Forum.Over.Net

Starševski čvek

Spolni odnosi v zgodnji nosečnosti in splav

Default avatar

Kalija

Sem v 5. tednu nosečnosti in partner se že 14 dni izogiba odnosov z menoj, saj se boji, da lahko pride do splava. Pred pol leta sem imela sicer splav ravno v 5. tednu in kri sva prvič zagledala ravno med odnosom. On nekako misli, da sva splav povzročila midva z odnosom. Razložila sem mu, da to nikakor ne more biti res, pravi, da verjame, a se za vsak slučaj še vedno izogiba odnosu. Hoče, da počakava do prvega pregleda, ki ga imam šele čez 3 tedne. Jaz se zaenkrat počutim odlično, z izjemo napetih prsi me nič ne boli, nimam slabosti, sem polna energije in bi rada izkoristila ta čas, ki nama je še ostal, ker se zavedam, da že čez par mesecev ne bo več enostavno imeti odnosov z velikim trebuhom, z dojenčkom pa še manj.
Default avatar

nobene razlike ne bo

Priporočam ti, da ga naženeš, da se malo izobrazi o nosečnosti ... v bistvu bo tebe in dete bolj ogrožal pozneje kot zdaj (zaradi morebitne okužbe), tako da če bo štartal na to, sta pečena za eno leto.
Default avatar

Čirule Čarule

Če si enkrat splav že imela, je prav, da sta previdna. Ponavadi ti v takem primeru spolni odnos vsaj v prvem trimesečju odsvetujejo. Razumem da je partnerja strah po eni taki izkušnji. Kaj pa tvoj ginekolog pravi?
Default avatar

prve tri mesece

prve tri mesece z ničemer ne moreš preprečit splava, če nosečnost ni viabilna.
spolni odnosi v nosečnosti so odsvetovani, če imaš določena stanja
- placenta previa (ko se zarodek vgnezdi preko materničnega vratu)
- če ti grozi prezgodnji porod
- nepojasnjena krvavitev ali izcedek
- popuščanje materničnega vratu
- razširjen maternični vrat
- izbruh herpesa
Default avatar

če bi pa mama to rekla

Če bi bilo pa obratno, da bi mama hotela te 3 tedne počakat, ker jo je strah, bi pa vsi moškega pljuvali, kak da je, da njenih čustev ne more upoštevat.

Jaz bi rekla, da mu naredi uslugo in počakaj te 3 tedne, ne bo te ubilo. Če možu ni, mu ni in sicer ga lahko siliš, ampak če ga bo strah, potem on od tega ne bo imel nič, ti pa tudi ne vem, če kaj. Saj obstajajo tudi drugi načini kot le neposredna penetracije. Za spolne odnose bo potem še dovolj časa, trebuh tudi ne zraste kar tako čez noč.
Default avatar

prvič slišim

Čirule Čarule je napisal/a:
Če si enkrat splav že imela, je prav, da sta previdna. Ponavadi ti v takem primeru spolni odnos vsaj v prvem trimesečju odsvetujejo. Razumem da je partnerja strah po eni taki izkušnji. Kaj pa tvoj ginekolog pravi?
Ne odsvetujejo spolnih odnosov, le zakaj bi jih?
Default avatar

Čirule Čarule

prve tri mesece je napisal/a:
- izbruh herpesa
Za "prvič slišim". Pri zdravi normalni nosečnosti pa seveda nimaš nobenih omejitev. Jaz sem jih na žalost imela, ker je bila moja nosečnost že od samega začetka rizična.
Default avatar

Teta fani

Ali ti je bolj pomembno, da donosiš ali ti je bolj pomemben spolni odnos. Skoraj prepričana sem, da vajin spolni odnos nima nobene veze s prvim splavom. Kljub temu pa ni rečeno, da boš zdaj donosila (meni je šlo 2 x naprej). In če se ti zgodi še en splav ga bo tvoj mož itak povezal, da je to zaradi seksa in ti bo zameril in bo cela štala.
Če ti je toliko do seksa verjemi, da se to počne kljub malim otrokom.
Default avatar

Rizična nosečnost

Po spontanem splavu se vsaka naslednja nosečnost šteje kot rizično obremenjena. Sedaj so nekoliko zajezili val bolniških staležev, včasih bi bila pa doma in počivala ter imela omejeno gibanje. Rizičnim nosečkam se spolni odnosi vsaj v prvem trimesečju odsvetujejo. Odsvetuje se lahko tudi sedenje, pa sedenje prav gotovo ni nevarno samo po sebi, prav tako kot spolni odnos ne. Če splaviš še enkrat, se ti zna zgoditi, da boš naslednjo nosečnost preležala več ali manj v bolnišnici. Mož ima prav.
Default avatar

ne vem če je glih res

Rizična nosečnost je napisal/a:
Po spontanem splavu se vsaka naslednja nosečnost šteje kot rizično obremenjena. Sedaj so nekoliko zajezili val bolniških staležev, včasih bi bila pa doma in počivala ter imela omejeno gibanje. Rizičnim nosečkam se spolni odnosi vsaj v prvem trimesečju odsvetujejo. Odsvetuje se lahko tudi sedenje, pa sedenje prav gotovo ni nevarno samo po sebi, prav tako kot spolni odnos ne. Če splaviš še enkrat, se ti zna zgoditi, da boš naslednjo nosečnost preležala več ali manj v bolnišnici. Mož ima prav.
ne vem, če je to glih res, ker je večina splavov posledica neustreznosti ploda, kromosomskih napak in podobnega.
šele po treh splavih te začnejo obravnavat, kot da je to problem
Default avatar

Polona31

Mislim da je ni take potrebe po sexu, da bi bilo smiselno tvegati, pa tudi če obstaja samo teoretično tveganje da gre kaj narobe.
Mislim da je tvoj mož čisto kul dedec in lepo da ga že sedaj tako skrbi.
Default avatar

prvič slišim

Čirule Čarule je napisal/a:
prve tri mesece je napisal/a:
- izbruh herpesa
Za "prvič slišim". Pri zdravi normalni nosečnosti pa seveda nimaš nobenih omejitev. Jaz sem jih na žalost imela, ker je bila moja nosečnost že od samega začetka rizična.
Rizična nosečnost je nekaj drugega.
Imela sem spontani splav, zanosila sem par mesecev po njem in nikoli ni bilo govora, da ne imeti spolnih odnosov.
Avtorica ni rizično noseča.
Default avatar

prvič slišim

Rizična nosečnost je napisal/a:
Sploh ni res. Zanosila sem pred več kot 20 leti po spontanem splavu in nikoli nisem bila obravnavana kot rizična. Prijateljica je imela tri ss pred uspešno nosečnostjo in je normalno hodila v službo, pred cca 15 leti. Druga kolegica je imela nekaj ss, nato ni mogla zanosit, naredila nekaj pregledov, naslednjo nosečnost normalno oddelala, nikoli rizična. Pa je bil to potem 5. otrok in že leta so bila tukaj.
Vse smo bile stare čez 30.
Za ležanje v bolnici rabiš pa kar malo več kot dva ss, veš.

Nehajte strašit z nekimi urbanimi legendami in polresnicami.
Default avatar

Kaj pa če je takole

Kaj pa če tvoj sexa drugje in mu s tabo pač ni?

;)