Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek mož ter njegov prijatelj

mož ter njegov prijatelj

Ok, danes imam slab dan, misli mi begajo, čas imam in…. Vsekakor pa kakšna analiza kdaj tudi ne škodi. če je v mejah normalnega.
Torej – mož ima nekaj časa prijatelja (oz znanca, kakor mu on reče). Dobita se na kavi, včasih sta tudi skupaj delala…Celo družinsko smo se družili, dokler – si ni zgodilo nekaj zame neprijetnega. Ima super ženo, otroka, vendar jo že leta vara. Vse sem nekako še sprejemala, dokler ni poskusil v te vode vpeljati tudi moža. Takrat sem pa povzdignila glas. Mislim, da sem zadevo odkrila ravno pravi čas, čeprav so se njihova druženja (teh varalic) vlekla kar precej časa. Celo s tem njegovim prijateljem sva prišla v besedni dvoboj, da naj on dela kar želi, v moj zakon pa naj ne prinaša zdrah. Milo rečeno je bil celo nesramen do mene, skoraj jokal možu kakšna sem… Z možem sva se pogovorila, razrešila stvari, prosila sem ga, da glede na vse, naj si najde kaj boljšega za prijatelja. In res – dve leti sva imela super zakon, nato…se mu je ponovno vsilil ta “prijatelj”. Mož se je ponovno spremenil. Ne pogovarja se več z mano, ponovno imava vsak svojo družbo – moji ga ne zanimajo, jaz med njegove ne spadam. Ko sem mu pred dnevi omenila kako so se zadeve ponovno spremenile, odkar je spet v kontaktu s tem človekom, ter zakaj, če ve moje želje, da ve, kako je bil nesramen do mene ta ” njegov prijatelj”, je bil mož tiho, nato je rekel da pač službeno morata. OK, ampak zakaj potem vsak vikend, ob prostih dnevih, ob večerih visi na telefonu z njim, mu ne reče da sedaj ni v službi….? Mene moti, za moža je samo službeno. Kljub prošnjam, da potem naj rešujeta med delovnim časom, ne v privat ter večernih urah. Enostavno ne upošteva te želje, čeprav sam priznava, da so res bili odnosi med nama skoraj idealni, dokler spet ni prišel vmes on. Žal, njemu ne postavi mej, mojih želja pa tudi ne upošteva. Ne vem kaj si misliti, bo ponovno poskušal katero najti možu? Bo mož ponovno dovolil, da me bo žalil? Če mu je že spregledal, da me je pred leti žalil, očitno res možu nič ne pomenim, da ponovno prijateljuje z njim? Tudi službeno ne bi bilo potrebno, ima dovolj sodelavcev, kateri bi lahko kontaktirali z tem človekom, sam bi pa se umaknil. Ali vsaj meje postavil. Ampak ne – raje vidi, da sem sama razočarana, kot da bi njemu rekel odločen NE.

Kaj imas ti s tem prijateljem?
Nic.
Torej tvoj problem ni ta prijatelj, ampak labilni moz. Z njim resuj.

Ti to resno? Za težave v vajinem zakonu je kriv nekdo drug?
Za vajine težave v vajinem zakonu sta kriva samo vidva. Ti in mož. Tu nimajo drugi nobene krivde.
Mislim res ste ene čudne.
Sicer ponavadi se spravite na ženske, češ, da pecajo vaše čudovite može. In če mož vara, je seveda kriva ljubica, ne mož.
Ti pa greš še dalje. Nekega tipa kriviš v to, da bo tvojemu možu zrihtal ljubico? Si se sploh prebrala?
Mogoče pa je ta tip že ljubimec tvojega moža :). Pa ja, še vedno sta za vajine težave kriva ti in mož. Ne pa neke tretje osebe.
Saj pa tvoj mož ni nedonošenček, ki nima svoje pameti? Ali je res tak revček v glavo, da ga morata ti in njegov prijatelj usmerjat? NI zrela, samostojna oseba?

mene pa zanima, če ti sploh znaš brat???

tole je njen problem

Mož se je ponovno spremenil. Ne pogovarja se več z mano, ponovno imava vsak svojo družbo – moji ga ne zanimajo, jaz med njegove ne spadam.

in ja, verjetno je povod v tem tipu, vzrok je seveda v možu. jaz si sicer mislim, da je tale mož latentni biseksualec, ki mu je tale tip pač tako močno všeč, da mu ni sposoben reči ne in mu je trenutno njegova družba več vredna od družbe žene.
ker drugega normalnega razloga za tako obnašanje jaz ne vidim

mene pa zanima, če ti sploh znaš brat???

tole je njen problem

Mož se je ponovno spremenil. Ne pogovarja se več z mano, ponovno imava vsak svojo družbo – moji ga ne zanimajo, jaz med njegove ne spadam.

in ja, verjetno je povod v tem tipu, vzrok je seveda v možu. jaz si sicer mislim, da je tale mož latentni biseksualec, ki mu je tale tip pač tako močno všeč, da mu ni sposoben reči ne in mu je trenutno njegova družba več vredna od družbe žene.
ker drugega normalnega razloga za tako obnašanje jaz ne vidim
[/quote]

Povsem ok sem prebrala in ja, še vedno vidim edini problem: težava je med možem in ženo.
Razen, če je mož nedonošenček in ne zna s svojo glavo razmišljati.
Tudi, če je tisti prijatelj njegov ljubimec, je še vedno kriv mož, ne tisti prijatelj.
In ne, nima žena kaj jaskat prijatelju. Svoje zakonske težave se rešuje z možem.

Glede na opis imam občutek da tvoj mož večere na telefonu preživi s kakšno sexi žensko, ne pa s tem frendom. S tabo se ne pogovartja, dela svoje plane, na telefonu je skoz, ločeno se družita s prijatelji. A ti še ni jasno da te vara. Tvoj mož. Ne tist frend, to bitko si že izgubila, in bolj kot boš pritiskala slabše bo.

Moža vprašaj kakšna čustva je razvil do tega Prijatelja. Zakaj mu je prijatelj pomembnejši od zakona..
Se strinjam zgoraj je nekdo napisal da ni problem v prijatelj ampak v tvojem možu. Tvoj mož se mi zdi je malo preveč navezan na tega prijatelja. Zakaj je tako pa je lahko več razlogov. Ni nujno da sta peedrA je pa tudi to ena izmed možnosti. Postavi mu tudi to vprašanje.

Mož te očitno ne spoštuje in mu je več do tega tipa, poleg tega pa je še labilen mucek, ki ne zna drugim reči ne. Vedno bo tak, ker poznam take tipe in ti lahko povem, da boš samo trpela. Odje.bi ga in bodi svobodna.

Moj bivši mož je bil isti. Vsak vikend, kdaj pa tudi med tednom s samskimi prijateljčki, do zjutraj. “Kao” v gostilni. Doma žena in dva otroka. Sem tudi jaz posumila da je latentni gej, saj doma ni bilo nobene akcije. Ma ne vem, zdaj je to za mano, kar naj prijateljuje…

eh, hebeš taki odnos, ki je odvisen od drugih ljudi


ko pa žena pride v bližino, začne govoriti o šraufanju avta?

Če druženje s tem prijateljem povezuješ z morebitnim varanjem in se je spet začel z njim družiti se moraš vprašati, ali si morebiti vzpostavila za moža takšne okoliščine, da bi lahko razmišljal o varanju? Ali dopuščaš možnost, da je mož količinsko in kvalitetno prikrajšan? Ali bi pritrdil, če bi ga vprašala, ali bi si želel več sex in če bi si želel tudi kakšno spremembo? Dejstvo je, da se ponavadi ravno tu skriva razlog, zakaj je moški prisiljen razmišljati o dodatnih možnostih.
Lp

s tem je tako, prijatelji so zelo pomembni življenjski faktor pri posamezniku. Ti, kot žena, si za tvojga tipa, samoumevna, avtorica, kolegi so pa tisti, ki so, pa niso, zdej ga maš, zdej ga nimaš, zato se ljudje tako prilagajajo kolegom. Če sta še poslovno povezana pa sploh, morta bit stalno priklopljena.
Če te je tip žalil pred možem in on ni reagiral s tem, da se bi umaknil s tabo vred od njega, more bit tvoj tip hudo podrejen proti njemu. Verjetno je poslovno odvisen od njega, po drugi strani pa, mogoče je imel prav, da te je žalil in se je mož strinjal s tem, sam se ti pa ni upal to povedat zaradi miru doma, ženske, znate pač določene stvari orng narobe razumet kot moški..
Kar se pa večernih pogovorov tiče, hja, zvečer so več al manj pogovori mišljeni kot predigra za akcijo v pojstli, malo neokusno je, da se pa tip s tipom, ki ima družino in je doma, ful dolgo pogovarja glih zvečer, da ne rečem, zadeto.
Če te mož kresne po pogovoru, se mu oprosti, če te ne, se je pa za zamislit.

Takšne vrste “prijatelji” stopijo v ospredje, kadar je treba nekomu ščititi hrbet. Po moje ima mož razmerje, prijatelj pa ga ščiti. To bi se dalo pojasniti tudi s tem, da je bil točno tak že pred časom, verjetno je takrat neko razmerje končalo. Po moje se ne druži s tem prijateljem, le za priročen izgovor ga uporablja, prijatelj pa ga v dejanjih podpira in mu drži štango. Varalice nasploh znajo stopit skupaj, ko je to treba.
Ampak to so zaenkrat predvidevanja, veš ne, na čem si, le slutiš lahko. Če sta bila prej dober zakonski par, potem predlagam, da moža opozoriš precej opazno, da naj bo pripravljen, da ne boš tolerirala njegovega početja, kakršno pač je. Brez siceršnjega najedanja začni urejati najprej vse za finančno osamosvojitev, če finance prenesejo, začni na glas iskati neko garsonjero za investicijo in “za vsak slučaj”, ker trenutno ne čutiš neke posebne varnosti v vajinem razmerju, za kar bo potrebno najeti kredite za finančne presežke, kar lahko malce omeji svobodo gibanja naokoli. Postani povsem samostojna pri vzdrževanju in servisiranju svojega avta, plačevanju stroškov, skratka, pokaži na vsakem koraku, da brez njega povsem zmoreš. Družbo očitno imaš svojo, povečaj torej aktivnosti, ki bodo vključevale tudi tvojo odsotnost, če imata otroke, naj prevzema več odgovornosti za njih. Mož mora začutiti, da ga ne potrebuješ za vsako ceno in da tudi ne nameravaš plačati vsake cene, da ostane s teboj.

To so večne floskule in le redko pravi razlog za skoke čez plot. Ravno te dneve opisuje en 55 letnik, ki ga je žena imela še preveč rada, on pa je iskal svobodo drugače in drugje. Problem je samo v tem, da ko se enkrat ločiš, pristaneš na tržišču v košu z večinoma takšnimi, ki so si en zakon že zapravili, pa je verjetnost, da si bodo še enega, kar precejšnja. Tale se pa verjetno ne goni okoli s tem prijateljem. Dejstvo je, da je svojo energijo preusmeril na neki točki izven zakonskega življenja.

Kot moški bi rekel da pretiravaš. Kaj misliš da je žensko kar tako lahko dobiti kot ta prijatelj od tvojega nabija? ja zdaj bom pa varal. Ah, bedastoče. Tvoj je samo osamljen, nima nobenega da bi se družil izven zakona. Zato je pač zdaj ta popularen. Ene ženske bi kar diktirale s kom se kdo druži. Pa kaj mislite da ste. Jokcaš zdaj tle, ker ne upošteva tvojih želja. Alii ti upoštevaš njegove? no vidiš. Samo zahtevate in zahtevate, potem pa še tisto ker si mož želi, omejujete. In potem pač gremo, ker na določeni točki imaš vrh glave. vem kaj govorim ker sem bil na tem. Se je popravila precej.

mene pa zanima, če ti sploh znaš brat???

tole je njen problem

Mož se je ponovno spremenil. Ne pogovarja se več z mano, ponovno imava vsak svojo družbo – moji ga ne zanimajo, jaz med njegove ne spadam.

in ja, verjetno je povod v tem tipu, vzrok je seveda v možu. jaz si sicer mislim, da je tale mož latentni biseksualec, ki mu je tale tip pač tako močno všeč, da mu ni sposoben reči ne in mu je trenutno njegova družba več vredna od družbe žene.
ker drugega normalnega razloga za tako obnašanje jaz ne vidim
[/quote]

takoj pomislila na to bisexual in že gori je ena omenila. Zakaj bi njemu tako ustregel vedno res. Razlog obstaja.

Bodi odsotna na večere, za vikende, dobi si promiskuitetno prijateljico, ki na glas govori, da je seks z enim brezveze in da je treba življenje izkoristit. Nato se zrihtaj, naparfumiraj in pojdi s to prijateljico ven, domov pa pridi ponoči enkrat malo okajena.

Seveda je problem tvoj mož in ne njegov prijatelj ali kdorkoli že. Možek je copata in ti si mu samoumevna. To mišljenje moraš spremeniti, pa ali bo sam poštekal ali pa bosta končno šla narazen.

New Report

Close