Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek Boli,boli ..

Boli,boli ..

Ne da se z besedam opisat kako boli, ko vidis, da imajo starsi rajsi tvojega mlajsega brateca. Da mu nudijo vse, s tabo pa ravnaJo kot z Judom.

Imaš dve varianti, da obrneš “bolečino” sebi v prid, postaneš močnejši, z trdnejšo kožo, ker tudi ta situacija ima svoje pluse, čeprav se jih še ne zavedaš, ali pa se postaviš v vlogo žrtve in se celo življenje ukvarjaš z temi negativni emocijami, padeš v depresijo…

Imaš rešitev? ali iščeš pomilovanje, sočutje itd.. Razmisli


vojaški – in zaradi vas nekaterih takih ljudje trpijo z raznimi psihičnimi težavami…
tako,da ti v tvojem nasvetu malo predelaj čustva in njihovo vlogo, starševsko ljubezen in njeno vlogo.

To da te starši zanemarjajo z vidika čustev nima nobene pozitivne strani in ne bluzi takih bedarij.
In ja lahko se zdaj tip dela mačota in si govori jaz sem močen mene nič ne boli, men je ne pameten na monu rekel, da je to celo fajn in super s prednostmi – in to samo pomeni, da bio bolečino potlačil, ker mu je tvoj odziv dal vedeti, da če bi jo pokazal, predelal, iskal razumevanje, da je v bistvu reva, da si tega ne zasluži, ker igra revo in žrtev…
in potlačena čustva, nekje izbruhnejo…

tak da zamisli se nad tvojim bedastim pisanjem

avtor – povej staršem kaj čutiš,izrazi čustva, povej situacije, ki te bolijo in kako bi želel,da ravnajo.

Vsak polnoleten je odgovoren za svoje psihično počutje sam. V kolikor prelaga svoje težave na okolico/starše, vlado itd. se postavlja v vlogo žrtve in ni možnosti za napredek.

Starši so takšni in drugačni, vendar za naše življenje počutje smo odgovorni izključno sami… ker ni težava v tem, kakšne težave imamo ampak je težava v tem kako o njih razmišljamo.

Obstajajo ljudje, ki so imeli top starše pa so zabredli in pa tudi tisti, ki so imeli grozne starše pa so uspešni.

Oseba bi se morala predvsem ukvarjati z ljubeznijo/pozornostjo do sebe, ker če ta obstaja, se ji ni potrebno napajati pozornosti od staršev, zakonca itd., še posebej polnoletna.

Na to, kaj starši(in vsi drugi) čutijo, mislijo, ne moreš vplivat.
Meni osebno je res nedojemljivo, kako imajo enega otroka raje kot drugega, ampak take zgodbe življenje tudi piše.
Spremeni pogled iz svoje lastne zgodbe, ker drugih ne moreš spreminjat. To je namreč že velik korak k ozaveščanju, da ne rabiš trpet zaradi tega, kaj so si drugi o tebi napletli v svojih glavah, pa čeprav lastni starši.

In to ne pomeni, da bolečino potlačiš, pomeni samo, da si zmožen videt širšo sliko dogajanja.

Vem, da bo marsikomu tole težko sprocesirat, pa vendar..

Točno to Zatrose


samo zgolj figurativno za prikaz tvojega milo rečeno butastega razmišljanja –
šef na delu te zmerja žali, namenoma ponižuje, namenoma nastavlja situacije,da se psihično znaša nad tabo, v pričo ostalih te zmerja, zasmehuje, se vidno znaša nad tabo, izvaja psihično nasilje…
ampak to je vse ok in normalno, ker to, da se ti zarad tega slabo počutiš je tvoja odgovornost in si sam kriv… in se delaš žrtve…
LOL no eni ste res manipulatorji, kako ste zmožni obrniti ene situacije in odgovornost prenesti na nič krivo žrtev.
Vsak otrok si zasluži starševsko ljubezen in je je vreden -m in če je starši ne dajo je to njihova odgovornost in napaka ne pa otrokova.

Kolk ste pametni in zakaj potem ste glasni da otroka prizadene ločitev staršev – če pa pač to ni nič, kaj bo iz sebe zdaj nekdo delal žrtev, sploh še najmanj zaradi stvari, ki se otroka v resnici ne tiče, ker sta se ločila starša in to sploh nima veze z njim ane…
kaj bo zdaj tam nekaj delal žrtev iz sebe, za svoje psihično počutje je po tvoje odgovoren sam ane. Le kako nori psihologi razlagajo,da ima jo odnosi v družini in odnosi staršev do otrok vpliv na otroka – le kako je to mogoče, bedaki zmešani, kje so to našli ane, saj po tvoje je otrok za vse odgovoren sam, kaj se bo delal zdaj žrtev in nekaj prenašal odgovornost za odnose v otroštvu na starše…
tebe bi motali vprašati – ti že veš pametni, da je otrok za vse kar ze mu je zgodilo od začetka življenja kriv in odgovoren sam ane po tvoji butasti logiki, kaj bo delal žrtev iz sebe LOL

tole je prazno pisarjenje, ki prenese črke na papirju, v reali s spoštovanjem emotivnega vidika človeka, pa ne pije vode…
Preberi knjigo Strupeni starši – jaz sem jo, in tam so tudi jasni nasveti, soočiti se in povedati osebi, ki te je prizadela kaj dela, postaviti se proti njej nazaj zase… ne z namenom spreminjanja, ampak zato,da se postaviš zase, da se izraziš in poveš jasno nazaj.

Nisem zasledila zapisanega – sprejmi širšo sliko, sprijazni se in podobne…

Aja, kdo kdo pa sili delojemalca, da ostaja v takšnem delovnem razmerju, verjetno mu delodajalec drži pištolo na glavo in je zato žrtev… in vidiš, zopet si sam odgovoren.

Ne smeš verjeti vsemu kar piše v določeni knjigi, se spominjam, da je pisalo na steni pizda pa če si ga probu not zarint si si ga zlomu.

tole je prazno pisarjenje, ki prenese črke na papirju, v reali s spoštovanjem emotivnega vidika človeka, pa ne pije vode…
Preberi knjigo Strupeni starši – jaz sem jo, in tam so tudi jasni nasveti, soočiti se in povedati osebi, ki te je prizadela kaj dela, postaviti se proti njej nazaj zase… ne z namenom spreminjanja, ampak zato,da se postaviš zase, da se izraziš in poveš jasno nazaj.

Nisem zasledila zapisanega – sprejmi širšo sliko, sprijazni se in podobne…
[/quote]
Res?
Saj se zavedaš, da je to le pogled pisatelja na te stvari in da mu ni treba slepo slediti? tako kot ni treba meni, ne tebi, ne njegovim staršem slepo slediti.. Svojo zgodbo si izoblikuješ sam. Ti si glavni igralec v njej. sebe spreminjaš in ne satranskih likov(staršev in ostalih). tako to deluje, tako lahko uspeš.
Ker jaz ne pišem- sprijazni se. Pišem, da sprejmi dejstvo, da na čustva in misli drugih ne moreš vplivat.
Ne glede na to, kako trpiš, se mučiš, ju prosiš za ljubezen- če ljubezni nekdo nima, ti je ne more dati.

Strupeni starši obstajajo- ampak to ni razlog, da si življenje še naprej uničuješ zaradi njih. In vem o čem govorim. :).


s tem komentarjem si dokazal,d asi motena in nasilna oseba, ki za svoje nasilje in kazniva dejanja ne sprejema odgovornosti, ampak za vse krivi druge. Sorry ker kdor ima tak način razmišljanja je lahko samo to.

Imaš mogoče svoje podjetje – ok se bodo uradniki in davčna začeli znašati nad tabo, mimo vseh pravuil in zakonov, boš izgubil živce in propadel… a da bi se kaj pritoževal – po tvoji logiki nori, ne, ker imajo pravico delati karkoli hočejo po tvoji nori butasti logiki, kdo pa te sili,da imaš podjetje tukaj, nihče, torej si samo odgovoren za svoj propad in vse kraje, ki bi si jih na tvoj račun privoščili drugi…
Kot rečeno figurativna razlaga tvoje zblojene logike –
ampak glede na nivo tvojega razmišljanja, dvomim da boš doumel…
če pa si podjetnik – pa mogoče ti še kdo v reali pokaže – samo ne pol jokcat, a se ti godi krivica pa o kakšnih odvetnikih in to razmišljat – ne bodi reva no, in ne domišljaj si,da imaš pravico do pravičnosti, ker po tvoji logiki se sme vsakdo znašati nad sočlovekom kolikor ga je volja. Boš pač propadel a veš, in ti bodo vse pokradli, ne moreš spreminjat ljudi a ne … LOL

Ubogi zaposleni pri tebi, ker zagotovo se znanaš nad njimi – ampak a veš, mobing je kaznivo dejanje… malo se poduči o tem, in je tvoja odgovornost. Ne odgovornost žrtve

“kolk ste eni” preveč emotivno razmišljaš, razum pa šepa. Si pač ženska in tvoja Amigdala (možganski klitoris) je preobčutljiv/a, tvoj psihični sistem je očitno preobčutljiv, emocije te dražijo, kot da bi te kdo z polnilcem od mobilca dražil po klitorisu počasi, svršila očitno nebi a skoz bi te elektrika (emocije) dražile.


Pa seveda ne smeš, če je to le pogled pisočega o stvareh.


Res?
Saj se zavedaš, da je to le pogled pisatelja na te stvari in da mu ni treba slepo slediti
? tako kot ni treba meni, ne tebi, ne njegovim staršem slepo slediti.. Svojo zgodbo si izoblikuješ sam. Ti si glavni igralec v njej. sebe spreminjaš in ne satranskih likov(staršev in ostalih). tako to deluje, tako lahko uspeš.
Ker jaz ne pišem- sprijazni se. Pišem, da sprejmi dejstvo, da na čustva in misli drugih ne moreš vplivat.
Ne glede na to, kako trpiš, se mučiš, ju prosiš za ljubezen- če ljubezni nekdo nima, ti je ne more dati.

Strupeni starši obstajajo- ampak to ni razlog, da si življenje še naprej uničuješ zaradi njih. In vem o čem govorim. :).
[/quote]
ta pisatelj je psihoterapevtka in ne en kar prizadeti, ki bi pisal o svoje pogledu. Kot rečeno avtorica je psihoterapevtka, ki daje nasvete.
Samo toliko bom napisala…

v zadnjem stavku se pa pač sama sebe kontriraš – ker si ti, (skladno s prav tvojim pisanjem na začetku tega posta – boldano, pač samo ena “pisateljica”, ki ji ni treba slepo slediti).

In jaz sem podala konkretni nasvet kako se postaviti zase in ob tem izraziti bolečino,. je ne potlačiti in spreminjati pogleda, ampak kar lepo konkretno iskreno izraziti tisto kar čuti in povedati in se ne pustiti več pometati z njim.

“kok ste eni” možgani ti delajo dobro/odlično, hitro prehitro razmišljaš, lahko tudi, da si psihiatrinja ali psihoterapeutka, amapk primnkuje ti pa baze, in zaradi slednjega vse informacije ki jih predeluješ ne moreš pravilno sprocesuirati.


tvoj zapis govori o tvojem razumu in nivoju delovanja možganov. Čeprav se trudiš silno poniževati mene. Kot rečeno tvoje besede so odraz tebe.

Zartrose ti si realno na višjem nivoju od nas vseh tu…. Čestitke


kdo si pa ti,da se počutiš poklicanega in sposobnega, primernega, strokovnega soditi o tem.
LOL največ poveš o sebi

heheh… ¨kolk ste eni¨ daj malo preberi svoje poste pa poglej kako ti poizkušaš poniževat….


ta pisatelj je psihoterapevtka in ne en kar prizadeti, ki bi pisal o svoje pogledu. Kot rečeno avtorica je psihoterapevtka, ki daje nasvete.
Samo toliko bom napisala…

v zadnjem stavku se pa pač sama sebe kontriraš – ker si ti, (skladno s prav tvojim pisanjem na začetku tega posta – boldano, pač samo ena “pisateljica”, ki ji ni treba slepo slediti).

In jaz sem podala konkretni nasvet kako se postaviti zase in ob tem izraziti bolečino,. je ne potlačiti in spreminjati pogleda, ampak kar lepo konkretno iskreno izraziti tisto kar čuti in povedati in se ne pustiti več pometati z njim.
[/quote]
Tvoj intenziven odziv pove samo, da imaš bolečino na tem področju. Kot je že nekdo zgoraj nazorno opisal z dražljaji na amigdalo. Zato preprost nasvet- namesto da energijo trošiš za tele brezplodne bitke in pritrjuješ, kako so strupeni starši, jo usmeri vase in začni spreminjat svoj svet, svoj pogled.

Kajti tudi, če poveš tem staršem kar jim gre- te bodo slišali? Te bodo razumeli? te bodo upoštevali? Vse povej, seveda, ampak če pričakuješ, da se bodo zato spremenili, bo padec na realna tla še bolj boleč. Ti si tista, ki se lahko spreminjaš, od drugih tega zahtevat ne smeš in niti ni dobro za tvoje lastno zdravje to pričakovat.

In še enkrat- nikjer nisem napisala, da potlačiš bolečino, zato prosim ne vsiljuj svojih besed meni. Hvala.

Enostavno je pravzaprav.

Avtorica “kolk ste eni¨ si mogoče D.F.


Tvoj intenziven odziv pove samo, da imaš bolečino na tem področju. Kot je že nekdo zgoraj nazorno opisal z dražljaji na amigdalo. Zato preprost nasvet- namesto da energijo trošiš za tele brezplodne bitke in pritrjuješ, kako so strupeni starši, jo usmeri vase in začni spreminjat svoj svet, svoj pogled.

Kajti tudi, če poveš tem staršem kar jim gre- te bodo slišali? Te bodo razumeli? te bodo upoštevali? Vse povej, seveda, ampak če pričakuješ, da se bodo zato spremenili, bo padec na realna tla še bolj boleč. Ti si tista, ki se lahko spreminjaš, od drugih tega zahtevat ne smeš in niti ni dobro za tvoje lastno zdravje to pričakovat.

In še enkrat- nikjer nisem napisala, da potlačiš bolečino, zato prosim ne vsiljuj svojih besed meni. Hvala.

Enostavno je pravzaprav.
[/quote]

ženska, podala sem ti konkteren protiargument, ki je vezan na knjigo, ti pa ker ti ego ne da, da bo tvoja obveljala se spraviš na neko osebno raven in si dovoliš celo osebnostno na osebni ravni in osebnem življenju soditi človeka, ki ga sploh ne poznaš…. lol kako skregano je šele to z vsako osnovno temeljno logiko odnosov
Nisem jaz odprla teme, nisem niti prosila za tvoje neke ocene, ne niti ocene nikogar drugega, jaz sem podala nasvet avtorju in tega argumentirala,

Ti sama pišeš, da imaš na tem področju izkušnje lastne. Torej predeluj pri sebi. ne projeciraj tvojega name.

Še enkrat ti napišem jasno in glasno, če si sposobna razumeti, napisala sem nasvet kot ga svetuje psihoterapevtka, če ti kaj ne paše in če misliš, da si najbolj pametna in mora biti vse po tvoje, in da je ona budala in nesposobna in ne vem kaj še vse, ker je tak nasvet podala, pojdi se meniti z njo in ne z menoj. Ti bo šlo razumeti?

To mi sliči na D……. F….

ženska, podala sem ti konkteren protiargument, ki je vezan na knjigo, ti pa ker ti ego ne da, da bo tvoja obveljala se spraviš na neko osebno raven in si dovoliš celo osebnostno na osebni ravni in osebnem življenju soditi človeka, ki ga sploh ne poznaš…. lol kako skregano je šele to z vsako osnovno temeljno logiko odnosov
Nisem jaz odprla teme, nisem niti prosila za tvoje neke ocene, ne niti ocene nikogar drugega, jaz sem podala nasvet avtorju in tega argumentirala,

Ti sama pišeš, da imaš na tem področju izkušnje lastne. Torej predeluj pri sebi. ne projeciraj tvojega name.

Še enkrat ti napišem jasno in glasno, če si sposobna razumeti, napisala sem nasvet kot ga svetuje psihoterapevtka, če ti kaj ne paše in če misliš, da si najbolj pametna in mora biti vse po tvoje, in da je ona budala in nesposobna in ne vem kaj še vse, ker je tak nasvet podala, pojdi se meniti z njo in ne z menoj. Ti bo šlo razumeti?
[/quote]
Jaz sem svoje predelala, ti pa iščeš uteho v knjigi, namesto da kaj konkretnega narediš. samo brati ni dovolj, se je treba tudi naučiti iz lastne izkušnje :)).
Mi lahko poveš, kako na tebi in tebi lastnem primeru deluje nasvet avtorice? če ti je že tako pomembna.. besede niso nič vredne, če jih dejanja ne potrdijo.

In še nekaj si narobe razumela- podala sem svoj pogled, nikjer pa zapisala, da pričakujem ali še huje, zahtevam, da ga kdo upošteva. Vidiš, kako rada vsiljuješ drugim svoje misli?
Kajti s svojim zapisom o meni, si nam ti dejansko o sebi povedala tole:
– da si ti najbolj pametna
-da mora biti vse po tvoje
– in da si ovčica, ki slepo verjame besedam neke psihoterapevtke. kakšna druga bi ti lahko povedala nekaj kontra temu- kaj boš potem?

Aja- pa ti si se prva obregnila vame in na moje besede. Če ne verjameš, poglej na začetku teme hehe.. da ne bo spet drugače izpadlo. :).

New Report

Close