Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek Mali prigrizek ob obisku

Mali prigrizek ob obisku

Šla bom na obisk k sorodnici, ki je v slabem zdravstvenem stanju. Zato bi s sabo prinesla nekaj, da lahko sedeva, poklepetava in zraven nekaj malega grizljava. Ne sme precej papriciranih stvari, alkohola ter bolje nič kaj sladkega. Kaj naj prinesem, da ne bo preveč in da bo ustrezalo “dieti”?
Razmišljam o kakšnem Fructalovem naravnem soku in suhem sadju. Imate boljšo idejo?
Nesla pa bi zato, ker je nočem obremenjevat s strežbo, ker zanjo VEM, da ne bo postregla “le” kozarca vode in kave? Zame bi bil bilo sicer več kot preveč, ona pa si tega ne bo dala dopovedat.

Meni je od dietnih prigrizkov kaj takega najboljše
https://www.kulinarika.net/recepti/10635/predjedi/zelenjavna-pahljaca-s-sardelno-omako/


Imam boljšo idejo. Moji gosti lahko zobajo suho sadje, ki ga pripravim sam, pijejo čaj, ki ga naberem sam in še kaj iz moje “prehranske verige”. Tistega iz štacune nimam.

Suho sadje ne pride v postev, ker vsebuje veliko sladkorja. Vzemi s sabo “piknik kosarico” z zelenjavo, narezano na palcke (trenutno pride v postev korenje, paprika, stebelna zelena in mogoce kumara), paket grisinov (poisci manj slane), kaki namaz ali omako za pomakanje (nepekoco, naredis doma ali kupis), cim bolj naravni sok (dobis dobre jabolcne, ali pa Hofer/Lidl sveze stisnjene pomarancne) in za hec lahko tudi kavo v termovki in dva plasticna loncka. Aja, pa se nesoljene pistacije in arasidi pridejo v postev.

Predvsem pa nesi veliko dobre volje, tega bo najbolj vesela. Imejta se lepo!

New Report

Close