Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek Meni je pa zelo všeč ime Vrtnica, a se vsi zgražajo

Meni je pa zelo všeč ime Vrtnica, a se vsi zgražajo

Vrtnica je zame najlepša roža, ki opojno diši in ima toliko romantičnih zgodb spletenih okrog prelepa cveta in ostrih trnov. Ampak mož in vsi ostali mi pravijo, naj ne norim s tem imenom.
Ampak zakaj? Zakaj so ženske lahko Iris, Lili, Violeta, Marjeta, Ruža, Rose,…po vseh rožah so lahko poimenovane, le po najlepši ne. Kje je razlog?

Kaj pa je Rose drugega kot vrtnica?

Pa saj o tem govorim, Rose, Rozi, Roza, Ruža je sprejemljivo, Vrtnica pa ne.

… Nagelj naj bo . Daj no daj. izberi ime za katerega ti bo otrok hvaležen ne pa da bo 18let čakal, da bo lahko sam odkorakal na upravno enoto.

Res je, toliko zgodb s cvetjem in trnjem. Mene zanima samo eno, zakaj bi katera mama hotela svojemu drobnemu cvetu, ki mu da življenje, pot odraščanja posuti s trnjem? Si pomislila, kako se lahko počuti otrok, ko odrašča, če mu starši prilepijo etiketo absolutnega izstopanja iz množice?

Res je, toliko zgodb s cvetjem in trnjem. Mene zanima samo eno, zakaj bi katera mama hotela svojemu drobnemu cvetu, ki mu da življenje, pot odraščanja posuti s trnjem? Si pomislila, kako se lahko počuti otrok, ko odrašča, če mu starši prilepijo etiketo absolutnega izstopanja iz množice?
[/quote]

Dandanes nihče več ne izstopa z imenom:
Ael, Sia, Zack, Ammar, Squipdon, (ali tako nekako), Durim, Duresa, Kaliopa…

Bilka, Rosa ,Amber , Stella , Vanessa in Isabella so že čisto navadna imena.V vrtcu in v šoli.

Res je, toliko zgodb s cvetjem in trnjem. Mene zanima samo eno, zakaj bi katera mama hotela svojemu drobnemu cvetu, ki mu da življenje, pot odraščanja posuti s trnjem? Si pomislila, kako se lahko počuti otrok, ko odrašča, če mu starši prilepijo etiketo absolutnega izstopanja iz množice?
[/quote]

Zakaj bi izstopala? Zaradi imena? Poleg vseh bedastih imenim mislim, da bo izstopala v pozitivni luči.

Pozabila si navesti ime Dalija.

Narcisa.

Kopriva. Pa še požvižgam na mnenja drugih!

Dandanes nihče več ne izstopa z imenom:
Ael, Sia, Zack, Ammar, Squipdon, (ali tako nekako), Durim, Duresa, Kaliopa…

Bilka, Rosa ,Amber , Stella , Vanessa in Isabella so že čisto navadna imena.V vrtcu in v šoli.
[/quote]

Ja, in? A mislite, da ne bodo izstopala takšna imena med vsemi običajnimi? Seveda bodo. Moje ime je bilo v času, ko sem hodila v šolo, povsem unikatno, danes imam celo že nekaj soimenjakinj, ampak, prisežem, v puberteti bi bila stokrat rajši Andrejka, tako kot še pet njih v razredu.

Ne vem, kje je razlog, da imena Vrtnica ni, čeprav bi bilo lepo ime. Če ti je všeč, ga daj hčeri. Če možu ni všeč, naj ima hčerka dve imeni.
Bolj kot Vrtnica, mi je nenavadno ime Jagoda, a to se je uveljavilo.

Ne vem, kje je razlog, da imena Vrtnica ni, čeprav bi bilo lepo ime. Če ti je všeč, ga daj hčeri. Če možu ni všeč, naj ima hčerka dve imeni.
Bolj kot Vrtnica, mi je nenavadno ime Jagoda, a to se je uveljavilo.
[/quote]

Tudi meni je ime Jagoda nenavadno. Jaz bi na tvojem mestu dala dva imena in to je to.

Tudi meni je ime Jagoda nenavadno. Jaz bi na tvojem mestu dala dva imena in to je to.
[/quote]

Nič bolj nenavadno ni kot Višnja, Dunja ali Klementina. :)))

New Report

Close