Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek Različen pogled partnerjev na živali

Različen pogled partnerjev na živali

Živim sama in nimam živali, ker nimam časa. Ima pa moja mama 4 pse in živali smo vedno imeli izpuščene v stanovanju, ker so mali psi, lahko gredo na kavč in v posteljo. Redno so negovani in skopani, stanovanje pa sterilno, ker mama res redno čisti. Ko pridem tja, spim s psom v postelji, uleže se k meni. Zame je it na obisk k mami zaradi psov najboljše zdravilo proti stresu.

In pol spoznam fanta, res v redu, ki ima pa predsodke in je obseden s čistočo. In to mu ni sprejemljivo. Sicer je malo popustil, da bi pes bil v spalnici in na tleh. Ampak jaz vem, da bi bila potem s psom v drugi postelji.
Ne vem kaj naredit ampak tudi se nočem trest za vsako dlako na tleh, ki bi ga motila.

Kaj lahko narediš, če najdeš tako kontra človeka? Načekoma sem za kompromise, ampak ne tu. Živali mi pač dajo nek občutek varnosti, ki mi jih ljudje ne in res je težko razložit.

A je komu uspelo koga takega spreobrnit?

Takoj vzamem tvojega fanta. Umazana stanovanja in psi v moji postelji se mi gravžajo. Da o smradu ne govorim. Ženska, ki ima v stanovanju 4 pse, je psihična bolnica. Tvoj zapis pove, da si bolezen podedovala.

Če gledam iz svojega stališča ženske, ki je psi ne motijo, dokler so v pesjaku, bi te zapustila. Pes v postelji je zame nekaj najbolj neprimernega. Iz vseh mogočih zornih kotov.
Če pa poleg vsega še moškemu rečeš, da se z živaljo počutiš bolj varno, kot s človekom, z njim, potem pa nimata prihodnosti.
Ali se boš spremenila ti, ali pa si omisli psa namesto moškega.

nova
Uredništvo priporoča

Sicer obožujem pse, ampak ne v postelji. Komot ima svoj prostor ob postelji, zraven mene (naju) pa pač ne bo spal.

Ti direktno povem, kot nekdo, ki občasno čisto z veseljem pazi na družinskega psa, da ta pes pri meni nima vstopa v spalnico, v kopalnico ali na kavč. Če bi partner prišel na idejo, da mu njegov pes pomeni več kot jaz, bi pa tak odnos zelo hitro zakjučila, ker v njem pač ni prihodnosti. Ali sva si s partnerjem na prvem mestu, ali pa mene v taki zgodbi ni.

Da ti žival daje občutek varnosti, kakršnega ti tebi najbolj ljubi ljudje ne, se mi zdi alarmantno. Ne bi bilo slabo, če bi poskušala ugotoviti, od kod to izvira. Če si doživela kakšen rop ali kaj podobnega, potem razumem, da te pes pomirja, ker računaš, da bo prej zaznal, če se bo spet kaj sumljivega dogajalo. Če se pa raje navežeš na psa kot na sočloveka, imaš pa resen problem, če bi si hkrati z nekom želela resnega in zaupnega razmerja.


Moja mama ima sterilno stanovanje v primerjavi z drugimi. Ker vsak dan čisti. Smrdi ne, pse kopamo vsak teden. Imela sem fanta in njegov pes je spal pri meni, ko me ni bilo, pa z njim. Bil je psihično najbolj uravnovešen človek. Je imel druge napake, zato ga nimam več, ampak bil je v redu oseba. Medtem ko za tega zdaj nisem več prepričana. Ima neke izbruhe jeze (do drugih), do mene ne, ampak to je zdaj. V bistvu dvomim precej zdaj.


Moja mama ima sterilno stanovanje v primerjavi z drugimi. Ker vsak dan čisti. Smrdi ne, pse kopamo vsak teden. Imela sem fanta in njegov pes je spal pri meni, ko me ni bilo, pa z njim. Bil je psihično najbolj uravnovešen človek. Je imel druge napake, zato ga nimam več, ampak bil je v redu oseba. Medtem ko za tega zdaj nisem več prepričana. Ima neke izbruhe jeze (do drugih), do mene ne, ampak to je zdaj. V bistvu dvomim precej zdaj.
[/quote]
Če te že sedaj nekaj moti pri fantu in nisi prepričana, da je pravi, potem to ni to. SIcer si boš verjetno pri veliko fantih ti sama zaprla vrata, če okrog psa v postelji ne boš pripravljena sprejemati kompromisa, ampak to je že druga zgodba. Mogoče pa najdeš nekoga, ki bo tudi ta pogled delil s teboj. Vso srečo!

Idealna situacija za kompromise:
Imata psa, ki ne pusca dlake in spi v posteljici ob postelji.

Vecje vprasanje je, kdo bo skrbel za psa, ker ti nimas casa?


Saj jaz zdaj nimam psa. Ravno zato. In ga še ne bom imela. Možno, da ga ne bom. Ima jih mama in bivšemu ga je pustila njegova bivša. :/ In je bil kot moj, pogrešam ga. Sprašujem v primeru, da se to spremeni. Veliko sem sama in enostavno bi rabila družbo, ko ni njega.

Jaz sem tudi samska in imam več kot 1 psa! 🙂 In ja – spijo v postelji, na kavču…. kjer pač želijo.

Avtorica, mogoče v razmislek – še druga plat, kot izjave doslej pišočih: sem človek kompromisov, a pri živalih se ti kompromisi končajo. Če so bile živali del tvojega življenja PRED zvezo s trenutnim partnerjem, ne vidim razloga, da bi zaradi kaprice partnerja omejevala gibanje (spanje) živali.
Jaz sem zase trdno prepričana: če bi hipotetičen partner ne imel rad živali oz. se ne bi strinjal, da se gibajo živali po celotnem stanovanju oz. kjer jim paše, bi pač odnos zaključila.
Živali mi pomenijo ogromno. In ga ni človeka, ki bi mi diktiral, kje v MOJEM stanovanju se smejo gibati živali in kje ne….
Ostalim pišočim: lahko me napadete, popljuvate. Super. Vaše mnenje je pač drugačno od mojega in prav nihče ne bo zato kaj prikrajšan, kajne? 😉 Tako da ni potrebe skakati v luft.

Ljubitelji in neljubitelji (ali celo sovražniki) živali ne gredo skupaj!

P.S. Sama se imam za ljubiteljico živali, pri nas smo imeli vedno kakšnega majhnega kuža ali mačko. Ampak vem tudi, da imajo veliki psi res en vonj, ki ni prijeten, sploh, če jih zmoči dež. Mački so čistejši že sami od sebe (govorim seveda o izključno notranjih mačkih). “Stanovanjski” maček je lahko vedno spal pri meni v postelji, itak ni spal na rjuhi pod odejo, ampak pri nogah, na odeji, za psa smo imeli pa udobno ležišče in ni smel na posteljo.

Pravo ime si si nadela. Eno samo trnje te je.
Od kod si jemlješ pravico žaliti človeka, ki ga NE poznaš??? Kakšna bolnica si ti?? O tem bi se dalo razpravljati.
Kako bi se počutila, če bi avtorica žalila TVOJO mamo in ti povedala, da je ena navadna zahojena kmetica, ker ni pravočasno splavila svojega izrodka (tebe)???
Mislim res, eni ali ste tako primitivni, nesramni, prostaški ali pa imate enostavno samo tako nesrečno življenje, da vam je v edino veselje in zadovoljstvo napadati druge. Ena sama žalost si!!!

p.s. aja, avtorica, mislim, da s tem fantom ne bo šlo, žal

Tudi to ni res. Ogromno moških je, ki jih živali ne motijo, beri, jih imajo radi. Ogromno jih je. In to so pravi moški, ne pa tisti sterilneži, ki so alergični na eno dlakico, istočasno pa so jih sami polni 🙂

Najprej si rit ližejo, potem te pa s tem jezikom poližejo. Fuj!
Kako ste eni nemarni. Jaz imam tudi rada živali. Ampak jih malo pobožam in to je to. Mi na kraj pameti ne pade, da vzamem psa pod kovter. Zmešanci!

Mi živali nimamo zato težko rečem kako je če navezes na žival.
Drugače pa imam rada živali. Sploh kužke in prav rada pocrkljam sosedovega, ko pride k nam na dvorišče. Glede fanta ti bom pa čist realno povedala. Nima smisla spreminjati drugih. Tko k ti ne želiš da se ti spreminjaš (pes) tako tudi drugemu ni všeč da se ga spreminja. Raje si najdi fanta ki ima tudi sam psa saj te bo bolj razumel glede tega. Tko boste lahko vsi spali na postelji brez da bi on očital tebi ali ti njemu. Ne gre skupaj nekdo s psom in nekdo ki ga pes moti. Iz tega ne bo na dolgi rok nic.


Jaz ti priporočam dobrega psihoterapevta s katerim boš delala na svojih patoloških vzorcih.
Od mame si namreč “podedovala” hudo psihično motnjo.

Nagraužno je spat s psom v postelji. Pa ko pride do akcije, a pes zraven gleda? Dej nehi, moja seksualnost bi s takim načinom šla rakom žvižgat. Ne gre to tk.

Menim sicer, da je tema izmišljena, ampak ok.
Nisem tip za pse in si tudi težko predstavljam spanje z njimi, že zaradi velikosti in ja, imajo svoj vonj.

Naj spi poleg postelje, morda pa se v tej zgodbi fantu tako prikupi, da bo spal skupaj z vama na postelji.


Saj jaz zdaj nimam psa. Ravno zato. In ga še ne bom imela. Možno, da ga ne bom. Ima jih mama in bivšemu ga je pustila njegova bivša. :/ In je bil kot moj, pogrešam ga. Sprašujem v primeru, da se to spremeni. Veliko sem sama in enostavno bi rabila družbo, ko ni njega.
[/quote]

Jah, zdaj se pa odloci, si veliko od doma ali si veliko sama, mislim, da pes ni zate, saj se sama ne ves, kaj in kako je s tabo, kako bos sele skrbela za psa?


In ponovno lepo dokazujete, da večno smske niste čudaške motenke, ne?….jaooooo, kam gre ta svet, kot že miljonkrat rečeno, gajžle, pa lakote, nič drugega ne bo pomagalo.


Zakaj bi bila izmišljena? Ni. Je tudi več takih primerov, imele so prijateljice isti problem. In vsaka pol raje odsovi parterjam Kruto se sliši. Ampak žival mi še nobena ni nič slabega naredila.

Sicer mi je zdaj dal zeleno luč. Bomo videli kako bo v praksi. Pač zdaj je še v oni fazi, ko ga lahko vse prepričam.


Zakaj bi bila izmišljena? Ni. Je tudi več takih primerov, imele so prijateljice isti problem. In vsaka pol raje odsovi parterjam Kruto se sliši. Ampak žival mi še nobena ni nič slabega naredila.

Sicer mi je zdaj dal zeleno luč. Bomo videli kako bo v praksi. Pač zdaj je še v oni fazi, ko ga lahko vse prepričam.
[/quote]
Ja, ja, zdaj ti je dal zeleno luč.😁😁😁Daj šus babji blodi bedarije še naprej, saj za kako drugo rabo tako nisi.


PACKA SI, DA VEŠ! FUJ FUJ FUJ!


In ponovno lepo dokazujete, da večno smske niste čudaške motenke, ne?….jaooooo, kam gre ta svet, kot že miljonkrat rečeno, gajžle, pa lakote, nič drugega ne bo pomagalo.
[/quote]

Daj no, ti bi bil vesel, ko bi vsaj kakšna psička spala pri tebi… ker ženska gotovo ne.

Daj no, ti bi bil vesel, ko bi vsaj kakšna psička spala pri tebi… ker ženska gotovo ne.
[/quote]

Tokrat ima prav. Pa če ti je všeč njegovo mnenje ali ne.
Sama imam psa v stanovanji, pa niti slučajno ne sme ne na posteljo ne na kavč. Pes je pes.

New Report

Close