Forum.Over.Net

Starševski čvek

Postavite nemogoče vprašanje in dobili boste neverjetne odgovore! Anonimno in brez registracije. Največje slovensko virtualno mesto. Če ni objavljeno v tem forumu, se ni zgodilo!

Socialni delavci pomoč

Default avatar

zaskrbljenastud

Mi lahko prosim kdo bolj "po domače" napiše pogoje za pridobitev državne štipendije? Po domače, zgolj gola dejstva?

Gre se za to, da do sedaj nisem imela nikoli, ker so moji starši očitno dobro plačani, ampak se stvari spreminjajo zaradi službe enega izmed njiju in me zanima, ker sem sama brez denarja, študentka..iščem delo preko študenta, ampak ta čas me zanimajo torej kateri so pogoji za pridobitev štipendije--dejstva, ne pa kopirani birokratski oz formalistično napisani stavki..

Pa prosim ne se delat norca iz mene kot se večina na tem forumu, čim objaviš vprašanje...
Default avatar

Peachess

Sprintas si vlogo za drzavno stipendijo in jo posljes na CSD :)
Default avatar

zaskrbljenastud

Ok, to razumem, hvala... ampak mene zanima, če mi lahko kdo že prej pove:
- do česa (kar si lastijo moji starši) konkretno imajo dostop oz. vpogled ?
-imajo vpogled tudi v moj osebni račun in ali to vpliva na odobritev?
-ve mogoče kdo meja pri odobritvi plač staršev?
-se brat/sestra, ki ni več polnoletna oz. ima npr 26 let šteje v plus v tem primeru ali sem na slabšem, ker se niti ona več ne šola redno?
Default avatar

6950

Štejejo se vsi člani gospodinjstva. Imajo vpogled v vse vaše račune. Cenzus za pridobitev je objavljen na spletni strani ministrstva.
Default avatar

Pošlji

Pošlji pa boš videla. Vpogled pa imajo do najmanjših malenkosti, tudi prenose denarja na računi itd. Ampak vseeno, probat ni greh
Default avatar

Zaskrbljenastud

Pošlji je napisal/a:
Pošlji pa boš videla. Vpogled pa imajo do najmanjših malenkosti, tudi prenose denarja na računi itd. Ampak vseeno, probat ni greh
-Kaj pa glede nepremičnin in npr nekega gozda al pa polja? Avtomatsko padeš ali kako?
-kaj pa glede avtomobila? Je slucajno neka finta da vozilo ne sme presegati dolocenega zneska?

Hvala za odgovore.. ampak to morajo starsi tudi izpolnit, ne?
Default avatar

Zaskrbljenastud

Pošlji je napisal/a:
Kar se tice prenosov na racunih sem 99,9% prepricana da nimajo neke veze, ker poznam veliko primerov, katerim starsi dvignejo ves denar iz racunov in imajo potem “kao” 0€ stanja, potem pa dajo vlogo za stipendijo in tudi razne finte s tistimi, ki imajo S.P ki si lahko nakazejo kot njim ustreza.. samo moji starsi nimajo S.P ampak so zaposleni v vecjih podjetjih... :/ moj racun je pa trenutno v minusu.. ko bi vsaj to gledali in ne nek kvazi brezvezen gozd/parcele...
Default avatar

Ni res

Za 30-60 dni nazaj lahko pogledajo prenose
Default avatar

Zaskrbljenastud

Ni res je napisal/a:
Za 30-60 dni nazaj lahko pogledajo prenose
Lahko ja ampak ocitno ne ker poznam 4 osebe katerim starsi pred oddajo vloge za stipendijo dvignejo ves denar iz racunov, nekateri starsi ali vsaj eden izmed starsev si prav tako dvigne in kljub temu dobijo odobreno stipendijo
Default avatar

Jhfh

Lepo izpolni vse kar mislis da maste.
3izpiske za nazaj
Ker avto mate letnik
Ce mas sestre ki so v sluzbi pa zivijo doma jih ne stejejo zraven.
Pa lepo poslji al po posti al pa pojdi osebno pa ti se vse povejo.
Kaj rabis. Osebno je se boljs. Ker bo videla da si v stiski pa se bolj potrudijo.
Default avatar

Trcb

Ocitno je da maste gozd
To moras zal tud napisat razn ce mate v tujini.
Ce sama ves kaj mate pa starsi ti morjo dat 3izpiske od place.
Pa ti svoje.
Lahko pa tud tkole nardis.
Pojd na obcino in prijavi svoje gospodinjstvo v isti hisi.
Pol pa bodo sam tebe uposteval.
Default avatar

Zaskrbljenastud

Jhfh je napisal/a:
Lepo izpolni vse kar mislis da maste.
3izpiske za nazaj
Ker avto mate letnik
Ce mas sestre ki so v sluzbi pa zivijo doma jih ne stejejo zraven.
Pa lepo poslji al po posti al pa pojdi osebno pa ti se vse povejo.
Kaj rabis. Osebno je se boljs. Ker bo videla da si v stiski pa se bolj potrudijo.
Izpiske od? Hvala za prijazen odgovor:)
Skrbi me, ker do sedaj smo bilo kar dobro situirani, samo sedaj je drugace.. in tudi me skrbi ker avta sta 2, en je celo kupljen lani nov, en je pa ze nekaj let starejsi.. verjetno na to vse vpliva:/ samo kaj mi to pomaga, ces sem js brez denarja? Vem da si marsikateri misli, da ne delam nic ampak sem delala in takrat nisem starse prosila niti za cent, sedaj studiram stran od doma in mi faks vzame veliko casa, iscem delo preko studenta 2-3x na teden, ce bom lahko nasla.. trenuten znesek na mojem racunu je -198,36€ .. in boljse da moji ne vejo, ker so ze tako ali drugace obremenjeni... vsi mislijo kako mi je fajn, pa ne mislit da zapravljam za brezvezne stvari.. ne kupujem si novih cunj, smink vsak mesec kot nekateri pa ne kadim, ne pijem, nimam svojega avta kot cela rozna dolina.. marsicemu se odrecem :( in se na tezkem faksu sem...ne zelim pasti letnika zaradi tega, ce si najdem delo prek studenta.. ah:(
Nimam in nikoli nisem imela stipendije.. vedno sem imela denar dokler nisem prisla na faks.. in zdej komaj shajam, denar porabim za hrano in osnovno higieno in kaksno knjigo/printanje.. ne hodim na nohte/trepalnice/brezvezne pijacke... in minus na racunu skoraj 200€ pri komaj 19ih letih.. in pol mi drzava ne bo dala niti 30€ stipendije zato kr mamo nek gozd tam bogu za hrbtom pa novejsi avto kupljen brez lizinga, ker moji kupijo kadar imajo ne pa neke obroke.. in to kadar kupijo neko stvar sploh vecjo imajo polno let..vcasih se zjokam ko me je sram da ne pridem do 0€ na racunu.. zmeraj minus od kar sem v Lj..
Default avatar

saj so ti rekli

Prijavi svoje gospodinjstvo v isti hiši.
Potem se bo upoštevalo samo kar je tvoje in tvoji dohodki.
Očitno je, da ga imaš.Saj sama skrbiš zase.
Default avatar

Ritka55

Zal ne bos dobila. Ze zaradi avtov.
Zakaj ne bi res prijavila svoje goapodinjstvo. To ne rabis nevem kaj.ni zakompliciran. Pa hitr urejen.po netu si mal preber.
To da mas -na racunu.to pa res ni nic kej tazga. Cez 5let bo vse pozabljen. Ne se tako bat zivljenja.
Jz imam - 2000evrov res dvatisoc evrov minusa. Bom ze nekak.
Upam da ti doma dajo kaj denarja in da se zastopis z njimi. Starsi.
Mogoce bi pa se doma se zmenila da jim kaj pomagas za kak evro. Npr. Prestrihat okna.zastihat vrt.
Poskusi jim predlagat.ali pa starim sosedam v trg skocit. Pac kar koli.
Ce za vikend zasluzis 5e imas ze za prevoze do lj. Npr
Default avatar

Ritka55

Od kod pa si .
Lastno gospodinjstvo prijavi.
Drugace ne bo slo.
A zivis v najemu al student al se vozis domov.izpiske pa rabis place mamine . oz svoje kar mas na racunu. Za 3 mes nazaj.
Sam tko reces na banki.
Rabim izpiske za 3mes nazaj za socijalno. Dobis takoj
Default avatar

Zaskrbljenastud

saj so ti rekli je napisal/a:
Prijavi svoje gospodinjstvo v isti hiši.
Potem se bo upoštevalo samo kar je tvoje in tvoji dohodki.
Očitno je, da ga imaš.Saj sama skrbiš zase.
Ali to vpliva na karkoli za njih, ce prijavim svoje gospodinjstvo? Hvala za odg!
Default avatar

Zaskrbljenastud

Ritka55 je napisal/a:
Zal ne bos dobila. Ze zaradi avtov.
Zakaj ne bi res prijavila svoje goapodinjstvo. To ne rabis nevem kaj.ni zakompliciran. Pa hitr urejen.po netu si mal preber.
To da mas -na racunu.to pa res ni nic kej tazga. Cez 5let bo vse pozabljen. Ne se tako bat zivljenja.
Jz imam - 2000evrov res dvatisoc evrov minusa. Bom ze nekak.
Upam da ti doma dajo kaj denarja in da se zastopis z njimi. Starsi.
Mogoce bi pa se doma se zmenila da jim kaj pomagas za kak evro. Npr. Prestrihat okna.zastihat vrt.
Poskusi jim predlagat.ali pa starim sosedam v trg skocit. Pac kar koli.
Ce za vikend zasluzis 5e imas ze za prevoze do lj. Npr
Najlepsa hvala za prijaznost.. vsak nasvet mi prav pride.. nebi me skrbelo, ce bi imela mesecne prilive, tako pa tisto kar mi dajo porabim za hrano vecinoma.. in tudi ce se minus spremeni za nekaj eur proti +, se potem porabi in isti problem.. mi je zal da sploh imam moznost limita.. se bom pozanimala o tem, da bi prijavila svoje gospodinjstvo.. ne zelim svojih starsev obremenjevati se z denarjem, saj mi dajo za hrano, nisem pa tak tip da bi prosila da rabim se dodatno. Za prevoz ni problem ker imam subvencionarin tako kot vsi, ki studiramo izven domacega kraja.. vsaj tukaj ni tako strogo:(
Default avatar

Zaskrbljenastud

Ritka55 je napisal/a:
Od kod pa si .
Lastno gospodinjstvo prijavi.
Drugace ne bo slo.
A zivis v najemu al student al se vozis domov.izpiske pa rabis place mamine . oz svoje kar mas na racunu. Za 3 mes nazaj.
Sam tko reces na banki.
Rabim izpiske za 3mes nazaj za socijalno. Dobis takoj
Studiram v Ljubljani, od doma imam 1h z avtom
Veste mogoce ce vpliva to na karkoli ce prijavim lastno gospodinjstvo? Kaksne so kaj omejitve/zanke?
Izpiske dobim samo na taksen nacin da grem osebno v banko?.. se ta udarec:( da vidi moj minus tista, ki tam dela..
Default avatar

žal

Na žalost ti ne morem dati nobenega nasveta v zvezi s štipendijo.
Ne sekiraj se preveč z minusom na računu (saj vem,bedno se sliši,lahko je govoriti) imaš šele 19 let in si še študentka brez dela (pohvalno da ti uspeva,glede na to da si večino sama financiraš) kolega jih ima 25 s stalno službo vsak mesec gre 150€ v minus,kako nevem.Sam nimam redne službe,le pridno delam kar se najde,kakšen mesec nič drugič več,finančno sem na boljšem čeprav povprečno manj zaslužim.

Kar ti hočem povedati in edini nasvet,ki ti ga lahko dam,je ta išči delo še naprej,ko nekaj najdeš primi priložnost,ko najdeš boljšo sprejmi to,kolikor le moreš prihrani,če je 2€ je 2,če je 5€ je 5,počasi daleč prideš a le z veliko mero ustrajnosti in redom.Včasih si le privošči kakšno malenkost,ampak (zame) zlato pravilo,vedno dajaj nekaj na stran,varčuj tudi ko prideš na boljše,varčuj in teh težav neboš več imela.
Default avatar

Ritka55

Ne more te bit sram zarad minusa.
A se ne zavedas da vsi k stojimo v banki v vrsti mamo minuse.
Ti imas drobiz za gospo iz banke.
Gospodinjstvo ce prijavis
Potem samo tebe preverjajo kaj imas kok imas itd.
Starsev in ostalih ne.
Se pa pozanimi .
Pa ne se velik za minus sekirat da ga una na banki vidi.
Ko bos edina potem pa te je lahk sram prej pa ne.