Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek Ali se malo pred 1. majem že splača iti na morje?

Ali se malo pred 1. majem že splača iti na morje?

Tako zgodaj nisem bila še nikoli. Ste vi že kdaj bili? Kako vam je bilo? Za kopanje je verjetno takrat še premrzlo kajne, kaj pa sončenje?
Letos sem gledala na koledarju, da se prazniki izidejo ravno tako, da lahko vzamem samo en dan dopusta ostalo (z vikendom vred) pa uživam ves teden, pa še cene apartmajev so še takrat napol zastonj tako, da mislim da bi se mi kar splačalo kaj pravite?
Ali mislite, da ne bom imela nič od takega dopusta in je boljša varianta ostati doma, ker doma lahko vseeno vedno kaj počneš.
Sicer pa par dni paše tudi odklopit možgane v drugem okolju/prostoru pa čeprav mogoče ne bo nekih najboljših vremenskih pogojev za uživanje na prostem.
Sem v dilemi zato sprašujem vas.

….malo je še mraz ponoči, drgač pa je kr ok

Kaka turcija, tunis, djerba, ceprav tudi tam morje se ne bo ravno toplo.

Za kopanje seveda še ni, vreme je lahko mrzlo, ponoči je itak mraz, tako da kakšno bivanje v mobilnih hišicah odpade…. V hotelu imaš vsaj ponoči toplo in se lahko namakaš v bazenu.

Kopanje ?Mogoče za tiste res korajžne in ob predpostavki, da je zelo lepo vreme. Je pa ta čas idealen za sprehode, kolesarjenje, kak lažji zunanji šport. Spet, če je lepo vreme;). Žal, že leta je ravno v tem prvomajskem času slabo, kislo vreme:(.

Morje za prvi maj je neke vrste loterija.

Če je vreme ok, potem je božansko. Če je tko-tko, se da zdržat, če je pa slabo, je pa brezveze. Za kopanje itak ni, razen če ti je 16 stopinj dovolj. Sončenje, kakor za koga. Je pa to najboljši čas za kakšno kolesarjenje, pohode in druge dejavnosti na prostem.

Glede apartmajev, cene so res nizke, ampak pazi, nekateri za prvi maj šele odprejo. Apartmaji so posledično vlažni, neprezračeni, zatohli, hladni … Se zna zgoditi, da tudi pomanjkljivo opremljeni.

Če nimajo klim za gretje, se splača vzet sabo kalorifer.

Odkar pomnim, hodmo za prvomajske na morje. Takrat se v bistvu začne za nas sezona. So bila leta, ko smo se že kopal, so bila pa tud leta, ko se nismo, vsaj jaz ne. Vidš pa zmer koga v vodi. Sončjo oz poležavajo na plaži pa vsak let. Aja, to pišem bolj za jug Istre, ker zadnja leta v takem času hodm bolj tja.

Za 1. maj sem bila že na Kreti, Cipru…morje je hladno, zna tudi kar pihat. Edino v Sharmu se je dalo normalno kopat. Voda pa ni bila pretirano topla;).

Letos ne bo ravno. Je pa bilo leta 2003, ko smo se prvega že kopali na naši obali. Vse jeodvisno od vremena.

Odkar pomnim, hodmo za prvomajske na morje. Takrat se v bistvu začne za nas sezona. So bila leta, ko smo se že kopal, so bila pa tud leta, ko se nismo, vsaj jaz ne. Vidš pa zmer koga v vodi. Sončjo oz poležavajo na plaži pa vsak let. Aja, to pišem bolj za jug Istre, ker zadnja leta v takem času hodm bolj tja.
[/quote]
Zadnja leta ni bilo ravno super vreme. No, saj se da marsikaj počet. Za kopat pa v glavnem ni. Tudi hodimo v Istro.

Vsako leto sem za prvomajske v Istri, kopam se zdaj sicer ne, sem se včasih pa, zdaj pa se mi enostavno ne da (itak tudi na višku sezone ne grem vsak dan v vodo).
Odklop pa je tak ta pravi 🙂

Midva bova pa letos proste dneve izkoristila za izlete. Za spremembo bova kolesarila kak dan, enkrat pade bazen v bližini, enkrat greva na slo obalo, ostalo po navdihu, verjetno Motovun za 2 dni. Če bo slabo vreme,bova pa doma.
Lani sva plačala 2x po 7 dni dopusta, obakrat imela praktično non stop dež, tako da bova letos za prvi oddih poskusila drugače.

Imajo klimo, s katero ogrevaš. Cenejši apartmaji pa ponavadi ne, vendar vzameš s sabo radiator, kalorifer. To je nujno. Pa kakšno deko, ker znajo biti malo vlažne, ker so celo zimo tam. 🙂
Drugače pa odklop, sprehodi, zamenjava okolja. Meni je super, edino, če je dež, pa zna biti res malo zoprno.
Jaz ni šla, pa čeprav je poceni ni penezov. 🙂

Imajo klimo, s katero ogrevaš. Cenejši apartmaji pa ponavadi ne, vendar vzameš s sabo radiator, kalorifer. To je nujno. Pa kakšno deko, ker znajo biti malo vlažne, ker so celo zimo tam. 🙂
Drugače pa odklop, sprehodi, zamenjava okolja. Meni je super, edino, če je dež, pa zna biti res malo zoprno.
Jaz ni šla, pa čeprav je poceni ni penezov. 🙂
[/quote]

V mobilnih hišicah je pečka v jedilnici, kar pa ne pomaga pri nočnem mrazu v spalnicah – stene so tanke in neizolirane. Tudi vlažno je vse….


Zadnja leta ni bilo ravno super vreme. No, saj se da marsikaj počet. Za kopat pa v glavnem ni. Tudi hodimo v Istro.
[/quote]

Tud men ni za kopanje, se pa tud zadnja leta najde folk, ki gre vseen v vodo, ampak take lahk na prste prešteješ 😉 eni se še celo zimo kopajo 😉
Se mi zdi da se zadnja leta bolj podaljša sezona. Sm šla zdej mal na hitr moj album pogledat, pa se v zadnjih letih kopamo oktobra. Leta 2016 celo 31.10. 😉

Tud men ni za kopanje, se pa tud zadnja leta najde folk, ki gre vseen v vodo, ampak take lahk na prste prešteješ 😉 eni se še celo zimo kopajo 😉
Se mi zdi da se zadnja leta bolj podaljša sezona. Sm šla zdej mal na hitr moj album pogledat, pa se v zadnjih letih kopamo oktobra. Leta 2016 celo 31.10. 😉
[/quote]

Spomladi je morje hladno (ohlajeno od zime), jeseni pa dolgo obdrži temperaturo. Lahko tudi cel oktober, če je vreme .
Prvomajski praniki so več ali manj deževni, hladni. Če ne pada, se da malo hodit, kolesarit. Da se kopat v notranjih bazenih (tistim, ki je všeč). Istra je malo toplejša kot notranjost. Vem, ker hodim bližino Novega grada že 25 let.

Spomladi je morje hladno (ohlajeno od zime), jeseni pa dolgo obdrži temperaturo. Lahko tudi cel oktober, če je vreme .
Prvomajski praniki so več ali manj deževni, hladni. Če ne pada, se da malo hodit, kolesarit. Da se kopat v notranjih bazenih (tistim, ki je všeč). Istra je malo toplejša kot notranjost. Vem, ker hodim bližino Novega grada že 25 let.
[/quote]

Novigrad -Novigrada

Ker predvidevam, da je pod morje mišljena hrvaška, ker marsikdo tu gor ne pozna druge destinacije, potem je odgovor ne, ni za kopat.

Mi hodimo že par let ta čas in je super-zelo prijeten oddih. Ni za kopat, je pa za na kolo, sprehod, odbojko na mivki, tenis..meni je v bistvu lepše kot v glavni sezoni..

Kampiranje v prikolici je mrzlo. Morje tudi. Kolesarjenje je ok če je sonce ves dan. Drugače pa zebe. No, vsaj jaz sem bolj zmrzljive sorte. Paše pa sedet na sončku in se greti:)

v zadnjih 6 letih smo bili 3 v dalmaciji na enem od odtokov 2 lepo toplo sončno vreme v app kalorifer sicer pa odrasle nas je zvečer grelo predvsem vino vino in še enkrat vino (večja družba) 6 let nazaj sva šla z 10 mesečno hčerko potem naslednje leto je tudi ona ritko namakala v morju, ravno tako lani zadnji dan je naša skoraj 6 letnica se namočila v morju (v planu je bilo sicer do kolen ampak je prišel val se je slekla in malo počofatala potem pa v app tuš in oblečt in je odnesla brez kakršnega koli prehlada 3,5 letnik je pa samo prst not namoču. Torej tudi kopanje odvisno od človeka jst sm se vseh 3 notr vrgla enkrat celo čisto na začetku nosečnosti ker pač nismo vedeli za slepega potnika :S
Torej za 1 maj morje odvisno zakaj če greš z družbo JAAA če pa misliš morje kot morje kak zatohel app NEEE če je hotel z bazenom notri JAAA – vsaj to so moji pogledi. (mi smo bili letos med zimskimi počitnicami v enem hoteli ob morju in smo se kopali vse dni saj je bila prijetno ogreta voda v notranjem bazenu :D)

Meni so mesec maj in pa oktober/noveember daleč najbolj uživantski meseci, kar se tiče preživljanja na morju. Nobene gužve, nobenga prometa na cesti, mirno ozračje, narava se ravno dobro začne prebujati, topli (in ne prevroči) dnevi, nekoliko hladnejša voda, a ravno pravšnja, da se malo ohladiš in celo plažo in cel otok imaš samo zase.

Vsaj tak je Pag maja in previdevam da je tako povsod po Dalmaciji. Jaz sicer po otoku kolesarim, planinarim, se sprehajam, berem, kuham in vedno uživam na polno.

Tako da ja, mesec maj je meni vsekakor najljubši mesec.

Ko smo imeli prikolico, so prvomajski prazniki veljali za otvoritev sezone in smo skoraj vsi pavšalisti postavljali prikolo. Samo eno leto nas je res ful zeblo (od takrat obvezno nosim puhovko s seboj za prvega maja), enkrat sem se tudi kopala.

Jaz bi šla nekam, kjer je tudi kaj za videti – Split, Zadar, Dubrovnik, da imaš tudi kak muzej, znamenitost, da greš lahko v kino, gledališče (zakaj pa ne bi šel med dopustom v gledališče). Opcija ti je tudi npr. Gardsko jezero – vem, da ni morje, je pa kot morje :). Do 30. aprila, če me spomin ne vara, imajo smešno nizke cene, potem pa precej podražijo.
Jaz bi pogledala tudi, ali se iti ugodno na Sicilijo, pa recimo na Madeiri bi znalo takrat biti že skoraj poletno vzdušje – če greš sama, imaš za cca 600 – 700 evrov lahko čudovit dopust.

Kopas se lahko le v Egiptu ali Omanu.

New Report

Close