Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek kredit vzeti

kredit vzeti

Pred leti sem se znašla v hudi finančni stiski. Najela sem kredit v znesku petnajst tisoč evrov z upanjem, da si bom nekoliko opomogla in računala na redne prilive.
Toda sedaj, po osmih letih odplačevanja kredita, sem dobila obvestilo, da sem dolžna še, reci in piši, osem tisoč evrov.
Le kam so poniknili moji obroki po sto evrov, ki sem jih redno plačevala?
Še uslužbenka na banki mi ni znala razložiti.

8 let po 100 eur je 9600 eur. Prištej še vse stroške, ki ti jih banka prilepi + obresti in si šele na polovici. Za tak kredit imaš nizek obrok, zato imaš dolgo odplačevanje in visoke obresti. Sicer pa si ob podpisu dobila načrt odplačevanja, tam točno piše, kdaj in koliko kredita bo odplačanega v določenem času.

No to da ne ti in ne delavka na banki ne ve kako je z odplačevanjem kredita je pa milo rečeno nenavadno.
Kot prvo si podpisala pogodbo in tam piše kakšne so mesečne anuiteta in kakšno je obdobje odplačevanja. Če je 15 letni kredit potem je nekako novralno da imate po 8 letih še ca polovico glavnice.
Pri podpisu pogodbe so vam dali tudi anuitetni načrt iz katerega se točno vidi kako se poplačujejo glavnice in da je na začetku večina anuitete namenjene obrastim in ne zmanjšanju glavnice.

nova
Uredništvo priporoča

ti si vzela 15.000 EUR kredita. odplačilo kredita je sestavljeno iz odplačila glavnice in odplačila obresti.

če si vzela 15.000 EUR kredita in imela obrok 100 eur mesečno, bi kredit pri neki normalni obrestni meri odplačala v 23 letih.

Pa saj menda znaš množiti ali kako? Pa pogledati v amortizacijski načrt odplačevanja, kjer ti piše za vsak mesec, koliko je glavnice in koliko obresti?
To, da ti na banki ne znajo povedati, kam je šel denar, je pa itak popolnoma za lase privlečeno. Odplačala si 9600 evrov od celotne obveznosti, ki seveda znaša nekaj več kot 15.000, kolikor si vzela kredita, namreč še obresti. Zgleda, da si vzela kredit na 15 let, zdaj si na polovici … Meni se več ali manj ujema. Sploh ne vem, kaj želiš povedati.

Sem naredila en hiter info izračun na NLB, 15,000 glavnice na 8 let (najdaljša doba za tak znesek), obrok nekaj manj kot 190 evrov na mesec, stroški (obresti plus zavarovanje) nekaj manj kot 4 jurje. Torej skupaj skoraj 19.000 odplačanega v osmih letih.

In obresti so bile takrat kar nekaj drugačne kot pa so zdaj…

tale tema je tako očitna provokacija, da …

Tako kot vedno svetujem – nikoli ne posojaj, nikoli si ne izposojaj!

Ker si to storila, si milo rečeno trapa, pa sedaj odplačuj na vaši naravi blizu način!

V opomin drugim!

Vesel oče

New Report

Close