ne razumet narobe: ne grejo študirat elektrotehnike le zaradi otroške igre, a celotna vzgoja celo življenje jih vodi k temu, da lahko razmišljajo o tej možnosti, medtem ko ženske običajno nanjo niti ne pomislijo niti jim je ne predlaga nobena svetovalna delavka na šoli. Začaran krog.

Hja, nič ne bi imela proti, da jaz k hiši denar nosim, moški pa je doma, ampak, da pa doma vse postori kar je treba. Da pridem domov, da me čaka vse počiščeno, skuhano, da je njiva tipi topi, da je vrt urejen, da mi ni treba meni saditi, pleti, okopavati na njivi.
[/quote]

In kaj te ovira (te je oviralo) pri tem, da se podas na trg, ustvaris kariero, prilezes na stopnjo, ko zasluzis (v Sloveniji) nekih par evrskih tisocakov netto in si izmed moskih izberes bolj druzinskega tipa, ki ima rad otroke in mu ni odvec skrbeti za dom?

Kolikor poznam moskih in zensk iz casov, ko smo se bili mladi in samski, smo moski imeli stanovanja urejena, pospravljena, okusno in funkcionalno opremljena. Ni se nam dogajalo, da bi nas ob najavi obiskov zagrabila panika, da moramo “pospravljati”, ker je bilo vse “tipi topi”. Zenske kolegice te discipline niso imele in najava obiska je bil za njih “stresni alarm” in mrzlicno prekladanje sare iz enega kupa, ki je bil na oceh, na drugega ocem skritega.

Torej… obstajajo vsi pogoji za to, da uresnicis svoje sanje. Edina ovira je… 😉

________________________________________________________________________________________________________ » Respect My Existence or Expect My Resistance! «

In kaj te ovira (te je oviralo) pri tem, da se podas na trg, ustvaris kariero, prilezes na stopnjo, ko zasluzis (v Sloveniji) nekih par evrskih tisocakov netto in si izmed moskih izberes bolj druzinskega tipa, ki ima rad otroke in mu ni odvec skrbeti za dom?

Kolikor poznam moskih in zensk iz casov, ko smo se bili mladi in samski, smo moski imeli stanovanja urejena, pospravljena, okusno in funkcionalno opremljena. Ni se nam dogajalo, da bi nas ob najavi obiskov zagrabila panika, da moramo “pospravljati”, ker je bilo vse “tipi topi”. Zenske kolegice te discipline niso imele in najava obiska je bil za njih “stresni alarm” in mrzlicno prekladanje sare iz enega kupa, ki je bil na oceh, na drugega ocem skritega.

Torej… obstajajo vsi pogoji za to, da uresnicis svoje sanje. Edina ovira je… 😉
[/quote]

Sanje znajo biti dvorezni mec.
Ko jih clovek koncno uresnici, je rahlo razocaran.
(Misljeno na splosno).
Vcasih je dobro, da sanje ostanejo samo sanje.

Nisem napisala, da sta za isto delo plačana manj, temveč da moški zasedajo boljša delovna mesta. Tudi to, da gre več moških študirat elektrotehniko, ker z očeti že kot majhni skupaj šraufajo in se igrajo štromarje, medtem ko deklice pomivajo po tleh in pometajo stopnice ali pazijo na mlajše otroke, je del tega istega problema. Pa ne razumet narobe: ne grejo študirat elektrotehnike le zaradi otroške igre, a celotna vzgoja celo življenje jih vodi k temu, da lahko razmišljajo o tej možnosti, medtem ko ženske običajno nanjo niti ne pomislijo niti jim je ne predlaga nobena svetovalna delavka na šoli. Začaran krog.
[/quote]
Ne drži.

New Report

Close