Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek Našla sem novo, veliko boljšo službo, ampak …

Našla sem novo, veliko boljšo službo, ampak …

Prosim za pomoč. Do zdaj sem delala v cvetličarni za 800 € na mesec, zdaj pa sem bila na razgovoru za veliko boljšo službo (boljša plača, delo mi bolj ugaja), kjer bi se lahko začela uvajati že čez en teden. To mi pa preprečuje zdajšnji delodajalec. Namreč, v pogodbi piše, da imam 90-dnevni odpovedni rok, kar je pa seveda preveč. Skrajšanja le-tega pa delodajalec ne želi odobriti kljub vljudni prošnji. Kot kaže, noče, da grem. Kaj naj storim? Ali lahko po kakšnem pravnem postopku ta odpovedni rok skrajšam kljub delodajalčevemu nasprotovanju? Res si želim te službe!

odpovedni rok je lahko dolg največ 60 dni.

Lahko pač enostavno ne prideš več v staro službo in začneš delati v novi. Delodajalec te bo moral odpustiti iz krivdnih razlogov potem, lahko bi te sicer teoretično tožil, ampak dvomim, da bi šlo tako daleč….jaz na tvojem mestu bi kar začela delat v drugi službi

nova
Uredništvo priporoča

Moja sodelavka je bila na istem.Rešila je tako, da je dopoldne delala v novi službi, popoldne pa še kakšen mesec in pol v stari službi, vendar mislim da skrajšan čas…enih 5 , 6 ur je oddelala še vsak dan.

Zdajšnjemu delodajalcu povej, da nimaš več nobenega interesa delat pri njem zato naj pristane na sporazumno odpoved, ker v nasprotnem ne boš delala nič, oz mu boš naredila samo škodo.
Vsak pameten bo pristal na sporazumno odpoved.

dolg.

Poisci akt o delovnih razmerjih in mu ga citiraj,se bolje kopiraj. V pogodbi bi ti lahko zapisali tudi 300dni ampak je to neveljavno ker ne sme biti slabse kot je po zakonu,ki je nad njihovo pogodbo.

Poisci akt o delovnih razmerjih in mu ga citiraj,se bolje kopiraj. V pogodbi bi ti lahko zapisali tudi 300dni ampak je to neveljavno ker ne sme biti slabse kot je po zakonu,ki je nad njihovo pogodbo.
[/quote]
Ma jeb.š ti akte, s tistim si lahko nekaj obrišeš 😉

Preprosto greš tja in rečeš, da ne boš več nič delal in pika.
Kaj bodo s tabo? Ti bodo dali plačo za nedelo?

In jaz vlačim orožje naokoli in se dajem po potrebi v smrt za državo za 50 eur večjo plačo?!?!

Novi delodajalec te ne more prijavit dokler te stari ne bo odjavil. Poskusi se zmenit. Če boš naredila tako kot ti svetujejo ene, da kar nehaj delat, boš malo čudno izpadla tudi napram novemu delodajalcu. Se bo vprašal, če mu ne bi naredila enako…

Delodajalcu ponudi sporazumno odpoved delovnega razmerja. Sporazumno zato, ker v njem ni treba upoštevati odpovednega roka.
Če zavrne sporazumno odpoved in ti navede, da je odpovedni rok 90 dni, mu takoj daj izredno odpoved in mu samo navedi, da je kršen 3. odstavek 6. člena ZDR1. In takoj ko jo predaš lahko greš skozi vrata. Mirne vesti in brez stresa. :-))

-------------------------------------------------------------------------------------------------------- There are only five things we need in life: - good friends, good job, good food, good sleep & good _UCK (whatever you thinking is right) Great minds discuss Ideas; Average minds discuss Events; Small minds discuss People.

po kolektivni pogodbi za trgovino (24. člen) je odpovedni rok 30 dni. Kolektivna pogodba je nad pogodbo o zaposlitvi….. Ne daj se.

https://www.uradni-list.si/glasilo-uradni-list-rs/vsebina/76111

Delodajalcu ponudi sporazumno odpoved delovnega razmerja. Sporazumno zato, ker v njem ni treba upoštevati odpovednega roka.
Če zavrne sporazumno odpoved in ti navede, da je odpovedni rok 90 dni, mu takoj daj izredno odpoved in mu samo navedi, da je kršen 3. odstavek 6. člena ZDR1. In takoj ko jo predaš lahko greš skozi vrata. Mirne vesti in brez stresa. :-))
[/quote]
Ti zakoni so res čudoviti, tako delodajalec kot delavec lahko najdeta kup stvari zaradi katerih lahko prekineta delovno razmerje.
Ena od teh je tudi datum izplačila OD, če ta ni bil vedno na dan kot je bilo dogovorjeno po pogodbi, lahko daš izredno odpoved.

Hm. Razumen delodajalec niti ne bo pričakoval, da lahko začneš delati jutri. Ker mu je jasno, da imaš do prejšnjega delodajalca neke obveznosti. Da je fer, če ima prejšnji delodajalec čas poiskati nadomestilo. Da tudi njemu ne bi bilo prav, če bi izgubil delavca z danes na jutri.

Ne bi pa bila prva, ki bi v času odpovednega roka delala pri novem delodajalcu po podjemni pogodbi – ne čisto polnega delovnega časa, ampak po par ur v nasprotni izmeni in ko pri prejšnjem koristiš preostali dopust.

Ne razumem, zakaj delodajalci težijo z odpovednimi roki, če drugače zaposlene stalno opominjajo, kako zlahka se jih lahko znebijo, ker toliko drugih v vrsti čaka na njihovo delovno mesto.

Maksimalni odpovedni rok je 60 dni, tako da tvoj delodajalec krši Zakon o delovnih razmerjih 64. člen. https://zakonodaja.com/zakon/zdr-1/94-clen-minimalni-odpovedni-roki

To mu kar lepo povej. Sporazumna odpoved, kot ti svetujejp zgoraj pa ne obstaja. Obstaja zgolj sporazum o prekinitvi delovnega razmerja, ki ga skleneš z delodajalcem samo v primeru; če se on strinja s tem, da ti skrajša odpovedni rok. Ker si ti podala odpoved gre za enostransko redno odpoved pogodbe o zaposlitvi, po kateri imaš dolžnost delati pri delodajalcu še 60 dni, dokler si ne najde druge delavke.

Pardon, 94. člen ZDR-1 – minimalni odpovedni roki

Ne vem, kaj rabi 60 dni iskat novo delavko, če 80 000 brezposelnih čaka na priložnost?


Ti zakoni so res čudoviti, tako delodajalec kot delavec lahko najdeta kup stvari zaradi katerih lahko prekineta delovno razmerje.
Ena od teh je tudi datum izplačila OD, če ta ni bil vedno na dan kot je bilo dogovorjeno po pogodbi, lahko daš izredno odpoved.
[/quote]
Ni ravno tako, no. Odpoved lahko daš, če dva meseca sploh ne dobiš plače. Če je za par dni zamujala, je sicer bila kršitev, ampak jo je delodajalec že odpravil, in tako do neskončnosti.

Ali pri novem delodajalcu že sploh imaš pogodbo? Ker da bi se kar tako prišla tja uvajati, lahko pomeni kvečjemu to, da boš prišla tja malo oddelati, on ti plača na črno, če sploh, potem se pa odloči, ali te bo zaposlil in prijavil v zavarovanja ali ne. Dokler ne dobiš pogodbe, nič ni sigurno.

Kar se tiče odpovednih rokov, pa res ZDR-1 določa najdaljšega 60 dni in več nikakor ni variante, če je pa s kolektivno pogodbo ali pogodbo o zaposlitvi določen krajši, pa velja tisti.

Zate bi sicer bil najugodnejši sporazum (kot je že ena povedala, ne sporazumna odpoved, temveč sporazum o prenehanju pogodbe o zaposlitvi), s katerim bi se določil datum prekinitve delovnega razmerja.

Ampak se spet vrnimo na moj prvi odstavek – pred čemerkoli si le uredi stvari pri novem delodajalcu, kot se šika, da ne boš na koncu ostala brez obojega.

Delodajalcu ponudi sporazumno odpoved delovnega razmerja. Sporazumno zato, ker v njem ni treba upoštevati odpovednega roka.
Če zavrne sporazumno odpoved in ti navede, da je odpovedni rok 90 dni, mu takoj daj izredno odpoved in mu samo navedi, da je kršen 3. odstavek 6. člena ZDR1. In takoj ko jo predaš lahko greš skozi vrata. Mirne vesti in brez stresa. :-))
[/quote]

Točno tako 🙂

Jst bi mu dal sicer na voljo možnosti.
1. Delam kot sem do zdaj še en mesec in potem grem (vse črno na belem podpisano)
2. Danes grem na bolniško za naslednja dva meseca… Pa naj ti dela sveti Peter

to si spet en bolnik neke laži izmišljuje, ki so spolh neresnične – najverjetneje taisti – , ki se predstavlja za žensko, ki že več kot leto dni “kao daje odpoved”… a še vedno dela tam kjer je…
bolnik na forumu pač, ki niti tolk osnovnih znanj nima, da bi vedel kaj so zakoni in kaj o tem govorijo in se zacika v svojih izmišljotinah.
Tak,da te zgodbice o kao dajanju odpovedi poslušamo tukaj že več let in še več ji bomo… pač na ignor in je, ker zgodba sploh ni resnična.

New Report

Close