Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek prosim za nasvete

prosim za nasvete

Lep pozdrav.

Sem 21letna studentka. Ker mi je pri prvem letniku studija spodletelo pri matematiki in ekonomiji, sem se vedno v prvem letniku oz. imam letos za opraviti samo se ta izpit. Se pravi “izgubljam” eno leto studija, ker bi sedaj morala ze zakljucevati drugi letnik. Sama sem se zaradi teh dveh neopravljenih izpitov zelo slabo pocutila, a sem se potolazila ko sem videla koliko studentov, mojih sosolcev od lani, se vedno opravlja izpite od lani, nekateri jih imajo celo vec. Pa vztrajajo. In zato sem se tudi sama odlocila vztrajat, saj vem da mi bo uspelo. Vem tudi zakaj nisem to lani opravila, umes sem redno opravljala studentsko delo, da sem si lahko vzdrzevala avto(ki sem si ga tudi sama kupila!), placala poloznico za telefon, registracijo in podobno. In tako je ostalo malo casa za ucenje. To ni problem zame, jaz vem da bom to s pomocjo fanta letos opravila.

Imam pa drug vecji problem, ki je prisoten ze odkar se zavedam zase. Oce je velikokrat pod vplivom alkohola, in tako smo vedno vsi pod stresom.. on tega stresa ne razume, saj pravi “kak stres imas lahko ti pri 21letih”..
Uglavnem. Nekje od 15ga leta sem najslabsi otrok. Redko sem hodila ven, poznali so druzbo in celo njihove starse. Ze takrat sem bila “zrtev” zaljivk, ki jih nikoli ne bom pozabila. Tako sem pri 15ih opravljala delo prek studentskega servisa, in cistila sobe v bolnici. Vsak dan po koncu pouka sem sla delat, od 1-8, vlak sem imela za nazaj okrog 9 tako da sem hodila domov “pozno”. Vedeli so kje sem. S tem denarjem sem si nakoncu placala izpit za avto,katerega sem si zelo zelela. Zaradi financ doma, pa bi mi ga sami verjetno tesko placali. Najbrz bi se danes bila brez izpita. Srednjo solo sem koncala z maturo, z uspehom prav dobro(4).
Po koncu srednje sole sva se z sosolcem “zaljubila” in postala par. Zdaj sva skupaj 2leti, in je res najboljsi fant na svetu. Zna me poslusat, sprejme me kakrsna sem, vzame si cas me objet, z njim se pocutim varno in ljubljeno. Hodiva na isti faks, in morava opravit iste izpite, tako da nama bo skupaj lazje in bova uspela. Vem da bova.
Zdi se mi, da se sama za sebe borim res ze od 15leta..vse osnovne stvafi ki jih rabim si priskrbim sama, je pa res da doma vecino le spim. Naj povem se to, da doma fanta niti niso zeleli spoznati, verjetno zato ker ni iste vere kot mi. Tako da v dveh letih,ni biu pri meni niti enkrat, sama pa grem lahko k njem le cez dan, nikoli nisem smela prespati. Sama bi zelela kdaj ostati in prespati, saj bi tako najbolje izkoristila najin cas in za ucenje in vse.. tako pa se moram peljat do njega, 30km v eno smer, in gubim ze eno uro voznje, potem pa sem tam lahko do dve ure in nazaj domov. Skratka katastrofa.
Oce v meni nenehno vidi probleme, ki naj bi jih jaz delala. Pravi da ze dve leti hodim v prvi letnik, ce sem res tako BUTASTA, da nemorem naredit? Naj pustim,in si poiscem sluzbo.. tega pa ne zelim,jaz vem da bom naredila :). Ampak ker sem pod taksnim stresom, ker je vedno nekaj narobe, se doma se ucit ne morem.. njega ne morem vec pogledati v oci. Rekel je, da sem HUDIC, in da nemore verjet kaksnega hudica je narediu..
Ne vem v cem je tezava, govorit ne mores z njim, sam je izjavil da je on najbol pameten od vseh drugih, in posten clovek ki ga vsi spostujejo. Veliko se samohvali, in vrjame v to sam sebi..
Trenutno opravljam do izpitov studentsko delo, z denarjem pa nameravava s fantom opremiti zgornje stanovanje v njihovi hisi. Le tako bi lahko poskusila kot studenta skupaj zaziveti, si pomagati in skupaj uciti. Meni te stvari veliko pomenijo.
Moja mama.. ona je z ocetom ker pac “kaj bojo drugi rekl”.. verjetno, vsaj mi iz druzine tako to dojemamo. In ona se ne bo locila od njega, tako da opcijo da se resimo skupaj s sestro iz tega, lahko opustim, saj vidim da bo mama drzala z njim ne glede na vse.
Opravicujem se za tako dolg post, upam da mi bo kdo svetoval.. zanima me, bi vi starsu oprostili? Sprasujem se ce namrec delam napako. Jaz osebno, toliko let zamer,zaljivk, tega ne morem odpustiti. Tudi ko bom enkrat imela svoje otroke,njega ne zelim poleg.. enostavno ne morem. V meni se je pocasi zacelo razvijati sovrastvo do njega..je to sploh mozno? Cele problematike nisem pisala tu, je pa veliko hujsih stvari se bilo izrecenih in storjenih. Bi vi, na mojem mestu, oproscali taksne stvari? Delam narobe?

Najlepsa hvala tistemu, ki bo vse prebral in mi odgovoril!

Obupana

Ne vem no. A to, da bi avto in vse astronomske stroške v zvezi z njim žrtvovala za najem stanovanja, ti pa še ni padlo na pamet? Raje si v peklu in imaš avto?
Takih stvari res ne razumem. Ljudje gredo od doma pri 16, 17, da se rešijo takega pekla doma, še danes se kdo najde, to ni zgodba izpred 50 let. Ti pa raje kupiš avto … prioritete si pošlihtaj, pa bo takoj vse lažje.

Malo raztreseno vse skupaj, problem oče, problem faks, problem finance, problem nerazumevanje domačih za tvojo ljubezen, problem krivde in še in še.
Nekje je treba začet, nikakor pa pri vložku svojih! financ v hišo fantovih staršev. Še bolj boš zabredla. Ne išči rešilne bilke v nikomur! Sama si naredi plan, če te ima fant rad te bo podpiral in razumel. Zase vase nase, verjemi da potrebuješ malo egoizma in poguma. Odločno naprej punca.

nova
Uredništvo priporoča

Hvala za odgovor.
Avto, sem kupila takoj po dopolnjenem 18letu in opravljenem izpitu, z pocitniskim delom v nemciji(dva meseca poletne pocitnice) pri stricu. Avto je vrednosti 1500, registracija zanj pa 270. Zaenkrat sem ga lahko lepo vzdrzevala, avto pa sem si tako mocno zelela kot izpit. In sem ponosna sama na sebe, da sem si oboje placala sama s svojim delom. Stroski za najem stanovanja so nazalost preveliki. Tesko bi hodila redno na faks in poleg faksa placevala se te stroske. Ko pa si sedaj urediva s fantom stanovanje, bova imela minimalne stroske pa se to skupaj, se pravi gre na pol. Stanovanje pa bo urejeno nekje do junija, tako da se lahko trenutnega stanja doma resim samo takrat in nic prej. Je pa prislo par dni nazaj do tega, da je rekel naj odidem od doma. Sem ze spakirala pa vse, sedaj pa se hoce pogovorit in igrat normalno druzino. Meni, da se nisem dovolj stara da bi kar sla. Saj sem njegov otrok, in moram njega poslusat.

Hvala se za en odgovor. Ubistvu jaz ne bom vlagala svoja sredstva v to stanovanje.. le potem delila bi si stroske hrane, ostalo kar se tice stroskov je pa vse v okviru hise,imajo vse urejeno res minimalni stroski..
Fant me podpira, vendar pravi, da ne ve zakaj me oce tako zanicuje.. res je tesko. Zelim samo zdrzat se teh nekaj mesecev do selitve k njemu. Vem da me potem caka malo tezje zivljenje, ampak midva sva oba pripravljena vse sama in skupaj se ucit. Zelim si samo bit mirna pa srecna..

Avto so stroški še: bencin, servis, vinjeta, gume, izredna popravila. Zavarovanje plus cestnina plus tehnični in podaljšanje registracija – pride več kot teh 270 evrov. Sem prepričana, da te pride okoli 100 evrov na mesec, če preračunaš vse skupaj.

Če bi najela sobo kot sostanovalka, bi tudi v LJ prišla skozi s stroški vred za 200 evrov. Če bi prodala avto in se znebila stroškov, bi imela za leto in pol najema. Če imaš denar za vlaganje v nepremičnino fantovih staršev (torej za metanje denarja stran – si prepričana, da bosta s fantom skupaj do konca življenja), ga imaš tudi za najem.
Kot sem že rekla, prioritete. Tvoje so take, da si dala na prvo mesto avto.

Gospa, se ne strinjam z vami. Ni avto moja prioriteta. Ga pa rabim, ce zelim delat, in delam ze od 15leta. Sem se zmotila ja, samo zavarovanje je 270 in cestnina okrog 90. Sem si to placala. Prav tako tudi vaeno voznjo ki stane 125eur. Je ze za mano. Vecjih stroskov popravil na avtu nisem imela, sicer pa nevem zakaj ste se v taksni temi naslonili ravno na avto. Avto je danes nujno potreben, od starsev nikoli nisem dobila avto na “posojilo” za par ur, niti me sami nikoli niso hoteli kam peljat, kaj sele pridit me iskat. Imam res hvala bogu minimalne stroske z njim, in nazalost ne more od mene. Ga rabim za prevoz do faksa in do sluzbe.
In se ne strinjam tudi s tem, da bi dobila lahko tako poceni stanovanje v najem.. poleg teh 200 ce ze najema, bi imela se stroske hrane elektrike itd. Sem iskala tudi to opcijo pa nanese veliko vec kot vi pravite. Tudi kaksna studentska soba, je isto.. pa tud tesko jo je dobit.
Metanje denarja stran za vlaganje v fantovo stanovanje.. nikakor. On ga bo uredil saj se gre za njegovo stanovanje.

Ponavadi je tako, da si študentje zaželite predragega luksuza, to je predragega stanovanja.
Za redne študente so v ta namen študentski domovi.
Iz lastnih izkušenj vem, kako to gre. Pojdi v željene št.domove naravnost k hišniku in naj ti pove, katere postelje so prazne. Te si pojdi ogledat in cimro vprašaj, če te vzame za sostanovalko.
Nakar greš zopet do hišnika in mu poveš, da boš v tej sobi, naj ti jo pusti prazno.
Nakar greš še v pisarno, ki se ukvarja z oddajo sob, poveš, da se vseljuješ in kam, ter urediš vse potrebno.
Če odločbe še nimaš, najprej uredi to, potem pa kot je navedeno.

Drugače se moraš redno zaposliti in študij dokončati ob delu.
Kar pa ne boš, ker si denaroholik, nisi pa karierist.
Govorim iz lastnih izkušenj in enakih napak.
Brez dokončanega študija boš vedno na tem, kot si.
Fotra ne boš spremenila, lahko pa spremeniš le sebe.

Če te citiram iz tvojega prvega posta: Vem tudi zakaj nisem to lani opravila, umes sem redno opravljala studentsko delo, da sem si lahko vzdrzevala avto
Torej ti avto ne predstavlja tako malega stroška, kot se želiš potem nižje opravičevati…
In ja, se strinjam s postom višje: predelaj prioritetno lestvico.

In btw; študentka, ki piše “teško”? In ne enkrat, kar bi se štelo za tipkarsko napako…

Ker poleg dela hodim se na predavanja, lahko mesecno z delom zasluzim okrog 400evrov. S tem si pac placam okrog 80eur bencina, poloznico za telefon, nekaj malega dava v sparovcek, ostalo pa za hrano po faksu med faksom v sluzbi itd. Kot student nazalost nebi slo s stanovanjem v najem, delom, plus rednim faksom..

Dj ti men prvo razlozi zakaj bi sel sploh brat take creva?

Če te citiram iz tvojega prvega posta: Vem tudi zakaj nisem to lani opravila, umes sem redno opravljala studentsko delo, da sem si lahko vzdrzevala avto
Torej ti avto ne predstavlja tako malega stroška, kot se želiš potem nižje opravičevati…
In ja, se strinjam s postom višje: predelaj prioritetno lestvico.

In btw; študentka, ki piše “teško”? In ne enkrat, kar bi se štelo za tipkarsko napako…
[/quote]

Avto ni problem! Stroski so vsi bili redno in takoj poplacani. Plus servisi. Nevem kaj ste se vsi obesili na avto?

Ja, nisem se trudila sploh pisat slovnicno.

Tudi mene je zmotilo to, da si toliko delala za en k*** avto. Avto je luksuz, sploh ce si student. Ampak.saj razumem, avto je simbol tvoje neodvisnosti, odraslosti… lej, junij bo cez 3 mesece, do takrat pa hodi domov samo spat, komunikacijo doma zmanjsaj na minimum. Pozdrav in v svojo sobo. Skoncentriraj se na studij, odnose s starsi daj na stranski tir. Zdaj je vazno da naredis letnik in nic drugega. Tvoj oce je bedak, nic ne bo narobe ce ga kot takega obravnavas. Z odpuscanjem se bos ukvarjala 1x kasneje ce bo cas.

Stare kripe ne bo nikdar prodala za jurja in pol. Sanjaš.
Naj jo ima in vzdržuje, noben problem.

Problem ima, ker ne opravlja obveznosti na faksu, ki se maščujejo.
Odločiti se bo morala ali bo to opravljala ali vsem drugim rit odnašala, sama pa ostala večna študentka.
Ni vsaka Eva Irgl, ki jo njen pravi oče Janez Janša potrebuje v lastni stranki!

Ponavadi je tako, da si študentje zaželite predragega luksuza, to je predragega stanovanja.
Za redne študente so v ta namen študentski domovi.
Iz lastnih izkušenj vem, kako to gre. Pojdi v željene št.domove naravnost k hišniku in naj ti pove, katere postelje so prazne. Te si pojdi ogledat in cimro vprašaj, če te vzame za sostanovalko.
Nakar greš zopet do hišnika in mu poveš, da boš v tej sobi, naj ti jo pusti prazno.
Nakar greš še v pisarno, ki se ukvarja z oddajo sob, poveš, da se vseljuješ in kam, ter urediš vse potrebno.
Če odločbe še nimaš, najprej uredi to, potem pa kot je navedeno.

Drugače se moraš redno zaposliti in študij dokončati ob delu.
Kar pa ne boš, ker si denaroholik, nisi pa karierist.
Govorim iz lastnih izkušenj in enakih napak.
Brez dokončanega študija boš vedno na tem, kot si.
Fotra ne boš spremenila, lahko pa spremeniš le sebe.
[/quote]

Sem probala to s studentskimi domovi tudi, vse je zasedeno, pa tud cene so okrog 150evrov na mesec plus hrana. Meseca junija ali pa ze prej se bom tako odselila k fantu.
Ne zelim se zaposliti, ker zelim redno opraviti studij, gre se samo za to, da starsi ne sprejmejo tega da sem “zamocila”. To bom ze opravila te izpite, ni problem, ko bodo razpisani roki.
In ja res je, se strinjam s tem stavkom da lahko spremenim le sebe.
Hvala vam.

Saj to je problem, pri takem odnosu se skoncentrirat na studij..ker se enostavno ne mores.. pride v sobo ob 22zvecer,in do polnoci govori.. dobesedno..

Ja, pa vseeno ne vem, ce mogoce jaz njem delam krivico.. ampak nemorem cez te zalitve..

Saj to je problem, pri takem odnosu se skoncentrirat na studij..ker se enostavno ne mores.. pride v sobo ob 22zvecer,in do polnoci govori.. dobesedno..

Ja, pa vseeno ne vem, ce mogoce jaz njem delam krivico.. ampak nemorem cez te zalitve..
[/quote]
Ko pride v sobo mu lepo povej, da naj te ne moti ker studiras in ga pospremi ven. Ce ne bo uposteval pa uporabi kljuc. Upam samo, da ne bo kakega nasilja. Pa cimvec studiraj v knjiznici, domov pojdi cim kasneje.

Kaj ste se vsi obesili na kurcev avto. Avto je danes nuja sploh če hodi delat. Punca dela in je za svoja leta odgovorna. Koliko od vaših otrok si je samih plačalo izpit in sami kupili avto.? Kaj ste zdaj vsi neki heroji ko pa se ve da danes starši plačujemo otrokom izpite in avte. Doma finančnega zaledja nima kot večina študentov torej na starše ne more računati.
Kaj se delate pametne tuki..?
Punca čestitam da skrbiš sama zase. Glede faksa ne obupaj. Upam da vama uspe čim prej na svoje. Fotr je pa kot je zato to vzami v zakup. Srecno

Sem probala to s studentskimi domovi tudi, vse je zasedeno, pa tud cene so okrog 150evrov na mesec plus hrana. Meseca junija ali pa ze prej se bom tako odselila k fantu.
Ne zelim se zaposliti, ker zelim redno opraviti studij, gre se samo za to, da starsi ne sprejmejo tega da sem “zamocila”. To bom ze opravila te izpite, ni problem, ko bodo razpisani roki.
In ja res je, se strinjam s tem stavkom da lahko spremenim le sebe.
Hvala vam.
[/quote]

Otroci alkoholikov enako potrebujejo zdravljenje, kot sam alkoholik, če tega še ne veš.
Kot ti je bilo že rečeno, se osredotoči samo nase.
Za zdravljenje se pa pozanimaj, mogoče pri dr Andreju Kastelicu.
Koliko in kaj si zamočila, je le tvoj problem.
Študent, ki prvega izpita ne pade, ni pravi študent, zato lepo v miru opravi vse, kar se tebe tiče in najprej dokončaj študij. Glej le naprej! OSTALO NAJ POČAKA, TUDI OTROCI!
Ker ti potrebujejo urejeno in zrelo mater, torej po 25.letu!
Vse najboljše ti želim!

Sicer pa vsi ki mi pisete za avto, s tem sem zelela samo prikazat “kaksen otrok” sem.. in zato mi ni jasno zakaj se to dogaja, bi ze razumela ce bi pila,kadila,bla problematicna v srednji soli..tako sem jo pa koncala s pravdobrim uspehom. Kr mi oce skos govori da sm invalid, in da od mene nikol ne bo cloveka, ker sem nevzgojena in nekulturna. To je bistvo vsega. Hvala usejen vsem za odgovore, ne vem vec.

Ok, nastela si en kup tezav in karkoli so ti predlagali, ti ne gre.
Kaj pa, ce bi zacela iskati resitve namesto tezav in izgovorov?


Ko pride v sobo mu lepo povej, da naj te ne moti ker studiras in ga pospremi ven. Ce ne bo uposteval pa uporabi kljuc. Upam samo, da ne bo kakega nasilja. Pa cimvec studiraj v knjiznici, domov pojdi cim kasneje.
[/quote]

Veste kaj mi potem rece? Ti tko al tko studiras ze dve leti za eno leto(imam samo dva predmeta za opravit), ce sm res tko butasta. Da on bi zdauni naredu,ne narwdu ampak diplomiru..sam pa nima diplome drugac..
Ja tud nasilje je ze blo, vse je blo…


Ker je sama napisala, da ponavlja letnik zaradi avta, hkrati pa trdi da avto ni problem.

Koncno en odgovor, ki mi da vedet da ne delam narobe. Res sem si zelela bit cimprej samostojna.
In ja, tud starsi mi nebi mogl privoscit niti izpita, tud faks vpisnino si sama placam.
Ne bom obupala, imam fanta in imava isti cilj, in ga bova skupaj dokoncala. Zeliva se vsaj diplomo, potem pa lahko pride zaposlitev.
Najlepsa Vam hvala res!


Ker je sama napisala, da ponavlja letnik zaradi avta, hkrati pa trdi da avto ni problem.
[/quote]

Se opravicujem ampak ne ponavljam letnika. Sem evidencno vpisana(saj nisem zelela s ponavljanjem izgubiti absolventa). In lahko vseeno opravljam le manjkajoce izpite. Torej dva. Ni pa avto krivec za to? Avto imam ze tri leta. Krivo je to, da sem pac veliko delala, da sem si lahko placala poloznico za telefon, kupila za oblect, jedla na studentske bone(tud to nanese vsak dan, ce nimas vsak dan doma prpravlenga toplega obroka kot nekateri), tud sestri sm kupla velik za oblect. Tko da ne, ni avto kriv za moja dva manjkajoca izpita..

New Report

Close