Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek Vesela sem, da je to končno spoznala tudi moja hčerka…

Vesela sem, da je to končno spoznala tudi moja hčerka…

Hči je stara 19 let. Zdaj se je lotila vožnje, torej cestnoprometnih predpisov. Bivši partner (torej njen oče) pa tega ne podpira. On je mnenja, da ni izbrala pravega trenutka za to. Po njegovem mnenju bi morala počakati do konca šolskega leta, torej mature. Čeprav hči šola ne dela posebnih težav. Vse obveznosti naredi v prvem poizkusu in to tudi uspešno. Ampak njemu se to enostavno zdi preveč. Povedal je tudi, da jo ne bo zalagal za njen izpit. Čeprav hčerka med vikendi tudi delala in bi si ga lahko plačala s svojim denarjem, čeprav sva se dogovorili, da ji to podariva midve z mojo mamo (njeno babico), kot za zaključek srednje šole.
Hčerka pravi, da vsaj nekaj časa ne bo z njim v stiku, da ga ima že polno kapo. Pravi, da jo nonstop nekaj sekira in da se želi od njega čisto distancirali, čeprav sem jaz ob njenih besedah čisto tiho, ampak mislim si pa enako tako kot hči. Prav vesela sem, da je po meni in ne po njemu.
Ne vem pa kaj mojemu bivšemu ni jasno, res ne zdaj šele vidim na kakšnem nivoju je kot, da gre denar samo v te namene. Kje je pa še vse ostalo, a pri drugih stvareh pa ni stroškov? So res moški tako ozkogledi ali je on poseben primer? Tole me je danes pa res prav pojezilo, kaj mu pade na pamet, da ga ni sram.
Podajte prosim še vaša mnenja.

Ja, tvoj bivši je res problematićem, ker je povedal svoje mnenje. To pravi “moski copate” ne delajo.
Njegov argument je čisto ustrezen in zelo na mestu. Verjetno se z hčero pogovarja in ve kam gre potem studirat. Na maturi pa je pomemben uspeh, ki del točkovanja na sprejemu na fakulteto.
Če ne bi bivši imel prav, ne bi sedaj brali te teme o “omejenih moških”. Glede na tvoje veselje, da je hčera spoznala pravo “resnico”, pa kaže tvoj nivo… pritlehen in sovražem.

Poleg tega, pa se darila ne daje vnaprej. Malce vraževernosti prov pride.

MACKON_1

Sem delala izpit v zadnjem letniku, naredila maturo po tem in se vpisala in nila sprejeta na želeno fakulteto. Res groza uskladiti solo z eno dodatno uro vožnje. Cpp pa se je nam.stel med obvezne izb. Vsebine. Vsi sosolci so vozili v casu sole. Oz. Vsaj za veliko vecino se spomnim.

Mogoče je, da se on težko sooča z dejstvom, da vajina hči odrašča in se osamosvaja, da je vedno bolj samostojna. Marsikateri starš ima s tem težave, posledice tega so pa spori in konflikti v odnosu starš – potomec.
Druga varianta je pa, da trenutno nima denarja, da bi lahko financiral hčerine vožnje, čeprav bi jih rad, in zato želi, da hči počaka na njegovo bolj ugodno finančno situacijo.

Ta argument o maturi je pa bolj butast, ker večina srednješolcev brez težav opravlja vožnje v četrtem letniku in tudi čisto dobro izdela maturo. Ena ali dve uri vožnje na teden pač ne predstavljata neke izredne časovne obremenitve.

Bolje se je ne sekirat.
V nasprotnem zacnejo padat sekire.
Temu se moramo izognit.
Izjema so seveda gozdarji.

Se popolnoma strinjam, oba moja otroka sa delala izpit v času med šolskim letom + maturo na koncu, ob vse naredla brez problemov.

Sin je delal šoferski izpit v četrtem letniku gimnazije, v zimskem semestru je naredil CPP, spomladi je začel voziti, v maju, takoj ko je postal polnoleten, pa je položil izpit. V juniju je maturiral z odliko. Ne pišem tega, ker gi ga hvalila, ampak gre za to, da imajo mladi ogromno energije in če nekaj počnejo, kar si zares želijo, si znajo še kako dobro organizirati svoj čas. Verjamem, da je tudi pri tvoji hčeri tako. Zato jo kar podpri, ji zaupaj in če boš imela možnost, ji po opravljenem izpitu omogoči čim več voženj v tvojem spremstvu. Koristilo bo tako njej, kot obema skupaj v več pogledih. Kar se njenega očeta tiče pa po mojem skromnem mnenju nekoliko pretirava. Razumem ga, da ga skrbi za hčer. Morda ga skrbi tudi to, da bi bil kasneje naprošen za kak prispevek pri nakupu vozila hčeri in tega ne bi hotel ali zmogel. Najbolje bo, da ga hči povpraša na čem temeljita ta njegov strah in nasprotovanje. Vsekakor je tudi na hčeri, da se potrudi ohraniti z očetom kulturen dialog, brez zamer, če se z njo ne strinja. Lažje ji bo kasneje v življenju, pa konec koncev tudi tebi. Verjemi mi. Pa srečno!

Pa saj že sama veš, da bo en kup odgovorov tebi v korist …

“čeprav sem jaz ob njenih besedah čisto tiho, ampak mislim si pa enako tako kot hči. “

kako si uspela zanositi s takšnim tipom ☺

jaz imam dve hčeri. z njunim očetom sva narazen že skoraj 20 let, ampak kar ne poneha njegova zamera zaradi mojega odhoda (ni bil v igri kak drug moški).
kadarkoli hčeri prideta k njemu na obisk ju obklada s pripombami glede njunih videzov (ena je močnejša), glede izbire študija (ena študira umetnost, kar je zanj totalno luzerstvo), glede njunih partnerjev. k njemu hodita zgolj iz vljudnosti, ko sta že v njegovem kraju, sicer pa ga imata tudi obe že vrh glave in resno razmišljata o prekinitvi vseh stikov z njim.

pa jima včasih rečem, da bo pa mogoče nekoč le prišel dan, ko bo vesel, da ju ima. ko bo star, bolan, bo potreboval kako njuno pomoč. takrat se bo mogoče še zelo rad spomnil nanju in jima celo navrgel njuno hčerinsko dolžnost pomagati mu. 🙂 eni so res do konca kratkovidni.

Po mojem ni kakšne visoke umetnosti, tip je pač šuft (skop) . To je pač tak človek, ki se težko loči od svojih dinarčkov in si potem izmišljuje razne čim bolj nemogoče pogoje, da se izogne plačilu. Noče direkno reči “ne dam”, ker se nekje v zadnjem delu možganov zaveda, da je to grdo, zato pa sebi in drugim zagreni življenje z za lase privlečenim argumentiranjem, vse samo zato, da bi on izpadel lepši.
Pač to je njegova ahilova peta, hčerka se bo naučila, da finančno na očeta ne more računati, nič groznega, takih je veliko, bo že prebolela – to namreč ne pomeni, da je oče nima rad.
In napačno bi bilo ljubezen starša pogojevati z denarjem.
Bi bilo pa fajn, da punca dozori in očeta sprejme takega kot je in od njega sprejme kaj drugega – mogoče je pa frik na naravo, izlete, jo lahko pelje v hribe, ali ima kakšna znanja, ki jih lahko prenese nanjo, karkoli. Naj se od njega ne odtuji zaradi denarja – ker potem je še slabša od njega. kajne?

ja ravno to bo, da si bo sedaj hči zaželela z zateženim fotrom v hribe hodit.
Punca je polnoletna in lahko sprejema svoje odločitve. V bistvu staršem ni treba financirat izpita, zato je tudi čisto vseeno, kakšno mnenje o izpitu ima foter oz. mama.
Glede na to, da finančni načrt že je narejen brez fotra, je povsem brez potrebe, da se kdo obremenjuje z njegovim mnenjem.

Mišljeno je bilo seveda, da lahko od očeta dobi kaj drugega, kot denar. Ne pa da ga popolnoma skensla, ker denarja ne da.
Jasno, da so hribi slab primer.

Mišljeno je bilo seveda, da lahko od očeta dobi kaj drugega, kot denar. Ne pa da ga popolnoma skensla, ker denarja ne da.
Jasno, da so hribi slab primer.
[/quote]

seveda ni vse v denarju, nekaj je še v zlatu in diamantih…..
Kot dve sedaj odrasli osebi, si bosta že uredila odnose, kakor jima bo pasalo. Vsekakor pa nima smisla sedaj nekoga silit v odnos “ker je pod mus” oz. z iskanjem neke domnevne koristi.

občutek imam, da do bivšega kuhaš stare zamere in v njem vidiš same temne plati.
Sprijazni se, da je bivši. Kar se tiče vajine hčerke, se bosta dogovorila sama

Haha! Sem se prav nasmejala. Super si to spesnil. Si moram nekam zapisat, da ne pozabim.

New Report

Close