Forum.Over.Net

Starševski čvek

Postavite nemogoče vprašanje in dobili boste neverjetne odgovore! Anonimno in brez registracije. Največje slovensko virtualno mesto. Če ni objavljeno v tem forumu, se ni zgodilo!

20 letnica mature - nekoč slabi odnosi - kaj pa danes?

Default avatar

ne vem če bi

Imamo 20 letnico mature pa ne vem ali bi šla ali ne.
Tisti, ki ste bili neki grdi rački, nekak nezaželeni za družbo v SŠ, hodite na obletnice, se je po toliko letih kaj spremenilo?
Jaz sem bila vedno nekak tisti ta odvečni člen. Nisem se dobro počutila v razredu. Sicer sem bila dobra za to, da so prepisovali od mene, da sem jih inštuirala, ampak drugače so me pa pozabili. V bistvu sem bila fajna samo takrat, ko so me rabili. Drugače pa nezaželena. V glavnem čisto bedno sem se počutila v razredu. Se prašujem, če se take stvari spremenijo po toliko letih ali bo še ista beda?
Default avatar

gvakamola

Mene ne bi vleklo mednje. Škoda časa.
Default avatar

Ne bi šla

Sem imela približno enako situacijo. Ko sem se odselila, se nikdar nisem obrnila nazaj.
Škoda časa.
Default avatar

zlobnica

Jaz bi na tvojem mestu šla. Zrihtaj se, pojdi si naredti mejkap, obleči se v nulo - pa pojdi opazovat zrejene, zanemarjene avše, ločene in zoprne, neuspešne v življenju... in vampaste dedce.

Govorim iz izkušenj :)
Default avatar

upo rabni škoime

Dve možnosti:
- rečeš si, zakva vraga bi šla gledat modele, ki me nekoč niso šljivili pet posto
- rečeš si, zanalašč grem, da jim dokažem (tebi sami se menda ni treba dokazovati), da je siva miška uspela v življenju.

Jaz se navadno odločim za opcijo 1, ker se mi ni treba dokazovati pred nikomer.
Default avatar

sošolke

Po mojih izkušnjah se nič ne spremeni. Na žalost. Tudi sama sem mislila, da mladostne kregarije, zamere, folšija.. bodo nekoč pozabljene in preživete. Ni res. Na obletnici, se so sošolke pogrupirale točno po enakih skupinah, kot v šoli in tako je bilo ves večer. Nič se niso odprle, da bi vsak govoril z vsakim, si povedali življenske poti in izkušnje. Sicer smo bili čuden razred, samih deklet-niti na maturantski izlet se nismo mogli zmenit kam in kdaj gremo in smo ostale doma.
Sem vsaj dobro jedla.
Default avatar

ne vem če bi

Hja, včasih sem fantazirala, da bom šla na eno obletnico samo zato,da se pokažem, da mi je uspelo v lajfu. Da nisem več tisti grdi nezaželeni raček. Ampak sprememba v laboda se žal ni zgodila.
Default avatar

Poldečka

ne vem če bi je napisal/a:
Hja, včasih sem fantazirala, da bom šla na eno obletnico samo zato,da se pokažem, da mi je uspelo v lajfu. Da nisem več tisti grdi nezaželeni raček. Ampak sprememba v laboda se žal ni zgodila.
pa se tudi verjetno nikoli ne bo.
Default avatar

beja

Hehe, enako. In se tudi nikoli ne bo, žal se bom morala sprijazniti s svojo (pod)povprečnostjo. Sem se samo zredila od takrat, same službe za določen čas v neuglednem poklicu, niti otrok nimam ... nič za pokazat. Večina pa jih ima dobre kariere (smo iz "tabolše" gimnazije), družine, v uglednih poklicih. Po drugi strani pa, zakaj bi hotela impresionirati ljudi, s katerimi nimam nobenega odnosa niti jih sicer ne videvam ali srečujem v vsakdanjem življenju.
Default avatar

vprašanje je

Vprašanje je, ali so te res odrivali, se pravi načrtno iz zlobe, ali si le ti imela tak občutek, ker te mogoče niso vsakič povabili zraven?

Ker zadeva gre v obe smeri. Če se ti nisi dobro počutila, so to tudi drugi občutili in te enostavno niso vabili zraven?

Ne vem, no. Meni se zdi hudo otročje neko projeciranje nekih zamer in občutkov pred 20 leti na sedanjo situacijo.

Pri nas smo tudi bili en smotan razred, pa se imamo na obletnicah čisto lušno.

Če pa že greš tja z občutkom, da si nezaželena, potem boš z istim občutkom z obletnice tudi odšla.
Default avatar

Nič ne dosežeš

zlobnica je napisal/a:
Jaz bi na tvojem mestu šla. Zrihtaj se, pojdi si naredti mejkap, obleči se v nulo - pa pojdi opazovat zrejene, zanemarjene avše, ločene in zoprne, neuspešne v življenju... in vampaste dedce.

In kaj s tem dosežeš? Take se zavoha na daleč in izpadejo še bolj patetično.

Zakaj se sploh ukvarjati z ljudmi, s katerimi si 20let nazaj preživljala nek ne prijeten čas in potem nič več???

Zakaj čutite tako potrebo, da se morate dokazovati drugim? Samo sebi odgovarjate in če čutite potrebo po dokazovanju drugim, potem s sabo niste zadovoljni.
Default avatar

prerasti

20 let je dovolj časa za to, da prerasteš najstniška občutja. Kaj se sploh obremenjuješ z nekimi ljudmi iz preteklosti? Lepo sporočiš, da se žal zadeve ne moreš udeležiti in to je to. Če bi si zelo želela iti, ne bi postavljala vprašanja na forumu.

Pa samozavest je treba najti v tem, kar si, ne. v želji, kako boš enkrat popolna. Po moje si prav ena fajn punca in skrajni čas je, da se tega začneš zavedati. Za začetek začni živeti v sedanjosti in se osredotoči na odnose z ljudmi, ki si trenutno v tvojem življenju. Se tudi med njimi počutiš taki kot med nekdanjimi sošolci? Kdaj se počutiš res sproščeno - z najboljšo prijateljico, s partnerjem, ko si sama ali tudi to ne? Zakaj se imaš za grdega račka - človek si z vsemi dobrimi in slabimi lastnostmi, pozabi na pretekle zamere, sprejmi se in glavo gor, da boš lahko nekdanji sošolki, ko jo boš čez pol leta srečala v mestu brez problema rekla in brez iskanja izgovorov rekla, da si hvaležna za povabilo, a da tebi do takih druženj ni.
Default avatar

hja no

Odnosi bodo podobni, ker značajsko najbrž ni nihče od vas bistveno spremenjen. Spremenjeni so mogoče samo pogledi na določene stvari, odvisno kaj je kdo dal skozi.
Nekateri so boljši v enih stvareh, drugim so druge šle boljše kot večini. V družbi, ki je nagnjena k temu, da stalno išče neke primerjave, meni ni prejetno. Za ene stvari kasiram fovšijo za druge privoščljivost. Le kdo to rabi?

Ker se očitno boleče primerjaš z drugimi, moraš popraviti sebe, ne drugih. Živjo jim pa le pojdi rečt, če imaš čas.
Default avatar

swan like

no, jaz sem pa šla na menda 10. obletnico, spoznal me ni nihče, ker sem imela 15 kil manj, blond lase... skratka, bila sem popolnoma drugačna, tudi zadovoljna sama s sabo in s tem, kako izgledam, ampak obletnica zaradi tega ni bila čisto nič boljša, kot če bi bila ista grda račka, kot na gimnaziji.

od takrat dalje ne hodim več na obletnice.
Default avatar

zrihtaj se in pokaži

zlobnica je napisal/a:

Točno to jaz naredim. Sem uspešna, precej premožna in dobro zgledam, imam dobro družino, dva uspešna otroka. Ni hujšega za hohštaplerske sošolke, ki so bile takrat bog i batina.
Default avatar

drvar86

Sem šel na 10 obletnico mature... v razredu v osnovni šoli sem se počutil enako kot avtorica teme.... sem pa začutil kar drug, boljši odnos, nekateri še vedno hladni, z nekaterimi pa mnogo boljši odnos. seveda pa sem se zrihtal kot se šika. Avtorica probaj, bo pa samo večerja, mal pokomentiraš in pole greš... pač ne se obremnjevat.
Default avatar

otročje

zrihtaj se in pokaži je napisal/a:
zlobnica je napisal/a:

Točno to jaz naredim. Sem uspešna, precej premožna in dobro zgledam, imam dobro družino, dva uspešna otroka. Ni hujšega za hohštaplerske sošolke, ki so bile takrat bog i batina.
Zelo otročje.
Default avatar

ne vem če bi

vprašanje je je napisal/a:
Vprašanje je, ali so te res odrivali, se pravi načrtno iz zlobe, ali si le ti imela tak občutek, ker te mogoče niso vsakič povabili zraven?

Ker zadeva gre v obe smeri. Če se ti nisi dobro počutila, so to tudi drugi občutili in te enostavno niso vabili zraven?

Ne vem, no. Meni se zdi hudo otročje neko projeciranje nekih zamer in občutkov pred 20 leti na sedanjo situacijo.

Pri nas smo tudi bili en smotan razred, pa se imamo na obletnicah čisto lušno.

Če pa že greš tja z občutkom, da si nezaželena, potem boš z istim občutkom z obletnice tudi odšla.
V bistvu je bilo tako. Sem bolj nedružabna, introvertirana. Ampak to ne pomeni, da ne želim sploh nobene družbe. Je pa tako, da nisem nikoli nekaj žurala,popivala, nisem hodila z njimi po diskotih. Pa bila sem iz revne družine, doma totalni kaos, slabe razmere. IN potem se niti nisem mogla vključiti v dejavnosti, ki so jih drugi prakticirali (v mislih imam recimo športne treninge, glasbeno, izlete, tečaje), ker ni bilo doma denarja. Niti nisem imela oblačil pravih znamk in pri nas v razredu je bilo tako, da so bili kaj vredni tisti, ki so bili oblečeni v prave znamke. Pa, da so imeli starši pravi avto pa da so hodili na prave dopuste (jaz pa sploh nikamor). In potem preprosto nisem pasala zraven. Razen seveda, ko so rabili mojo pomoč, ker sem bila odličnjakinja, so me vestno koristili za inštrukcije, prepisovanje in podobno.
Vedno sem ostajala tista, ki nima s kom sedeti na busu, v razredu, razen, če je kdo drug tudi ostal brez soseda, potem sem bila dobra. V glavnem bedno. In sem si potem vedno želela, da bi enkrat prišla samo zato na obletnico, da bi pokazala, da sem uspela v življenu.
Pa žal nisem uspela :(. Predstavljala sem si, da bom nekoč fejst za pogledat, ker so se nekoč norčevali iz mene, da sem grda pa še vedno nisem privlačna. Želela sem si, da bi bila uspešna v službi pa tudi nisem. Faks sem sicer končala, ampak to ga je tudi večina ostalih.
Default avatar

ne vem če bi

zrihtaj se in pokaži je napisal/a:
zlobnica je napisal/a:

Super to, da jim tako pokažeš :).
Default avatar

boljše ne it

Če se kot razred niste razumeli, ali pa pač samo z nekaterimi se jaz na silo tam na to večerjo ne bi spravljal. Škoda časa in živcev, ker dostikrat so te večerjice parada hinavščine in gledanje komu je bolj uspelo v življenju in komu ne, naslajanja in opravljanja namesto da bi bilo neko pristno druženje s spominjanjem na stare čase.