Najdi forum

Ali mi nekdo čisto po kmečko razloži, kaj je s to afero okoli FB? Jaz ga nimam (očitno sem vedela:) ), spremljam zato samo z enim očesom in ušesom, pa mi ni povsem jasno.


Mark je sosedova jajca prodajal po ceni krompirja

Profesor z univerze Cambridge Aleksandr Kogan je razvil aplikacijo oziroma neke vrste kviz “thisisyourdigitallife” o navadah na spletu, v katerem je sodelovalo 270.000 uporabnikov Facebooka, ki so mu dovolili dostop do zasebnih podatkov.

Problem je nastal, ko je Kogan posredno prišel še do podatkov o prijateljih udeležencev kviza in to predal podjetju Cambridge Analytica, ki je potem na tej podlagi ustvarilo psihološke profile za potrebe Trumpove predsedniške kampanje. Tega uporabniki niso dovolili in kot kaže, ni dovolil niti Facebook.

Facebook naj bi za mešetarjenje izvedel leta 2015 in je zahteval uničenje podatkov. V družbi trdijo, da imajo potrdilo od Kogana, da so podatki uničeni. A kaže, da niso bili uničeni in Facebook čaka globok razmislek o spremembah nadzora nad tovrstnim poslovanjem.

nova
Uredništvo priporoča

Saj to sem videla, ampak ni mi jasno to okoli teh profilov in vpliva na volitve – kako je to povezano?

iz profilov se da ugotoviti mentalna dojemanja ljudi.
Te sestaviš v par skupin … politikom pa poveš katere besedne zveze so všečne posameznim skupinam ljudi.
Simpl .. America fist, wall on border, lower taxes …

vse je v psihologiji
ugotoviš kakšni profili so na fb, kaj jim je všeč, na kaj palijo in temu prilagodiš oglaševanje na fb, ustvarjaš fake novice, na katere nasedejo in še marsikaj.

Aha, jasno, tako kot vreme trenutno. Hvala.

New Report

Close