Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek Hči si želi uhančke

Hči si želi uhančke

Kje v Ljubljani, kaj priporočate, odsvetujete? Stara je 9 let.

V zlatarni celje preluknjajo usesa. Ce si mislila to in ne zgolj nakup uhanov. Po preluknjanju dobis medicinske, vsaj mekoc je bilo tako. Vem da v zc vse svetujejo in razlozijo kako in kaj.

pa to luknjanje ušes je že iz mode. Raje jo spravi k pameti. Da ne govorim o problemih z gnojenjem.

https://www.stentime.si/blog/article/STUDEX-luknjanje-uses
BTC hala A, Citypark

Tudi naša jih bo dobila.
Za 18.rd.
Nameravamo v ZLATARNO CELJE.

:))) a iz ušes je iz mode…?
menda raje luknjice v nos, ustnico ali obrv????

Raje ena zlatarna Celje in najprej zlat uhanček, da se navadi na kovino. 🙂

Si je deklica pač zaželela uhančke, ne pa pogriženo tablico iz jabolka 🙂

Ne moraliziraj no, saj pa ne sprašuje kam naj da svojo hčer tetovitat od glave do pet. Samo uhančke bi rada. Pa da so uhani iz mode tudi še nisem slišala 🙂 Ne poznam ene ženske, ki ne bi imela preluknjanih ušes. In večina nas je prve uhane dobila v otroštvu. In po tvoje je treba vse te punce spravit h pameti al kako? 🙂 Eh.. In tudi če se kaj zagnoji, ni to nobena resna težava. Se je pomoje že vsaki kdaj zgodilo.

Avtorica: mislim da ušesa luknjajo skoraj v vsaki zlatarni. Preluknjajo s pištolco, ki že avtomatično vstavi medicinski uhan, ki se ga potem nosi mislim da 14 dni, da se zadeva zaceli.

:))) a iz ušes je iz mode…?
menda raje luknjice v nos, ustnico ali obrv????

Raje ena zlatarna Celje in najprej zlat uhanček, da se navadi na kovino. 🙂

Si je deklica pač zaželela uhančke, ne pa pogriženo tablico iz jabolka 🙂
[/quote]

Če te slučajno zanima, popolnoma v temo brcaš.
Luknje v ušesih pač niso več moderne, lepe pa itak nikoli niso bile. Kje drugje še manj. Nikoli jih nisem imela in nikoli jih ne bom.
Prav bolno se mi zdi, ko vidim dojenčka v vozičku pa ima preluknjani ušesi. Prvo kar mi pade na pamet je, da ima ubogi otrok skrajno primitivne starše. Tudi 9 leten otrok je premajhen, da bi odločil o taki stvari. Ali hoče biti vse življenje preluknjan ali ne. Naj počaka, da bo polnoletna. Takrat lahko s svojim telesom dela kar hoče in za posledice tudi sama odgovarja. Starši nimajo pravice odločati namesto otroka. Zdaj pa skačite v luft kolikor hočete vse ve, ki ste pohabile svoje otroke brez njihovega privoljenja.

Če te slučajno zanima, popolnoma v temo brcaš.
Luknje v ušesih pač niso več moderne, lepe pa itak nikoli niso bile. Kje drugje še manj. Nikoli jih nisem imela in nikoli jih ne bom.
Prav bolno se mi zdi, ko vidim dojenčka v vozičku pa ima preluknjani ušesi. Prvo kar mi pade na pamet je, da ima ubogi otrok skrajno primitivne starše. Tudi 9 leten otrok je premajhen, da bi odločil o taki stvari. Ali hoče biti vse življenje preluknjan ali ne. Naj počaka, da bo polnoletna. Takrat lahko s svojim telesom dela kar hoče in za posledice tudi sama odgovarja. Starši nimajo pravice odločati namesto otroka. Zdaj pa skačite v luft kolikor hočete vse ve, ki ste pohabile svoje otroke brez njihovega privoljenja.
[/quote]
Kakšen bes hihihi :))) brez potrebe z vaše strani.

Kdo pa piše o dojenčkihz uhani??? Sicer pa mama piše, da si hči želi uhančke in ne o paketu jointa :)))

Svašta…uhančke do polnoletnosti? A greš po Ljubljani in najstnice odete v vijola in zelene barve las s uhančki v obrvi….:) aja, ne v ušesa pač ne…ni moderno :)))

Moja hčerka se je odločila za uhančke, ko je bila z menoj v ZC, kjer sem kupovala uhane zase. Stara je bila 6 let. Jih je izbrala in naredili smo na licu mesta. 2 prodajalki sta sinhrono vstavili uhančka s pištolico vsaka v eno uho. Izi pizi. En uheljček se je čez kak teden res malo zagnojil, ampak smo z razkuževanjem zadevo rešili v treh dneh. Nikoli ji ni bilo žal. In v šoli so potem vse punčare brenčale okoli nje;-)

V Btcju Zlatarna Celje, pri 4-ih letih, si je tako zelela, nic bolelo, v obe usesi naenkrat s pistolco…vse ok, nikoli ni rekla, da jo boli in tudi zagnojilo se ni nic…

Če te slučajno zanima, popolnoma v temo brcaš.
Luknje v ušesih pač niso več moderne, lepe pa itak nikoli niso bile. Kje drugje še manj. Nikoli jih nisem imela in nikoli jih ne bom.
Prav bolno se mi zdi, ko vidim dojenčka v vozičku pa ima preluknjani ušesi. Prvo kar mi pade na pamet je, da ima ubogi otrok skrajno primitivne starše. Tudi 9 leten otrok je premajhen, da bi odločil o taki stvari. Ali hoče biti vse življenje preluknjan ali ne. Naj počaka, da bo polnoletna. Takrat lahko s svojim telesom dela kar hoče in za posledice tudi sama odgovarja. Starši nimajo pravice odločati namesto otroka. Zdaj pa skačite v luft kolikor hočete vse ve, ki ste pohabile svoje otroke brez njihovega privoljenja.
[/quote]

Spet en MON veleum… LOL kaj vse clovek tu prebere. Uhani so iz mode ja. Na MONu je vse iz mode, se najbolj zdrava pamet.

Spet en MON veleum… LOL kaj vse clovek tu prebere. Uhani so iz mode ja. Na MONu je vse iz mode, se najbolj zdrava pamet.
[/quote]

Uhane v ušesih majhnih punčk vidiš samo še v kakšnih ruralnih okoljih ali pač pri starših, ki izhajajo iz kmetov. Tako pač je. Je pa tud meni grozno videti majhne punčke s preluknjanimi ušesi.

Jaz sem si jih preluknjala pri 15 letih, pa mi je še danes žal, da sem si. Verjetno bi bilo bolj pametno, da bi mama vztrajala, da si jih lahko dam ob polnoletnosti, ker si jih takrat gotovo ne bi luknjala več.

Uhane v ušesih majhnih punčk vidiš samo še v kakšnih ruralnih okoljih ali pač pri starših, ki izhajajo iz kmetov. Tako pač je. Je pa tud meni grozno videti majhne punčke s preluknjanimi ušesi.

Jaz sem si jih preluknjala pri 15 letih, pa mi je še danes žal, da sem si. Verjetno bi bilo bolj pametno, da bi mama vztrajala, da si jih lahko dam ob polnoletnosti, ker si jih takrat gotovo ne bi luknjala več.
[/quote]

Tebi je grozno

Tebi je zal

To so tvoje izkusnje. Ti pa nisi merilo vsega in vseh. In ja, veliko je punck, ki si pri 9 letih zelijo nositi uhane. Ce jih ti ne poznas, jih pac ne.

Uhane v ušesih majhnih punčk vidiš samo še v kakšnih ruralnih okoljih ali pač pri starših, ki izhajajo iz kmetov. Tako pač je. Je pa tud meni grozno videti majhne punčke s preluknjanimi ušesi.

Jaz sem si jih preluknjala pri 15 letih, pa mi je še danes žal, da sem si. Verjetno bi bilo bolj pametno, da bi mama vztrajala, da si jih lahko dam ob polnoletnosti, ker si jih takrat gotovo ne bi luknjala več.
[/quote]

Ce bi uhane dala ven, ves se zarastejo tudi in jih ne bi bilo vec. Res nekaj kar ti mora biti hudo zak. Jaz imam preluknjane od malega nekje cca 6leta, pa nismo s kmetov in sem ze krepko odrasla in ni ni bilo nikoli zal.

Ce bi uhane dala ven, ves se zarastejo tudi in jih ne bi bilo vec. Res nekaj kar ti mora biti hudo zak. Jaz imam preluknjane od malega nekje cca 6leta, pa nismo s kmetov in sem ze krepko odrasla in ni ni bilo nikoli zal.
[/quote]

Ni res, se ne zarastejo. Ne nosim uhanov že 20 let, pa so luknjice še vedno vidne. Morda se zarastejo v notranjosti, od zunaj pa luknjice ne izginejo.

Ključen podatek je, da si krepko odrasla! Jaz pišem o tem, kje in kdo DANES preluknja ušesa majhnim otrokom. Pred leti je bilo drugače in je bila to splošna praksa…

Ni res, se ne zarastejo. Ne nosim uhanov že 20 let, pa so luknjice še vedno vidne. Morda se zarastejo v notranjosti, od zunaj pa luknjice ne izginejo.

Ključen podatek je, da si krepko odrasla! Jaz pišem o tem, kje in kdo DANES preluknja ušesa majhnim otrokom. Pred leti je bilo drugače in je bila to splošna praksa…
[/quote]

Ti pa imas tezave z branjem…se enkrat zate imam preluknjana usesa od malega, nekje od cca 6 leta starosti, danes sem ze v kreoko odraslih letih in mi ni bilo nikoli zal, da imam ze iz zgodnjega otrostva preluknjana usesa.

Luknje se zarastejo, pikica se pac se vidi, nic tako groznega no. Meni se vidi tudi, ko sem v otrostvu se porezala na prstu, pa se huje od vodenih koz se mi tudi vidi, kje so bile najhujse, pa operirana sem bila in imam siv, se vidi bolj kot tista luknjica na usesih. Tak da res grozno, ce se ti tista pikica vidi.


Kakšen bes hihihi :))) brez potrebe z vaše strani.

Kdo pa piše o dojenčkihz uhani??? Sicer pa mama piše, da si hči želi uhančke in ne o paketu jointa :)))

Svašta…uhančke do polnoletnosti? A greš po Ljubljani in najstnice odete v vijola in zelene barve las s uhančki v obrvi….:) aja, ne v ušesa pač ne…ni moderno :)))
[/quote]

Če nočeš razumeti, pač nočeš, kaj ti jaz morem. Grem stavit, da imaš ušesa preluknjana in tvoja hčera tudi. Vajina stvar. Imam pa vso pravico do svojega mnenja, ne vem zakaj se toliko razburjaš.

Spet en MON veleum… LOL kaj vse clovek tu prebere. Uhani so iz mode ja. Na MONu je vse iz mode, se najbolj zdrava pamet.
[/quote]

Predvsem tvoja, ki se počutiš napadeno (zakaj že) in se ne znaš braniti drugače kot z žalitvami.
Ja, na monu ste res sami kulturni veleumi.
Luknje v ušesih so pa še iz pradavnine, pa če vam je to všeč ali ne 😛

Tebi je grozno

Tebi je zal

To so tvoje izkusnje. Ti pa nisi merilo vsega in vseh. In ja, veliko je punck, ki si pri 9 letih zelijo nositi uhane. Ce jih ti ne poznas, jih pac ne.
[/quote]

To je NJENO mnenje, Tvoje je pa TVOJE. Zakaj TI lahko imaš svoje mnenje, ONA ga pa ne sme imeti? Ker se razlikuje od tvojega?? TI nisi merilo vsega in vseh a veš??
In ja, veliko punčk si pri 9 letih želi uhane in veliko teh punčk se kesa, ko pridejo k pameti. Če jih ti ne poznaš, jih pač ne.

Ti pa imas tezave z branjem…se enkrat zate imam preluknjana usesa od malega, nekje od cca 6 leta starosti, danes sem ze v kreoko odraslih letih in mi ni bilo nikoli zal, da imam ze iz zgodnjega otrostva preluknjana usesa.

Luknje se zarastejo, pikica se pac se vidi, nic tako groznega no. Meni se vidi tudi, ko sem v otrostvu se porezala na prstu, pa se huje od vodenih koz se mi tudi vidi, kje so bile najhujse, pa operirana sem bila in imam siv, se vidi bolj kot tista luknjica na usesih. Tak da res grozno, ce se ti tista pikica vidi.
[/quote]

Nočeš razumeti ali res ni v tvojem dometu dojemanja?? KREPKO odrasla si, praviš sama. In ja, želi ti povedati, da so ti dali luknjati ušesa še v pradavnini, takrat pač. ko so to množično delali. In seveda ti ni žal, ker si še iz starih časov. A bo zdaj šlo?

Uhane v ušesih majhnih punčk vidiš samo še v kakšnih ruralnih okoljih ali pač pri starših, ki izhajajo iz kmetov. Tako pač je. Je pa tud meni grozno videti majhne punčke s preluknjanimi ušesi.

Jaz sem si jih preluknjala pri 15 letih, pa mi je še danes žal, da sem si. Verjetno bi bilo bolj pametno, da bi mama vztrajala, da si jih lahko dam ob polnoletnosti, ker si jih takrat gotovo ne bi luknjala več.
[/quote]

Uhani so vedno moderni tudi pri ciganih. Tudi tam že otroke krancljajo z ringeljni.

Če te slučajno zanima, popolnoma v temo brcaš.
Luknje v ušesih pač niso več moderne, lepe pa itak nikoli niso bile. Kje drugje še manj. Nikoli jih nisem imela in nikoli jih ne bom.
Prav bolno se mi zdi, ko vidim dojenčka v vozičku pa ima preluknjani ušesi. Prvo kar mi pade na pamet je, da ima ubogi otrok skrajno primitivne starše. Tudi 9 leten otrok je premajhen, da bi odločil o taki stvari. Ali hoče biti vse življenje preluknjan ali ne. Naj počaka, da bo polnoletna. Takrat lahko s svojim telesom dela kar hoče in za posledice tudi sama odgovarja. Starši nimajo pravice odločati namesto otroka. Zdaj pa skačite v luft kolikor hočete vse ve, ki ste pohabile svoje otroke brez njihovega privoljenja.
[/quote]

Sem vesela za somišljenico. Končno nekaj zdrave pameti.

Nočeš razumeti ali res ni v tvojem dometu dojemanja?? KREPKO odrasla si, praviš sama. In ja, želi ti povedati, da so ti dali luknjati ušesa še v pradavnini, takrat pač. ko so to množično delali. In seveda ti ni žal, ker si še iz starih časov. A bo zdaj šlo?
[/quote]
Bo tebi šlo kaj je poanta tega mojega zapisa – da čeprav imam od zgodnjega otroštva že preluknjana ušesa, mi do danes v krepki odraslosti še ni bilo žal… vsa ta leta…
to je kot replika njeni trditvi, da ji je žal, ker si je preluknjala pri 15 in da bi morala poslušati mamo naj počaka do 18, ker potem si jih ne bi…
jaz pa sem ji napisala kot repliko temu, da čeprav so jih meni že pri 6ih, mi še do danes ni bilo žal nikoli…
Ti bo zdaj šlo razumeti?

To,da danes luknjajo ušesa samo otrokom na kmetih je pa njena izmišljotina – konec koncev je že sama avtorica dokaz, ki je kot se da razbrati iz lj in njena punčka si to želi imeti… torej ni očitno vezano na kmete zgolj dandanes ane…
pa še sama poznam nekaj otrok, ki so še danes otroci – punčke in so si želele dati preluknjati ušeska in so jih starši peljali…torej ne bo ravno držalo, da tako samo starši na kmetih izsiljujejo otroke.

Haha kako so lahko iz mode ce pa vse urejene zenske vsaj za posebne priloznosti nosijo uhane ( v kolikor nimajo ze kaksnega drugega vpadljivega kosa nakita). Prelistaj malo modne revije, na vecini slik so uhani na modelih. To je pac klasika ki ne bo sla iz mode. Tako kot ure ogrlice in zapestnice ne bodo sle iz mode. Pri 9 je cisto ok da dobi puncka uhane. Sama sem jih dobila v prvem razredu osnovne sole. Tudi druge puncke so jih dobile v osnovni soli.

New Report

Close