Potovanja.Over.Net

Izleti po Sloveniji

Odgovarjajo: Potovanja.Over.Net

Zanimiva mesta, pohodniške poti, terme, turistične kmetije. Odgovorite ali zastavite vprašanje. Skupaj raziskujmo prelepo Slovenijo.

Potovanja.Over.Net

Potovanja.Over.Net

Krožna pešpot po obali

Default avatar

Rada bi šla

Že pred časom sem na nekem vlogi našla opis pešpoti po obali, ki me je zelo pritegnila. Podrobnosti se ne spomnim, vem le, da je dolga 11km, prehoditi se jo da v 3 urah, začne pa se v Strunjanu in poteka vse do Portoroža, Pirana... In se konča spet v Strunjanu - krožna pot. Pojma nimam, kje sem jo našla, a zdaj, ko googlam ne najdem ničesar podobnega. Tja bi se rada odpravila čez vikend, pa me skrbi, da se bom zgubila, zato me zanima, ali to pešpot kdo pozna in kako je označena. Pod kakšnim imenom bi jo lahko našla? Hvala
Default avatar

poglej si mal na google maps

Med Strunjanom in centrom Portoroža je tunel, vse ostalo pa je pešačenje ob obali, razen za del med Strunjanom in Fieso ne vem točno, če gre ravno ob morju, odvisno tudi od plime verjetno.
Tunel se začne pri avtokampu v Strunjanu in pride na stičišče Letoviške in Senčne poti, 100 m od Avditorija, v Portorožu.
Default avatar

Maraton

Bo pa v nedeljo tudi Istrski maraton na Obali. Tako da malo preglej trase, ce menis, da bi te tekaci motili. Ali ce bi rada sla kaksen dan, ko je manj guzve.
Default avatar

mehanik1

krožna pešpot ob obali je mogoča le na otoku.
Default avatar

mehanik eta35

mehanik1 je napisal/a:
Analogni mehanik se spozna na vse, od pešpoti do vesoljske tehnologije. Iz "analnega" v virtualno!
Default avatar

lunina

poglej si mal na google maps je napisal/a:
Med Strunjanom in centrom Portoroža je tunel, vse ostalo pa je pešačenje ob obali, razen za del med Strunjanom in Fieso ne vem točno, če gre ravno ob morju, odvisno tudi od plime verjetno.
Tunel se začne pri avtokampu v Strunjanu in pride na stičišče Letoviške in Senčne poti, 100 m od Avditorija, v Portorožu.
Med Fieso in Pacugom se da ob morju, med Pacugom in Strunjanom pa le ob oseki.
Default avatar

la mula de parenzo

Rada bi šla je napisal/a:
Že pred časom sem na nekem vlogi našla opis pešpoti po obali, ki me je zelo pritegnila. Podrobnosti se ne spomnim, vem le, da je dolga 11km, prehoditi se jo da v 3 urah, začne pa se v Strunjanu in poteka vse do Portoroža, Pirana... In se konča spet v Strunjanu - krožna pot. Pojma nimam, kje sem jo našla, a zdaj, ko googlam ne najdem ničesar podobnega. Tja bi se rada odpravila čez vikend, pa me skrbi, da se bom zgubila, zato me zanima, ali to pešpot kdo pozna in kako je označena. Pod kakšnim imenom bi jo lahko našla? Hvala
Mislim, da govoriš o Parencani.

http://www.kolopot.com/parenzana-d-8-po ... ateljstva/
Default avatar

Sabina V

Ob obali se sicer lahko pride je pa res odvisno od plime, ampak tudi ob plimi se da. Je bilo pa jeseni nekaj neurja in je trenutno pot med Strunjanom in Piranom z malo več ovirami. Ne vem mi smo šli januarja ali februarja pe je bilo nekaj drevec na poti pa med Fieso in Piranom je bila pot zaprta, no ja večina smo šli kar mimo zapore. Samo je bilo zaradi nevarnosti padanja kamenja. Od Strunjana pa do Fiese je tako po velikih kamnih tako da prav pride dobra obutev. Ko pridete do Pirana pa potem do portoroža ob obali, urejena pot.
Iz Portoroča do Strunjana se gre skozi tunel, do njega se pride mimo Avditorija pa po cesti v hrib.
Meni je ta pot res lušna ji jo gremo z otroci večkrat.
Default avatar

gost žblj

mehanik1 je napisal/a:
In ob jezeru!
Default avatar

mehanik1

gost žblj je napisal/a:
mehanik1 je napisal/a:
In ob jezeru!
res je.....nekateri razumejo, eni so žal prikrajšani
Default avatar

gost žblj

mehanik1 je napisal/a:
gost žblj je napisal/a:

In ob jezeru!
Ti si med prikrajšanimi s potjo okoli otoka!?!
Default avatar

mehanik1

gost žblj je napisal/a:
mehanik1 je napisal/a:

Ti si med prikrajšanimi s potjo okoli otoka!?!
:)

Moderatorji

Potovanja.Over.Net
Potovanja.Over.Net