Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek zajtrk problem

zajtrk problem

Odločila sem se za dieto brez OH, v glavnem jem meso in zelenjavo. Še kakšen navaden jogurt in košček sira.
Problem imam z zajtrkom. Skoraj vsak dan pojem dve umešani jajci, ker zjutraj ne morem jesti piščanca in zelenjave. Kaj bi še lahko jedla da je beljakovinsko? Predloge prosim.

Izpusti zajtrk. Ne bo te konec, prihranila boš čas in denar in naredila veliko zase. Naredi si 1 limono v 1 vode, dodaj 2 žlici dobrega jabolčnega kisa in čajno žličko medu. To te bo držalo celo dopoldne. Limono olupi in zmiksaj selo z vlakninami vred.

Predlagam: skuto (dodaš gozdne sadeže, orehe), albuminsko skuto, skušo iz konzerve, zraven olive ali pol avokada, pest lešnikov/makadamij/mandljev. Možnosti je veliko.

Pojej kak sinteticni proteinski napitek za zajtrk. Ne jej jajc in mesa ker to redi. Nikoli ne bos shujsala s tem. Jej samo zelenjavo

Pozabila sem dodati, da je v čajni žlički medu manj sladkorja kot navadnem jogurtu in industrijskem siru. Učinek na telo pa popolnoma drugačen. Limona in kis bosta pa oprala tvoje črevesje.


Itak, telo ji bo pa vse, kar bo pojedla za kosilo, naložilo v zaloge…

_____________________________________________________________________________________________________________ V hitlerjanskih zadnjih sobah gostiln spet udarjajo drug po drugem, ti majhni rodovi na povodcih...


Itak, telo ji bo pa vse, kar bo pojedla za kosilo, naložilo v zaloge…
[/quote]

A ni zanimivo, da nikoli ne zajtrkujem, jem sadje za pozno malico (veliko sadja okoli 12 ure), normalno pozno kosilo in nimam nobenih težav s težo, čeprav pojem OH jev, da bi mone doktorirale ob tem.
Dajte razumeti, odkar vlada fama 5 in več obrokov na dan, je narod debel. Telo ničesar ne nalaga v špeh zato, ker je nekdo izpustil zajtrk, ampak zato, ker nekdo poje preveč in napačno hrano. Črtanje 1 obroka ni še nikogar ubilo ali poredilo. Nasprotno.
Še vsaka, ki me je vprašala za nasvet in je potem dejansko izpustila ali zajtrk ali večerjo, je shujšala in obdržala težo, če je seveda obdržala nov prehranjevalni režim. In če vaš, s 6 obroki na dan ne deluje, je treba nekaj ukreniti v to smer.

A ni zanimivo, da nikoli ne zajtrkujem, jem sadje za pozno malico (veliko sadja okoli 12 ure), normalno pozno kosilo in nimam nobenih težav s težo, čeprav pojem OH jev, da bi mone doktorirale ob tem.
Dajte razumeti, odkar vlada fama 5 in več obrokov na dan, je narod debel. Telo ničesar ne nalaga v špeh zato, ker je nekdo izpustil zajtrk, ampak zato, ker nekdo poje preveč in napačno hrano. Črtanje 1 obroka ni še nikogar ubilo ali poredilo. Nasprotno.
Še vsaka, ki me je vprašala za nasvet in je potem dejansko izpustila ali zajtrk ali večerjo, je shujšala in obdržala težo, če je seveda obdržala nov prehranjevalni režim. In če vaš, s 6 obroki na dan ne deluje, je treba nekaj ukreniti v to smer.
[/quote]
Res je.
Jaz nikoli ne jem zajtrka, in ob dieti brez OH in sladkorja sem pa še manj volje imela za zajtrk – ga pač nisem jedla. Jedla sem okoli 10h, 13 – 14h, in včasih še enkrat zvečer, pa je bilo vse perfect.
Jedla sem tako, da nisem bila nikoli lačna, to je po moje bistvo. Takoj, ko si lačen, telo začne hraniti zaloge za hude čase.

Brez zajtrka si ne morem predstavljati začetek dneva in vnos energije.
Nimam nobenih diet. Vsega po malem in rekreacija. Miganje. Sveži zrak. To je to.
Nobenih problemov z zdravjem ali težo…

Hvala vsem. Naj povem, da imam prek 60 let, bolijo me kolena in se malo gibam. Tisto o 5 obrokih mislim da je za to da bi nas prisililo manj jesti naenkrat.
Še vedno premalo idej kaj naj jem za zajtrk.
Kis z vodo sem že pila pred leti in me je po kislem bolel želodec.


Res je.
Jaz nikoli ne jem zajtrka, in ob dieti brez OH in sladkorja sem pa še manj volje imela za zajtrk – ga pač nisem jedla. Jedla sem okoli 10h, 13 – 14h, in včasih še enkrat zvečer, pa je bilo vse perfect.
Jedla sem tako, da nisem bila nikoli lačna, to je po moje bistvo. Takoj, ko si lačen, telo začne hraniti zaloge za hude čase.
[/quote]
In če je avtorica navajena zajtrkovati, bo čez dve uri že lačna (torej bo telo tvorilo zaloge). Tisti kis pa med ji v tem primeru ne bo ravno v pomoč.

Če sklepam po sebi, je zajtrk stvar navade – ko se ga navadiš, brez njega ne moreš, če ga nisi navajen, ti je pa zjutraj že sama misel na hrano odveč.

_____________________________________________________________________________________________________________ V hitlerjanskih zadnjih sobah gostiln spet udarjajo drug po drugem, ti majhni rodovi na povodcih...


In če je avtorica navajena zajtrkovati, bo čez dve uri že lačna (torej bo telo tvorilo zaloge). Tisti kis pa med ji v tem primeru ne bo ravno v pomoč.

Če sklepam po sebi, je zajtrk stvar navade – ko se ga navadiš, brez njega ne moreš, če ga nisi navajen, ti je pa zjutraj že sama misel na hrano odveč.
[/quote]

Res je, res je.
Jaz sem se ga enkrat hotela navaditi, pa se ga nisem. Če je pa kdo navajen, pa raje ne spuščati, pa naj poje par rezin pršuta ali kaj podobnega, te nasiti in še dobro je 😉

A ni zanimivo, da nikoli ne zajtrkujem, jem sadje za pozno malico (veliko sadja okoli 12 ure), normalno pozno kosilo in nimam nobenih težav s težo, čeprav pojem OH jev, da bi mone doktorirale ob tem.
Dajte razumeti, odkar vlada fama 5 in več obrokov na dan, je narod debel. Telo ničesar ne nalaga v špeh zato, ker je nekdo izpustil zajtrk, ampak zato, ker nekdo poje preveč in napačno hrano. Črtanje 1 obroka ni še nikogar ubilo ali poredilo. Nasprotno.
Še vsaka, ki me je vprašala za nasvet in je potem dejansko izpustila ali zajtrk ali večerjo, je shujšala in obdržala težo, če je seveda obdržala nov prehranjevalni režim. In če vaš, s 6 obroki na dan ne deluje, je treba nekaj ukreniti v to smer.
[/quote]
Nikoli nisem bila debela, z zajtrkom ali brez. Urejen (stalen, določen) režim obrokov sem imela samo takrat, ko sem delala od 8-16h. Ob kaotičnem delavnem ritmu je kaotičen tudi moj prehranjevalni režim.
Ne zagovarjam 6-ih obrokov na dan, ampak če avtorica išče ideje za zajtrk, ga najbrž potrebuje.

_____________________________________________________________________________________________________________ V hitlerjanskih zadnjih sobah gostiln spet udarjajo drug po drugem, ti majhni rodovi na povodcih...

sa z jajci lahko marsikaj narediš …. omleto s sirom, omleto s šunko, šampinjone z jajci, sataraš, ponarejene možgane ……..

Kdo pa pravi, da je edino pravilno v vsakem obroku jesti beljakovine?
Moj nasvet: dopoldan jej sadje, pa kakšen oreh, orešček, žlico semen zraven.

Sem navajena jesti zajtrk, drugače se mi kar vrti. Najraje imam smoothie: sadje, ki je na voljo, proteini, špinača….in kanček javorovega sirupa. Za sladek začetek dneva.

Jajca so odličen obrok in ne redijo. Otkod vam te ideje? Pravtako meso. Povečaj zdrave maščobe, kot so olivno olje, maslo, sladka smezana, avokado in kakšni oreščki

A kdo je sladek zajtrk? Zjutraj ne kuham, pečem, rada pa imam sladek zajtrk pa jajc ne maram.

Kaj zajtrkujete če ni OH?

Kot piše ena zgoraj, skuta na sto načinov. S čemažem, drobnjakom, semeni, jagodičjem, sadjem, zelenjavo…

New Report

Close