Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek Ženske, ki nimate pomivalnega stroja a sploh kuhate?

Ženske, ki nimate pomivalnega stroja a sploh kuhate?

Nam se je pokvaril pomivalni stroj in dokler ne dobim novega pač ne kuham.
Posode se mi pa res ne da pomivati. Kako ženske, ki nimate pomivalca to sfolgate?

First world “problems”

Vsi smo preživeli brez pomivalnega stroja. Posodo smo pomivali sproti in skrbeli, da kuhinja ni bila razmetana.
Tudi tebi svetujem, da posodo pomiješ sproti, med kuhanjem in potem po kosilu bo hitro pospravljeno. Predvsem pa ti želim, da pomivalni stroj čimprej popravite.

nova
Uredništvo priporoča

Jaz rešujem to tako, da čim več jedi spečem v pečici. Na pekaču je vedno pek-papir. Naredim jedi samo za en krožnik. Torej nič po Slovensko, ko mora biti juha, krompir, cvrto meso,.. pa se umaže na gore krožnikov in posode.

bo pa tvoj možek šel jest k ljubici. Tako je moj naredil in tam tudi ostal :))))

Uff, razvajenost pa taka. Kuham vsak dan, če že zaradi sebe ne, zaradi otrok. Danes bo pasulj. Umazana bo ena kastrola in pet kroznikov pa pribor. Res katastrofa. Pomivam pa vedno sproti, enako tudi ostali družinski ćlani. Noben večer mi ne ostane na pultu, v koritu, na sporgetu nobena stvar, plus tega, da tudi pri pomivalcu moraš vsaj malo podrgniti kake posode, če res ne kuhaš samo juhe iz vrečk in nimas sistema mercatorja pogrej in pojej. Verjetno sem bolj organizirana kot da bi zlagala v in iz pomivalca. To me ze pri sušilcu blazno moti.

Torej je clovestvo razen par zadnjih desetletij zivelo samo ob suhi hrani ali pa hodili jest nekam drugam?

Razen izjemoma se vedno mislim, da je bila odlocitev doma za pomivalni stroj napacna odlocitev.

Ja, kuham, vejretno več kot večina. Vključno s paradižnikovo omako in marmeladami za ozimnico. Če bi pustila posodo za zvečer bi je bilo za zjokat; če pa pomivam kolikor toliko sproti je čisto OK. Pa še všeč mi je pomivat, kot neka meditacija je, ker si lahko z glavo čisto nekje drugje 🙂

Brez pomivalnega stroja sem preživela 50 let in še sem živa.
Kljub stroju še vedno rada pomivam peš:)

Kar lahko in je lažje pomiti sproti, pač pomijem sproti.

Ostalo pa itak mož pomije.

Ne vem zakaj bi travmirala zaradi enega pomivalca? Moja mati je hodila v službo, doma kuhala vsak dan, pa še skrbela za čistočo. Pa ni nikoli travmirala.

Ne vem, kako ti kuhaš, ampak jaz nič ne drgnem, niti ko sin ali mož kuhata, nimam kaj drgnit. Ja, se zgodi par krat na leto, da se kaj zažge, pa še to ponavadi meni kakšna rižota, ko grem delat kaj drugega in pozabim na njo. Kuham pa vsak dan, vse komplet od juhe do sladice, pa še psu posebej kuham.

No, jaz pa priznam, če ne bi imela pomivalnega, bi najbrž ne kuhala. Kar že itak zelo redko počnem.

Ojoj.

Nimamo pomivalca. Kuham vsak dan kosilo, jemo vse obroke doma, vklj.z zajtrkom in večerjo, 4 otroci….pa preživimo. Jaz pomivam med kuhanjem, mož po kosilu, ostalo vsak za sabo recimo.

Ne razumem, zakaj ne bi kuhala?

Avtorica ti si ena navadna lenuhinja. Lahko te je sram. A stanovanje ti cisti čistilni servis?

Moja mami pomivalca še danes nima, ker ga nima kam dat. Ima zelo malo placa v kuhinji. Kdo pomiva posodo? Fotr 🙂

Kuham kosilo vsak dan, imam pomivalec, pa ga ne uporabljam . Si pač en navaden lenuh.

Same pridne cankarjanske gospodinje tu gor, dedci pa po gostilnah. Slovenska klasika

Ha, ha, hvala za smeh! Kanček resnice je v tem!

Nismo cankarjanske mame…ampak včasih pa moramo tudi same kaj jest.

Včasih smo imeli pomivalni stroj, pa se je pokvaril. Že takrat, ko je delal, mi je bilo zoprno vse zlagati vanj in potem pospravljati posodo iz stroja, zato mi ni bilo nič žal, ko se je pokvaril. Pri nas nas je šest, pa kuhamo in pomivamo na roke. Si lahko misliš?
Če se ti še to ne da, si pa res ena veliiika LENOBA!!!

Razumem, da ni prostora za pomivalca ali da se je pokvaril in ni denarja za novega, a da nekdo ima pomivalca in pomiva peš, mi je neumnost.
Mikserjev tudi nimate? Sekljalnikov tudi ne? Vse na roke in peš?

Aparati so bili izumljeni za lajšanje življenja in jaz jih vse z veseljem uporabljam, pa še kakega več in boljšega bi, če bi mi finance dopuščale. Ni šans, da gonim peš in na roke tisto, za kar obstaja mašina.

Celo življenje brez oz. kadar je bil, ga nisem uporabljala. V bistvu imamo celo zdaj nek stroj, ampak mislim, da je nek problem z njim. Nimam pojma:) Nisem še videla, da bi ga kdorkoli uporabil, 🙂 Mogoče je kaj noter pospravljeno, haha. Bi morala pogledat. Se mi pa to zdi neka muka, kompliciranje, zlaganje, čakanje, da bo ja ful umazane posode, čakanje na čisto posodo … ne vem no …brezveze ….. pomivanje je meni fletno. brisanje pa ne ravno. (a obstaja pomivalni sušilni stroj?)

Ko nimam pomivalnega stroja, sploh ne jem.

Kaj pa ima pomivalni stroj s kuhanjem?
Bi razumela, če bi se šlo za štedilnik ;).
Nimam pomivalca in ja kuham skor vsak dan, ker rada kaj toplega pojem.Posodo pomijem na roke in to je to. Ni všečno opravilo, ampak to pač paše zraven.

New Report

Close