Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek Fant se izogiba imeti otroke

Fant se izogiba imeti otroke

Imam problem in sicer sem stara 35 let. Imam fanta (kmalu bodočega moža), 38 let, skupaj sva že od srenje šole. Imava vse pogoje za naraščaj, stanovanje, službe, finančno nama gre dobro, vendar vedno ko omenim otroka, pravi da bi še malo počakal. O tem sva se že večkrat pogovarjala, oba imava rada otroke, vsi prijatelji že imajo po več otrok, z njihovimi otroci se dobro razumeva, tudi starši ”pritiskajo” za vnuke. Vsem sva že povedala, da bojo ko bojo, ampak vseeno….jaz bi jih imela takoj, nisem več mlada, fant pa kaj odlaša….. Dosti se pogovarjava o tem, ampak vseeno ni napredka. Kaj naj naredim? Prosim brez neumnih komentarjev

Partner te ne čuti, kot prave. Z naslednjo mačko bo imel v roku enega leta naraščaj.

Mislim, da naslednje ne bo, ker se maja poročiva…
Sicer pri nama vse štima, v teh letih sva šla že čez marsikaj, ampak pri otroku se pa zaplete. On bi imel otroka, ampak ne še zdaj. Pač odlaša. Jaz pa nisem vsak dan mlajša.

nova
Uredništvo priporoča

Niti malo ni važno to, da imajo drugi otroke. Niti malo ni pomembno to, da starši težijo, da bi imeli vnuke. Vse to ni pomembno pri odločitvi ali bosta imela otroke ali ne.

Pri vajini odločitvi je pomembno to, da sta oba za. Ja, oba za.
Če on ni za, ga nimaš kaj siliti. Je pa pošteno, da ti pove, da on otrok preprosto noče.
Dajta karte na mizo: če njemu ni do otrok, ga nikakor ne smeš siliti v to. Mu pa lahko seveda poveš, da hočeš otroke in da jih boš pač imela s kom drugim.
Pa ne s kakimi manipulacijsami izsiliti otrok. Ne ga prisiliti v stilu, da boš šla od njega, če noče otrok.

Torej: otroke ja, če si jih oba, ampak res oba želita. Seveda pa ni pošteno, če si jih ne želi, da tega ne pove .

ta tvoj fant. Če je do zdaj odlašal mislim da bo vedno. Tukaj ni druge žal.

Zakaj bi pa ti imela otroka?
Dva razloga si že napisala: ker imajo vajini vrstniki otroke in ker vaju starši silijo, da bi imeli vnuke. Imaš še kak drugo razlog, da si želiš otroke?
Si prepričana, da si tvoj partner (pri 38ih menda ja ni več fant, ampak je že pravi moški?) res želi otrok? Kaj, če si ne želi otrok?

On HOČE imeti otroka, ampak ne še zdaj…. In to me malo jezi.
Na to, kaj misli okolica se pa že lep čas ne oziram….

S tem je tako, prvo, se malo hecaš, kao, ne bom ga še imel….
Pol pa začneš šopat na polno, da ga bi imel, ups…, se pa malo narava poigra s tabo in ti ga kar ne dovoli narediti. Čudna so pota…., gospodova.

Pa si res prepričana, da hoče imet otroka?
Si ti prepričana, da imaš kak razlog, razen seveda to, da imajo vrstniki otroke in da starši želijo vnuke, da bi imela otroka? Namreč v postu si navedla samo ta dva razloga.
Mogoče se tvojemu partnerju ta dva razloga ne zdita ravno ok?
Pa jaz sem skoraj prepričana, da si on otrok ne želi. Samo ti noče odkrito povedat.

Niti malo ni važno to, da imajo drugi otroke. Niti malo ni pomembno to, da starši težijo, da bi imeli vnuke. Vse to ni pomembno pri odločitvi ali bosta imela otroke ali ne.

Pri vajini odločitvi je pomembno to, da sta oba za. Ja, oba za.
Če on ni za, ga nimaš kaj siliti. Je pa pošteno, da ti pove, da on otrok preprosto noče.
Dajta karte na mizo: če njemu ni do otrok, ga nikakor ne smeš siliti v to. Mu pa lahko seveda poveš, da hočeš otroke in da jih boš pač imela s kom drugim.
Pa ne s kakimi manipulacijsami izsiliti otrok. Ne ga prisiliti v stilu, da boš šla od njega, če noče otrok.

Torej: otroke ja, če si jih oba, ampak res oba želita. Seveda pa ni pošteno, če si jih ne želi, da tega ne pove .
[/quote]

človek res občutek da si jih ne želi in da tole ne še zdaj je pravo zavajanje. Da to nekdo reče pri 20, 26, 30 da še ne je za razumet pri 38 pa ne. Avtorica on si jih ne želi in slepi tebe in druge. Nima pa toliko jajc da ti bi povedal direkt ni mi do njih. Groza res. Pri 40 bo tudi še rekel da mu še ni in pri 50? Jaz mislim da z njim nekaj hudo ne štima oz ne klapa in ni iskren. Škoda da si toliko časa zgubila z njim.

Če mu pri 38 letih ni do otrok, je res čudno. Kdaj pa mu bo? Pri 50. Že pri teh letih je star za prvega otroka, ti pa tudi. Kaj če vama ne rata, kaj če morata na umetno oploditev.

Zelo resno naj se izjasni. Kako mu ni jasno, da si ti že res stara in da boš kmalu prestara za otroka. Če ti ne bo dal jasnega odgovora, ga zapusti. Boš še lahko imela s kom drugim otroka.

Razlog zakaj bi imela z njim otroka ni zaradi prijateljev ali stašev, ki pritiskajo, ampak zato, ker ga imam rada in ga želim imeti za očeta svojih otrok. Čutim se pripravljeno, tudi on pravi, da bi želel otroke. In glede na to, da bova čez 3 mesece poročena, nikakor ne mislim z njim končati ali ga na račun otroka kakorkoli izsiljevati.

glede na to, da sta skupaj že od srednje šole dalje, torej bo že počasi 20 let, on pa še kar ne bi imel otrok, je logično za sklepat, da on ne bi imel otrok.

zaenkrat

mogoče jih bo kdaj hotel imet, samo tebi takrat to najbrž ne bo več dano. če hočeš ti imet otroke, bi morala začeti delat na njih včeraj, če nočeš biti ravno v menopavzi, ko bodo začeli tekat okoli….

to, ali se bosta poročila ali ne, nima s tem nobene veze.

In, če boš ugotovila, da imamo prav, da ne želi otrok?
Glej, jaz si ne želim otrok in si jih nikoli nisem želela pa ti povem, da so stvar kar neprijetne. Večina moških si jih namreč želi in je treba pač take stvari razščistiti. Samo ponavadi pomeni to konec veze (oz. se veza sploh ne začne), ko poveš po pravici, da ne želiš otrok. Zato marsikdo ne upa tega povedat, ker se boji, da bo šla veza k vragu. Eni pa, čeprav si ne želijo otrok, vseeno privolijo v to, da jih imajo potem pa je cela štala in jok in stok.

Pravi, da jih želi, ampak da nama je trenutno tako čisto ok. Se pa zavedam, da lahko pride do tega, da jih ne bova mogla imet. Ne razumem njegovega odlašanja. Pa sva se o tem tudi pogovarjala pa pravi, da bo vse ob svojem času…..

Če dejansko in iskreno to drži, da HOČE imeti otroka, naj ti potem tudi konkretno pove KDAJ in KONKRETNE razloge na KAJ pravzaprav morata še počakat?
Ali se zaveda, da je tvoja starost (35 let) počasi že precej visoka za prvega otroka (glede na zmožnost in čas uspešne zanositve, glede na anomalije zarodka, ki se z leti povečujejo, od 35.leta precej, od 40.leta pa že drastično)?
Ali se zaveda in mu je jasno, zakaj so določeni pregledi po 37.tem letu brezplačni (npr. AC)?
Se zaveda rizičnosti komplikacij (možnost težje zanositve in s tem še več let, in s tem še več rizičnosti za zdravo nosečnost), ki jo z odlašanjem samo povečuje, edini razlog je pa samo ta, da bi on še mal počakal.
Počakal na kaj?
Da boš 40?

Tako da, zahtevaj naj svoj ohlapen izgovor KONKRETNO UTEMELJI.

Mislim, da imaš partnerja, ki se boji sprememb, ali je še toliko infantilen in nezrel, da se boji odrast, sprejet vlogo očeta, ali pa to da “HOČE OTROKA” preprosto zgolj pridobiva na času, da lahko še malj odlaša, hkrati pa da te ravno ne izgubi. Ker če ti bo priznal, da mu recimo dejansko ni do tega, bo zate verjetno to huda laž in leta zavajanja.

Silit ga ne smeš, niti ne moreš, definitivno pa imaš vso oravico kot partner izvedet dejansko konkretno utemeljen razlog, zakaj in na kaj pravzaprav še po-čakat.

Pa ti res ne razumeš: tvoj možakar si ne želi imet otrok. Samo nima jajc, da bi ti to povedal.
NOČE OTROK. Zato se sprijazni s tem in ga ne sili več v to. Pa si najdi tipa, ki želi imet otroke, če nočeš tipa, ki jih noče.

Ti jaz povem, tip je egoist, ki laze s poroko bi se ti priklenil nase, hkrati pa ze tako dolgo nategoval z nekim odlasanjem, da nos v meni in ostala brez otrok.
Jasno je da om otrok ne mara, cetudi govori, da jih ima rad. Ampak to laze, tako kot laze, da bi jih nekoc imel. Pri starosti cez trideset let zensko nategovati z odlasanjem je neodgovorno in skrajno nesposzljivo do nje in tudi do njenega zdravja. Sploh ce tip ve da si otroka zelis, kot si ga jaz npr. In tak tip ki tako laze in odlasa, te v resnici nima niti malo rad. Ne slisi tvoje srcne, zelje po otroku, v resnicimu je mali mar za to, cetudi ostanes brez. Jaz takega tipa tskoj zapustim. Raje sem sama kot s tipom, ki me s takim egoizmom in neodgovornostjo spravi ob otroka , ki mi je srcna zelja. Ce ostanem brez otroka, potem nimam kaj poceti s takim egoistpm, norcem in neodgovornezem. Verjemi tak clovek ti ne bo nikoli stal ob strani. Ce se tako norcuje glede tega iz tebe in iz tvojega zdravja, se bo vedno. To je hinavec pretkani, manimulativnez, ki ti kaze v obraz in te z nekimi taktikami nateguje. Tu ni niti l od ljubezni iz njegove strani ti pa sanjas o neki poroki. Tip je neodhovoren gnus, da tvoje zivljenje s takimi lazmi drzi v sahu. Vsakdo ina pravico imeti otroka, ce si ga zeli, ne pa da te zadrzuje z lazmi, dosti drugih srcnih in ljubeznivih moskih je na tem svetu, ki bi takoj imeli otroka verjemi in ga bi imeli tudi radi, ta tvoj egoist ga nikoli ne bo imel rad, cetudi mu ga rodis. Se tebe ne spostuje niti v osnovi ne, kaj sele, da bi teinel rad. Pometa s tabo in se igra s cloveskimi zobljenji in ti ni se porocila s takim izmeckom. Ki se pri teh k etih ne more odlociti kaj si zeli. Bruh pa taki tipi. Kot receno jaz s takim ne bi bila nikoli, sem raje sama kot s takim hinavcem, ki bimi kak takega naredil.

Si se pripravljena z njim poročiti, čeprav verjetno nikoli ne bo hotel imeti otrok. Tebi biološka ura tiktaka. Če zdaj začneta delati na otroku, je že pozno. V prvo skoraj nobena ne zanosi, ampak v kakem letu, se pravi pri tvojih 36. letih. Ko bi rodila, bi jih imela že 37. To je le za primer, če bi šlo vse gladko, če bi zanosila v normalnem času. Vsedita se in naj ti odkrito pove ali želi imeti otroke ali se samo izgovarja.

Tvoj “fant” je odrasel moški pri skoraj 40 letih, obnaša se pa kot šestnajstletnik. Seveda vama je dobro. Skrbita samo za svoje riti, svoje potrebe, svojo komoditeto. Brez odgovornosti, brez višjih ciljev. In njemu je tako v redu. Pri skoraj 40 letih!!!!!!!!!!!!!!

Kaj se pa bo spremenilo čez pol leta, kaj bo drugače. Kaj se bo spremenilo čez eno leto. Kaj bo takrat drugače, da bi se on blagovolil imeti otroka? Še vedno ga bo enako strah, še vedno bo infantilen, še vedno bo brez odgovornosti.

In ti? Zakaj si toliko časa čakala? Na kaj? Na čudež?

Pa ti res ne razumeš: tvoj možakar si ne želi imet otrok. Samo nima jajc, da bi ti to povedal.
NOČE OTROK. Zato se sprijazni s tem in ga ne sili več v to. Pa si najdi tipa, ki želi imet otroke, če nočeš tipa, ki jih noče.
[/quote]

Pa kaj jo napadas, tipa obsodi, on je manipulativen laznivec. O ti revcek bogi mamicin po tvoje pri tej starosti si ne upa povedat, da noce otrok, dej ga,se malo pocartaj revcka, ker je tako ubogi, da laze…. lol pretkani hinavec je, on z razlogom laze. In to je vsake obsodbe vredno. In si zasluzi, da ostane sam. Ne samo, da ne mara otrok, ženski laze v obraz in ji unicuje zivljenje, izgubljena leta, ki se ne bodo nikoli vrnila. V vezi je iskrenost osnova…on pa laze… in po tvoje to, da nima jajc ni nobeno opravicilo. Tip je niti malo sploh ne spostuje, kaj sele da bi jo imel rad. Sploh ne ve kaj pomeni imeti rad. On ima rad samo samega sebe. On ni iskren in iskrenost je osnova v vezi. Torej ne napadaj zdaj zenske, da ga sili, saj ji on govori, da bi otroka imel. In pri teh letih je jasno, da je ze vceraj zadnji cas za otroka in je odgovorno, da se o tem pogovarja in da bi ga imela. Ni ona kriva, ce on njej laze in jo zavaja.

Imam slab občutek, da bosta čez 5 let ločena, ti boš ostala sama in brez otrok, on bo našel mlajšo s katero bo imel otroke brez problemov 🙁

V Sloveniji zenska prvega otroka v povprecju rodi pri 28 letih. To se meni zdi pozno. Izgovarjajo se na razne faxe, sluzbe itd. Jaz sem rodila pri 21imam fax in sluzbo. Da ne bo pomote, sama sva. Njegovi starsi so pokojni, moja mama pa nima za burek, kaj sele za pomagat pri otroku. Tudi cuval ga ni noben razen naju. Vse se da, ce se hoce. 35 let imas (tik tak). Ce ne bos imela zdaj, kdaj pa? Cez 5 let, ko bos na nuhalni trzala, da slucajno nima kaksnega kromosoma viska? On noce odgovornosti, predvsem pa ne obroca, ki ga sklene otrok. Obroc z levega prsta lahko snames, otroka se pa odreci ne mores.

Če je ženska sposobna so otroci pri hiši četudi je dec neploden….


No to, da starši pritiskajo, je pri vsem skupaj še najmanj pomembno (čeprav tebi očitno ne?).
Če sta skupaj od srednje šole, je tega že blizu 20 let in zdaj bi se pa res morala znat pogovorit o svojem življenju brez vpletanja mnenj na nekem anonimnem forumu.

New Report

Close