Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek Kako dolgo je vljudno sedeti v kavarni?

Kako dolgo je vljudno sedeti v kavarni?

Pred mano je obdobje, ko bom morala po par ur dnevno delati nekaj na računalniku. Edino primerno okolje, ki se ga domislim za to, so kavarne. Doma bi se bilo nemogoče zbrati, knjižnice pa tudi nimam v bližini. Tako me zanima, koliko časa se vam zdi vljudno tako delati po kavarnah, oziroma na koliko časa moraš recimo naročiti novo pijačo/kavo, da je sprejemljivo. Seveda bi izbrala lokale, ki so bolj prazni, da ne bi drugim gostom zasedala prostora.

Pa menjaj lokale v vsakem malo

Imam lokal, kjer posedajo ljudje tudi z računalniki. Seveda vprašajo, če lahko, naročijo pijačo in tudi prigrizek. Nimam nič proti, ponavadi sedijo kakšno uro, ne več.

U to pa nisem vedela, da je neka “kvota”, ki jo moraš naročiti:) Ko se s prijateljicami zaklepetamo, lahko sedimo tudi po več ur, pa nič dodatno ne naročimo…slabe stranke:) – pa nam še nikoli nihče nič ni rekel ali nakazal, da to ni ok.

Probaj pa boš videla. Pa natakarici pustiš še napitnino in te bo vesela naslednjič. Drugače pa menjaš lokal.

Jaz bi ob eni kavici sedela tam nekje do dve uri, nato pa malo zamenjala lokacijo, in spet 2h… 🙂

Vedno pogosteje opažam, da gostje posedajo po lokalih v družbi telefonov, tablic….
Zakaj ne bi vi v družbi računalnika? 🙂
Nič takega. že kar vsakdanje. Torej naročite za dva pa bo 🙂

Kako smo v SLoveniji še za leseno žlico….

V tujini – vsak Starbucks & Co kavarne z brezplačnim internetom=je samoumevno, da lahko z eno naročeno rundo lahko sediš dlje kot uro ali dve. Nihče te ne bo grdo gledal, kot pri nas, ko morajo obrnit čimveč gostov za zaslužek.
V tujini se študentje dobijo v kavarni in delajo po par ur, pa jih nihče ne priganja – tudi izven kampusov.


Zanimivo naselje.
Kavarn ima na pretek, knjižnice pa nobene …

Sicer nevem iz kje si … Jaz sem našel lokal v ind.coni v Trzinu, ki je zasnovan ravno za take potrebe, ko rabiš par ur na dan prostor, kjer se lahko vsedeš in narediš vse kar je treba.
Imajo hudo internetno povezavo, super čudovito kavo, prigrizke, mize in stole dovolj narazen, tako, da če tudi povabiš stranko na osebni sestanek, te nihče ne sliši ali posluša, osebje na nivoju pripravljeni so prevzeti in oddati tudi kakšen dokument, seveda zaprt v koverti. Skratka tam je moja pisarna… In najlepše, ko vidijo avto na parkirišču se moja najljubša kava že kuha, ko pridem notri pa me že čaka pri mizi za katero vedno sedim.

Zelo nevljudno sploh delat na računalnik v lokalu. Lahko te (imajo vso pravico) že po 15 min vržejo na cesto. Edino prav! Kavarne, lokali so namenjeni druženju, pitju kave, pijač.
Najdi najbližjo knjižnico in delaj tam.
Ne razumem, kako ti kaj takega sploh lahko pade na pamet!?


Ali je potem nevljudno priti tudi s knjigo v lokal ali s časopisom? Sploh ne bi smel priti v kavarno sam? Zakaj imajo številne kavarne cel kup časopisov, ki si jih lahko tam v miru prebiraš, če je tako zelo nevljudno priti tja ne da bi se prišel s kom družit?


Kaj pa druženje večih osebkov, ki imajo vsak svoj telefon, ki ga uporabljajo in se med seboj niti ne pogovarjajo?


Kaj pa druženje večih osebkov, ki imajo vsak svoj telefon, ki ga uporabljajo in se med seboj niti ne pogovarjajo?
[/quote]
Seveda se pogovarjajo- le elektronsko, za istim omizjem. To je danes in, drugače si out.

V Mb imamo kafano Pisarno izrecno za te namene, dober wifi, polnilci za fone in notesnike ob mizah, celo papir in svinčniki na mizah )). Svet se spreminja in mi z njim, še link: https://www.facebook.com/PisarnaCoworkingAndCoffee/


Seveda se pogovarjajo- le elektronsko, za istim omizjem. To je danes in, drugače si out.
[/quote]
Torej sem aut z največjim veseljem.


Torej sem aut z največjim veseljem.
[/quote]
Tud jaz.
Sem pa enkrat gledala oddajo ravno na to tematiko, za omizjem mladina, ki si je med seboj s tipkanjem pogovarjala po vibru(ali kaj je že).

Enkrat se mi je zgodilo, da sem v kavarni brala “Vojno in mir”.
Popolnoma nezanimivo branje in sem seveda zaspala.
Ocitno to spanje bilo kar dolgo.
Ko sem se prebudla, kavarna bila sveza prepleskana in celo imela novega lastnika.
Vsekakor odsvetujem Tolstoja …v kavarnah.

;DDD


😀

Če se doma ne moreš zbrati, potem je kafič še slabša izbira, razen če gre za opisane kafiče točno temu namenjene. Raje se odpelji nekaj km dlje v knjižnjico, če rabiš mir.


Ali je potem nevljudno priti tudi s knjigo v lokal ali s časopisom? Sploh ne bi smel priti v kavarno sam? Zakaj imajo številne kavarne cel kup časopisov, ki si jih lahko tam v miru prebiraš, če je tako zelo nevljudno priti tja ne da bi se prišel s kom družit?
[/quote]

Ne ločiš dela na računalniku od branja časopisa, ali druženja, klepetanja s prijatelji ?! No, taki hodijo delat v kavarne. Za ta namen so ” posebne” kavarne, kafiči. Vsi imajo določene oznake, da se ve, zakaj so.

Ne ločiš dela na računalniku od branja časopisa, ali druženja, klepetanja s prijatelji ?! No, taki hodijo delat v kavarne. Za ta namen so ” posebne” kavarne, kafiči. Vsi imajo določene oznake, da se ve, zakaj so.
[/quote]

Ali je kakšna posebna razlika med tem, če berem knjigo v tiskani ali pa v elektronski obliki, kakršno imaš lahko na tablici ali na računalniku?

Lastnik je tisti, ki odloča, kaj je v nekem lokalu dobrodošlo in kaj ne. Tudi če nima posebnih oznak na vratih. Okrog mojega doma je nekaj kavarn, kjer zelo pogosto lahko vidiš ljudi za računalnikom. Od srednješolcev, ki jih je skupaj več za mizo in imajo na mizi knjige, računalnik in cel kup listov, do posameznikov, ki pridejo tja sami z računalnikom.
Lastnike to nič ne moti, ker so ti ljudje popolnoma nemoteči za druge obiskovalce lokala in ker so običajno dobre stranke. Ne porabijo recimo toliko kot ena družba, ki pride na pivo, ampak običajno še vedno več kot dve gospe, ki prideta na klepet in sok.

Mene kot obiskovalko tudi ne moti. Zakaj bi me motilo, kaj nekdo popolnoma nemoteče počne za sosednjo mizo? Zakaj točno moti tebe?

Ali je kakšna posebna razlika med tem, če berem knjigo v tiskani ali pa v elektronski obliki, kakršno imaš lahko na tablici ali na računalniku?

Lastnik je tisti, ki odloča, kaj je v nekem lokalu dobrodošlo in kaj ne. Tudi če nima posebnih oznak na vratih. Okrog mojega doma je nekaj kavarn, kjer zelo pogosto lahko vidiš ljudi za računalnikom. Od srednješolcev, ki jih je skupaj več za mizo in imajo na mizi knjige, računalnik in cel kup listov, do posameznikov, ki pridejo tja sami z računalnikom.
Lastnike to nič ne moti, ker so ti ljudje popolnoma nemoteči za druge obiskovalce lokala in ker so običajno dobre stranke. Ne porabijo recimo toliko kot ena družba, ki pride na pivo, ampak običajno še vedno več kot dve gospe, ki prideta na klepet in sok.

Mene kot obiskovalko tudi ne moti. Zakaj bi me motilo, kaj nekdo popolnoma nemoteče počne za sosednjo mizo? Zakaj točno moti tebe?
[/quote]

Mislim, da je bil tukaj govor o delu na računalniku? No ja, kakorkoli.

http://www.ljubljana.info/internet/

Mislim, da je bil tukaj govor o delu na računalniku? No ja, kakorkoli.
[/quote]
Ali je kakšna očitna razlika med tem, da nekdo na računalniku samo nekaj bere ali pa da še tipka zraven? Tipkanja se ob glasbi, ki jo običajno vrtijo v lokalih, itak sploh ne sliši.
Sprašujem, ker resno poskušam razumeti, zakaj bi to bilo za nekega drugega gosta moteče.

New Report

Close