Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek Kam recimo jutri na izlet (slovenija, par, z avtom)

Kam recimo jutri na izlet (slovenija, par, z avtom)

Torej kot v imenu teme… dolgčas je, vreme bo, torej kam it, da dva relativno še mlada zabijeta cel dan? Štart iz ljubljane. Gledal sem malo dolino soče, pa ne sestavim aktivnosti za cel dan, razen če dodam tri, štiri ure hoje po naravi zraven. Edino če dodam še vojaški muzej v pivki, pa potem gor, tolmin, kobarid ipd, na pa gorico in AC nazaj.

Še kaka ideja? Torej nekaj za pogledat, kje kaj pojest, malo naokoli, pa zvečer nazaj?

Hoja okol soče je zakon. js se jo ne naveličam gledat 🙂

Pred par dnevi je bilo tukaj . Krožna pot od Strunjana, ob obali in nazaj. Cca 10km.

nova
Uredništvo priporoča

Sicer ne vem ali si mislil oglede skupaj 3 – 4 ure, pa vendar, morda še koga zanima:
– tolminska korita – sicer ne vem, ali so že odprta, ker so pozimi zaprta – je kakšno urico hoje,
– cerkvica Javorca – z avtom se lahko zapelje skoraj do nje, nato je le kakšnih 15 minut hoje,
– slap Kozjak – do njega in nazaj je približno urica hoje
– sprehod ob jezeru na Mostu na Soči – morda pol urice ali pač po želji

Če pa želite v vojaški muzej Pivka, morda ostanete kar na tistem koncu in skočite še do Predjamskega gradu, tam je poleg gradu na novo odprta tudi zbirka iz prve svetovne vojne… pa še Pivško jezero, Cerkniško jezero, Rakov škocjan…

Hrana:
– zelo dobro kuhajo v gostilni Tolminska korita ob samem vstopu v Tolminska korita,
– če greste do Bovca – Letni vrt na glavnem trgu…

Glede Soče – je še mrzlo in neprijetno, Razen če se ne podaš na avanturo prek prejšnji teden končno prvič letos splužen prelaz Vršič.

Ne vem pa kje si ti Pivko dobila blizu Kobarida. Najverjetneje si se zmotila in si mislila vojaški muzej v Kobaridu.

V tem letnem času pojdi raje na obalo.

http://www.jablaniskadolina.si//sl/novice/393
zelo lepo, jutri bo super vreme za tole.
je pa treba zgodaj vstat 😉

Tudi jaz mislim, da dolina Soče še ni primerna za izlete…. Jaz bi šla na Obalo. Tudi če gresta samo v Piran, se malo sprehodita po mestu, spijeta kavico, pa nato na kosilo, na kakšno dobro ribo v Portorož, bi bilo super.

New Report

Close