Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek Delitev premozenja izvenzakonska skupnost

Delitev premozenja izvenzakonska skupnost

Z partnerjem sva skupaj 10 let. Pred 5 leti je podedoval 1/3 hise oziroma stanovanje v hisi plus del parcele. Celotna hisa je vredna 40.000€, torej je 1/3 vredna ca.14.000€. v to stanovanje, ki je njegova last, sva skupaj vlozila v petih letih 30.000€(obnova, dozidava, oprema), racunov nimam ne on ne jaz.

Sedaj si je nasel drugo in zeli da grem, da lahko se preseli ona k njemu. Ne bom o custvenih zadevah ker bom to resevala z psihiatrom.. ampak on zeli da se odselim in da mu vse pustim, on bo pa potem me izplacal (ko bo in ce bo dobil kredit, sploh pa se o znesku noce pogovarjat oziroma trdi da je vecino vlagal on kar ni res). Ker samovoljno stanovanja ne bom zapustila, je rekel da bo vlozil tozbo za izselitev.

Sedaj me pa zanima;
-ali mi pripada del stanovanja glede na vlaganja ali se steje stanovanje kot njegovo posebno premozenje, glede na to da ga je podedoval? Namrec on se lahko preseli v druge 2/3 hise(ki sta od njegove mame), ampak tisti del ni urejen (plesnive stene, stara okna, stara elektro napeljava, stare vodovodne cevi,…) in seveda svoje nove izvoljenke ne bo preselil v neobnovljeno ampak v obnovljeno.
– ali me lahko z tozbo izseli, kljub mojemu prispevku v hiso?

Da ne omenim, da ko sva se spoznala, je bil zakreditiran do amena zaradi ene prometne nesrece(placeval zavarovalnici skodo), nekaj policijskih kazni, leasing za avto itd. Jaz nisem imela nobenega kredita, leasinga. Po parih letih sva skupaj vse odplacala, po dedovanju zacela vlagati v hiso, da bi jo uredila.

On trdi, da je del hise podedoval in da zato nimam nobenih pravic, ker je to njegovo premozenje in da itak ni dokazil(racunov), koliko se je vlagalo. Skratka znebiti se me hoce na vsak nacin brez da bi mi dal karkoli, seveda z glavnin interesom, da se lahko nova vseli na postlano.

Tisti z izkusnjami pri delitvi premozenja… Kako se je pri vas odvilo? Kako dolgo je trajalo, me lahko izseli z tozbo in potem bom cakala sodbe mline da dobim kar mi pripada? Vsaka informacija pride prav.

Hvala

kar je ON podedoval ni tvoje in do tega nimaš pravice, četudi partner to podeduje v času trajanja veze… je njegovo… in kar ti podeduješ je tudi samo tvoje. Podedovano se nikoli ne šteje kot skupno premoženje v vezi oz. zakonu.
ti lahko zahtevaš polovico vajinih skupnih vlaganj to je kot razumem 15000… pa še polovico odplačila njegovih kreditov, ki so bili odplačani v času trajanja veze iz vajinega skupnega premoženja… po moji laični presoji
kako na kakšen način to pa moraš z odvetnikom s tega področja

očitno je imel zlatega, če si vse to plačala.
Ko sta bila skupaj se šteje, da sta skupaj ustvarjala in trošila, če ti je bilo toliko do njega, da si plačevala njegove pufe, upam, da si vsaj kaj imela od tega.
Pripada pa ti polovica od povečane vrednosti stanovanja minus amortizacija.
Torej če je bilo prej stanovanje vredno 14.000, sedaj pa je recimo 30.000, ti pripada polovica povečane vrednosti, recimo 8.000 evrov, pa najbrž se je že kaj obrabilo, se pravi kakšnih 5000 evrov.

kar je ON podedoval ni tvoje in do tega nimaš pravice, četudi partner to podeduje v času trajanja veze… je njegovo… in kar ti podeduješ je tudi samo tvoje. Podedovano se nikoli ne šteje kot skupno premoženje v vezi oz. zakonu.
ti lahko zahtevaš polovico vajinih skupnih vlaganj to je kot razumem 15000… pa še polovico odplačila njegovih kreditov, ki so bili odplačani v času trajanja veze iz vajinega skupnega premoženja… po moji laični presoji
kako na kakšen način to pa moraš z odvetnikom s tega področja
[/quote]
Ja, v glavnem je to to. Kako dokazat vlaganja, če nimaš računov, nimam pojma. Če nisi vseh 10 let prijavljena na njegovem naslovu, bo mogoče treba tudi dokazovat trajanje zunajzakonske zveze, če bo on to spodbijal … Vsekakor do odvetnika čimprej, v tako kočljivih zadevah se jaz nikakor ne bi zanašala na nasvete nekega čvek foruma.

da ne greš ven? A boste kar vsi trije skupaj živeli? A si od dol?


ja saj…
ja po mojem lahko vloži tožbo za izselitev, po mojem lahko to še na precej bolj enostaven način naredi zamenja ključavnice in ti tvoje kufre postavi pred vrata.
Izsiljevati,da se ne izseliš iz na papirju tuje nepremičnine pa pač ne moreš… lahko pa po sodni poti zahtevaš svoj delež delitve skupnega premoženja…. samo to ti ne daje pravice živeti v nepremičnini, ki ni tvoja.

Ce ne bi sodelavec imel enak primer, ne bi verjela.
Lastnik hise je njegov oce,v hisi sta zivela ( del hise) on in njegova ter otrok.
On je spoznal drugo in zeli,da bivsa oddide.
Kljub temu,da je stanovanje od oceta,je ne more izseliti dokler delitev premozenja ne bo izpeljala.
Sama sem bila nasprotujocega mnenja a jima je tako odredil odvetnik.
Midva sva z mojim sele po njegovi izselitvi delila premozenje,hiso…

Pripada pa ti polovica vrednosti za katero se je stanovanje povecalo torej znesek obnove,ki pa je vcasih vecji kot je kasnejsa npr.trzna vrednost nepremicnine,pa se to zmanjsano za amortizacijo,pripadajo ti tako prihranki in dolgovi od obeh na dan koncanja razmerja. Menim,da se je bolje pogovoriti in najti neko sredino kajti drugace znata za odvetnike zdevat kar nekaj tisocakoc, bpp pa za delitev premozenja ni pristojna.

Jaz bi zahtevala 20.000.
( 15.000 vlozenega denarja,delo,pomoc pri izplacevanju ze prej nastalih kazni, kredita..).
S tem denarjem pa si lahko kupis 1ss s predpostavko da za polovico vzames kredit kar pa verjetno si zmozna. ( seveda ce ni lokacija Lj.in okolica).


to nikakor ne drži. Tisti, ki je dal pravico za bivanje v svoji nepremičnini, jo lahko tudi prekliče.
In to nima veze z njuno delitvijo premoženja, ker to se lahko po sodiščih vleče leta in leta.
Dokaz tega je tudi javni primer helene blagne – , kjer se je mož izselil iz skupne bajte in se še danes kregata za premoženje.
Po tvoji zlagani in neiskreni logiki, bi morala vsa ta leta živeti skupaj, oz. prisiljena bila živeti skupaj…
kot vidiš ne drži pa je šlo za skupno njuno bajto. In se še vedno danes kregata za premoženje…. torej izselitev ni vezana na sodne postopke delitve premoženja…
tako,da tale tvoj primer ne drži, lahko je tako, samo so te nalagali, da se izselitev ne sme in ne more zgoditi, že obema očitno tako paše,da sta še ves ta čas skupaj…
pa lažeta okolico in sodelavce.
Pravno pa to nikakor ne drži kar ti trdiš.

Na tvojem mestu bi zahtevala vsoto, za katero misliš, da si jo v teh letih investirala in pobrala kufre. Boš živela v miru in si uredila življenje po svoje. V izogib odvetnikom, tožbi, stoškom in rahljanju žicev.

Odgovor na objavo uporabnika
Locitevkamak, 13.04.2018 ob 06:09

Z partnerjem sva skupaj 10 let. Pred 5 leti je podedoval 1/3 hise oziroma stanovanje v hisi plus del parcele. Celotna hisa je vredna 40.000€, torej je 1/3 vredna ca.14.000€. v to stanovanje, ki je njegova last, sva skupaj vlozila v petih letih 30.000€(obnova, dozidava, oprema), racunov nimam ne on ne jaz.

Sedaj si je nasel drugo in zeli da grem, da lahko se preseli ona k njemu. Ne bom o custvenih zadevah ker bom to resevala z psihiatrom.. ampak on zeli da se odselim in da mu vse pustim, on bo pa potem me izplacal (ko bo in ce bo dobil kredit, sploh pa se o znesku noce pogovarjat oziroma trdi da je vecino vlagal on kar ni res). Ker samovoljno stanovanja ne bom zapustila, je rekel da bo vlozil tozbo za izselitev.

Sedaj me pa zanima;
-ali mi pripada del stanovanja glede na vlaganja ali se steje stanovanje kot njegovo posebno premozenje, glede na to da ga je podedoval? Namrec on se lahko preseli v druge 2/3 hise(ki sta od njegove mame), ampak tisti del ni urejen (plesnive stene, stara okna, stara elektro napeljava, stare vodovodne cevi,…) in seveda svoje nove izvoljenke ne bo preselil v neobnovljeno ampak v obnovljeno.
– ali me lahko z tozbo izseli, kljub mojemu prispevku v hiso?

Da ne omenim, da ko sva se spoznala, je bil zakreditiran do amena zaradi ene prometne nesrece(placeval zavarovalnici skodo), nekaj policijskih kazni, leasing za avto itd. Jaz nisem imela nobenega kredita, leasinga. Po parih letih sva skupaj vse odplacala, po dedovanju zacela vlagati v hiso, da bi jo uredila.

On trdi, da je del hise podedoval in da zato nimam nobenih pravic, ker je to njegovo premozenje in da itak ni dokazil(racunov), koliko se je vlagalo. Skratka znebiti se me hoce na vsak nacin brez da bi mi dal karkoli, seveda z glavnin interesom, da se lahko nova vseli na postlano.

Tisti z izkusnjami pri delitvi premozenja… Kako se je pri vas odvilo? Kako dolgo je trajalo, me lahko izseli z tozbo in potem bom cakala sodbe mline da dobim kar mi pripada? Vsaka informacija pride prav.

Hvala

A da bi pa premislila, kako boš poskrbela zase brez njegovega premoženja pa ne gre?

Z njegovo dediščino in stanovanjem imaš težave v prvi vrsti zato, ker nisi sposobna poskrbeti zase. Jaz bi na tvojem mestu zavihal rokave in se postavil na lastne noge in v prvi vrsti poskrbel, da ne bi bil odvisen od nikogar, le od sebe in lastnega dela in iznajdljivosti.

Ko je človek samostojen in odvisen le od sebe, lažje živi in se odloča tako, da je zanj bolje. 😉

New Report

Close