Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek oče meni denar, jaz njemu…

oče meni denar, jaz njemu…

Živjo, mame nimam več, imam dve sestri. Oče bi rad prišel živeti k meni in bi mi rad dal ves svoj denar, drugega premoženja nima, sestram ga ne želi dati. Če mi ga da, je to darilo, ki bi lahko sestri izpodbijali ali pozneje želele izplačilo. Se vam že zdi, kakšne odnose imamo. Kakšno pogodbo lahko sklenem z očetom, a preužitek stanovanja? Hvala.

Čakaj, praviš da nima drugega premoženja kot denar, potempa omenjaš neko stanovanje?
Kaj zdaj?

denar pa res najlažje preneseš na drugo osebo.
najprej naj te pooblasti na svojem računu, potem pa ti počasi dviguješ denar, ker skrbiš zanj. in lahko vse dvige upravičiš kot njegovo porabo.

nova
Uredništvo priporoča

preužitek, da bi živel v mojem stanovanju

Točno tako. Naj te pooblasti na svoj račun in ti mesečno dviguj neko vsoto – za potrebe zdravil, hrane, …. na obrazec za dvig vpiši namen – zdravila, hrana, nega, obleke, …, da si krita prd sestrami in brati, če ti bodo kdaj zatežili in odrezke spravljaj!

🙂
stanovanje bi moralo biti njegovo, da bi lahko govorila o preužitku.
naj te pooblasti na svoj račun, ti pa počasi pobereš denar dol

Jaz pa menim, da oče lahko razpolaga s svojim denarjem kakor želi. In da komot vse dvigne in da tebi. Ko bo pa enkrat pokojni ka potem gre pa ta denar v zapuščinsko in se deli.
Dokler je pa oče živ pa ni dolžen nobenemu polagati računov zakaj je dvognil denar.

vse zanj,postal bo bolj zahteven,bolan.ne vem kolk ima denarja,ti za vsak dvig in namen porabe zapišeš.materialni stroški.in ko oče umre si ostanek denarja deiite,po pogrebu.razmisli,ne da ga ne bi rihtala.pogovori s s sestrama

Pa kaj, ste vsi zmešani?

Oče je živ samostojen človek. VES SVOJ denar lahko da komurkoli. Svojemu šefu, svojemu župniku, klošarju na cesti ali pa navsezadnje, tebi.
In ko enkrat to stori, ta denar ni več njegov.

Po njegovi smrti se bo zapuščinska razprava nanašala samo na tisto, kar bo imel na SVOJEM tekočem računu. In če bo denar za časa življenja nakazal tebi, se ta denar ne bo delil (razen, če boš ti to eksplicitno hotel – branil se verjetno ne bo nihče).

New Report

Close