Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek Zakaj vam izbobrazba otrok tako malo pomeni?

Zakaj vam izbobrazba otrok tako malo pomeni?

Jebela, berem zdaj že nekaj časa tale prepisovanja glede stavke učiteljev in mi ni jasno. Vsi nabijate, da njihovo delo ni toliko vredno, da bi si zaslužili višje plače. Katero delo pa je potem toliko vredno? Ves čas se posluša, kako so otroci naša prihodnost, ko pa je treba ljudi, ki z njimi preživijo po 8h na dan (več kot vi!!!) spodobno plačat, pa niso vredni ničesar. Ker učitelj in vzgojitelj je pa ja lahko očitno vsak, ker za to ni potrebno znanje ali šola. Dajmo jim 600EUR, saj si več ta branža ne zasluži. In potem najdete še primer nekaterih učiteljev, ki morda res iščejo najlažjo pot (a v vseh ostalih poklisih jih pa ni???) in na podlagi tega lepo generalizirate na vse, da so poden in si ne zaslužijo ničesar.
Pa vaše otroke imajo v rokah, pomočnica vzgojiteljice vašemu otroku briše ritko za 600€, učitelj z vašemu otroku razlaga svet okoli njega. Kdaj se nazadnje otroku 2h razlagali o Južni Ameriki? Kaj bi sploh znali povedati?
Resnično mi ni jasno, da se ne zavedate, da so to ključni poklici za prihodnost in, da bi morali biti odlično plačani. In takih poklicev je še kar nekaj, pa so tudi premalo vrednoteni. In kaj zdaj? Bomo nekje začeli ali se bomo kregali in ostali na istem?
Da pa sploh ne komentiram, kako je učiti vsak dan, stati pred razredom nekaj ur, ne samo predavati, ampak tudi vzgajati. Nobeden od vas, ki tega ni izkusil nima pojma. Jaz to včasih delam z odraslimi, pa sem zmozgana na koncu. To NI enako kot delati za tekočim trakom (pa ne govorim, da je to delo manj častno), to ni isto kot prodajati kruh. Žal NI. In dajte to že enkrat razumet.
Drugače pa pojdimo na zavod, vzemimo vse brez končane osnovne šole in jih nastavimo za učitelje in naj oni poučujejo VAŠE otroke. Če pa ne želite tega, pa naredimo zraven še privatne šole, pa plačujte mastne šolnine.
Dosti vas imam s tem tolčenjem čez učitelje. Jaz sem jim hvaležna, tudi če kdaj naredijo kakšno napako. Tudi jaz jo. In ne nisem učiteljica, delam v gospodarstvu, plačo imam odvisno od lastnega dela in uspehov. Ampak cenim to, kar dajejo mojim otrokom in sem jim hvaležna in prepričana, da bi morali imeti od 1500eur neto plače navzgor, že ko začnejo.

Bravo, končno nekaj kvalitetno in realno napisano. Ploskam!!!

Veš, tako kot za vsak poklic, moraš bii tudi za poklic učitelja “rojen”.
Ne gre samo za znanje, ki ga imaš, moraš znat to znanje prenesti naprej in ne smao to, ampak moraš znati delati z učenci ali dijaki.

Žal je pravih učiteljev mogoče le 10{04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465}. Potem je še kakih 20-30{04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465} takih ki so na pol učitelji. Več kot polovica jih jepa katastrofa od učiteljev, zato pa jjim je težko stati pred razredom, težko jim je učiti, težko jim je delati, težko jim je celo voziti se v službo!
Ampak ok, tako je itak v večini poklicev…

Največje bistvo je pa v tem, da živimo v državi, kjer imamo minimalno plačo na 600€, povprečno na 1.000€ in kjer 70{04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465} zaposlenih ne dosega povprečne plače.
V teh razmerah imajo učitelji povsem spodobne dohodke.

Zdaj pa, če kateri od njih misli, da je sposoben več, da zmore več, da si zasluži več, obstaja privat sektor, obstajajo tudi privat šole, pa naj izvoli, se prezaposli ali pa celo odpre svojo zasebno šolo. Koliko je res vreden, se bo tu pokazalo.
Večina nas prodaja svoje znanje in imamo izobražene ljudi v enaki izobrazi, nekateri zaslužijo mesečno 800€, nekateri pa 8.000€. Če učitelji mislijo, da so sposoni za teh 8.000, potem so sposobni ta denar tudi sami ustvariti, ni tako?

Sem absolutno proti povišanju plač, dokler se ne poviša minimalec na vsaj osnovnih 800€!

vse lepo in prav…če bi se ti učitelji znali boriti za naše otroke…pa samo goltajo, ko dobijo od Ministerstva program in se vedno izgovarjajo na to, da drugi določajo učni načrt…

A za to pa ne znajo štrajkat a ne? Za naše otroke pa ne…samo za plačo….

evo mene pa to jezi…

Jaz menim, da si učitelji zaslužijo dobre plače. Menim pa tudi, da dobre plače glede na standard v državi že imajo.

Tudi jaz jih cenim. Izobrazba je še kako pomembna. Se mora pa vsak starš zavedat da se mora otrok tud sam učit. Brez lastnega truda ni nič. Se najde kak zmešan iidiot tudi v učiteljski vodah tako kot v vseh poklicih ampak večina so pa kar v redu.
Vsak evro si zaslužijo. Mene ne moti da štrajkajo.Naj, vsak ima pravico si izboriti več zase. Treba si je znat izboriti več zase. Nič ne pade z drevesa direkt v naročje.

Privatne sole? As in 100{04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465} privat, brez idiotskih nacrtov teoretikov, ki v zivljenju niso delali nikjer drugje, kot v javni upravi? Kjer je treba narediti samo drzavne izpite, in ne slediti moronskim ucnim nacrtom, ampak kjer se da solanje prilagoditi otroku, do neke mere?

Kjer na “osnovnem” nivoju ucijo tudi kaj uporabnega (osnove financ, recimo?) in ne imaginarnih stevil?

Kje podpisem?

Ne strinjam se, da je dobrih učiteljev (torej po tvojem mnenju “rojenih” za to) samo 10{04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465}, jih je precej, precej več. Imam 3 otroke (OŠ in SŠ) pa sem srečala morda 2 učitelja, ki nista bila za ta poklic, vse ostalo pa prav dobro ali odlično. Toliko glede kvalitete.
Sicer pa si zgrešil poanto napisanega. Torej, dokler nimajo vsi 800€, morajo biti učitelji/vzgojitelji, katerih delo je pomembno in odgovorno, podplačani? Zakaj se jih sploh primerja z minimalcem in dvig le-tega postavlja za pogoj? To niti slučajno niso primerljive situacije.
Vrsta dela, ki danes dobi prenizkega minimalca, ni primerljiva z delom, ki vpliva na dobrobit in prihodnost otrok. Zato se strinjam z avtorico, da s tem izkazujete, da nimate pojma, kako pomembna je pedagoška stroka.

Se kar podpišem pod tole. Morda se ne strinjam le z 10 {04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465} pravih učiteljev, ker iz doživetega pri sebi, pri otrocih in tudi sedaj pri vnukih se mi zdi, da je ta procent vedno nižji.
Tudi sama mislim, da so plače učiteljev kar v razmerju z ostalimi poklici, res pa je, da so varuške v vrtcih in vzgojiteljice res premalo cenjene in ocenjene.


Za naše otroke se moramo boriti starši pa se to samo dokler niso odrasli. Potem se morajo sami znat boriti zase. Tega jih je treba naučit. Jaz moja dva to vsak dan učim brez pardona. Nema počitka. Da poznajo svoje dolžnosti in seveda pravice. Bodi zase boljši ne samo povprečen in ne čakaj na druge. Ne pričakuj od drugih da se bojo borili zate in za tvoj zarod. Nihče ni tako dobro plačan verjemi.

Moji otroci se bodo po OŠ zaposlili. Pravijo, da ne bodo šli v SŠ. Jih podpiram. Bolje, da delajo ali pa živijo od socialke. Pomivalce posode in pomožne delavce vedno iščejo. Ali pa voznike taksijev. Za to ne potrebuješ SŠ, kaj šele faksa. Sama imam sicer univerzitetno izobrazbo, za kar mi je danes žal, saj nimam od nje nobene koristi, saj ne delam in sem na socialki (ampak imam v tujini ogromno premoženje, zato sem bogata). V življenju ni pomembno kaj znaš, temveč kako se znajdeš.

Pa dajte napišite tisti, ki imate otroke v šoli: kolikšen {04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465} učiteljev je bil res slab, tak, da bi jih morali vreči iz službe? Otrok ima recimo v OŠ 20 različnih učiteljev skozi 9 let. Koliko jih je bilo katastrofa? Pod katastrofa mislim sledeče: neprimerno obnašanje, slabo podajanje snovi, napake, ipd. Ne mislim tega, da se je otrok doma moral učiti (to verjetno vsi vemo, da je normalno, mar ne?)
Pri meni, 1otrok, sedaj SŠ, 1 zelo kilav učitelj v OŠ, vsi ostali ok, tudi v SŠ.

Izpod 1.000 € plače ne bi smel imeti nihče v Sloveniji.
Vsi izobraženi bi morali imeli precej več. Pika!!!

Mene moti to, da se borijo zgolj in samo za plače.

Ne pa za stvari, ki motijo tako njih kot nas starše. Npr. učni načrti so katastrofa, dolžnosti otrok, vzgojni ukrepi, ki bi dejansko pripomogli k lažjemu delu celotnih razredov. Ne pa da ima sedaj en nevzgojen otrok vse možne pravice in drži vse sošolce in učitelje in ravnatelje v šahu. No ko se bodo borili tudi za to, jim dam 3.000 neto. Prej pa ne, ker to kar dobijo je že nad našim povprečjem.

Ne strinjam se, da je dobrih učiteljev (torej po tvojem mnenju “rojenih” za to) samo 10{04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465}, jih je precej, precej več. Imam 3 otroke (OŠ in SŠ) pa sem srečala morda 2 učitelja, ki nista bila za ta poklic, vse ostalo pa prav dobro ali odlično. Toliko glede kvalitete.
Sicer pa si zgrešil poanto napisanega. Torej, dokler nimajo vsi 800€, morajo biti učitelji/vzgojitelji, katerih delo je pomembno in odgovorno, podplačani? Zakaj se jih sploh primerja z minimalcem in dvig le-tega postavlja za pogoj? To niti slučajno niso primerljive situacije.
Vrsta dela, ki danes dobi prenizkega minimalca, ni primerljiva z delom, ki vpliva na dobrobit in prihodnost otrok. Zato se strinjam z avtorico, da s tem izkazujete, da nimate pojma, kako pomembna je pedagoška stroka.
[/quote]

Glede na standard v drzavi, so cisto ucitelji spodobno placani!

Se strinjam in kaj sedaj? Naj učitelji, vzgojitelji čakajo, da se to zgodi, da potem lahko še oni dobijo primerne plače? OK, samo sporočite prosim, kdaj boste tisti z minimalci iz gospodarstva stavkali. Vas pridemo podpret.
Aja,. ne boste? Pa saj vas je ja 70{04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465}, ki ste pod povprečno plačo. Če se dvignete, bo Slovenija obstala, boste hitro na 1000EUR. Dajte no, stavkajte. Da potem lahko še učitelji.
Bolan princip. Ker ti nimaš in se ne znaš organizirat, da bi imel, jaz tudi ne smem imet.

Ne strinjam se, da je dobrih učiteljev (torej po tvojem mnenju “rojenih” za to) samo 10{04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465}, jih je precej, precej več. Imam 3 otroke (OŠ in SŠ) pa sem srečala morda 2 učitelja, ki nista bila za ta poklic, vse ostalo pa prav dobro ali odlično. Toliko glede kvalitete.
Sicer pa si zgrešil poanto napisanega. Torej, dokler nimajo vsi 800€, morajo biti učitelji/vzgojitelji, katerih delo je pomembno in odgovorno, podplačani? Zakaj se jih sploh primerja z minimalcem in dvig le-tega postavlja za pogoj? To niti slučajno niso primerljive situacije.
Vrsta dela, ki danes dobi prenizkega minimalca, ni primerljiva z delom, ki vpliva na dobrobit in prihodnost otrok. Zato se strinjam z avtorico, da s tem izkazujete, da nimate pojma, kako pomembna je pedagoška stroka.
[/quote]

Zakaj misliš, da so podplačani? Koliko pa si po tvoje zaslužijo?

Glede na stanje v državi, kjer 70 {04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465} ljudi ne dosega povprečne plače, so učitelji plačani povprečno in nikakor ne premalo.

Glede na standard v drzavi, so cisto ucitelji spodobno placani!
[/quote]

Kaj pa glede na pomembnost njihovega poklica? V tak standard nas je spravila politika in s takimi izjavami jih podpirate, da se jim nihče ne upre (in posledično vsi ostajamo v istem sranju). Tolčete po glavah, ki se dvignejo.

Večina učiteljev je povprečnih, tako kot povsod. In te niso problematični. Nekaj je res odličnih – ti so običajno tudi deklice za vse, skromni in priljubljeni med deco. Potem imaš pa v pribl. istem odstotku, kot je teh odličnih, katastrofe, katere ne bi smele videti šolskega praga.

Menim, da nobena služba danes ni več taka, da bi človek prišel domov spočit. In nikjer ni enostavno. Niti za tekočim trakom, niti prodajati kruh. Pa vendar obstajajo poklici, kjer si še bolj utrujen, ker delaš precej dlje od predpisanih delavnikov. Obstaja delo, zaradi katerega nekdo svoje otroke komaj kaj vidi. In ja, glede na stanje v državi se mi njihova stavka ne zdi upravičena, niti najmanj. Ne trdim da imajo vrhunske plače ampak za svoj urnik čisto solidne. Si predstavljaš zdravstvenika z urgence ali pa intenzivne nege, ki bere tvoj članek? Saj učitelja nihče ni silil da postane učitelj, ne? In še nekaj…časi, ko so bili samo učitelji izobraženi so mimo. Prav tako so mimo časi, ko je bilo treba učitelja spoštovati že samo zato ker je bil učitelj. Spoštovanje si je treba prislužiti. In nihče me ne bo prepričal, da to ni res. Sin je v sedmem razredu. Ima krasno razredničarko. Zelo stroga, toda pravična. Ogromno jih nauči. Ampak ona svoje delo konča okoli 13:00. Začne pa nekaj čez 8:00. In če je še tako utrujena, se do takrat ko pridejo iz služb tisti, ki delajo polne delavnike, zagotovo že lahko spočije. Zato mislim, da je njena plača čisto solidna.

Zdravnik z urgence je stavkal in dobil višjo plačo. Tudi vse nočne in dežurstva ima plačane.
Da se ne bo z učitelji zgodilo tako kot z vojsko: zaradi mizerne plače (začetnik malce nad minimalcem) se nihče več noče zaposlit, zato jemljejo vsakega. Učitelji z začetniško plačo niso daleč od tega. Kaj bomo pa potem? Jaz vem, da bi mojega otroka dala v privatno šolo (ker si lahko privoščim), ostale bo učil pa krš. In potem boste jamrali o socialnih razlikah.

Zdravnik z urgence je stavkal in dobil višjo plačo. Tudi vse nočne in dežurstva ima plačane.
Da se ne bo z učitelji zgodilo tako kot z vojsko: zaradi mizerne plače (začetnik malce nad minimalcem) se nihče več noče zaposlit, zato jemljejo vsakega. Učitelji z začetniško plačo niso daleč od tega. Kaj bomo pa potem? Jaz vem, da bi mojega otroka dala v privatno šolo (ker si lahko privoščim), ostale bo učil pa krš. In potem boste jamrali o socialnih razlikah.
[/quote]

Ne govorim o zdravnikih ampak o srednjih in višjih sestrah.

Ne govorim o zdravnikih ampak o srednjih in višjih sestrah.
[/quote]

Sorry, sem prebrala zdravnika, ne zdravstvenika. No, medicinske sestre so pa sploh poglavje zase, ne vem zakaj se ne dvignejo na polno. To je še en poklic, ki je globoko podcenjen in podplačan.

Točn to.
Pa učitelji nimajo kao cajta, ker morjo s snovjo hitr naprej in naj jih doma kr starši sami to naučijo al pa naj otrok kr sam mal pogrunta kako in kaj. Se spomnm tega.

Rada bi dodala še nekaj: meni izobrazba mojih otrok in vseh otrok pomeni ogromno. Zato bom stala poleg učiteljev ko bodo stavkali zaradi zastarelega in zgrešenega učnega načrta, zaradi prevelikih skupin otrok, zaradi pravic da ustavijo nasilje v razredu….
Za plače žal ne. Kdor ni zadovoljen, gre vedno lahko drugam.

New Report

Close