Forum.Over.Net

Starševski čvek

Postavite nemogoče vprašanje in dobili boste neverjetne odgovore! Anonimno in brez registracije. Največje slovensko virtualno mesto. Če ni objavljeno v tem forumu, se ni zgodilo!

Slovenija ima 4 letne čase. Če komu vam to ne odgovarja, spokajte.

Default avatar

Jug

Samo pritoževanje nad zimo in snegom. Kot da je v Sloveniji sneg redkost. Če vam kaj ne paše, pa pojdite na jug, kjer je stalno poletno vreme!!
Default avatar

gost žblj

Jug je napisal/a:
Samo pritoževanje nad zimo in snegom. Kot da je v Sloveniji sneg redkost. Če vam kaj ne paše, pa pojdite na jug, kjer je stalno poletno vreme!!
Ne bo držalo! V Butalah je dugače!!

Dve poletji in ena zima

Bližala se je pomlad. Butalcem je primanjkovalo krme. Sklepali so in sklenili, da to ni prav in da gredo nad poglavarja: »Gospod poglavar, čas za pašo je vsako leto prekratek, zima je predolga, pozimi je živina v hlevu pa več požre, kakor imamo krme, potem pa spomladi crka od lakote. Dajte, pomagajte, da bosta dve poletji in le ena zima!«

Jim odgovori poglavar: »Hodite zbogom, ljudje, vaša prošnja je uslišana. Sedaj bo skoraj poletje, potem bo zima, za zimo zopet poletje — evo, pa boste imeli dve poletji in eno samo zimo.«

Butalci so se hvaležno poklonili in so šli in domov prinesli veselo novico, da so Butale dobile dve poletji in eno samo zimo.
Default avatar

se strinjamm

Se popolnoma strinjam.

In da so pozimi opozarjali, da bo hladno je tudi paradoks.
Default avatar

ne bodi hecen

Jug je napisal/a:
Ti večnim jamračem ponujaš konkretno rešitev?
Default avatar

Gnoj od gnoja

Avtor, ti si navaden gnoj od skisanega gnoja. Spokaj cez kolpo cimprej,
Default avatar

Jelena74

Pun kufer mi je že tega snega in mraza in da se moram oblačit vsak dan kot sibirski medved da ne zmrznem. Naj bo toplo.

Aja pa se to v zimskem času umre največ ljudi. Ne morem se rekreirat ne moram kolesariti lahko samo zmrznem.

Napisala si da imamo 4 letne čase in vsak naj bi trajal 4 mesece ane?
Letos so temperature pod nulo že od sredine oktobra tako da je to že več kot 4 mesece kar je pa več kot tri.
Default avatar

Zartrose

Vreme je kakršno je, nad njim se pritoževat je bedarija, ker se ne more spremenit. Edino kar lahko spremenite je vaš pogled na vreme. Potem pa vas ne bo ganilo, da je 20. 03. mrzlo. :).
Default avatar

leeleenepr

Jelena74 je napisal/a:
Letos so temperature pod nulo že od sredine oktobra tako da je to že več kot 4 mesece kar je pa več kot tri.
To pa ni res.
Default avatar

Cefizelj

Jelena74 je napisal/a:
Pun kufer mi je že tega snega in mraza in da se moram oblačit vsak dan kot sibirski medved da ne zmrznem. Naj bo toplo.

Aja pa se to v zimskem času umre največ ljudi. Ne morem se rekreirat ne moram kolesariti lahko samo zmrznem.

Napisala si da imamo 4 letne čase in vsak naj bi trajal 4 mesece ane?
A v Butalah traja leto 16 mesecev?
Default avatar

Sever

Sploh ni res. Dobili smo novo klimo v tm delu Evrope. Praktično imamo samo dva letna časa. Poletje in zimo. Pomladi in jeseni, praktično ni, no tistih 14 dni, ki takoj minejo. Potem pa mraz, ali vročina.
Default avatar

nehajte nabijat

Konkretne zime ni bilo že desetletja. Letos je malo bolje, samo temperature bi lahko bile malo nižje.
Default avatar

ext

Zartrose je napisal/a:
Vreme je kakršno je, nad njim se pritoževat je bedarija, ker se ne more spremenit. Edino kar lahko spremenite je vaš pogled na vreme. Potem pa vas ne bo ganilo, da je 20. 03. mrzlo. :).
Pogled je pa odvisen od tega na kateri strani šipe si:-)))
Default avatar

nenormalno je

Jug je napisal/a:
Slovenija nima več običajnih letnih časov. Decembra in januarja je bilo toplo, da so drevesa začela brsteti, zdaj pa je nenormalen mraz, ko bi že en mesec moralo biti pomladno vreme.
To je vremenska anomalija, saj je v polarnih predelih ta čas topleje, kot pri nas.
Default avatar

ravna črta

Meni se zdi ta zima čudna.
Živim v kraju, iz katerega imamo razgled od zahodnih Julijcev s Triglavom v skrajnem levem kotu do Kuma v Zasavju na desni.
To zimo opažam, da je nad nami več ali manj oblačno, na obzorju pa poteka črta sivine, za njo pa je videti pas jasnine.
Na prvi pogled nič čudnega, ampak ta črta je ravna, kot bi jo potegnil z ravnilom.
Kaj takega v prejšnjih letih nisem opazila.
Zaradi tega pojava sem tudi jaz začela razmišljati o manipulacijah z vremenom, čeprav me še vedno obhajajo dvomi v zvezi s to "teorijo zarote".
Default avatar

takojeee

nenormalno je je napisal/a:
Jug je napisal/a:
Slovenija nima več običajnih letnih časov. Decembra in januarja je bilo toplo, da so drevesa začela brsteti, zdaj pa je nenormalen mraz, ko bi že en mesec moralo biti pomladno vreme.
To je vremenska anomalija, saj je v polarnih predelih ta čas topleje, kot pri nas.
mraz in sneg zdaj mi preseda, ker bo moralo biti že pomladno toplo vreme.
Enako mi je januarja presedalo 14 stopinj in več, ker bi takrat moral biti sneg in mraz.
Default avatar

dan odprtih vrat

Jug je napisal/a:
A ti imaš to kar tedne, ne le dneve, odprtih vrat - zadnjič si pošiljal/a na jug vse, ki ob nedeljah ne kuhajo govejke in ne poslušajo Avsenikov.
Bem, malo vas bo ostalo tukaj, veš!
Default avatar

komaj čakam poletje

Komaj čakam poletje, da lahko jamram, kako je vroče! :P
Nekako mi je lepše jamrat o vročini kot o mrazu :D :D :D
Default avatar

Sej ni problem v letnih časih

Jug je napisal/a:
Ampak v dolgi zimi, 21. marca naj bi bila namreč pomlad in višje temperature!
Default avatar

Juggg

Jaz sem doma na Jugu,pa spet snezi.Kam naj spokam?
Default avatar

12330cx

takojeee je napisal/a:
nenormalno je je napisal/a:

mraz in sneg zdaj mi preseda, ker bo moralo biti že pomladno toplo vreme.
Enako mi je januarja presedalo 14 stopinj in več, ker bi takrat moral biti sneg in mraz.
Enako tudi jaz ne maram neobičajne temperature za določen letni čas.