Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek Kariera ali družina?

Kariera ali družina?

Človek ne more imeti vsega, zato naj se oglasi glas ljudstva.
Sem mlada, skoraj 30 let. Z možem sva poročena eno leto, otrok nimava, imava pa novo hišo in kredit (ki bi ga mož lahko odplačal sam). Zaključila sem doktorski študij in tega sem en semester delala v ZDA.
Po zaključku študija sem iz univerze v ZDA dobila vabilo, da mi ponujajo službo. Delo na projektu, vsaj 3 leta. Delo me zelo zanima in sodelovanje pri takem projektu bi pomenilo, da sodelujem s svetovno elito na mojem področju. Zaslužek jasno zelo lep.
Mož ima v Sloveniji dobro službo, ki je zaradi določenih dogovorov z delodajalcem ne more pustiti, nikakor pa ne želi zapustiti doma (hiše, staršev, težave z jezikom).

Kaj izbrati?
Možnost, da z veliko dela postanem zelo dober strokovnjak in prispevam nekaj k boljšemu življenju ljudi na svetu in se odreči človeku, ki ga imam res rada; ali obratno, ljubiti in biti ljubljena, ustvariti družino in se zadovoljiti z neko povprečno slovensko službo.

Oboje ne gre. ZDA bi od mene pričakovale preveč, časovna razlika, moževa služba, konec koncev tudi najina starost … V pol leta nama je komaj uspelo. Še enkrat ne bi zmogla.

Hja, odločit se namesto tebe ne more nihče. Eni bodo rekli družina (jaz), drugi kariera.

Kako naj mi vemo, če ti ne veš?

nova
Uredništvo priporoča

Kariera. Tako bi se jaz odločila. Ker tako čutim iz tvojega posta. Pa mi povej kasneje kako si se odločila. Za družino maš pa še čas!

Ko sem bil jaz na tem, sem izbral kiklo. No, po nekaj letih si je tudi ona premislila in… zdaj sva oba tu.

________________________________________________________________________________________________________ » Respect My Existence or Expect My Resistance! «

Lepo, da si prisla do ugotovitve, da You can not have it all! 😉

Mimogrede, kam v ZDA?

kariero. Za otroke imaš še čas.

Jaz bi izbrala kariero.
Če je ljubezen prava/pristna te bo podprl in bosta zmogla.Za otroke imas se čas.

Vi, ki pravite, da ima za otroke še čas. S čim ji to garantirate?

Ti izberi družino (to ni nasvet, da ne bo pomote)

Druzina…dalec od oci dalec od srca…

Jaz bi – in sem – izbrala druzino.

kariero. Za otroke imaš še čas.
[/quote]
Ce se mene vprasa, je velika verjetnost, da ji bo vlak odpeljal. Sestevaj malo leta. Simo, tamo, pa morebiti spet nazaj. Treba bo najti partnerja s katerim se ujemas. Slednje je z leti vse tezje. Sploh zenskam, akademikom, prepricanih, da si zasluzijo super duper extraordinair tipa. Plus traja, da veza dozori, da se gre v otroke. Skratka, ni nujno, da do tega sploh pride. Takrat pa so potem ze drugi problemi.

Definitivno ZDA. Morda take priložnosti ne boš nikoli več dobila. Tudi meni se zdi, da iz tvojega posta veje želja po tujini… Sporoči kako si se odločila


Ce se mene vprasa, je velika verjetnost, da ji bo vlak odpeljal. Sestevaj malo leta. Simo, tamo, pa morebiti spet nazaj. Treba bo najti partnerja s katerim se ujemas. Slednje je z leti vse tezje. Sploh zenskam, akademikom, prepricanih, da si zasluzijo super duper extraordinair tipa. Plus traja, da veza dozori, da se gre v otroke. Skratka, ni nujno, da do tega sploh pride. Takrat pa so potem ze drugi problemi.
[/quote]

In potem bo prišlo:

Kad sam mogu nisam mogu a sad mogu pa ne mogu

Ni te vedno za poslušat:-):-):-):-)

Preden se odločiš…bi lahko živela tudi brez otrok ali boš nesrečna?
Je mož totalno tvoja sorodna duša in je res TO TO ali si predstavljaš bit tudi s kom drugim?
Bi v delu res ful uživala?

Kariero! Take priložnosti so redke in dobro veš da si za to tudi študirala.
Za družino bo še čas…

https://govori.se/zanimivosti/kako-se-da-ohraniti-romanticni-stik-kljub-veliki-razdalji/

Ne razumem, da ti v ZDA ponujajo tako rekoč nebesa, pri nas pa zate ni druge službe kot ena povprečna? Pri nas ali vsaj kje bliže Sloveniji ne rabijo takih kadrov, kot si ti, sploh?

Jaz ti lahko povem samo z druge strani. Jaz bi šla z možem. Sploh ne bi oklevala. Nikoli ne bi dopustila, da bi zaradi mene zavrgel takšno priložnost. Predvidevam, da bi tvoja ameriška plača zadostovala za dva oziroma družino. Je pa škoda, da si se s temi potenciali, ki jih imaš, zagrela za takšnega zapečkarja, ki ne zna funkcionirati zunaj dometa topline svojega domačega ognjišča.

Predvidevam tudi, da bi možnost za družino dobila potem pozneje.

Odločiti se je treba za tisto, kar ti več pomeni. Tako bo manj obžalovanja, ker bo več razlogov zakaj si se odločila, kot si se odločila. Če greš v ZDA se verjetno itak ne boš več vrnila. Ko se navadiš, spoznaš ljudi, si kar življenje tam ustvariš, tu pa gre življenje dalje, zato nima smisla komu puščat lažnega upanja.

Delaj zase, noben drug ne bo delal zate, tudi medalje ne bos dobila ce se odlocis za drugo varianti. Kariera. Follow your dreams.

In potem bo prišlo:

Kad sam mogu nisam mogu a sad mogu pa ne mogu

Ni te vedno za poslušat:-):-):-):-)
[/quote]
Tipu bi rekel, navali. Zenski, ki v post doc dilemi izpostavi otroka, pa… tako kot sem. 🙂

In se to. Ni nujno, da bo v ZDA lahko ostala. Odvisno od foha. Medicinci se npr. vracajo, ker v ZDA ne morejo prakticirat zdravstva, le research.


Ja, follow your dreams. Ampak kaj od obojega so zate večje “dreams”, pa ti nihče drug ne bo znal povedati. Ne verjamem pa v odnos na razdaljo. Pa naj bo to Amerika ali Evropa.
Srečno, kakorkoli že.

Kariera.
Sploh ne vem kaj imaš za razmišljat, če imaš zravn sebe tapravga tipa. Taprav je pa tist, ki te ima rad in te podpira pri tvojih odločitvah. V bistvu pa ti to delaš tud zarad vajinga uspeha in sreče.
In lej, jaz zmer pravm, nikol se ne ve kaj se ti v lajfu lahk vse zgodi. Kaj veš kako bo tud z vajin zakon laufal, pa čeprav sta že poročena. Lej, ni garancije, da bo vajina veza zares uspešna, kaj veš kdaj se komu strga, potem se boš pa tolkla po glav zakaj se nisi odločla za kariero.

Kariera.
Sploh ne vem kaj imaš za razmišljat, če imaš zravn sebe tapravga tipa. Taprav je pa tist, ki te ima rad in te podpira pri tvojih odločitvah. V bistvu pa ti to delaš tud zarad vajinga uspeha in sreče.
In lej, jaz zmer pravm, nikol se ne ve kaj se ti v lajfu lahk vse zgodi. Kaj veš kako bo tud z vajin zakon laufal, pa čeprav sta že poročena. Lej, ni garancije, da bo vajina veza zares uspešna, kaj veš kdaj se komu strga, potem se boš pa tolkla po glav zakaj se nisi odločla za kariero.
[/quote]
In kaj če čez nekaj let zboli in ne bo mogla imet otrok? Potem se bo po glavi tolkla, zakaj ni prej imela otroka oz. otroke?

New Report

Close