Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek LCHF dieta in žolč?

LCHF dieta in žolč?

Je kdo na LCHF dieti in je zato imel probleme z žolčem oz žolčnimi kamni? Odkar jem pretežno maščobe, me je začelo nekaj ščipati okrog oz nekje pod rebri.

Saj to je logično, a ne, da maščobna hrana dela probleme žolču?
Zdaj, če imaš vse ok, verjetno ne bo težav. Kdor pa že ima kake težave s kamni, žolčnimi izvodili pa podobno in se še maši z mastno hrano, da bo katastrofa.

ja seveda…. maščobe pa so smrt za žolčne kamne. stroga dieta brez maščob se takrat priporoča.

Potem se pa za vprašat, kaj je manjše zlo: boš raje vitka in nadaljevala z dieto, a boš debela pa brez bolečin v žolču.

Če je vse OK, potem ne LCHF ne bi smela povzročati težav.

Ena od teorij je, da žolčni kamni nastanejo zaradi premalo maščob v hrani, ker žolč zastaja v žolčniku in tako kristalizira. Če se redno prazni, naj do tega ne bi prihajalo.

Druga stvar pa je, če že imaš kamne. In ima jih cca 20 {04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465} ljudi, večina za njih ne ve, ker jim ne povzročajo problemov. Tu pa je LCHF prehrana lahko problem, ker krčenje žilčnika premetava kamne po žolčniku, ti pa lahko zaidejo tudi v žolčevod in ga zamašijo, potem se pa začne veselica.

Jaz ti svetujem UZ trebuha.

K sreči nista le ti dve izbiri.
Za shujšati ne rabi se it nekih zdravju škodljivih diet. Namesto takih škodljivh diet, si naj omisli zdravo prehrano in gibanje pa ne bo ne težav z žolčem in kg bodo šli dol.
Žal je pa večina ljudi tako neumnih, da sprobaja vse mogoče diete, ki škodujejo zdravju.

Ja, jaz. Hude. So mi na urgenci (bolečine tako hude) odkrili žolčne kamne, ki jih bom morala operacijsko odstraniti. Čakam na datum.
Z dieto sem prenehala.

Pozdravljeni,

ostali so dobro komentirali vaše vprašanje. Dejstvo je, da povečan vnos maščob pomeni obremenitev za jetra in žolčnik, zato lahko čutite navedene simptome. Vkolikor bi se vam pojavili žolčni, boleči krči, ki bi trajali več ur, ne odlašajte z obiskom zdravniške pomoči.

Če lahko, za nekaj časa opustite dieto. Opazujte ali so se simptomi umirili. Za lajšanje simptomov lahko uporabljate tudi naše kapsule Rowachol. So naravnega izvora in so namenjene lajšanju žolčnih težav. Za začetek bo pri blagih simptomih dovolj 3×1 kapsula dnevno, priporočam jemanje 4-6 tednov. Več si lahko preberete tudi na https://www.farmedica.si/si/zdravilabrezrecepta/rowachol.html

Vse dobro vam želim!
Robert Terčelj, Farmedica
R

Robert Terčelj Naročite se na brezplačne Voglove nasvete za zdravo življenje na http://www.avogel.si

Nisem imela točno te diete, sem pa imela pretežno mesno in zelenjavno. Ne več ko dva tedna, ampak posledic za telo pa za pol leta. Toliko časa sem se pobirala. Sem imela hude slabosti.
Ne razumem, kako bi lahko bila taka dieta zdrava. Oziroma se propagira kot zdrava.

https://www.lchflove.si/2017/09/06/10-pravil-za-doseganje-ketoze/

Meni so trditve, da lchf povzroča žolčne kamne, podobne tistemu, ko ljudje začnejo tečt z raznimi starimi nezdravljenimi poškodbami kolen iz drugih športov (smučanje, nogomet itd), potem pa, ko se jim pojavijo bolečine, trdijo, da tek uničuje kolena 🙂

Pozdravljeni,

ostali so dobro komentirali vaše vprašanje. Dejstvo je, da povečan vnos maščob pomeni obremenitev za jetra in žolčnik, zato lahko čutite navedene simptome. Vkolikor bi se vam pojavili žolčni, boleči krči, ki bi trajali več ur, ne odlašajte z obiskom zdravniške pomoči.

Če lahko, za nekaj časa opustite dieto. Opazujte ali so se simptomi umirili. Za lajšanje simptomov lahko uporabljate tudi naše kapsule Rowachol. So naravnega izvora in so namenjene lajšanju žolčnih težav. Za začetek bo pri blagih simptomih dovolj 3×1 kapsula dnevno, priporočam jemanje 4-6 tednov. Več si lahko preberete tudi na https://www.farmedica.si/si/zdravilabrezrecepta/rowachol.html

Vse dobro vam želim!
Robert Terčelj, Farmedica
R
[/quote]

Par ur bolečin??? Lepo vas prosim! Pri “napadu / krčih” sem po 30ih minutah šla na urgenco! Bolečina tako huda, da sem komaj dihala.
Za to pa je urgenca, da ti takoj dajo sredstva za popustitev krčev in protibolečinska sredstva.
Da bi se par ur mučila ni šans!!!

Par ur bolečin??? Lepo vas prosim! Pri “napadu / krčih” sem po 30ih minutah šla na urgenco! Bolečina tako huda, da sem komaj dihala.
Za to pa je urgenca, da ti takoj dajo sredstva za popustitev krčev in protibolečinska sredstva.
Da bi se par ur mučila ni šans!!!
[/quote]

Pozdravljeni,

pametno ste naredili. Imajo pa ljudje različen prag bolečine in včasih preveč odlašajo. Pri žolčnih krčih, ki so močnejši in trajajo dlje, ob tem pa se npr. pojavlja še bruhanje, so lahko težave z vnetjem žolčnika, kamen lahko zapre tudi izvod iz trebušne slinavke v dvanajstnik. Zato velja biti v takih primerih še posebej pazljiv. Sam sem zdržal nekoliko več kot pol ure, a tudi ne znatno dlje :).

lep pozdrav,

Robert Terčelj Naročite se na brezplačne Voglove nasvete za zdravo življenje na http://www.avogel.si

Sama sem imela žolčne kamne, za katere pa nisem vedela, dokler….šla sem na lchf prehrano in že po 2 mesecih me je začelo “špikati”. Na tej prehrani sem bila 8 mesece, in v tem času 4x na urgenci, dokler nisem pristala v bolnišnici z hudim akutnim vnetjem trebušne slinovke. Tako, da moje mnenje glede lchf prehrane in žolčnih kamnov kamnov…..NE, NE IN ŠE 1X NE………

New Report

Close