Forum.Over.Net

Starševski čvek

Postavite nemogoče vprašanje in dobili boste neverjetne odgovore! Anonimno in brez registracije. Največje slovensko virtualno mesto. Če ni objavljeno v tem forumu, se ni zgodilo!

Za katero glasbo Sazasu ni potrebno plačati nadomestila?

Default avatar

SAZAS

Ali morda kdo ve za katero glasbo ni potrebno plačati nadomestila Sazasu? Vem, da v to kategorijo sodi glasba več kot 70 let pokojnih avtorjev. Kako pa je z glasbo pod Creative Commons licenco?
https://creativecommons.org/

Vprašanje sem postavil in večkrat poslal na Sazas, ampak za enkrat odgovora še nisem dobil.
Default avatar

Mojca42

O super vprašanje. To tudi mene zanima.
Default avatar

Sazas

Namontiraš si tv v pos prostor in glasbo predvajaš prek tv- ja. Pa ti ne more noben nič. Ne sazas, ipf in niti zapm. Klinc jih gleda!
Default avatar

milaa

Ne bo držalo. Tudi za tv plačaš Ipf, ZAMP in Sazas. Če imaš nameščeno kakrsnokoli napravo na javnem mestu, je placevanje obvezno.
Če na koncertu v živo igraš avtorje že več kot 70 let pokojne, si oproščen plačila.
Default avatar

za mrtvega Vukova

in živega Thompsona. Ta Marko Perković je celo sam nalagal na splet samo, da je izzival Predina in Slovensko rdečo rep sceno.
Default avatar

Luka Debevec Mayer

Luka Debevec Mayer, Marko Perković Thompson, Miroslav Škoro... Vse, ki bojkotirajo Predinov Sazas.
Default avatar

Mmkkkk

Luka Debevec Mayer je napisal/a:
Luka Debevec Mayer, Marko Perković Thompson, Miroslav Škoro... Vse, ki bojkotirajo Predinov Sazas.
Če maš radio al pa stolp, je Vse en kaj vrtiš, morš plačat. Tud če maš ugasnjen radio. Preverjen!
Default avatar

prjatlca

Luka Debevec Mayer je napisal/a:
kaj ima Predin s Sazasom?
Default avatar

12101961s

In ne pozabite na rtv prispevek. Je tudi obvezen!