Najdi forum

Naslovnica Forum Zdravje Pediatrija Pediatrija Mehurček na ustnici

Mehurček na ustnici

Spoštovani,
mojemu 9 mesečniku se je včeraj proti večeru na sredini spodnje ustnice naredil mehurček. Sprva je izgledal, kot kakšen sesaljni žulj, rdeč in rahlo natečen, danes zjutraj pa je bil gnojen in boleč, velik cca 3×3 mm, direktno na sredini mehurčka pa je majhna luknjica (prilagam fotografijo) . Prav tako ima tudi rahlo povišano temparaturo in sicer zaenkrat 37.5 z odbitkom (merjeno v danki). Meseca januarja sva prebolela virozo z vročino, gnojnimi aftami in groznim slinjenjem. Dobila sva Daktarin gel s katerim sem ga danes po mehurcku tudi namazala. Njegova sestrica je včeraj dobila herpes in je bil v stiku, vendar kolikor vem, je to prehitro, da bi se herpes razvil?.. Zanima me, kaj bi to lahko bilo?
Hvala za odgovor.

[attachment=0]IMG_20180313_081045.jpg[/attachment]

~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~ Nikoli od otroka ne zahtevajte, da si mora vašo ljubezen zaslužiti. Naj mu bo najvarnejše zatočišče. ~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~

Verjetno gre za eno od virusnih okužb, ki povzročajo spremembe na ustni sluznici. Ker pa izgleda spodnja ustnica tudi otečena, je bolje, da otroka pregleda zdravnik.
Daktarin je zdravilo proti glivicam in popolnoma nič ne deluje pri teh virusnih okužbah (kot je tudi herpesvirusna okužba oz. aftozni stomatitis in sploh vse izpuščajne zadeve v ustih, razen oblog pri dojenčkih).

Lp (še vedno) Tanč; Pediater je odvetnik otroka. Vedno se vpraša: "Ali je to in to za otroka dobro?" ne glede na interese, mnenja, prepričanja drugih.Everything will be OK in the end. If it`s not OK, it´s not the end yet. In seveda: UPORABLJAJTE ISKALNIK!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! ISKALNIK JE ZAKON!!!

Ja res je, ustnica je natečena in to čedalje bolj. Začel se je tudi precej sliniti in odklanja vso hrano razen dojenja. Bomo obiskali pediatra. Hvala za odgovor.

~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~ Nikoli od otroka ne zahtevajte, da si mora vašo ljubezen zaslužiti. Naj mu bo najvarnejše zatočišče. ~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~

New Report

Close