Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek Banane postajajo vse bolj strupene!

Banane postajajo vse bolj strupene!

Na olupku banan mnogokrat nevarni pesticidi

Otroci se jih ne bi smeli niti dotakniti

Banane so zdrav sadež, bogat med drugim s kalijem, magnezijem in vitaminom B6. Slednjega imenujejo tudi vitamin dobrega razpoloženja, ker pozitivno vpliva na počutje. Pa vendar moramo biti pri uživanju banan tudi nekoliko pozorni. Vse več je namreč dokazov, da mnogokrat uporabljajo pri njihovem gojenju, pa tudi nato med skladiščenjem in prevozom pesticide, ki so lahko nevarni za človeka.
Zadnje opozorilo prihaja iz Nemčije, kjer je revija Öko Test, objavila rezultate testov o kvaliteti banan. Iz njih je razvidno, da so vse ekološko ali biološko pridelane banane v Nemčiji neoporečne in so zato prejele odlično ali zelo dobro oceno. Med drugim nekatere banane tudi zadostujejo kriterijem Fairtrade, kar pomeni, da delavci na plantažah dobijo primerno plačilo in delajo pod poštenimi pogoji. Prav gotovo lahko rezultate testa v glavnem razširimo na večji del evropskega trga, kajti gre navadno za podobne pošiljke.
Zaskrbljujoči pa so podatki za konvencionalne banane, se pravi za tiste, ki niso ne bio in ne eko, za katere uporabljajo kemične pesticide. Le-te so prejele slabo ali zelo slabo oceno. V reviji Öko Test celo priporočajo, da si po lupljenju konvencionalnih banan operemo roke in da otroci olupkov, zaradi strupov na njih, niti ne bi smeli prijemati.

http://www.primorski.it/stories/Svet/308615/#.WrOr7_nOWUl

Rastoderovim ne bi zaupala niti ce bi gor bla supertrupereko nalepka!

No, evo… boljša polovica je imela prav, ko je pridigala naj si vsi po prijemanju banan operemo roke z milom…

nova
Uredništvo priporoča


Kam vse si ti svojo banano vtikal jo mora z varikino dezinficirat preden jo da v usta

Nic novega. Agrumov in banan naj tudi ne bi imeli v skledi skupaj s sadjem, ki ga jemo z olupkom vred.

Tako tako, vsak teden jih pojem vsaj dobro kilo, da sem bolj strupen. Ne moti me niti to, če mi je zdravnik pred dvema letoma rekel, da imam preveč kalija v krvi in da naj se banan izogibam.

Verjamem pa da so najbolj zdrava eksotična super živilca, pri katerih si zlomiš jezik z izgovorjavo njihovega poimenovanja.😁

Polarni tebi je pac vsen
Ker baje umiras.pa ti je vsen kaj pojes.

To pa res ni nič novega, moj sin ima 20 let, pa me je tako pediater, kot vzgojiteljica v vrtcu opozarjala na bananine olupke. Tudi na tv-ju je bil že večkrat dokumentarec, kako banane oberejo in jih namakajo v neki strupeni tekočini, da zdržijo pot
Mi jemo bio banane iz hofra Ali špara.

Jaz pojem celo banano, z olupkom vred. In nimam tezav.
No, vetrovi so potem bolj toksicni.


Jp, vsi vi boste pa večno živeli in boste ostali za seme.😁

ker jih v petih letih več ne bo, ker jih napada neka čudna gliva, proti kateri ne najdejo nekega efekta

ašvagando, anede? Ja, to moraš nujno jemat, pa bognedaj zdaj kislo zelje in repo jest, ker to ni dovolj fensi zdaj, to je za kmetavze. Pa kar se banan tiče, najbolj prpalene so mi tiste babe, ki se spravijo hujšat, pa si da za obrok POL banane, ker več baje ne sme, da se ne bi zredila, pozablja pa, da prej je pa dobesedno požrla en koš cukra, in da se ni zredila od banan. Takšne mi pa res dvignejo pritisk!

S kilo banan na teden se pa res ni za hvalit, no.

ašvagando, anede? Ja, to moraš nujno jemat, pa bognedaj zdaj kislo zelje in repo jest, ker to ni dovolj fensi zdaj, to je za kmetavze. Pa kar se banan tiče, najbolj prpalene so mi tiste babe, ki se spravijo hujšat, pa si da za obrok POL banane, ker več baje ne sme, da se ne bi zredila, pozablja pa, da prej je pa dobesedno požrla en koš cukra, in da se ni zredila od banan. Takšne mi pa res dvignejo pritisk!
[/quote]

Ker pazim na kalorije, si v kavarni vedno narocim kavo brez sladkorja.
In kremsnito.

New Report

Close