Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek Kam se boste pa letos odpravili za prvomajske praznike?

Kam se boste pa letos odpravili za prvomajske praznike?

Mi bomo šli letos po dolgem dolgem času pogledat v Dalmacijo k našim sosedom, da vidimo, če se je v teh letih od kar nas ni bilo kaj spremenilo.
Našli smo ugoden apartma upam, da bomo lahko vsaj teh par dni kvalitetno preživeli in se odpočili pa tudi kaj zanimivega videli in spoznali.
Pa vi, kam greste?

Kvarner. :))

Na otok kam pa čem it drugam. Komaj že čakam sonček, zvok morja.

Meni je pa zanimivo od kod vam ta miselnost, da je potrebno vsak praznik izkoristiti za dopust. Pa so bili zimske počitnice, pa velikonočne pridrjo, pa prvomajske….
A se res doma tok slabo pičutite, da je treba stalno kam iti. Pa ok se strinjam, da bi šel kam kaj pogledati, doživeti ampak ležat h hrčkom pa jim zato še mastno plačevat ne hvala.

Tudi otrokom j ste zgled. Življenje so po vašem same počitnice. Vsak prosti trenutek je treba kam iti potem pa jamranje ni denarja za položnice. Kdaj pa kdo od vas kaj dela? Aja itak socialka pa par ur fuša.

Če bo kislo, bomo kar doma, kak enodnevni izlet bo. Če bo lepše (vsaj sigurno brez dezja) gremo za par dni v Umag.

Tudi pri nas odvisno od vremena. Če bo lepo, potem v hribe in na kak izlet, če bo slabo, pa doma.

Vsi nimamo vedno dopusta tako kot otroci, ko imajo vsak mesec in pol počitnice. Šola in služba se glede tega zelo razlikuje.
Pa tudi doma že vse poznam, nič ni novega. Zdaj za prvomajske si bom pa z veseljem privoščila par dni in se sprostila v drugem okolju. Doma tudi, če bi rekla da bom počivala bi našla 100 in eno stvar, da bi pospravljala ali karkoli drugega, drugje pa nimaš kaj kot počivat, se malo sprehajat in ogledovat mesto, skratka sama uživancija, če le vreme služi pa tudi, če ne lahko cel dan preležim na kavču, doma pa tega zagotovo ne bi morda uro, dve več pa sigurno ne.
Pa še dopusta ne bom rabila vzet veliko, samo en dan če sem prav skalulirala, ker se ravno tako izide s praznikom in vikendi vred tako, da je to res super mi več dopusta ostane za čez poletje in verjameš ali ne takrat bom spet uživala in kam odpotovala. Komaj že čakam na vse to.

Glede na to, da je za te praznike že vrsto let slabo vreme, ne načrtujemo z rezervacijami. Če pa bo ok, potem verjetno kakšno nekajdnevno kolesarjenje kje v Sloveniji ali Avstriji …

Odvisno od tega, kako se bodo v službi stvari odvijale. Mogoče ne bo ravno za prvomajske praznike, ampak enkrat v tistem času bo pravi čas za kakih 3-5 dni v tujini. Najverjetneje v katerem od večjih evropskih mest severneje od nas.
Če se to ne bo izšlo, bova pa v primeru lepega vremena vikende izkoristila za izlete. Recimo v hribe v naših koncih ali pa na kolesarjenje po Primorski.

Samo enkrat se živi, zato vsak dopust izkoristim za potepanje po Sloveniji ali po tujini. Ti pa kar lepo kvačkaj doma, če ti paše. Aja, pa ne skrbi zaradi naših položnic, ker so bile vedno plačane na rok plačila!

Gremo pa letos zopet na Tenerife.

Tradicionalno , ze vrsto let zapored na obalo Rdecega morja – Hurghada, Egipt

Letos Sicilija, ampak kakšen teden prej, ker cele prvomajske delam. Položnice so pa tudi redno plačane 😉

Madžarska.

North Korea

Danes je tako vreme, kot je zadnja leta čez prvomajske praznike. Kaj naj planiramo?

Z možem greva v Maroko. Komaj čakam.

Kaksne enodnevne izletke. Pri nas z dopusti zacnemo,ko se dobro segreje. Po en teden konec: maja,junija,julija in avgusta. Pa se en teden za bozicne in to je to od placanega dopusta.

Split.

Delam. ŠE nikoli v 20ih letih nisem bila 1 teden prosta za 1.maj.

Uni, ki jamra, da se samo uziva: letos, ko je res ‘uscano’ vreme, nas en kup komaj caka zgocega sonca, ce je to na morju pa sploh … Depresiva kar sama leze na plano ob takem kislem, pustem vremenu, se nimas kam dat, kot doma posedat …

ja,se par let pa grem v pokoj in se nikoli nisem bila fraj za prvomajske.bozicne.novoletne in ostale praznike vec kot tisti en dan in tudi dopusta ne morem vzeti,takrat imamo najvec dela in delava samo sefica in jast v trgovini.Prav tako delam prav vse sobote do 12 razen , ko sem na dopustu.Ampak tako se clovek navadi in ne pogresa nekaj cesar nikoli ni imel , recimo da si en teden doma in , da porabis samo dan ali dva dopusta.Ma saj pravim.se par let pa bom celo leto na dopustu

Doma se počutim dobro, zato mi za praznike ni treba nikamor bežat. Tudi moje položnice so plačane in še kaj drugega tudi.

Ti kar kvačkaj doma, medtem ko drugi živimo polna življenja. Živi se enkrat! Pa ne skrbi za naše položnice, ker so bile vedno plačane na dan plačila! Boš lahko spala?

Če uživamo življenje in se malce potepamo še ne pomeni, da bežimo od doma in da se doma ne počutimo dobro. Pa od kje vam take ideje?

Mi gremo pač na dopust, ker si lahko privoščimo. Obožujemo potovanja in so del našega življenja. Tebi pa če paše visi doma in vlagaj kumarice.

New Report

Close