Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek Recept za uspešen zakon; Preden moški vzame babo, jo mora parkrat napit.

Recept za uspešen zakon; Preden moški vzame babo, jo mora parkrat napit.

Ej, ne se smejat. To ni zajebancija. To drži kot pes ježa.
Babe so v pricipu žleht in hinavska bitja. Če možakar ni previden, te baba pelje scat mim grede.
Torej; Vsak je že slišal pregovor : “V vinu je resnica” Torej baba bo govorila resnico, ko bo pijana. Trezna pa lahko blefira.

Dost je, da desc pride nalit na randi, pa že neha blefirat!
Kaj bi dnar zapravljal še za babo nalit??

Velja tudi obratno. Obvezno se ga prej skupaj ene parkrat nažgat, da oba vidita pri čem sta. Res nebi rada x let kasneje ugotovila, da je moj dragi “mean drunk”. Hvala lepa. Takoj vidiš pri čem si in to je to.


Ker ko je baba pijana je pezda prodana. In to je treba dejansko preverit, če drži.


Ker ko je baba pijana je pezda prodana. In to je treba dejansko preverit, če drži.
[/quote]

Da je tapravi dečko se eden izmed tistih, ki imajo tapravo razmerje samo s svojo desno roko…

Heh, se prav da grem lahk brez strahu v zakon 🙂

Heh, se prav da grem lahk brez strahu v zakon 🙂
[/quote]

Če si svojo babo že napojil in če v pijanosti ni govorila in počela pokvarjenih neumnosti, pol jo samo uzem.
Baba, če je res poštena, mora bit poštena tudi takrat ko je pijana. Izgovor, da ti je takoj nastavla, ker je bila pijana, pove vse. To pomeni, da se bo lahko skurbala vsakič, ko bo kje pijana. Baba ne sme nastavt tudi takrat, ko bo pijana. To je dober test.

Evo pri meni je pa tako.
Sem poštena, dela na, skrbna…, ko se ga pa napijem bi se pa kregala. To je to !
Za to se izogibamalkoholu, da je mir pri bajti.

Če si svojo babo že napojil in če v pijanosti ni govorila in počela pokvarjenih neumnosti, pol jo samo uzem.
Baba, če je res poštena, mora bit poštena tudi takrat ko je pijana. Izgovor, da ti je takoj nastavla, ker je bila pijana, pove vse. To pomeni, da se bo lahko skurbala vsakič, ko bo kje pijana. Baba ne sme nastavt tudi takrat, ko bo pijana. To je dober test.
[/quote]
Če boš tako vzel, boš večno na suhem.

Pa ok, niti ni tako zelo slaba ideja. Ampak kaj pa narediš pri tisti, ki alkohola res ne pije? Ji ponudiš ganđo?

V mojem primeru je to lahko trd oreh za moškega, saj me je težko napojit.
Nazadnje v družbi, ko smo pili, so bili že vsi v rožicah, eni dedci sploh niso mogli več do konca spit, medtem ko sem sama izpraznila vse do dna in sem prav gledala količine, koliko smo spili. Jaz sem spila največ, pijana pa nisem bila. Drugi glasni, rdeči, veseli, meni ni bilo nič.

Enkrat sva z bivšim šla nekaj popivat in sem spila točno 1x večjo količino od njega. Meni ni bilo čisto nič, medtem ko sem njega skoraj morala nest domov, komaj se je privlekel.

Tista, ki noče pit, to pomeni da ona že nekaj prikriva. Če noče pit, pomeni, da se boji bit iskrena. Boji se, da bo v pijanosti postala tista prava in resnična. Alkohol je nekakšen poligraf, to je detektor laži. Tista baba,, ki ne pristane na poligraf, ta je že osumljena. Kdor je pošten, se ne boji bit pijan in se ne boji poligrafa.

Meni se zdi pa grozno, da je tukaj postal uveljavljen izraz za žensko baba. Če nekdo začne s tem, kaj se imaš sploh še za pogovarjat


Zdej, če ga ti res tolko neseš, to pomeni da bo treba malo globje seč v žep, da se te napoji. Obstaja tudi možnost, da goljufaš in vino zlivaš pod mizo. Sicer pa tud nič zato, boš pač ti, ko bo možakar spil 2 litra vina, ga boš ti pač 4 ta čas. Al naj dec za žejo pije vino, ti daj pa šnopc. Uglavnem stestirat te je treba.


Tista baba, ki ji gre na živce, če ji kdo reče baba, je navaden škis. Takšna baba je že po defoltu zacuknjena in trečna. Sam bejž od take! Take še napit ne rabiš, jo lahko takoj brcneš v rit.
Moški je ponosen če mu reče baba da je dec. Ženska bi pa tud morala bit ponosna, če ji dec reče da je baba.

Tista, ki noče pit, to pomeni da ona že nekaj prikriva. Če noče pit, pomeni, da se boji bit iskrena. Boji se, da bo v pijanosti postala tista prava in resnična. Alkohol je nekakšen poligraf, to je detektor laži. Tista baba,, ki ne pristane na poligraf, ta je že osumljena. Kdor je pošten, se ne boji bit pijan in se ne boji poligrafa.
[/quote]
A bejž? A s takimi predsodki si si pustil nafilat glavo?


A bejž? A s takimi predsodki si si pustil nafilat glavo?
[/quote]
Da zaključimo misel.
Torej;
Kdor hoče zvedeti kakšna je baba v resnici, jo mora videti kakšna je, ko je pijana.

Joj, kako sem vesela, da te ne poznam.


Tista baba, ki ji gre na živce, če ji kdo reče baba, je navaden škis. Takšna baba je že po defoltu zacuknjena in trečna. Sam bejž od take! Take še napit ne rabiš, jo lahko takoj brcneš v rit.
Moški je ponosen če mu reče baba da je dec. Ženska bi pa tud morala bit ponosna, če ji dec reče da je baba.
[/quote]

Tako je…tista t prava je baba vse ostalo je krš……Pa ne pozabi jo peljati v savno le tam boš videl kako izgleda brez fasade.


A bejž? A s takimi predsodki si si pustil nafilat glavo?
[/quote]

Nekaj je na tem, pa čeprav sarkastično provokativno zastavljena tema.
Ne gre za to, da se mora napit, ampak človek, ki se nečesa absolutno otepa (recimo alkohol, si ne upa nobene alkoholne pijače niti probat, pa pustimo zdaj zdravljene alkoholike), je dejansko nekje zataknjen, prestrašen (lahko, da je imel v družini alkoholika, mamo, očeta in prezira alkohol), a je s tem omejil in zablkiral sebe.
Podobno, kot npr.poznam človeka, ki prezira očeta (veliko gorja je dejansko naredil, tepel mamo, pil ipd.), ki je bil tipičen umetnik in on sicer ni absolutni abstinent, je pa totalno prezirljiv do umetnosti (vse kar je povezano z gledališčem, glasbo) gleda z viška, prezirljivo in manjvredno.
Tak človek se je po nepotrebnem omejil, iz prezira očeta-umetnika, je ustvaril prezir do umetnosti nasploh, kar je žalostno in predvsem njemu v škodo.
Tako, da nekaj zavračat apriori absolutno, pomeni da ni fora, da temu človeku kar vse povprek alkoholnega ni všeč, ampak da se je sam omejil iz drugih razlogov, traum.

In zategnjen človek v bistvu ne bo zategnjen samo pri eni stvari, bo še marsikje drugje, ker ne zna reševat težav, oz.jih rešuje tako, da pobegne od njih, se omeji.

In s takim človekom ne bo prav zanimivo v prihodnje živet (to zategnjenost preneseš lahko poljubno še na druga bolj pomembna področja življenja, kjer se jo prej ko slej najde).

Tako da avtor, kljub provokaciji, ima delno prav.

Nekaj je na tem, pa čeprav sarkastično provokativno zastavljena tema.
Ne gre za to, da se mora napit, ampak človek, ki se nečesa absolutno otepa (recimo alkohol, si ne upa nobene alkoholne pijače niti probat, pa pustimo zdaj zdravljene alkoholike), je dejansko nekje zataknjen, prestrašen (lahko, da je imel v družini alkoholika, mamo, očeta in prezira alkohol), a je s tem omejil in zablkiral sebe.
Podobno, kot npr.poznam človeka, ki prezira očeta (veliko gorja je dejansko naredil, tepel mamo, pil ipd.), ki je bil tipičen umetnik in on sicer ni absolutni abstinent, je pa totalno prezirljiv do umetnosti (vse kar je povezano z gledališčem, glasbo) gleda z viška, prezirljivo in manjvredno.
Tak človek se je po nepotrebnem omejil, iz prezira očeta-umetnika, je ustvaril prezir do umetnosti nasploh, kar je žalostno in predvsem njemu v škodo.
Tako, da nekaj zavračat apriori absolutno, pomeni da ni fora, da temu človeku kar vse povprek alkoholnega ni všeč, ampak da se je sam omejil iz drugih razlogov, traum.

In zategnjen človek v bistvu ne bo zategnjen samo pri eni stvari, bo še marsikje drugje, ker ne zna reševat težav, oz.jih rešuje tako, da pobegne od njih, se omeji.

In s takim človekom ne bo prav zanimivo v prihodnje živet (to zategnjenost preneseš lahko poljubno še na druga bolj pomembna področja življenja, kjer se jo prej ko slej najde).

Tako da avtor, kljub provokaciji, ima delno prav.
[/quote]
Aha- če ne kdo ne pije alkohola, je pa kar zategnjen?
No, pa smo spet pri še enem predsodku. .

Za kajenje isto velja- je zategnjen, ker noče kadit?

In ne upat ali ne hotet je velika razlika.

A s takim človekom ne bo zanimivo živeti? Odvisno kdo je na drugi strani :).
Enemu takemu, ki misli, da je življenje dolgočasno, da ne zmore brez zunanjih dražljajev kvalitetno živet, jap takemu bo res. A ni krivda v drugem človeku ampak le v njemu, ki se dolgočasi v svoji lastni družbi.

No ja, nekateri pa recimo svojo zategnjenost skrivajo za šalami, za svetovljanstvom.. in ostalim šitom, ki so samo balast čez osebnost, ki skriva svoj pravi obraz. Kriza za drugega, ko odkrije ta pravi obraz, ki so ga zakrivale šale, ki so bile le mreža za lovljenje naivnih decev, pa niti ni bil potreben alkohol, da ga razkrije.

Tista, ki noče pit, to pomeni da ona že nekaj prikriva. Če noče pit, pomeni, da se boji bit iskrena. Boji se, da bo v pijanosti postala tista prava in resnična. Alkohol je nekakšen poligraf, to je detektor laži. Tista baba,, ki ne pristane na poligraf, ta je že osumljena. Kdor je pošten, se ne boji bit pijan in se ne boji poligrafa.
[/quote]

saj to tut za vas tipe velja. Imaš ženske ki jim alkohol res ne paše.


Aha- če ne kdo ne pije alkohola, je pa kar zategnjen?
No, pa smo spet pri še enem predsodku. .

Za kajenje isto velja- je zategnjen, ker noče kadit?

In ne upat ali ne hotet je velika razlika.

A s takim človekom ne bo zanimivo živeti? Odvisno kdo je na drugi strani :).
Enemu takemu, ki misli, da je življenje dolgočasno, da ne zmore brez zunanjih dražljajev kvalitetno živet, jap takemu bo res. A ni krivda v drugem človeku ampak le v njemu, ki se dolgočasi v svoji lastni družbi.

No ja, nekateri pa recimo svojo zategnjenost skrivajo za šalami, za svetovljanstvom.. in ostalim šitom, ki so samo balast čez osebnost, ki skriva svoj pravi obraz. Kriza za drugega, ko odkrije ta pravi obraz, ki so ga zakrivale šale, ki so bile le mreža za lovljenje naivnih decev, pa niti ni bil potreben alkohol, da ga razkrije.
[/quote]

Če nekdo niti noče nikoli nič probat, in ima o tem že posplošen predsodek, da je to fuj, da tega ne mara (ker nasplošno ne mara alkohola) je zategnjen.
In so v ozadju strahovi, traume, čisto drugih vzrokov, kot je alkohol sam po sebi.

Nihče ne piše in ne pravi pa da MORA pit alkohol, da mora kadit itn.

Upati ali ne hoteti, sta sicer dva različna pojma, ki pa pri absolutnem zavračanju nečesa ali absolutnem posploševanju nečesa pa postaneta veliko bolj kompleksna in ne več tako zelo različna…

In spet, ni potrebno biti notranje poln, pod pogojem, da moraš vse sprobat, a več ko imaš svojih lastnih omejitev, bolj verjetno je, da boš notranje ostal prazen. Nasplošno gledano.

Če nekdo niti noče nikoli nič probat, in ima o tem že posplošen predsodek, da je to fuj, da tega ne mara (ker nasplošno ne mara alkohola) je zategnjen.
In so v ozadju strahovi, traume, čisto drugih vzrokov, kot je alkohol sam po sebi.

Nihče ne piše in ne pravi pa da MORA pit alkohol, da mora kadit itn.

Upati ali ne hoteti, sta sicer dva različna pojma, ki pa pri absolutnem zavračanju nečesa ali absolutnem posploševanju nečesa pa postaneta veliko bolj kompleksna in ne več tako zelo različna…

In spet, ni potrebno biti notranje poln, pod pogojem, da moraš vse sprobat, a več ko imaš svojih lastnih omejitev, bolj verjetno je, da boš notranje ostal prazen. Nasplošno gledano.
[/quote]
No lej- vi ki rabite alkohol, da se imate lepo, ne boste nikoli razumeli nas, ki alkohola ne rabimo, da se imamo lepo.
To tako vedno bo, zato je brezveze karkoli rečt na to temo še.

In avtor svoji ženski ne bo nikdar zaupal, četudi se bo napila in ne nastavila drugemu. Ker je njegovo nezaupanje veliko globlje, kot si ga sploh priznava. A izgovor išče v zunanjih stvareh, ker je tako lažje. Ni problem se napit z njim(enkrat za test, pa naj me vidi, kako obsedim nažgana v nekem kotu, ampak da me ne pozabi potem domov odnest hehe)- jaz zase vem, da je drugemu ne bom nastavila, ker sem samo z moškim s katerim si želim biti. Če takega ni, sem raje sama. In če mi dec ne zaupa, ampak me mora z alkoholom testirat, potem sploh nima smisla, ker mi ne bo nikdar zaupal in bo vedno iskal nove izgovore za testiranje, pa čeprav se bom samo prijazno nasmehnila natakarju, ki mi je prinesel sok. Hja. Bo treba nezaupanje prešeraufat pri sebi..

Če nekdo niti noče nikoli nič probat, in ima o tem že posplošen predsodek, da je to fuj, da tega ne mara (ker nasplošno ne mara alkohola) je zategnjen.
In so v ozadju strahovi, traume, čisto drugih vzrokov, kot je alkohol sam po sebi.

Nihče ne piše in ne pravi pa da MORA pit alkohol, da mora kadit itn.

Upati ali ne hoteti, sta sicer dva različna pojma, ki pa pri absolutnem zavračanju nečesa ali absolutnem posploševanju nečesa pa postaneta veliko bolj kompleksna in ne več tako zelo različna…

In spet, ni potrebno biti notranje poln, pod pogojem, da moraš vse sprobat, a več ko imaš svojih lastnih omejitev, bolj verjetno je, da boš notranje ostal prazen. Nasplošno gledano.
[/quote]

Kul. Pa to velja v obe smeri a velja samo za druge? Ker če začneš takole nabijat o zategnjenosti, izpadeš prav tako zategnjena. Samo v drugo stran. A živi in pusti živeti ne velja več? Ker če ne, ne bit presenečena, če se boš znašla pred zidom tudi sama.

New Report

Close