Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek Bližajo se praznik

Bližajo se praznik

Vedno, ko se bližajo prazniki, se pri nas veliko peče in kuha. Vsega dosti. Predvsem peciva. Sedaj smo začeli peči dober kruh, potice, šarklje, vseh oblik hlebčke.
Potem bomo začeli kuhati šunko, hren, jajca. Vse naredimo večkrat, da vidimo, kakšen način pečenja in kuhanja se najbolj obnese.
Moja tašča je prav obsedena z najrazličnejšimi domačimi dobrotami in seveda moram biti tudi jaz zraven in pokušati in okušati in jesti, jesti.
Že tako imam dvajset kilogramov preveč, rada bi se odpovedala vsaj pretiranemu hranjenju, toda pri nas to ne gre.
Kaj bi vi naredili na mojem mestu ?

Gostilno odprite!

Če ne bo moke, jajc, orehov, ruma…potem tudi peciva ne bo. Simpl…..

Namesto dveh kosev potice en kos.Namesto kruha zraven šunke in jajc,samo en kos šunke in en pirh.Odločit se ali kosilo ali narezek velikonočni.Oboje odpade.A manj skuhati pa ne gre?

Kaj pa,če ti povabiš in skuhaš kot ti ustreza?

Vedno pojem ravno toliko, kot zmorem, z ostalim se ne silim. tako da nimam problemov, če je miza preveč obložena.
Hm, ne razumem, kako je obsedenost tašče tvoj problem, da ti moraš zraven okušat in vse jest(razen če si sama to ne želiš)?

Mogoče je pa tašča užaljena,če reče,da ne bo?


Hja, ampak kdo mora ta problem užaljenosti tašče reševat- tašča ali snaha?

Naj bi tašča.Ampak komu se pa,da gledati užaljen obraz?

Med prazniki jem tako in toliko, kot vedno.

Če ješ šunko, jajca, potico in ostalo pecivo že en teden prej in po praznikih še cel naslednji teden, je najbrž res problem.
Mi jemo narezek in potico v soboto popoldan, pa v nedeljo, potem se pa že neha.

Mi imamo pa do nedelje post. Enostavno, se ne igramo folklore.

New Report

Close