Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek Stanujem v bloku, ampak se mi to ne zdi prav

Stanujem v bloku, ampak se mi to ne zdi prav

Stanujem v bloku v Lj cez teden, ker studiram. Blok je nov, vse super.. danes se zbudim, cujem kako pes odspodaj pod mano tuli.. vem, da imajo enega velikega haskija ali je celo mesanec z alaskan malamutom, nisem ziher.. je pa (res velik), meni se ugl zdi to res “nepravicno”, da imajo tako lepo veliko mrcino v bloku, na cca 69 kvadratih ali manj.. sama imam rada pse, nimam nic proti zivalim!! Me pa zaboli, ko se zbudim zjutraj pa slisim psa kako tuli, ker je najbrz sam in sta sla lastnika delat i guess? Ni mi kul, ker se mi smili in poslusam tuljenje. Tak velik pes je za hiso, da ima svojo uto, svoj prostor, da prezivlja cas zunaj, ne pa da je sam v stanovanju cez dan zaprt, dokler ne pride lastnik in ga pelje ven.. meni se to ne zdi ok.. plus tega, se je enkrat popisal pred dvigalom, a blok je nov, ko bi mogli se ja trudit, da se ne unici vse takoj.. se enkrat ponavljam—> sem ljubiteljica zivali, ta pes me ne moti, vendar me moti to, da ga “ovirajo od vecje svobode,” ki jo pes potrebuje, sploh pa ker je res velik. Razumem in se strinjam, da so majhni kuzki lahko v stanovanju, ker jim je to veliko lazje sprejemljivo kot pa tistim kuzkom, ki so “rodci volkovom, bolj divji oz. tisti, ki potrebujejo vec da se znorijo zunaj.” Sem imela tudi sama psicko dokler nisem sla studirat v drug kraj in vem, da si je zmeraj zelela biti zunaj (vecino casa). Pa je bila skoraj pol manjsa od sosedovega :/ kaj vi mislite?

Predlagaj jim, da ga greš ti sprehajat… :))
In to že ob 8h. Ene 2h in bo bolj miren,…ti pa tudi 🙂

Kaj jaz mislim? Hmm… imam tri pse in ti povem iz lastnih izkušenj, da si noben ne želi biti zunaj. Saj bi bili zunaj dokler sem zunaj jaz, sami pa ne bi bili niti minute.
Zakaj se mi zdi, da tebe bolj zanima tvoj mir in čistoča v bloku kot “trpljenje” psa?

Stvar je v tem, da se mi smili kadar tuli, kar sem ze omenila zgoraj in ne drugo.. in ja, nevem kaksne pasme imas ti, vendar ne verjamem, da je sorodna temu sosedovemu ali tistemu, ki sem ga imela sama. Tudi pasma veliko pove. Ce bi mu bilo tako zelo lepo notri v bloku cca 8h na dan biti sam, nebi tulil in bi se navadil. Verjetno potrebujes tudi ti kdaj odtocit ali si oddahnit svez zrak itd. Ali si zaprta v stanovanju ure in ure? Ker se mi zdi da tukaj ti tulis na forumu.

Stvar je v tem, da se mi smili kadar tuli, kar sem ze omenila zgoraj in ne drugo.. in ja, nevem kaksne pasme imas ti, vendar ne verjamem, da je sorodna temu sosedovemu ali tistemu, ki sem ga imela sama. Tudi pasma veliko pove. Ce bi mu bilo tako zelo lepo notri v bloku cca 8h na dan biti sam, nebi tulil in bi se navadil. Verjetno potrebujes tudi ti kdaj odtocit ali si oddahnit svez zrak itd. Ali si zaprta v stanovanju ure in ure? Ker se mi zdi da tukaj ti tulis na forumu.
[/quote]

No ja, tvoj zadnji stavek pove o tebi vse. KDO si ti, da me žališ? ZAKAJ ne preneseš mnenja, ki se razlikuje od tvojega? Zakaj sprašuješ na forumu, če NOČEŠ slišati odgovorov?
Pes joka, ker je sam in ne, ker je v stanovanju!!!
Kot ti je nekdo predlagal, prosi lastnika, če ga lahko pelješ na sprehod, da bo odtočil, se nadihal svežega zraka in ne bo ure in ure zaprt v stanovanju!
Pa se boš zagotovo tudi ti boljše počutila, očitno tudi tebi primanjkuje svežega zraka poleg olike, seveda.
Za začetek si kupi BONTON in ga na svežem zraku preštudiraj!!

No ja, tvoj zadnji stavek pove o tebi vse. KDO si ti, da me žališ? ZAKAJ ne preneseš mnenja, ki se razlikuje od tvojega? Zakaj sprašuješ na forumu, če NOČEŠ slišati odgovorov?
Pes joka, ker je sam in ne, ker je v stanovanju!!!
Kot ti je nekdo predlagal, prosi lastnika, če ga lahko pelješ na sprehod, da bo odtočil, se nadihal svežega zraka in ne bo ure in ure zaprt v stanovanju!
Pa se boš zagotovo tudi ti boljše počutila, očitno tudi tebi primanjkuje svežega zraka poleg olike, seveda.
Za začetek si kupi BONTON in ga na svežem zraku preštudiraj!!
[/quote]

Tebi pa svetujem, da v primeru kadar ne zelis slisati kar ti gre ne zacnes odgovarjat provokativno v smislu “da mene bolj zanimata mir in čistoča v bloku kot “trpljenje” psa?” Če sem 3x napisala, da nimam nič proti živalim.
Aja in še to, ta pes bi se lahko v malo manj kot dveh letih navadil na to, da je vsak dan sam toliko in toliko ur. Tako da logično sklepam, da tuli, ker si morebiti želi na kakšno potrebo ali karkoli drugega kot pa zaradi osamljenosti. Peace out.

Se strinjam kužal tuli ker je sam in ne ker mu ni všeč biti notri.
Velikost psa pri tem ne igra vloge.
Lej morda je bil kdo dlje časa brez službe in je bil ta kuža do nedavnega navajen, da je nekdo po cele dneve z njim. Zdaj pa je kar naenkrat sam in seveda tuli. Se bo že privadil na nove razmere. Nič mu ni hudega oz je pač še en kuža, ki je po 8 do 10 ur sam. Tudi če bi bil v pesjaku bi bil sam. Naš kuža je zunaj in hvala bogu, da živimo s taščo ki je z njim dopoldne, ko se pa mi prisvalkamo domov je pa z nami. Če ne bi imeli tašče pa bi bil tudi on 9 ur sam.

in popljuvat avtorico!
Spodnji sosedje imajo psa verjetno zaradi statusnega simbola! Za drugo se jim fučka!
Če ima pes v sebi kaj genov huskija ali malamuta, je takšno ravnanje z njim, da je zaprt v stanovanju, skoraj mučenje! Rabi vsaj vrt in pa dolge sprehode, da porabi energijo, ne pa da je zaprt!

In kje je tvoja psička zdaj?

Po moje se boš morala bolj posvetiti izboljšanju svojega znanja slovenščine.
Čisto odkriti nasvet. Če ti za tole skrpucalo plačajo, vedi, da žališ slovensko javnost.

P.S. Materni jezik tudi tako slabo obvladaš, se enako norčuješ iz njega?

da ženske študirajo, potem bojo pa hodile v službo in delale kariero. zenska je za doma za v kuhinjo in da skrbi da je vse pospravljeno. razmišljati mora kako bo dobila primernega fanta ki bo pozneje njen mož in oče njenih otrok. zato se mora psihično pripravljati na materinstvo, ne pa da se revs muči s študijem in zrpi zaradi tega.

In kje je tvoja psička zdaj?
[/quote]

Je zal ze pokojna..

Sama sem istega mnenja..ravno zaradi tega sem se odločila to deliti, ker me je zanimalo ali še kdo tako razmišlja. Hvala za podporo:D

No ja, tvoj zadnji stavek pove o tebi vse. KDO si ti, da me žališ? ZAKAJ ne preneseš mnenja, ki se razlikuje od tvojega? Zakaj sprašuješ na forumu, če NOČEŠ slišati odgovorov?
Pes joka, ker je sam in ne, ker je v stanovanju!!!
Kot ti je nekdo predlagal, prosi lastnika, če ga lahko pelješ na sprehod, da bo odtočil, se nadihal svežega zraka in ne bo ure in ure zaprt v stanovanju!
Pa se boš zagotovo tudi ti boljše počutila, očitno tudi tebi primanjkuje svežega zraka poleg olike, seveda.
Za začetek si kupi BONTON in ga na svežem zraku preštudiraj!!
[/quote]

pasjeljubka kaj te je tvoj pes ugriznil ali zakaj si tako našponana?
verjetno imaš veliko ljubezen do psov, da imaš tri v bloku, v stanovanju – pa imaš podobne težave s sosedi.
rajši se malo zamisli, kaj je želela avtorica povedat, ne pa da se pizdiš in igraš žrtev, na koncu še pa o bontonu pridigaš.
dobro si nam objasnila tisto, da pes joka ker potrebuje prijatelja, ne pa zato ker ga srat, pa srat tiši ali ker je lačen!..mater, si kr brihtna!

A ti to meni?
Posveti se raje sebi al pa drugim stvarem, ker si preveč zafustriran/a z nepomembnimi zadevami. Tukaj se ne gremo pravopisa, ampak zgolj “čveka,” kar je razvidno v samem naslovu foruma—> “starševski čvek” get it?
In če meni paše takšen stil pisanja se boš pač moral/a sprijazniti s tem gospa oz. gospod slovnicar/ka.

To so delovni psi, napol volkovi. Navajeni so tect, tudi po 100km naenkrat. V tem uzivajo. Seveda pogresa tudi druzbo, a gibanje je za njih prav tako pomembno. Ta kuza se na blokovske razmere ne bo nikoli navadil. Poznam enega, je ze v letih, zivi v hisi, ima druzbo, a se vedno tuli ce se ne zdivja. Vcasih ga peljejo na sprehod z avtom, da se utrudi (on zunaj tece, lastnik pa zraven z avtom)

Lepo, da si pozorna in da imaš rada živali.
Ampak dosti pojma o psih pa ravno nimaš.
Če je pes v stanovanju, to pomeni, da je večino dneva (in noči) skupaj s svojimi ljudmi in je zadovoljen. Če bi bil v pesjaku, še tako krasnem, bi bil cel dan (razen sprehoda) sam.
Dejstvo je, da so psi nesrečni, če so sami, radi so skupaj s svojim krdelom, so družabne živali.
Velikost psa ne pomeni nič, pasma mogoče kakšna samotarska pastirska ala čuvač ali pirenejec, ki so res raje sami zunaj, ampak to so izjeme.
Jaz imam za moje pse idealne pogoje, veliko hišo in ogromno ograjeno parcelo. Misliš, da tekajo po parceli?
Ne. Poleti so vhodna vrata ves čas odprta, ampak če sem jaz v hiši, so tudi psi, če delam na vrtu, se vležejo par metrov stran na travo, če sedim na terasi, ležijo z mano na terasi.
Briga njih parcela, sprehode imajo sicer zelo radi, ampak po sprehodu pa pes rabi cca 1 kvadratni meter, da se zlekne in to je to.
Ni pomembna hiša ali stanovanje. Pomembna je družba.
Res ubogi so tisti psi, ki so cele dneve zaprti v pesjaku za hišo (ali celo privezani na verigo) , ki svoje ljudi vidijo enkrat na dan od daleč…in umirajo od osamljenosti.

Rad imam živali ( hodil na srednjo veterinarsko ) , vse počitnice preživel pri starih starših na kmetiji. In ja, rad bi imel psa, prav tako tudi moj otrok, vendar menim, da pes v blok in blokovsko okolje enostavno ne sodi. Ker ta žival za tako okolje enostavno ni ustvarjena. Sedaj pa, izlijte svoj žolč, “ljubitelji” psov.

Kam pa sodi?
Na verigo? V boks?
Ali mogoče v tistih 0. 01 {04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465} , kjer so psi spuščeni na velikem posestvu in srečno spremljajo svoje ljudi po opravilih?

Tudi meni se zdi vsak pes, ki je vecinoma sam ubogi.. vseeno mislim, da je veliko bolje, če ima vsaj ta čas dokler je sam nek zunanji prostor, ker je to že po njihovi naravi samoumevno (no ja, moralo bi biti tudi za nas)…Če primerjamo psa v stanovanju, ki je sam 8-10h in ne more na potrebo kadar mora ali pa psa, ki je zunaj v ograjenem pesjaku ali v ograjenem vrtu in gre lahko na potrebo brez problemov, ter pri tem morda naleti na koga, ki ga pride “pozdravit”?:) ali pa ta isti pes najde zunaj nekaj in si malo “popestri” ta čas, se uleže na sonce, vidi kakšno drugo žival in malo laja?:)
Nisem noben pasji strokovnjak, ampak nekaj vem iz izkušenj in to je, da pes rabi svobodo, ker je žival:)

Pa a ti razumeš poanto, da pes tuli in cvili, ko je/ker je sam doma? Saj zagvišn tudi tvoji tulijo/bi tulili, ko so/ bi bili sami doma.

Aja, boš napisala, da ne, da tvoji pa nikoli niso sami doma – jasno, da ne, ker so trije, to je že krdelo. Jasno treh psov niti nikoli ne smeš samih pustit, zato ne moreš vedet, kako tulijo :))))

Avtorica, to je motenje zasebnosti drugih, sploh v blokovskem naselju – ne želite si tega ostali stanovalci niste prosili za pasji lajež…. Eno je toleranca do ene ure, drugo je mu8čenje psa in vaših ušes za en delovnik. Pes nima kaj lajat znotraj stanovanja in nabijat – jasno, laja, ker je sam, kliče gospodarje, ki jih ni.. Ja, to zna bit dnevna mora, ne samo nočna. In tudi to je mučenje živali, ki jo pušajo samo.

Avtorica, namesto da tukaj sprašuješ za mnenje – prijavi jih upravniku, oziroma povej tvojemu najemodajalcu naj to stori, ker pes joka, tuli cvili cel dan, ko lastnikov ni doma….. – tudi zato ima nek blok upravnika, da poskrbi za spoštovanje reda med sostanovalci – s pisnim opozorilom.

Posnami s telefonom – zvok lajajočega psa iz stanovanja kjer si in predvajaj najemodajalcu.

Pri moji srodnici v blokovskem naselju je bilo poobno. Konc veselja, ko se je ena mlada družina labradorca naveličala in ga začela puščat neprestano zunaj ( novoletno darilo v obliki psa je izzvenelo očitno pri vseh kot igračka) – pes pa tulil in nabijal cele dneve in tudi noči. Pa je lepo upravnik dobil pritožbo stanovalcev in so uredili. Pes ne laja več. Ga odpeljejo na varstvo, ali nekdo pride, ko so doma, pa ga imajo notri – smrdljivkota 🙂

A ti to meni?
Posveti se raje sebi al pa drugim stvarem, ker si preveč zafustriran/a z nepomembnimi zadevami. Tukaj se ne gremo pravopisa, ampak zgolj “čveka,” kar je razvidno v samem naslovu foruma—> “starševski čvek” get it?
In če meni paše takšen stil pisanja se boš pač moral/a sprijazniti s tem gospa oz. gospod slovnicar/ka.
[/quote]

Oprosti, že v 1.r. sem naučila svoje prvošolce, da pišejo pravilno, tako v tujem, kot maternem jeziku. Tisti, ki je imel probleme s sluhom, pri tem mislim, da ni slišal glasov in jih ni mogel niti zapisati, niti prebrati, se je tega naučil, ko se je naučil glas slišati, z ustvarjanjem stripov, lastnih slikanic in podobnega.
Moji učenci so bili vedno nadpovprečno uspešni, tudi kasneje, sploh pri matematiki, ker so znali brati in pisati z razumevanjem.
Naučili so se spoštovati jezik, tako slovenskega, kot maternega, ne glede na to, od kod so prišli.

Enako je na forumu, popolnoma nič drugače.
To ni pisanje smsov, kjer si bil omejen na 120 znakov, kjer je bila prava umetnost posredovati čim več podatkov na skrajšan način.
Tudi pri uporabi slenga v pisni obliki še vedno uporabljamo pravopis.

Kar se pa psov tiče, so živali zelo prilagodljive.
Mene, svobodnega človeka, je profesor biologije na študiju prepričal, da živali ne potrebujejo večjih površin, če imajo vse pri roki, taci, gobčku.
Da je to le naš predsodek.
Razmisli o tem.
Če dobro premislim, je tem psom življenje s človekom v resnici najlepše. Nihče jim ne uide. Lassie se je celo vračala. Moj maček tudi.

Sosedovi imajo majhnega psa, pa tuli, ko je sam, ne glede na to, ali je zunaj ali notri. To so taki psi, ki nezadovoljstvo, ker so sami, izražajo s tuljenjem.
Drugi sosedje imajo velikega psa, ki je vedno zunaj, ta pa laja za vsak list, ki se drzne premakniti v sapici. Najbližjim sosedom se že trga. On je tak pes, ki veliko laja.

Pes, ki je zunaj in stalno na pozor na vsako motnjo, postane samo nevrotičen, ne pa, da bi ga to kratkočasilo. Presede ali uleže se drugam lahko tudi v stanovanju. Itak pes načeloma večji del dneva predrema.
Ljudje, ki so zdoma cele dneve, mogoče res ne bi smeli imeti domačih živali. Pri nas je pes redko sam, ta čas ne tuli ali laja, je zelo umirjen, vzgojen … prav tako velik pes. In ja, je strogo v stanovanju. Zunaj je, če je še kdo drug zunaj, pa še v tem primeru gre zdaj na stara leta najraje na svoje ležišče v stanovanju, kjer ima mir. Če ga pustimo samega zunaj, se naredi največjega revčka, se zvije v minimalen klobčič na predpražniku in milo gleda v vrata 🙂

Daljše prispevke v sms spakedranščini je izjemno težko brat. Tebi seveda ni treba brati za seboj, zato tega ne veš.
Jaz sploh nisem prebrala vsega, kar si napisala, niti odgovorov, ker se mi ne da še prevajat zraven.

Oprosti, že v 1.r. sem naučila svoje prvošolce, da pišejo pravilno, tako v tujem, kot maternem jeziku. Tisti, ki je imel probleme s sluhom, pri tem mislim, da ni slišal glasov in jih ni mogel niti zapisati, niti prebrati, se je tega naučil, ko se je naučil glas slišati, z ustvarjanjem stripov, lastnih slikanic in podobnega.
Moji učenci so bili vedno nadpovprečno uspešni, tudi kasneje, sploh pri matematiki, ker so znali brati in pisati z razumevanjem.
Naučili so se spoštovati jezik, tako slovenskega, kot maternega, ne glede na to, od kod so prišli.

Enako je na forumu, popolnoma nič drugače.
To ni pisanje smsov, kjer si bil omejen na 120 znakov, kjer je bila prava umetnost posredovati čim več podatkov na skrajšan način.
Tudi pri uporabi slenga v pisni obliki še vedno uporabljamo pravopis.

Kar se pa psov tiče, so živali zelo prilagodljive.
Mene, svobodnega človeka, je profesor biologije na študiju prepričal, da živali ne potrebujejo večjih površin, če imajo vse pri roki, taci, gobčku.
Da je to le naš predsodek.
Razmisli o tem.
Če dobro premislim, je tem psom življenje s človekom v resnici najlepše. Nihče jim ne uide. Lassie se je celo vračala. Moj maček tudi.
[/quote]

Pa jebela cesta – čisto v vsaki temi se pojavite slovnične teroristke, ki težite s svojimi frustracijami.

New Report

Close