Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek Zakaj palačinke veljajo za enostavno jed?

Zakaj palačinke veljajo za enostavno jed?

Ob vsaki debati na temo “kaj preprostega skuhati” vsi predlagajo palačinke, češ da je to silno preprosto in da še otroci znajo. Meni je pa delanje palačink ful zamudno in packarija. najprej pacaš tisto testo, miksaš jajca, dodajaš in mešaš moko, pa odstati mora… Potem sto let pečeš palačinke, eno za eno, zasmradiš celo stanovanje …

Simpl jed je rizi bizi in podobno. Vržeš skupaj riž in grah, kuhaš 15 minut in je. Vmes bereš revijo.

Meni so pa tako preproste,da včasih raje kaj bolj zakompliciranega.naredim.Drugače pa zakaj sta dve temi o palačinkah?

Čuj, a bi lohk jaz dobil ta recept za rizi-bizi v 15. minutah?
Pri meni vedno traja vsaj pol ure, pa mi ni jasno zakaj. :-))

-------------------------------------------------------------------------------------------------------- There are only five things we need in life: - good friends, good job, good food, good sleep & good _UCK (whatever you thinking is right) Great minds discuss Ideas; Average minds discuss Events; Small minds discuss People.

Se strinjam, tudi zame so palačinke komplicirana jed in jih delam glih 1x na 3 ali 4 leta. so pa odlične, a to ni tema.
Nekomplicirano je narediti recimo sir za žar ali jajce na oko.

Ravno zaradi packarije in vonja jih redko jemo doma, skoraj vedno pa zunaj

Če ti je priprava palačink nekaj kompliciranega ali zamudnega…pa mogoče kuharija res ni med tvojim talenti…
Ali pa delaš po kakšnem res kompliciranem načinu.

Pri nas so na krožniku v 10 minutah od prihoda skozi vrata. Ena od najhitrejših enostavnih reči, kadar se mudi. In res mislim 10 minut.

Čuj, a bi lohk jaz dobil ta recept za rizi-bizi v 15. minutah?
Pri meni vedno traja vsaj pol ure, pa mi ni jasno zakaj. :-))
[/quote]
Dolgozrnati riz rabi 12 do 17 minut, da je kuhan. Plus eno minuto rabis za preprazit riz, pa 2 do 5 minut, da zavre, ovisno od stedilnika in od kolicine.
Teoreticno gre v 15 minutah, je pa tvoje pol ure bolj realne.

Palacinke niso packarija, ce sestavine zmesas v pravem vrstnem redu. In tudi so hitro pecene, ce peces 2 ali 3 hkrati, pa ne vec kot 2 ali 3 na osebo. Za 20 palacink eno po eno pa res oddelas celo popoldne za stedilnikom.

Če ti je priprava palačink nekaj kompliciranega ali zamudnega…pa mogoče kuharija res ni med tvojim talenti…
Ali pa delaš po kakšnem res kompliciranem načinu.

Pri nas so na krožniku v 10 minutah od prihoda skozi vrata. Ena od najhitrejših enostavnih reči, kadar se mudi. In res mislim 10 minut.
[/quote]

Koliko palačink je narejenih v 10 min?

Če ti je priprava palačink nekaj kompliciranega ali zamudnega…pa mogoče kuharija res ni med tvojim talenti…
Ali pa delaš po kakšnem res kompliciranem načinu.

Pri nas so na krožniku v 10 minutah od prihoda skozi vrata. Ena od najhitrejših enostavnih reči, kadar se mudi. In res mislim 10 minut.
[/quote]

Testo za palačinke naj bi stalo v hladilniku vsaj pol ure, torej ne vem, kaj ti zmečeš na mizo….

Ampak, vsakemu svoje. Nekateri skuhate golaž v eni uri, spečete palačinke v 15 min, naredite bolognese v pol urce…. Dober tek….

Tudi jaz palacinke pecem samo 2 krat na leto, ker vzame toooooliko casa. Za tiste, ki pa specejo samo 4 palacinke, je seceda drugace.

In ja, rizi bizi je simpl, golaz je simpl, vse kar se samo dela je simpl, tudi ce dalj casa.


Zato pa moderni, razvajeni ženski, višek njenih kuharskih sposobnosti, predstavlja juha iz vrečke.

Če ti je priprava palačink nekaj kompliciranega ali zamudnega…pa mogoče kuharija res ni med tvojim talenti…
Ali pa delaš po kakšnem res kompliciranem načinu.

Pri nas so na krožniku v 10 minutah od prihoda skozi vrata. Ena od najhitrejših enostavnih reči, kadar se mudi. In res mislim 10 minut.
[/quote]
Tako je. Pa stanovanja tudi ni treba zasmraditi, če jih pečeš pri normalni temperaturi.


Zato pa moderni, razvajeni ženski, višek njenih kuharskih sposobnosti, predstavlja juha iz vrečke.
[/quote]

Kar pa zasmradi stanovanje bolj, kot 20 palačink.((. Hujšega smradu ni, kot smrad po juhi iz vrečke. Bljak.

Tudi jaz raje kuham vse drugo, kot palacinke. Predvsem mi je hudo dolgocasno. Raje specem domace tortilje, s katerimi je casovno vec dela, kot palacinke. Ni mi problem pripraviti kaksne zapletene jedi, palacinke pa je.

Palačinke so enostavne za pripravo.
Sedaj če spečeš ene 10, ni omembe vredno,…
Če pa 30, 50 ali več, pa ti res vzame nekaj časa…

Saj ne rabi dvigovat uteži ob peki…ali telovadit….ampak ja, vi bi rade sedele in v tv gledale…potem pa so palačinke zažgane kot telenovela… :))


Dolgozrnati riz rabi 12 do 17 minut, da je kuhan. Plus eno minuto rabis za preprazit riz, pa 2 do 5 minut, da zavre, ovisno od stedilnika in od kolicine.
Teoreticno gre v 15 minutah, je pa tvoje pol ure bolj realne.

Palacinke niso packarija, ce sestavine zmesas v pravem vrstnem redu. In tudi so hitro pecene, ce peces 2 ali 3 hkrati, pa ne vec kot 2 ali 3 na osebo. Za 20 palacink eno po eno pa res oddelas celo popoldne za stedilnikom.
[/quote]

Se je meni zdelo, da traja malce dlje. Sem pa ugotovil, da se vsi riži ne kuhajo enako dolgo in da eni potrebujejo več vode. Namreč kupil sem drugo vrsto riža, kot ponavadi. (kaj te dedc ve)
Sem zalival kot vrt ob poletni suši. Ene riž je bil razkuhan, drugi pa še trd. :-)))

Palačinke pa tudi jaz rad pečem… in jih dejansko pri nas edini jaz pečem. Naredim pa res takšne tanke. Tako da nikoli ne gledam na to kot na potrato časa. Naj traja kolikor traja. Še pes sedi zraven in čaka na degustacijo. Ponavadi mu prvo palačinko ohladim in dam za pojest. :-))

-------------------------------------------------------------------------------------------------------- There are only five things we need in life: - good friends, good job, good food, good sleep & good _UCK (whatever you thinking is right) Great minds discuss Ideas; Average minds discuss Events; Small minds discuss People.

Jaz vržem vse sestavine hkrati v posodo (mleko, jajce, moko, malo olja), zmiksam s paličnim, nič ne pustim počivati… Malo olja kanem na ponev le pri prvi palačinki, nato nič več in stanovanje ni zasmrajeno. Med pečenjem pospravim pomivalni, počistim kuhinjo…

Jaz enako, ma se mi ni dalo pisat, ker bi se jih 10 oglasilo, da si zmišljujem.
Razlika edino, da ne dam nič olja niti v maso, niti na ponev. Ponev je teflonska (dajmo hitro v luft, kako je teflon škodljiv), palačinke se lepo naredijo (edino prva je ponavadi malo bolj bleda), nič ne smrdi po olju, ker ga ni. Če imam čas, naredim sneg posebej, če ne, pa ne. Je pa res, da samo pečenje traja več časa (cca 20 palačink pol ure), a tudi jaz vmes malo pospravim.

Palačinke naredim najmanj enkrat tedensko, običajno kot prilogo zraven mineštre ali jote. Namažem jih z marmelado ali pa s skutnim nadevom.
Včasih jih namažem s špinačo, zraven naredim golaž iz mletega mesa in na vrh poribam sir.
Maso za palačinke pustim vsaj pol ure počivati in nato jih ocvrem. Naredim jih dokaj hitro, ko končam, še pet minut prezračim kuhinjo.
Za prilogo h mineštri včasih naredim frtaljo, skuham klobase, pripravim kakšno zelenjavo ali pa rižev narastek.

Koliko palačink je narejenih v 10 min?
[/quote]

10-15. Za začetek jih rabimo cca 6, druge se lahko pečejo še sproti.

Testo za palačinke naj bi stalo v hladilniku vsaj pol ure, torej ne vem, kaj ti zmečeš na mizo….

Ampak, vsakemu svoje. Nekateri skuhate golaž v eni uri, spečete palačinke v 15 min, naredite bolognese v pol urce…. Dober tek….
[/quote]

No… nekaj podobnega sem slišal še kot otrok od babice, potem je tudi ona opustila ta način. Pri nas nič ne stoji.
Veš zakaj naj bi bilo to stanje dobro?

Če sklepam, kvečjemu zato, da se moka malo bolje veže in da iz mase izginejo mehurčki zraka. Vendar mi nimamo čisto nič proti mehurčkom v masi…

Kako me bo presrana, lena, domišljava rit tepla?

10-15. Za začetek jih rabimo cca 6, druge se lahko pečejo še sproti.
[/quote]

Pri nas je za začetek dovolj ena, ki jo pravično razrežemo na manjše dele ali pa se zanjo stepemo 🙂 Sicer pa pripraviš ponev in jo ogreješ, med tem zmešaš maso in takoj začneš delati palačinke brez počivanja mase. Ko se peče prva, pripraviš skuto, marmelado, orehe, kar pač hočeš. Prva na krožnik ali h komu direktno v usta in se že peče druga. Pa tako naprej, pečeš, dokler niso vsi siti 🙂 Če ostane kaj mase, je pa še za večerjo ali za naslednji dan.

Je pa tako: za mojo taščo so tudi slivovi ali marelični cmoki iz krompirjevega testa jed, ki ji vzame cel dan časa, ker ne naredi navadnega pireja, ampak je treba za cmoke skuhati krompir z olupki, nato ga olupiti in uporabiti posebno tlačilko. Ko enkrat zamesi testo, ga razvalja in razreže na enakomerne kvadratke. Še prej seveda razkoščici sadje, kar je tudi cela procedura, ker se morata po njenem obe polovici še vedno držati skupaj, vmes pa v vsak sadež doda še kocko sladkorja. Šele ko naredi celo goro cmokov, zavre vode in jih da kuhati, pa tudi praženje drobtin na maslu je zanjo nekaj, kar se ne da narediti na hitro.

Jaz si vse to poenostavim, naredim pire, zamesim testo, operem sadje in ga posujem s sladkorjem vsega skupaj, nič ne valjam testa, ampak ga trgam kar z roko, vmes pa že vre voda, kamor mečem cmoke. Zame je to kosilo en, dva, tri na red, ker se mi pač ne da komplicirati in stati za štedilnikom celo večnost.

V bistvu so enostavne., Masa se pripravi v 5 min. Ni nujno, da stoji. Če se jih speče le 10-15 , je res to hitra in enostavna stvar.

Jaz si vse to poenostavim, naredim pire, zamesim testo, operem sadje in ga posujem s sladkorjem vsega skupaj, nič ne valjam testa, ampak ga trgam kar z roko, vmes pa že vre voda, kamor mečem cmoke. Zame je to kosilo en, dva, tri na red, ker se mi pač ne da komplicirati in stati za štedilnikom celo večnost.

Enako jaz s krofi. Zamesim testo, odstoji, odtrgam košček, raztegnem na dlani, dam na sredo marmelado, stisnem, ocvrem. Čist izi.

New Report

Close