Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek Kriza srednjih let

Kriza srednjih let

Kako vasi moski prezivljajo krizo srednjih let?

Jaz sem jo srečno prebrodil z veliko podporo žene in otrok. Veliko smo hodili na sprehode, nabirali regrad in obiskovali swinger klube, kjer sem se lahko prepričal, da nisem še za v staro šaro.

🙂

drug drugega programiramo

oh, ja neskončno rada vas imam

Vse, brez izjeme.

Testira nove stvari: imamo nov avto, čoln in motor. Čakam da ga mine.

Počakaj, da še stestira novo luliko.

Počakaj, da še stestira novo luliko.
[/quote]

Jo je že, pa mu ni ustrezala (al pa on njej ne)

Moj pa tako: razmerje s tajnico, alkohol in droga.

Včasih se spoli zamenjajo. Moja je zorganizirala ločitev, sanjari o sveži zaljubljenosti in princu. Vem še za nekaj podobnih primerov.

Stara 37let in mislim, da imam krizo srednjih let. Je pa res, da sem v vezi ful dolgo pa me sedaj muči, zakaj se nisem izživela..

Jaz sem se izživela. Za sabo imam strastne in divje veze. Zdaj bi se rada ustalila.

Nimajo krize srednjih let.

Tebe kriza še čaka.

No, dajte biti bolj konkretne, kdaj naj bi nas moške to sploh popadlo?

Jaz je nimam, pa tudi spomnim se ne, da bi jo imel prej. Razen če je bilo že zelo zgodaj, pa sem takrat nadomestil za bolj zrela leta…

No, dajte biti bolj konkretne, kdaj naj bi nas moške to sploh popadlo?

Jaz je nimam, pa tudi spomnim se ne, da bi jo imel prej. Razen če je bilo že zelo zgodaj, pa sem takrat nadomestil za bolj zrela leta…
[/quote]

Če sodim po okolici, gre tonekako po 40. letu, ko se življenje malce umiri, ko si nekje še vedno dovolj mlad in ne še prav star, ko si že nekaj dal skozi v življenju, a imaš še vedno kar nekaj produktivne prihodnosti pred seboj in narediš neko analizo za nazaj in računico za naprej.
Kdor je zadovoljen s svojim življenjem, nima ravno neke krize in se usmeri v nadgradnjo svojega življenja na področju kariere ali na področju hobija mogoče, kak družinski projekt ali kaj podobnega in kriza sploh ni kriza, ampak nadgradnja življenja.

Dobra terapija 😀

Kera droga pa? Kokain?

No, dajte biti bolj konkretne, kdaj naj bi nas moške to sploh popadlo?

Jaz je nimam, pa tudi spomnim se ne, da bi jo imel prej. Razen če je bilo že zelo zgodaj, pa sem takrat nadomestil za bolj zrela leta…
[/quote]

kdo pa pravi, da jo dobijo vsi?
eni pač v srednjih letih ugotovijo, da jim življenje ni šlo v smer, ki so jo želeli. da v življenju nekaj pogrešajo. nekateri to rešujejo z novimi izzivi v življenju, ali adrenalinskimi, ali osebnimi, ali poklicnimi. kdo zdaj pravi, da morajo vsi ugotovit, da jim v življenju nekaj manjka…

No, dajte biti bolj konkretne, kdaj naj bi nas moške to sploh popadlo?

Jaz je nimam, pa tudi spomnim se ne, da bi jo imel prej. Razen če je bilo že zelo zgodaj, pa sem takrat nadomestil za bolj zrela leta…
[/quote]

Kot je že nekdo napisal: začne se nekje po 40.letu. Takrat so otroci že veliki in te ne potrebujejo več toliko (ali pa sploh ne), in parom, ki so funkcionirali samo zaradi otrok, tu zmanjka vsebine in ugotovijo, da nimajo nič skupnega. Tipi se začnejo dolgočasiti in iščejo druga razvedrila. Eni najdejo take hobije, drugi drugačne. Enim rata, drugi pa si priznajo, da to ni to in si na novo postavijo svoje življenje: z novo partnerico ali pa brez.

Pri parih v okolici pa to izgleda tako: največkrat si tipi kupijo motor, nov avto je itak, čoln tudi, eni začnejo na polno športat, spremenijo stil oblačenja (tu je ponavadi ljubica zadaj), začnejo obiskovati razna vinska izobraževanja, iščejo družbo drugih “svobodnih” moških s katerimi hodijo po barih in nočnih klubih, vse več je od odsotnosti po več dni (moško jadranje, motoristični izleti…)

Kera droga pa? Kokain?
[/quote]
Kokain, ja.

Kot je že nekdo napisal: začne se nekje po 40.letu. Takrat so otroci že veliki in te ne potrebujejo več toliko (ali pa sploh ne), in parom, ki so funkcionirali samo zaradi otrok, tu zmanjka vsebine in ugotovijo, da nimajo nič skupnega. Tipi se začnejo dolgočasiti in iščejo druga razvedrila. Eni najdejo take hobije, drugi drugačne. Enim rata, drugi pa si priznajo, da to ni to in si na novo postavijo svoje življenje: z novo partnerico ali pa brez.

Pri parih v okolici pa to izgleda tako: največkrat si tipi kupijo motor, nov avto je itak, čoln tudi, eni začnejo na polno športat, spremenijo stil oblačenja (tu je ponavadi ljubica zadaj), začnejo obiskovati razna vinska izobraževanja, iščejo družbo drugih “svobodnih” moških s katerimi hodijo po barih in nočnih klubih, vse več je od odsotnosti po več dni (moško jadranje, motoristični izleti…)
[/quote]

Se nikol ni bil pameten ker se jim od vsega lusnega in neproduktivnega se zmesa. Delo krepi cloveka in znacaj. Nima kaj rint okol kot da je samski. To je pocel pri 20tih zdaj pa ima da skrbi za druzino in dom. Da ureja okolico, se ukvarja z otroci. Ce nima dovolj zadolzitev in obveznosti bo zbezljal najstnik in stari vol (ocitno).

Pravi, da sploh verjeti ne more, kako so ga leta dotolkla. Zafrustriran in depresiven je že več kot 2 tedna, jaz pa ne vem, kaj naj. Pogovarjava se, sprašujem ga, kaj misli, da mu manjka, da ga ”duši”, mu leži na duši – ne prideva do bistva. Ne vem, ali je to samo v glavi, ali pa ga dejansko ”telesno” daje in se bo v prihodnjih dneh/tednih zgodil nor preobrat.
Vprašala sem ga, če bi rad poskusil z drugo punco, bi si kupil motor, šel kam sam za 2 meseca … nobenega odgovora.
Spremljala ga bom, ko bo pa dejansko prišlo do krize in pizd.rij, se bom pa takrat s tem ukvarjala. Zdaj, če se ne moreva normalno pogovoriti, pač ne bom tratila časa in besed za ”prazne pogovore”, ko bo zadeva resna, jo bova takrat urejala. Če mi bo dopustil.

Se nikol ni bil pameten ker se jim od vsega lusnega in neproduktivnega se zmesa. Delo krepi cloveka in znacaj. Nima kaj rint okol kot da je samski. To je pocel pri 20tih zdaj pa ima da skrbi za druzino in dom. Da ureja okolico, se ukvarja z otroci. Ce nima dovolj zadolzitev in obveznosti bo zbezljal najstnik in stari vol (ocitno).
[/quote]

Skrb za družino in dom: Seveda, v nekih normalnih okvirih, drugače pa če je našel normalno žensko, je ni treba za roko držat, ker je ona tudi samostojna in zna sama s frendicami na kavo. V teh letih so otroci že veliki in na koncu SŠ ali začetku faksa. Ne rabijo toliko ukvarjanja in bolj želijo, da se ne ukvarjaš z njimi.
Ne živimo vsi v hišah, da je stalno treba nekaj delati okoli. Pa tudi če nisi ravno iz kmetije: okolico hiše urediš in potem sproti urejaš, za kar ne potrebuješ dneve časa ampak je dovolj cca ura dve na teden (seveda odvisno od velikosti parcele).
Če si kupi motor, žena pa ne mara voženj z motorjem, potem bo sam hodil okoli. Enako velja za karkoli se bo odločil, pa žena ne bo za. In to so te razlike, ki potem delajo štalo v razmerju.
Ker sta bila skupaj zaradi otrok in ne zaradi niju. Zaradi otrok bi že šla narazen, a so finance problem: če deliš vse na pol, moraš sam začeti od začetka. Tega pa marsikdo noče in vztrajajo v razmerju ki velja samo še na papirju. Svoje želje pa uresničujejo na drug način.

Biti je treba s pravo osebo, ne zato, da nisi sam, ampak zato ker brez nje ne moreš biti.

Skrb za družino in dom: Seveda, v nekih normalnih okvirih, drugače pa če je našel normalno žensko, je ni treba za roko držat, ker je ona tudi samostojna in zna sama s frendicami na kavo. V teh letih so otroci že veliki in na koncu SŠ ali začetku faksa. Ne rabijo toliko ukvarjanja in bolj želijo, da se ne ukvarjaš z njimi.
Ne živimo vsi v hišah, da je stalno treba nekaj delati okoli. Pa tudi če nisi ravno iz kmetije: okolico hiše urediš in potem sproti urejaš, za kar ne potrebuješ dneve časa ampak je dovolj cca ura dve na teden (seveda odvisno od velikosti parcele).
Če si kupi motor, žena pa ne mara voženj z motorjem, potem bo sam hodil okoli. Enako velja za karkoli se bo odločil, pa žena ne bo za. In to so te razlike, ki potem delajo štalo v razmerju.
Ker sta bila skupaj zaradi otrok in ne zaradi niju. Zaradi otrok bi že šla narazen, a so finance problem: če deliš vse na pol, moraš sam začeti od začetka. Tega pa marsikdo noče in vztrajajo v razmerju ki velja samo še na papirju. Svoje želje pa uresničujejo na drug način.

Biti je treba s pravo osebo, ne zato, da nisi sam, ampak zato ker brez nje ne moreš biti.
[/quote]
No ne vem kje je to (ruralno?) okolje ko so pri 40tih letih starsev otroci ze v SRS. V Lj je kar obicajno, da se takrat sele rodijo oz so stari 5-8 let mogoce. Tako da se je pri teh letih vsaj v moji okolici treba kar posteno ukvarjat z otroci in nima kaj bezljati okoli. Seveda ker je tudi sam pri teh letih ze dozorel in so mu jasne prioritete.

Kaj pa vem ali je že tam ali še bo. Trenutno kupuje motor, pri avtu nimam besed – vsak teden bi imel drugačnega, a ker je moj na meji za na odpad bom verjetno jaz prej avto dobila. Čoln tudi zna biti v roku parih let.
Sicer mi je vseeno dokler ne pride na ideje o prodaji moje prikolice in menjavo za šotorjenje ali o prodaji skoraj novega družinskega avta za kombi oz. neke stare jajca.
Ko me naredi živčno grem raje kar tečt, ker bi grizla od vseh idej.

New Report

Close