Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek Tiste ki ste rodile po 43

Tiste ki ste rodile po 43

Pozdravljene
Vem da bo spet debata, obtožbe..vendar bi vseeno rada nasvete katere ki je imela otroka po 43 letu.
Sem po dilgem času v zvezi,imava se rada, jaz imam otroka on ne. Seveda si ga želi. Želim si ga tudi jaz z njim, sem pa bolj v skrbeh kot pokažem. Sem 43 on 38 . Seveda ni rečeno da sploh lahko zanosim. Če pa kljub temu rata…
Dajte kake izkušnje imate

Če sta drug drugemu to, kar sta iskala, potem ne vidim zakaj skupaj ne bi imela otroka.
Pač se dogovorita, seksajta brez zaščite, pričakovanj. Če vama je usojeno bo otrok.
Samo če res pašteta skupaj.

_______________________________________________ SAMOZDRAVLJENJE S KANABINOIDI V SLOVENIJI https://m.facebook.com/groups/438014413832415/?multi_permalinks=548310252802830&notif_t=group_highlights&notif_id=1613462320193479&ref=m_notif Zdravilec s konopljo in zdravilnimi rastlinami. _______________________________________________

Pri teh letis so moznosti za zanositev in donositev bolj slabe – tam nekje 5{04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465}. Tko da – poskusi, itak verjetno ne bo nic, ce pa bo je pa ze usojeno.

Tole na spodnjem linku si preberi:

http://www.dailymail.co.uk/health/article-2669447/Women-age-40-chance-conceiving-six-months-younger-women-survey-claims.html

Pa srečno in brez panike!

… jaz nekako nisem nameravala imeti več otrok, pa moram reči, da se ni bilo treba prav nič truditi, je kar uspelo. Kar se mene tiče, ne padem v tistih čudežnih 5 procentov.

Rodila pri 43 in pol. Nosečnost težko prenašala, res pa imam že manjšo četico otrok od prej, če bi bila na splošno bolj spočita, mogoče ne bi bilo tako. Sicer pa … nobenih težav, rodila teden prezgodaj, porod b.p., naše družinsko dete pa je tako krasno, da ne vemo, kaj smo počeli prej brez njega.

Odločitev pa je seveda treba sprejeti z vsemi možnimi posledicami, ki jih lahko preneseš. Mene so strašili in strašili, statistika je itak neizprosna, ampak … lahko se samo vsak dan zahvaljujem za mali dar.

Lahko pa ni, rada bi se naspala, pa se še dolgo ne bom, kot kaže.

sori, pri teh letih je bolj čas za vnuke

To sploh ni res. dokler je ženska v rodnem obdobju, so možnosti za zanositev. koliko visoke, je pa odvisno od človeka do človeka. In to še zdaleč ni odvisno samo od let. Mogoče od tega še najmanj.

Pri muslimanih al pa na turbo vasi. V razvitem svetu pa zacnemo kasneje.

To sploh ni res. dokler je ženska v rodnem obdobju, so možnosti za zanositev. koliko visoke, je pa odvisno od človeka do človeka. In to še zdaleč ni odvisno samo od let. Mogoče od tega še najmanj.
[/quote]
Ja kaj sem pa jaz napisala? Moznosti so, ampak slabe. Seveda je odvisno od cloveka, 5{04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465} je pac povprecje. Od 100 43-letnic ki se trudijo zanositi bo to uspelo 5-im. Od 100 20-letnic pa 90-im. Bo slo? Leta so seveda kljucna.

Ja, veš da!
Kdo ti je kriv, da si se že mlada skurbala pri 20!
[/quote]
Aja v 70tih, 80tih so bile same kurb.e?? 20 je zdrava starost za otroka, čez 40 so pa že bolj riziki…


Aja v 70tih, 80tih so bile same kurb.e?? 20 je zdrava starost za otroka, čez 40 so pa že bolj riziki…
[/quote]

Ne vse, samo tiste, ki so bile potem pri 43 že babice.
Glej, je nedolgo nazaj ena ginekologinja lepo povedala na TV. Tudi za prvega otroka je tudi po 40. še čas vse dokler je ženska v rodnem obdobju.
Večji rizik za otroka je, če 20-letna zadrogiranka ali pijanka zanosi, kot pa ženska, ki pri 40 zdravo živi in lepo skrbi za svoje telo. Ajde, mej se lepo z vnuki. Pa upam,da tudi pravnuke kmalu dočakaš!

Stara sem 41 in si ne predstavljam, da bi zdaj imela dojenčka – enega otroka imam v srednji šoli, enega proti konce osnovne. Ok, zdaj bi še imela dojenčka, ampak pri 57-ih najstnika, to pa ne.
Če ti v tem ne vidiš težav, pa seveda v akcijo.


Ja kaj sem pa jaz napisala? Moznosti so, ampak slabe. Seveda je odvisno od cloveka, 5{04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465} je pac povprecje. Od 100 43-letnic ki se trudijo zanositi bo to uspelo 5-im. Od 100 20-letnic pa 90-im. Bo slo? Leta so seveda kljucna.
[/quote]

Ti kar pišeš neke izmišljene statistike. To sploh ni res, kar pišeš.
Od kod ti podatek, da bo od 10 43-letnic, ki se trudijo zanosit, to uspelo 5im??? To je taka laž!
Gre kvečjemu za to kako hitro bodo zanosile. Pri teh letih razmeroma malo žensk NE zanosi. Ne zanosijo pa kar vse v 1-3 mesecih.
Ampak to je odvisno od milijon faktorjev, tudi tega, ali so prej uporabljale kontracepcijo ali ne itd. itd.
Joj, zakaj se spravite o takih temah pisat taki, ki o tem nimate pojma??

Ti kar pišeš neke izmišljene statistike. To sploh ni res, kar pišeš.
Od kod ti podatek, da bo od 10 43-letnic, ki se trudijo zanosit, to uspelo 5im??? To je taka laž!
Gre kvečjemu za to kako hitro bodo zanosile. Pri teh letih razmeroma malo žensk NE zanosi. Ne zanosijo pa kar vse v 1-3 mesecih.
Ampak to je odvisno od milijon faktorjev, tudi tega, ali so prej uporabljale kontracepcijo ali ne itd. itd.
Joj, zakaj se spravite o takih temah pisat taki, ki o tem nimate pojma??
[/quote]

Mišljeno je bilo seveda 5 od 100…

Jaz sem par let starejša, v podobnem položaju kot ti, ampak če bi bila 43, ne bi razmišljala niti za sekundo.
Tveganje je večje tako zate kot za otroka, vse o tem si lahko prebereš na netu. Če slučajno ne delaš za svoje zdravje vse, kar je v tvoji moči, začni to sekundo: prehrana, gibanje, spanje, sprostitev. Če si pretežka, shujšaj, folna kislina in tako naprej.
Držim pesti.

EN VELIK “LAJK” ZATE IN ZA TVOJO FAMILIJO!!!!!LEGENDA SI!!!!

Ja, veš da!
Kdo ti je kriv, da si se že mlada skurbala pri 20!
[/quote]

motiš se … pri 28-ih sem rodila … brez kurbanja, skoraj kot devica 🙂

če pa res moraš imeti prav, ti pa naj bo 😉


Nekaj čisto normalnega in vsakdanjega.
Poznam, kar nekaj mamic, katere so pri teh letih zanosile tretjega otroka in to vse na visokih položajih. Za materinstvo jih ni ustavila niti kariera, niti leta….tako, da če se počutite pripravljeni na starševstvo, kar pogumno.

Res je, romske ženske so pri teh letih že prababice!

Avtorica, vidiš svojega partnerja kot očeta vajinega otroka? Če ja, potem ni nobenih zadržkov.
Se pa iskreno pogovorita tudi o tem, če morda ne uspe. Naj to ne bo ‘edini cilj’.

Tudi jaz se pridružujeim tistim, ki ti želijo vse dobro in še veliko otrok.

Pogum!

Pa Bogu se priporoči….

Vesel oče

https://www.google.si/search?q=otro{04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465}C4{04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465}8Di{04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465}C4{04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465}8Dki+pictures&safe=off&tbm=isch&tbo=u&source=univ&sa=X&ved=0ahUKEwj2zuPfqv7ZAhUHDuwKHc-FAaoQsAQIJg

motiš se … pri 28-ih sem rodila … brez kurbanja, skoraj kot devica 🙂

če pa res moraš imeti prav, ti pa naj bo 😉
[/quote]

Rodila si pri 28 in bi bila pri 43 počasi rada že babica??? Kako si pa to predstavljaš?
Glede na to, kaj si siknila avtorici … halo.

… da ima ženska toliko časa za otroka, da si predstavlja, da gre čez 6 let lahko z njim v 1. razred. Če si sebe komot predstavljaš pri 50-ih v 1. razredu in pri 60-ih v srednji šoli, potem ok. Poznam podoben primer, mlajši drugi mož, ima tretjega otroka pri 45 ali celo kako leto več. Ampak prizna, da ji pomoč tašče zelo prav pride.


Aja v 70tih, 80tih so bile same kurb.e?? 20 je zdrava starost za otroka, čez 40 so pa že bolj riziki…
[/quote]

Nižja je izobrazbena raven mamic, bolj je družba patriarhalna (npr. muslimani) , prej ženske rojevajo in več otrok imajo. Edini smisel in družbeni status oz. priznanje vrednosti žensk skozi materinstvo? 😉

[i]Mojega hudiča sem prodal svoji duši.[/i]

Ti kar pišeš neke izmišljene statistike. To sploh ni res, kar pišeš.
Od kod ti podatek, da bo od 10 43-letnic, ki se trudijo zanosit, to uspelo 5im??? To je taka laž!
Gre kvečjemu za to kako hitro bodo zanosile. Pri teh letih razmeroma malo žensk NE zanosi. Ne zanosijo pa kar vse v 1-3 mesecih.
Ampak to je odvisno od milijon faktorjev, tudi tega, ali so prej uporabljale kontracepcijo ali ne itd. itd.
Joj, zakaj se spravite o takih temah pisat taki, ki o tem nimate pojma??
[/quote]
Ocitno ti nimas pojma, ce pises take neumnosti. Vpisi v gugl pregnancy rate by age ali kaj podobnega, poglej grafe in bos videla da po 40 gre strmo gor oz. dol.
Pri zenski plodnosti je najvecji faktor starost, potem dolgo nic, sele potem ostalo.


Ocitno ti nimas pojma, ce pises take neumnosti. Vpisi v gugl pregnancy rate by age ali kaj podobnega, poglej grafe in bos videla da po 40 gre strmo gor oz. dol.
Pri zenski plodnosti je najvecji faktor starost, potem dolgo nic, sele potem ostalo.
[/quote]

Logika? Recimo iz tega grafa je razvidno, da v roku 1 leta zanosita 2 od petih žensk pri +40.
http://www.fertilityanswers.com/wp-content/uploads/2014/03/Age-Pregnancy-Rates.gif

http://www.fertilityanswers.com/fertility-surgery/understanding-tubal-ligation/reversal-success-rates/

[i]Mojega hudiča sem prodal svoji duši.[/i]

New Report

Close