Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek Prosim za razlago, gimnazija smer glasbeni stavek

Prosim za razlago, gimnazija smer glasbeni stavek

Umetniska gimnazija, smer glasbeni stavek. Kaj to pomeni. Da se lahko vpisejo tisti, ki samo pojejo in ne igrajo nobenega instrumenta?
Umetniska gimnazija, smer petje-instrument. Da se vpisejo tisti, ki pojejo in igrajo instrument.
Prosim, ce se kdo spozna in mi pojasni. Sploh prvo vprasanje me najbolj zanima. Pri drugem mi je logicno, da mora biti zraven instrument

Kaj pa piše na spletni strani te gimnazije v opisu smeri?
Kaj je rekel google, da pomeni glasbeni stavek?

In to je cvet bodoče slovenske inteligence in digitalni domorodec, kot vam pravijo? Da je domet starševski čvek?
Če si pa mama, naj se pa dete samo malček angažira, kaj bo počelo naslednja štiri leta.

Oziroma za božjo voljo, google!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Ena je socialna pomoc vsakega 18 v mesecu, drugo je pa pomfri rezalec v McDonaldsu.

nova
Uredništvo priporoča

Glasbeni stavek je smer v katero se izobražujejo bodoči skladatelji, dirigenti, učitelji glasbene teorije.
Smer glasba pa je namenjen tistim, ki že igrajo kakšen inštrument ali pojejo in se želijo v tem izpopolniti. Po zaključeni umetniški gimnaziji imaš izobrazbo gimnazijec.
Je pa pogoj za sprejem na tako šolo uspešno opravljen sprejemni izpit, na katerem moraš pikazati glasbeno predznanje in pa talent, brez tega ne bo šlo…

Umiri se že!

Sprasujem zato, ker sem zadnjic gledala oddajo nova zvezda slovenije in je nuska drascek povedala, da obcuduje vse, ki igrajo kaksen instrument. Ker kljub temu, da je diplomirana glasbenica, ona nikoli ni igrala kaksnega instrumenta. Zdaj pa malo brskam in nikjer ne najdem, da lahko studiras samo petje, brez instrumenta. Kateri studij je potem to? In kdo se lahko vpise?

Sprasujem zato, ker sem zadnjic gledala oddajo nova zvezda slovenije in je nuska drascek povedala, da obcuduje vse, ki igrajo kaksen instrument. Ker kljub temu, da je diplomirana glasbenica, ona nikoli ni igrala kaksnega instrumenta. Zdaj pa malo brskam in nikjer ne najdem, da lahko studiras samo petje, brez instrumenta. Kateri studij je potem to? In kdo se lahko vpise?
[/quote]

Ne gre čisto tako. Tudi tisti, ki študirajo solopetje, morajo igrati klavir, je pa to znanje zelo osnovno, zato jim ne rečemo, da so pianisti, niti se oni nimajo za pianiste.
Tudi za glasbeni stavek je treba znati klavir, vendar spet precej manj, kot pianisti.

Ne gre čisto tako. Tudi tisti, ki študirajo solopetje, morajo igrati klavir, je pa to znanje zelo osnovno, zato jim ne rečemo, da so pianisti, niti se oni nimajo za pianiste.
Tudi za glasbeni stavek je treba znati klavir, vendar spet precej manj, kot pianisti.
[/quote]

Evo, socialec. In to cisti.
Ce znas igrat instrument, gres lahko vsaj na Copovo klosarit, tumpa se tega ne mores.

Predvidevam, glede na to, da si ogledujete glasbeno smer, da je otrok končal osnovno glasbeno solo. In da zdaj, po tolikih letih glasbene..vi ne veste , kaj je to, oziroma še huje, da otrok tega ne ve..katastrofa. Čisto vseeno je potem, če gre na avtomehanično.

Evo, socialec. In to cisti.
Ce znas igrat instrument, gres lahko vsaj na Copovo klosarit, tumpa se tega ne mores.
[/quote]

… vprašanje, kaj je za folk na Čopovi zanimivo. Mogoče bi ti zaslužil s filozofiranjem brez podllage možganskih celic, samo dvomim, da bi padel kak cent.

Pa kaj je z vami, ljudje? Človek nekaj vpraša in ga raztrgate v trenutku, preden se prepričate, za kaj gre. Eno samo posmehovanje.
Lep dan vsem, malo dihajte, pa okna odprite, da pride svež zrak v pisarno ali kjer pač ste.

Sprasujem zato, ker sem zadnjic gledala oddajo nova zvezda slovenije in je nuska drascek povedala, da obcuduje vse, ki igrajo kaksen instrument. Ker kljub temu, da je diplomirana glasbenica, ona nikoli ni igrala kaksnega instrumenta. Zdaj pa malo brskam in nikjer ne najdem, da lahko studiras samo petje, brez instrumenta. Kateri studij je potem to? In kdo se lahko vpise?
[/quote]

Ampak Google bi ti spet povedal vse…
Po zaključeni gimnaziji v Celju se je vpisala na Fakulteto za družbene vede v Ljubljani (smer mednarodni odnosi), kjer je diplomirala leta 2005. Leta 2009 se je vpisala na ljubljansko Akademijo za glasbo, in sicer na študij petja pri prof. Matjažu Robavsu, članu tria Eroika, pri katerem se je solopetja začela učiti že leta 2003. 2016 je na omenjeni akademiji končala magistrski študij na Oddelku za petje. Je mezzosopranistka.
https://sl.wikipedia.org/wiki/Nu{04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465}C5{04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465}A1ka_Dra{04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465}C5{04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465}A1{04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465}C4{04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465}8Dek

Kot vidiš, je Nuška končala običajno gimnazijo, fakulteto, nato pa kasneje, iz lastnega veselja še Akademijo za glasbo.

Ampak Google bi ti spet povedal vse…
Po zaključeni gimnaziji v Celju se je vpisala na Fakulteto za družbene vede v Ljubljani (smer mednarodni odnosi), kjer je diplomirala leta 2005. Leta 2009 se je vpisala na ljubljansko Akademijo za glasbo, in sicer na študij petja pri prof. Matjažu Robavsu, članu tria Eroika, pri katerem se je solopetja začela učiti že leta 2003. 2016 je na omenjeni akademiji končala magistrski študij na Oddelku za petje. Je mezzosopranistka.
https://sl.wikipedia.org/wiki/Nu{04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465}C5{04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465}A1ka_Dra{04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465}C5{04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465}A1{04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465}C4{04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465}8Dek

Kot vidiš, je Nuška končala običajno gimnazijo, fakulteto, nato pa kasneje, iz lastnega veselja še Akademijo za glasbo.

[/quote]
Kaj tebi ni jasno? Vprasanje se nanasa na to ali lahko studiras glasbo/petje brez instrumenta? Nikjer ni vprasanje, kaksno izobrazbo ima nuska. Preberi se 1x. Ce ti se kar ne potegne, pa beri tako dolgo, da ti bo jasno.

… vprašanje, kaj je za folk na Čopovi zanimivo. Mogoče bi ti zaslužil s filozofiranjem brez podllage možganskih celic, samo dvomim, da bi padel kak cent.
[/quote]

Ziher vec, kot pa “glasbenik”, ki ne igra instrumenta, majkemi! Samo Zizka poglej, se popljuvam te malo, pa sem zmagal!
Pa se jebacke babe se bojo name lepile, tud ce bom zgledal kot ta zadnji vaski pijanec.

Vsaj v McDonaldsu ne bom “A boste pomfri zraven” spraseval, tako kot vecina Slovenskih glasbenikov in kvazi glasbenikov. Al pa frace upokojencem nastavljal.

Ziher vec, kot pa “glasbenik”, ki ne igra instrumenta, majkemi! Samo Zizka poglej, se popljuvam te malo, pa sem zmagal!
Pa se jebacke babe se bojo name lepile, tud ce bom zgledal kot ta zadnji vaski pijanec.

Vsaj v McDonaldsu ne bom “A boste pomfri zraven” spraseval, tako kot vecina Slovenskih glasbenikov in kvazi glasbenikov. Al pa frace upokojencem nastavljal.
[/quote]

… daj malo se javno izpljuvaj, kaj te je hudega doletelo. Gnev kar bruha iz tebe. poslušamo.

… daj malo se javno izpljuvaj, kaj te je hudega doletelo. Gnev kar bruha iz tebe. poslušamo.
[/quote]

Izi: Na levo ledvico mi gre, da so potem taki odbitki prisesani na bodisi javne ustanove, ali pa neposredno na javni josk s socialo.

Delajte kaj koristnega, ne pa da gredo moji davki za vase “kulturne” dogodke in udejstvovanja (ki se zdijo zanimiva samo vam in par junkijem z Metelkove), namesto za ceste, zdravstvo in vojsko.

Izi: Na levo ledvico mi gre, da so potem taki odbitki prisesani na bodisi javne ustanove, ali pa neposredno na javni josk s socialo.

Delajte kaj koristnega, ne pa da gredo moji davki za vase “kulturne” dogodke in udejstvovanja (ki se zdijo zanimiva samo vam in par junkijem z Metelkove), namesto za ceste, zdravstvo in vojsko.
[/quote]

… ti čisto verjamem, samo ne delaj na nekaj odbitih primerih celotne slike. Glede na plačo, ki jo pridobim z DELOM, ki ga obvladam prav zato, ker sem šla skozi omenjeno šolanje (saj je prosto in se lahko vsak vpiše, no ja … z nekoliko glasbene podlage in talenta, in pa VELIKO DELA) tudi jaz razmišljam, kako bi še postrani kaj PRIDELALA s svojim znanjem, ker mi ob veliki družini hodi nekoliko premalo. In prav tako dajem veliko v državno blagajno. Da se pa dogajajo take nepoštene zadeve, kot jih zasledimo v medijih, so pa krivi naši zakoni. Saj bi bil idiot, če jih ne bi izkoristil.

Pazi malo na svojo levo ledvico.

Glasbeni stavek pomeni, da imaš več “teorije” – harmonija, kontrapunkt… zraven pa tudi klavir, samo ne tako intenzivno, kot če si vpisan na glavni predmet klavir. Če pa si na solo petju je pa isto, kot če si vpisan na instrument. Vsi (solopevci in instrumentalisti) pa imajo tudi ure klavirja.

New Report

Close